امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. چهارشنبه, 27 بهمن 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
خانم بارداري هستم كه به طور پي در پي به مسموميت غذايي دچار مي شوم. براي جلوگيري از ابتلا به اين بيماري چه كارهايي انجام دهم؟ لطفا سريع جواب بدين.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
هرگز گوشت دوباره گرم شده را مصرف نکنید، زیرا گرم انواع گوشت ها برای چندمین بار، براي سلامت خود شما و جنين داخل رحمتان بسیار خطرناک است. جالب است بدانيد كه گوشت هایی مانند هات داگ و انواع گوشت های موجود در اغذیه فروشی ها، قبل از ارائه به مشتری-ها چند بار گرم شده اند.
2. همچنین، مطمئن شوید که مواد تشکیل دهنده پنیر مصرفی شما در طي اين دوران حساس از شیر پاستوریزه تشکیل شده باشد. در غیر این صورت، از مصرف آن ها خودداری نمایید.
3. همیشه این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که زنان حامله باید از خوردن مواد غذایی که برای چند روز در یخچال مانده اند، اجتناب کنند. با این حال، اگر نمی توانید غذای هر روز را همان روز تهیه کنید، می توانید با خیال راحت مواد غذایی کنسرو شده را در یخچال خانه برای چند روز نگه داشته و مصرف کنید.
4. علاوه بر اين موارد، شما به عنوان یک زن حامله می توانید ماهی های کنسرو شده مانند ماهي آزاد، قزل آلا، ماهی روغنی، ماهی تن، ماهی خال مخالی و ماهی سفید را در یخچال نگه داشته و از مصرف آن در طی كل دوران بارداری خود لذت ببرید. اما، یادتان نرود كه اگر برایتان امکان پذیر است، سعی کنید كه غذاهای دریایی را به صورت تازه تهیه نموده و با خیال راحت بخورید.
5. به عنوان یک زن حامله هرگز محصولات لبنی را که از شیر غیرپاستوریزه ساخته شده است، را مصرف نکنید.
6. از نگهداری انواع سالادها در یخچال منزل خود برای چند روز اجتناب نمایید.
7. از مصرف تنقلات مانند همبرگر، سیب زمینی سرخ شده و غذاهای چرب آماده شده در کنار خیابان ها در طی دوران باراری خود خودداری کنید؛ زیرا در طول دوران بارداری هوس خوردن غذاهای خاص تهیه شده در بیرون از خانه، در بدن زنان به شدت افزایش می یابد.
8. همچنین، به عنوان یک زن حامله مطمئن شوید که به محض وارد شدن به خانه دست های خود را با مواد ضد عفونی کننده کاملا تمیز کنید، زیرا میکروب ها در همه زمان ها و در همه مکان ها وجود دارد و ممکن است دست های شما در بیرون از منزل آلوده كرده باشند.
9. یادتان باشد كه دور ماندن زنان حامله از مناطق زندگی کردن گربه ها و سگ ها الزامی است، زیرا این گونه مکان ها آلوده به آفات و انگل ها می باشند که به راحتی وارد بدن شما خواهند شد.
10. همیشه به عنوان یک زن حامله دست های خود را قبل و بعد از تهيه غذا به درستی شسته و شو دهید.
11. حفظ آشپزخانه منزل خود از انواع آلودگی ها و تمیز نگه داشتن آن در طي دوران بارداری همه زنان ضروری است.
12. به عنوان یک زن حامله سعی کنید كه از مصرف مواد غذایی مانده در طي كل دوران بارداری خود اجتناب نمایید.
13. همیشه و در همه حال، مخصوصا در طي دوران بارداری خود برچسب های درج شده بر روی قوطی و ظرف مواد غذایی را قبل از خرید، با دقت خوانده و بررسی کنید.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها