امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. یکشنبه, 24 بهمن 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
• مادر بارداري هستم كه دكتر انجام تست غربالگري را به من توصيه كرده است. اين تست چرا انجام مي شود؟ چه چيزهايي را به من نشان مي دهد؟
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
نتیجه آزمایش غربالگری در طی دوران بارداری زنان نشان دهنده این واقعیت است که کودک داخل رحم اين مادران تا چه اندازه اي در معرض خطر ابتلا به بی نظمی کروموزومی قرار دارد. معمولا در حین انجام این آزمون میزان خطر محاسبه شده و طبق آن، زن حامله تحت درمان قرار می گیرد. اگر جنین داخل رحم مادر بارداري در معرض خطر بیشتری قرار داشته باشد، انجام یک تست دیگر نیز برای زن حامله در نظر گرفته مي شود تا پزشک متخصص زنان و زايمان معالج او بتواند خطر ابتلا جنین به برخی از بی نظمی های کروموزومی را تا پايان دوران بارداری کاهش دهد. اما اگر جنین در معرض خطر ابتلا به این مشکل قرار گیرد، ولي نتیجه این مرحله از آزمون، با توجه به وزن و سن بارداری زن حامله متناسب باشد، می توان ادعا كرد كه جنین داخل رحم مادر در معرض خطر ابتلا به سندرم داون قرار دارد. همچنین، مرحله دوم آزمایش غربالگری به زنان حامله کمک می کند تا شانس ابتلا به اسپینا بیفیدا را در جنین خود کاهش دهند. در طی این غربالگری، سایر شرايط حاملگی مانند وضعیت تریزومی 18 نیز مورد بررسی قرار می گیرد.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها