امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. پنج شنبه, 12 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
مادري 30 ساله و باردار هستم. اكنون وارد ماه ششم از اين دوران شدم. از ماه سوم شانه هايم درد مي كند. اما شديد نيست. اكنون وضعيت بدتر شده است. دردها هم طولاني تر است. براي از بين بردن درد شانه هايم چه روش هاي خانگي و سالمي وجود دارد؟ لطفا مرا راهنمايي كنيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
اگر به طور مداوم، درد شانه را تجربه می کنید، طوری که اين وضعيت به صورت یک مشکل برای شما در آمده است و یا اگر درد بیشتري را در شانه چپ خود احساس مي كنيد، حتما با يك دکتر متخصص زنان و زايمان مشورت کنید، در غیر این صورت می توانید درمان های خانگی را امتحان کرده و راهی برای تسکین موقت درد شانه هاي خود پیدا کنید. با اين حال، لازم است بدانيد كه در چنین شرایطی می توانید با انجام حرکات کششی و انجام برخی از تمرینات ورزشی، درد خود را کمی تسکین دهید. همچنين، ورزش یوگا در این مورد بسیار موثر بوده و شنا کردن نیز بدن شما را در طي دوران بارداری آرام خواهد نمود. برای اطمینان بیشتر، بهتر است یک مربی کاردان از انجام حرکات ورزشی شما در طي دوران بارداری آگاه باشد، زیرا انجام همه تمرینات ورزشی در بدن زنان حامله تاثیر مثبتی برجای نمی گذارد. علاوه بر اين موارد، اگر درد شانه هاي زن حامله طوری باشد که آرامش را از او سلب کند، او می تواند با استفاده از وان و یا حمام آبگرم آروماتراپی خفیف کرده و کل بدن خود را استراحت دهد.
البته، فراموش نکنید كه در چنین شرایطی انجام یک ماساژ ملایم نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد. اما زنان حامله نباید این کار را به افراد ناشي بسپارند، زیرا ممکن است باعث بروز عوارض خطرناکي در بدن اين افراد شده و سلامت خود مادر و جنین داخل رحم او را به خطر بیاندازند. پس بهتر است زنان باردار همیشه از یک ماساژ دهنده حرفه ای برای این کار کمک بگیرند. البته، شریک زندگی خانم هاي باردار نیز می تواند در این مورد کمک کند. همچنین، اگر به عنوان يك انم باردار تا به حال دچار سکته مغزی نشده اید، می توانید بدون اخلال در نقاط مختلف بدن خود از طب سوزنی استفاده نمایید.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها