امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. کارشناس 2 مامانم
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. دوشنبه, 16 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
زني باردار هستم. مي خواستم بدانم كه استفاده از رژ لب در دوران بارداري خطرناك است؟ چه تاثيري بر فرزندم مي گذارد؟ لطفا منو راهنمايي كنين.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
اگر مقدار جذب ماده ترتینوئین موجود در لوازم آرایشی مختلف کم باشد، استفاده موضعی از آن ها هیچ نقصی را در هنگام تولد نوزادان ایجاد نخواهد نمود، زیرا تا به حال هیچ گزارش پزشکی در این مورد داده نشده است. اما ماده فتالات، که یک ماده شیمیایی موجود در محصولات آرایشی مانند رژ لب، اسپری موها و چسب ناخن های مصنوعی است، مي تواند با هورمون های ترشح شده در این دوران حساس از زندگي زنان تداخل پیدا کند. نتايج مطالعات اخير محققان نشان می دهد كه قرار گرفتن زنان حامله در معرض این ماده شیمیایی می تواند سطح IQ جنین داخل رحم اين افراد را بیش از شش واحد کاهش دهد. به همین دلیل، نوزادانی که مادران آن ها در طي دوران بارداری سطح بالایی از فتالات موجود در لوازم آرایشی را دریافت کرده اند، در حدود 78 درصد بیشتر از نوزادان دیگر در معرض ابتلا به بیماری آسم (به ويژه در سن 11 سالگي) قرار می گیرند.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها