امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. سه شنبه, 26 بهمن 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
• بیماری پنجم چگونه به بدن مادران باردار انتقال مي يابد؟ اين بيماري چگونه می تواند بر روی سلامت جنین داخل رحم اين افراد تاثیر بگذارد؟
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
پاروویروس B19 معمولا از طریق تماس با ترشحات بزاق یک فرد آلوده و یا ترشحات بینی او به فرد سالم انتقال می یابد. البته، گسترش یافتن این بیماری می تواند با استفاده مشترک از ظروف غذاخوری، مواد غذایی و نزدیک شدن بیش از حد به فرد آلوده هم اتفاق بیافتد. همچنین، نباید فراموش کرد كه این بیماری از طریق سرفه و یا عطسه کردن فرد بیمار در مقابل یک فرد سالم هم به او انتقال خواهد یافت. علاوه بر اين موارد، به عنوان يك خانم جوان و بي تجربه این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که ویروس این بیماری می تواند از طریق خون به بدن زنان باردار انتقال یابد. بنابراین، اگر شما هم در طي دوران بارداری خود به این بیماری مبتلا شدید، بدانید که ممکن است ویروس آن از جفت شما عبور کرده و تاثیرات منفی زیادی بر روند رشد و سلامت جنین داخل رحمتان بگذارد. درست است كه در اغلب موارد، این بیماری هیچ اختلالی در سلامت مادر باردار و جنین داخل رحم او ایجاد نمی کند، اما در موارد شدیدتر ممکن است منجر به سقط جنین و یا زایمان نوزاد مرده شود.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها