امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. شنبه, 21 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
زني باردار هستم كه مي خواستم در مورد روند رشد پوست فرزندم در دوران بارداری اطلاعاتي به دست آورم. لطفا مرا راهنمايي كنيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
پوست بدن بزرگ ترین عضو آن است، كه برای اولین بار بین هفته های 5 و 8 از دوران بارداری، در بدن جنين شروع به رشد می کند. در این مرحله از دوران بارداری، اپیدرم جنین (پوست) تنها شامل دو لایه خواهد بود، با عنوان سلول-های پایه (لایه داخلی سلول ها) و سلول های periderm ( لایه بیرونی سلول ها) شناخته می شوند. البته، در این دوره از بارداري، موهای جنین نیز شروع به رشد نموده و بلافاصله پس از تشکیل پوست، جوانه های اولیه مو مانند دانه هایی، پس از هفته هشتم از دوران بارداری ظاهر می شود. هنگامی که شما به عنوان یک زن حامله وارد هفته نهم و دهم از دوران بارداری خود مي شويد، رشد عضوی به نام اپیدرمی در طبقه بالایی سلوله ا آغاز می شود، که رشد این لایه جدید، سلول های طبیعی پوست را در آینده پایه گذاری خواهند نمود. البته، این ناحیه در بین لایه های پایه و periderm یا در داخل پوست بدن جنین داخل رحم زنان باردار تشکیل می شود، که در دورن آن فولیکول های مو نیز پدیدار می شود. همچنین، فراموش نکنید كه در طی هفته های آینده از دوران بارداري، طبقه بندی این لایه هایی سلولی به طور دقيق تري رخ داده و به طور متوسط، در ماه چهارم از دوران بارداری تمام لایه های اپیدرم بدن جنين رشد یافته و شبیه پوست بزرگسالان، اما با کیفیت پایین خواهد شد.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها