امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. شنبه, 14 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
زني باردار و 34 ساله هستم كه با تازگي کلسترول خونم بالا رفته است. آيا اين شرايط براي فرزندم ضرر دارد؟ چه خطري دارد؟ لطفا اطلاعات كاملي در اين مورد به من دهيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
بله! بالا رفتن کلسترول خون زنان در طی دوران بارداری ممکن است به طور مستقیم بر روی رشد جنین داخل رحم اين افراد تاثیر بگذارد. با این حال، بالا رفتن هم زمان فشار خون مربوط به دوران بارداری هم می تواند زندگی مادر و نوزاد متولد نشده او را بیشتر به خطر اندازد و زایمان زودرس را به مادر حامله القا کند. همچنين، این مادران بیشتر از ساير خانم هاي باردار در معرض ابتلا به عوارضی مانند تصلب شرایین، حمله قلبی و سکته پس از زایمان قرار می گیرند. در واقع، مي-توان ادعا كرد كه اگر بالا رفتن کلسترول خون زنان با دوران بارداری اين افراد همراه شود، براي سلامت خود مادر و جنين داخل رحم او بسیار خطرناک خواهد بود. با توجه به نتايج اخير مطالعات انجام شده در بنیاد قلب و سکته کانادا، کودکانی که مادران آن ها در طي دوران پیش از بارداری از کلسترول خون بالا رنج می بردند، پنج برابر بیشتر از کودکان دیگر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی قرار دارند. به همین دلیل، سلامت کامل بدن اين نوزادان در بزرگسالی هم کمی غیرممکن به نظر مي رسد. از سوی دیگر، يادتان باشد كه پایین بودن میزان کلسترول خون در بدن زنان باردار نیز می تواند منجر به انجام زایمان زودرس و تولد نوزادان با وزن کم گردد. بنابراین، زنان حامله نیاز دارند تا پایان دوران حاملگی خود تمرکز کاملی بر روی حفظ میزان طبیعی کلسترول خون بدنشان داشته باشند تا بتوانند دوران بارداری خود را با سلامت پشت سر بگذارند.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها