امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. پنج شنبه, 12 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
زني 30 ساله هستم. 7 ماهه باردارم. پاروویروس B19 گرفتم. خيلي نگران وضعيت فرزندم هستم. دكتر مرتب منو چك مي كنهو مي گه وضعيت خوبه. اما مي خواستم در مورد عوارض ناشی از بروز پاروویروس B19 در دوران بارداري اطلاعات كاملي داشته باشم. اگه مي شه منو راهنمايي كنين.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
خطر سقط جنین در طي دوران بارداری زنان، با بروز ويروس پاروویروس B19 افزايش مي يابد. همچنین، مبتلا شدن زنان باردار به ويروس پاروویروس B19 خطر ابتلا به بیماری هیدروپس را در جنین داخل رحم اين افراد در طول هفته 9 تا 20 از دوران بارداری افزایش مي دهد. لازم است بدانید که هیدروپس نوعی بیماری است که مربوط به اضافه شدن مایع داخل کیسه آب مادر باردار بوده و وضعیت را برای جنین داخل رحم اين مادران غیرطبیعی و خطرناک می کند. در واقع، نوزاداني كه از مادران مبتلا به ويروس پاروویروس متولد مي شوند، ممکن است به عوارضی مانند کم-خونی و نارسایی قلبی مبتلا شوند. البته بروز عفونت پاروویروس B19 در طی دوران بارداری زنان هیچ گونه نقص تکاملی و یا مشکلات تنفسي را در بدن نوزاد به وجود نخواهد آورد. با اين حال، کم خونی مادرزادی مزمن در جنین مادران مبتلا به ويروس پاروویروس B19 بیشتر ديده مي شود.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها