امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. شنبه, 14 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
5 ماهه باردار هستم. در روزهايي كه برف مي آيد دوست دارم بخوابم. اما مادرم مي گويد كه در هر صورت بايد ورزش كنم. آيا ورزش كردن در فصل زمستان دوران بارداريم هم ضروري است؟ يا وقتي دوست دارم بخوابم، بدنم به خواب بيشتر نياز دارد؟ لطفا مرا راهنمايي كنيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
نتايج مطالعات اخير دانشمندان نشان داده است که همه زنان باردار نیاز دارند در طول اين دوران حساس از زندگي خود، به مدت حداقل 2.5 ساعت در هفته به انجام فعالیت های گوناگون بپردازند. بنابراین، به عنوان يك خانم باردار یادتان باشد كه حتی اگر آب و هوا سرد طوری است، كه شما دوست دارید خود را در پتوی گرم پیچیده و تمام روز را استراحت کنید، بدانید که سردي هوا در فصل زمستان نمی تواند بهانه ای برای خواب زمستانی شما باشد. در واقع، مي توان ادعا كرد كه انجام فعالیت هاي مناسب در طول اين فصل سرد هم به شما کمک خواهد کرد تا دوران سخت بارداری را (به ویژه هنگامی هوا سرد، کسل کننده و غم انگیز است.) به راحتی سپری کنید. همچنین، به خاطر داشته باشيد كه انجام فعالیت های مختلف می تواند به شما کمک کند تا در نهایت، نوزاد خود را با كمك زایمان طبيعي و راحت به دنیا بیاورید. برای این منظور، زنان حامله می توانند در فصل سرد سال زمانی را برای قدم زدن و انجام تفریحات ساده اختصاص دهند. اما، فراموش نکنید كه احتیاط در اين دوران حساس، شرط اساسی کار است، زیرا قدم زدن در جاده ها و چمنزارهایی که به علت بارش برف و یا شبنم صبحگاهی لغزنده هستند، می تواند برای سلامت خود مادر و جنين داخل رحم او بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل، پزشكان متخصص زنان و زايمان به بيماران باردار خود توصیه مي كنند كه در طول فصل زمستان، از انجام ورزش های زمستانی پرخطر مثل اسکی خودداری کنند و به جای این نوع تمرینات ورزشی، در دوران بارداری خود از تمرینات امن مانند یوگا و ایروبیک بهره ببرند، زیرا انجام این حرکات ورزشی در خانه و به راحتی هم امکان پذیر است. در واقع، مي توان ادعا كرد برای افرادی که ترجیح می دهند روزهای سرد زمستان را در خانه بمانند، انجام تمرینات امن یوگا و ایروبیک ایده خوبی خواهد بود.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها