امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. پنج شنبه, 21 بهمن 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
مرحله اول از آزمایش غربالگری زنان باردار به چه منظوري انجام مي شود؟ آيا زنان باردار براي انجام اين آزمايش به آمادگي قبلي نياز دارند؟
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
آزمایش مرحله اول از تست غربالگری در هفته دهم تا سیزدهم از دوران بارداری زنان صورت مي گيرد. انجام این مرحله از آزمون بسیار ساده است و زنان حامله تنها باید اسکن را در یک مرکز تشخیصی معتبر انجام دهند. هنگامی که بیمار در مرکز تخصصی قرار دارد، دکتر معالج می تواند در حین انجام سونوگرافی، نمونه خون هم از او بگیرد. معمولا این مرحله از آزمایش غربالگری به منظور تعیین اندازه دو نوع پروتئین خون یعنی پروتئین پلاسما و گنادوتروپین جفتی انسان (hCG) در نمونه خون زن حامله صورت مي گيرد. همچنين، در سونوگرافی نیز میزان زجاجی گردن (NT) جنين داخل رحم زنان باردار اندازه گیری می شود. لازم است بدانيد كه زجاجی گردن، از نظر یک شخص غیرمتخصص به مایعات موجود در پشت گردن جنین گفته می شود. نتايج مطالعات اخير دانشمندان نشان داده است جنین هایی که مبتلا به تریزومی 18 و سندرم داون هستند، به احتمال زیاد میزان زجاجی گردن بيشتر از نوزادان سالم دارند.
در پاسخ به قسمت دوم سوال شما، بايد گفت كه برای انجام مرحله اول غربالگری، لازم نیست كه فرد به صورت ناشتا و یا با آمادگی های دیگر در محل آزمایش حضور یابد. به عبارتي بهتر، هر زن حامله اي می تواند در هر شرایطی، مرحله اول آزمون غربالگری را به صورت پی در پی انجام دهد.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها