امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. کارشناس 2 مامانم
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. دوشنبه, 16 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
زني باردار هستم. با شروع فصل زمستان پشت سر هم به سرماخوردگي و عفونت دجار مي شم. آيا دليل اين وضعيت فصل زمستان است؟ يا سيستم ايمني بدنم ضعيف شده؟ لطفا مرا راهنمايي كنيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
با کوتاه شدن طول روزها در فصل زمستان، حضور خورشید هم در آسمان محدود مي شود. این حالت هم باعث می شود كه این فصل، زمان مناسبي براي رشد و نمو میکروب ها و ویروس ها باشد. بنابراین، شما به عنوان یک زن حامله ممکن است در اطراف خود افرادی را مشاهده کنید که دچار مشکل عطسه و یا سرفه کردن هستند. به همین دلیل، اجتناب از قرار گرفتن در محیط های آلوده به میکروب ها و عفونت ممکن است یک چالش جدی در طول فصل سرد سال برای شما تلقی شود. يادتان باشد كه شستن دست ها به بهترین نحو یک راه مناسب برای دور نگه داشتن بدن زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد از خطر مبتلا شدن به عفونت های موجود در محل زندگی است. همچنین فراموش نکنید كه نوشیدن آب ولرم هم می تواند به از بین بردن میکروب ها ي موجود در بدن زنان باردار و فرزند داخل رحم اين افراد کمک کند. علاوه بر اين موارد، زنان باردار باید یک ضدعفونی کننده دست و یک دستمال تمیز را در کیف دستی خود به همراه داشته باشند، تا بتوانند در صورت لزوم از آن استفاده کنند. در نهايت، به خاطر داشته باشيد كه این افراد می توانند با دکتر معالج خود صحبت کرده و عمل واکسیناسیون را برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا که در دوران بارداری بسیار شایع است، انجام دهند.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها