امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. شنبه, 21 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
زني باردار هستم. اكنون در هفته 17 از دوران بارداري قرار دارم. احساس مي كنم كه وقتي تلفن و یا موبایل زنگ مي زند، حركات جنين بيشتر مي شود و براي چند دقيقه آرامش ندارم. آيا شنیدن زنگ تلفن و یا موبایل برای زنان باردار مضر است؟ لطفا در اين مورد توصيحات كاملي بدين. اگه مي شه سريع جواب بدين لطفا!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
در مقابل نظریه برخی از محققان در مورد ضررهای شنیدن صداهای بلند توسط زنان باردار، بسیاری از مطالعات عوارض جانبی ناشی از شنیدن این سر و صداها و اثرات آن بر روند رشد جنین را رد می کند. همانطور که می دانید قرار گرفتن همیشگی مادران باردار در معرض سر و صدای بلند ( با فرکانس 60 تا 80 دسی بل) بروز استرس را در ذهن این افراد به دنبال خواهد داشت. همچنين، این نکته مهم را فراموش نکنید كه اگر میزان سر و صداي اطراف زنان باردار بالاتر از 80 دسی بل باشد، می تواند باعث از دست دادن شنوایی دائمی اين افراد و جنين داخل رحمشان شود. به همین دلیل ، قرار گرفتن مادران باردار در معرض صداهای بلند برای روند باروری آن ها و جنین داخل رحمشان خطرناک خواهد بود. البته، هنوز هم انجام مطالعات محققان در این مورد ادامه دارد! چون هیچ نتیجه قطعی در این باره به دست نیامده است. اما پژوهش های انجام شده این نظریه را ثابت کرده است که قرار گرفتن زنان باردار در معرض سر و صداهايي با دسی بل بسیار بالا می تواند منجر به بروز مشکل تراتوژن، تولد نوزادان مرده و سقط خود به خود جنین به شود. به عنوان مثال، ایجاد یک تحریک آکوستیک جنین توسط خود پزشك متخصص زنان و زایمان منجر به افزایش میزان ضربان قلب جنین و حرکات او در داخل رحم مادرش می شود. با این حال، تا به امروز آسیب ها و مضرات این کار در جنین شناسایی نشده است. در نهايت، فراموش نکنید كه ایجاد یک مکانیسم پر سر و صدا به منظور انجام مطالعات در مورد اثرات سر و صداي بلند بر روند دوران بارداری زنان مي تواند باعث افزایش کاتکول آمین اين مادران (که ناشی از استرس است) شده و انقباضات عروق رحمی را به دنبال داشته باشد. برخي ديگر از محققان ادعا مي كنند از آن جايي كه جنین داخل رحم زنان باردار توسط مایع آمنیوتیک به طور کامل احاطه شده است، بنابراین رسیدن صداهای بلند به داخل رحم نمی تواند به گوش جنین آسیب جدي برساند، زیرا اغلب اثرات مضر صداهای بلند توسط مایع آمنیوتیک داخل رحم گرفته می شود و این سر و صدا به سختی می تواند اختلالات مرتبط با شنوایی را در بدن جنین به وجود بیاورد. با اين كه جنين داخل رحم زنان باردار در داخل استخری از مایع آمنیوتیک شناور است، اما در برخی موارد ممکن است نسبت به زنگ تلفن و موبایل خارج از رحم و ارتعاشات آن ها واکنش نشان دهد. فراموش نکنید فرکانس صدایی که از طریق آب حمل شده و به جنین داخل رحم می رسد، در مقایسه با همین صدایی که از طریق هوا به گوش خود مادر باردار می رسد، فرق زيادي خواهد داشت. از این رو، اين پزشكان متخصص زنان و زايمان ادعا مي كنند كه صداهای بلند به گوش های کوچک کودک داخل رحم زنان باردار آسیب نمی رساند. شما هم براي اطمينان از سلامت فرزندتان حتما با پزشك معالج خود مشورت كنيد!
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها