امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. کارشناس 2 مامانم
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. دوشنبه, 25 بهمن 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
• سه ماهه باردارم و عادت به استفاده از صابون های ضد باکتریایی دارم. آيا استفاده مداوم از اين صابون براي فرزندم مضر است؟ لطفا سريع پاسخ دهيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
استفاده از صابون های ضد باکتریایی در طي دوران بارداری ناامن بوده و می تواند بر روی رشد جنین داخل رحم اين افراد تاثیرات منفی بگذارد. در واقع، قرار گرفتن مادران باردار در معرض مواد شیمیایی موجود در صابون ضد باکتریایی و تولد نوزاد با وزن کم ارتباط مستقيمي با هم دارند. يادتان باشد كه صابون های ضد باکتریایی قادر به تشخیص باکتری های مضر و مفید موجود بر روی پوست بدن خانم هاي باردار نیستند. به همین دلیل، استفاده بیش از حد از این محصول بهداشتی ممکن است شمار باکتری های مفید پوست بدن زنان باردار را کاهش داده و باعث تضعيف سیستم ایمنی بدن اين مادران شود. همچنين، تریکلوزان شیمیایی موجود در صابون های ضد باکتریایی می تواند آنزیمی در بدن زنان باردار تولید کند که به سوخت و ساز بدن اين افراد کمک نموده و مانع ترشح هورمون استروژن در بدن آن ها گردد. همانطور که می دانید ترشح هورمون استروژن هم در طي دوران بارداری زنان بسیار مهم است، زیرا نقش حیاتی در رشد مغز جنین ایفا کرده و به در تنظیم ژن های او کمک می کند. یادتان باشد كه پایین بودن میزان هورمون استروژن در بدن زنان باردار می تواند میزان اکسیژن رسيده به مغز جنين را کاهش داده و باعث بروز عوارض جبران ناپذیری در این دوره از زندگي زنان شود.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها