امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. پنج شنبه, 12 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
زني 24 ساله هستم كه به تازگي باردار شدم. بعضي وقت ها سرگيجه داشتم. فكر مي كردم پره اکلامپسی گرفتم اما دكتر گفت مورد مهمي نيست. با اين حال، از شما مي خواهم در مورد بیماری پره اکلامپسی در دوران بارداري زنان توضيحاتي دهيد. نگران فرزندم هستم!
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
هنگامی که یک تخمک در خارج از رحم و یا حتی در لوله هاي فالوپ زنان باردار لقاح می یابد، اشاره به بروز مشكلي خاص در روند بارداری زنان دارد، که از علائم شایع این نوع بارداری می توان به درد شکم، درد تیز در شانه ها، خونریزی از واژن و سرگیجه زن حامله اشاره نمود. پس، فراموش نکنید كه این نوع بارداری تهدید-کننده جدی برای زندگی مادر و جنين داخل رحم او به شمار مي رود. به همين دليل، فرد باردار باید بلافاصله بعد از بروز اين نشانه ها در بدن خود به پزشک متخصص زنان و زايمان مراجعه کند. علاوه بر اين موارد، اگر زن حامله درد شدید شکم را در طي دوران بارداری تجربه می کند، بهتر است به طور منظم فشار خون خود را چک نماید. در موارد دیگري هم مخلوط شدن ماده جفت با خون مادر باردار می تواند منجر به مبتلا شدن زن حامله به بیماری پره اکلامپسی شود. امروزه در جهان، 5-8٪ زنان باردار از این وضعیت بهداشتی رنج می برند. اگرچه علائم قابل توجهی این مشکل زنان باردار فشار خون بالا است، اما زنان حامله باید به بروز علائم دیگر مانند افزایش ناگهانی وزن، تهوع، درد کمر، تورم، تغییر در بینایی خود و آشفتگی ذهنی در بدنشان هم در طی دوران بارداری دقت کنند.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها