امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


10 راه ساده کاهش درد زایمان طبیعی (بخش اول)

10 راه ساده کاهش درد زایمان طبیعی (بخش اول)

شما به عنوان یک مادر باردار، احتمالا داستان های ترسناکی درباره زایمان طبیعی شنیده اید که ممکن است شما را در مورد چگونگی مقابله با دردهای هنگام زایمان طبیعی دچار نگرانی زیاد کرده باشد. خوب، اگر این گونه است، نیازی به نگرانی بیشتر شما نیست ، ما در کنار شما هستیم تا با نگاهی علمی به موضوع زایمان طبیعی خیال شما را راحت کنیم.
در حالی که ممکن است برخی از داستان های گفته شده در مورد زایمان طبیعی درست بوده باشد و زایمان طبیعی واقعا کار دشواری به حساب آید، اما اگر اصول بهداشتی رعایت شود، کار زیاد دشوار و دردناکی نخواهد بود. شما به عنوان یک زن باردار می توانید با انجام بعضی نکات اصولی، قبل از شروع درد زایمان و همچنین با به کار بردن راه حل های دارویی با سهولت و سلامتی این کار را انجام دهید.

ده راه ساده برای کاهش درد زایمان طبیعی:

شما به عنوان یک زن باردار می توانید با رعایت روش های ساده که در ادامه بررسی خواهند شد، به راحتی از زایمان طبیعی خود لذت برده و به سادگی نوزاد خود را در آغوش بگیرید.در ادامه این مقاله، راه های طبیعی برای از بین بردن درد زایمان طبیعی برای شما مادران باردار بیان شده است، که عبارتند از:

1. حفظ آرامش حین زایمان طبیعی :

در حالی که شما مادر باردار باید زایمان خود را با نیروی بیشتر و آرامش شروع کنید، اغلب دچار وحشت و نگرانی خواهید بود. به خاطر داشته باشید که دانستن تکنیک های درست تنفس در مادر باردار و تمرکز بر روی انقباضات رحم و شکم با احساس آرامش بیشتر کمک زیادی به آن ها در راحتی روال زایمان خواهد نمود.

2. استفاده از بطری آب گرم یا یک کیسه آب سرد حین زایمان طبیعی :

شما به عنوان یک خانم که در حال زایمان طبیعی هستید، می توانید درد زایمان، درد دست ها و پاها و حتی کمر درد خود را با گذاشتن یک بطری آب گرم و یا یک کیسه آب سرد بر روی این مواضع، بسیار کاهش دهید. فراموش نکنید که شما می توانید گرفتگی عضلات خود را هم با این راه حل طبیعی به راحتی برطرف نمایید.

zayman-tabiy-u1.jpg

3. ماساژ دادن مادر حین زایمان طبیعی :

به خاطر داشته باشید که ماساژ دادن آهسته بدن مادر باردار کمک خواهد کرد تا زمانی که او در حال زایمان طبیعی است، درد دست ها، پاها و عضلات رحم کاهش یابد. خانم های باردار می توانند از شریک زندگی خود و یا مامای معالجشان بخواهند که درکار ماساژ دادن شرکت کنند.

4. قرار گرفتن در یک موقعیت راحت هنگام زایمان طبیعی:

شما به عنوان زنی که در حال زایمان طبیعی هستید، می توانید در محل زایمان طبیعی برای پیدا کردن یک موقعیت راحت، جستجو کنید. این حالت ها و موقعیت های راحت ممکن است حالت هایی مانند موقعیت سجده کردن و یا نشستن معمولی باشد. به یاد داشته باشید که در این شرایط مادر نباید در مورد چگونگی نگاه دیگران نسبت به او نگران باشد.

5. در مورد ترس از درد زایمان طبیعی ، حرف بزنید :

صحبت کردن مادر باردار با یک دوست مورد اعتماد و یا یک فرد آگاه در مورد ترس خودش از زایمان طبیعی، می تواند برای او آرامش بخش باشد. به یاد داشته باشید که وقتی مادر باردار نگرانی های خود را برای کسی که می تواند به او اعتماد کند، با صدای بلند توضیح دهد با این روش می تواند بسیاری از مشکلات خود را حل کند.

6. در مورد مراحل زایمان طبیعی آگاهی های بیشتری کسب کنید :

با نگاه کردن به کتاب ها، مجلات، فیلم ها، وب سایت ها، مراحل زایمان طبیعی را بررسی کرده و حتی در مورد رفع اشکالات و سوالات خود حتما با پزشک معالجتان تماس بگیرید. هنگامی که شما مادر باردار با روش ها و آداب و رسوم انواع زایمان از اولین روز تشکیل جنین تا هنگام تولد در مراکز، بیمارستان ها و یا در خانه های مختلف آشنا باشید، می توانید برای انتخاب روش زایمان خود تصمیم آگاهانه ای بگیرید. همیشه بهتر است در مورد چنین کارهایی با افراد آگاه هم بحث و گفتگو نمایید.

7. تکنیک درست تنفس حسن زایمان طبیعی :

سعی کنید از تنفس عمیق در هنگام انقباضات رحمی به جای ناله استفاده کنید و نیز همیشه به یاد داشته باشید که انجام بازدم درست و به موقع کمک زیادی به شما در امر زایمان طبیعی خواهد کرد. حتی شما می توانید از شریک زندگی خود کمک بگیرید تا او با چشم های خود خوب شما را نگاه کند و بعد از او بپرسید که آیا شما ریتم های تنفس را درست انجام می دهید یا نه.

 

نظر (26)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. فاطمه

سلام من دو هفته ام مونده ایا نزدیکی کنم خوبه واس زایمان طبیعیم یا نه راستی درد واژن هم دارم

 1. مامانم    فاطمه

سلام
اگر خودتون اذیت نشین و پزشکتون منع نکرده ایرادی نداره، درد وازن طبیعیه

 1. فاطمه

سلام فقط دو هفته مونده تا زایمان ایا نزدیکی کنم خوبه راستی درد واژن هم دارم

 1. ترسا

سلام.من ۱۷سالمه و الان تو ما ششم با داری هستم. زایمانمم طبیعیه دکتر گفته میتونم موقع زایمان طاقت
بیارم اما به خاطر سن کمم میترسم.
تور خدا بگید چیکار کنم .کمردرد شدیدی هم دارم.اما دکتر گفته طبیعیه.

 1. زهرا کا    ترسا

سلام
اگه دکترت گفته پس طبیعیه نگران نباش به خودت استرس نده و نترس ایشالا بچت سالم به دنیا میاد

 1. پریسا

میترسم هفته ۳۳ بارداری

 1. مامانم    پریسا

سلام
نگران نباشید ایشالا بچتون سالم به دنیا میاد.

سلام من از وختم یک هفته گذشته دارد ندارم چ کار کنم که داردم شوره بشه با تشکر

سلام
صبور باشین و بذارین همه چی طبیعی جلو بره.

 1. آسنات

من پارسال زایمان داشتم امسال هم شهریور زایمان دارم خیییییلی یلی میترسم و استرس دارم کمکم کنید
چکارکنم کمتر بشه استرس و ترسم

 1. مامانم    آسنات

سلام
شما که یکبار طعم شیرین مادر شدن رو چشیدید دیگه اضطراب برای چی؟

 1. سعادت

زایمان طبیعی وحشتناک ترین چیزیه که تو عمرم تجربه کردم ، کلاس آمادگی زایمانم رفته بودم ،حین زایمان مثل اینکه با کابل لخت شلاقم میزدن

 1. فاطمه

ایارابطه داشتن دربارداری به کمتر شدن درد کمک میکند

 1. مامانم    فاطمه

سلام بله میتونه کمک کننده باشه به شرطی که توسط پزشک منع نشده باشه.

 1. باران

واقعا ایتقد همه از درد زایمان گفتن ک من ترس خیلی شدیدی دارم،،، من یک بار سقط کردم و حدود دوازده ساعت درد خیلی بدی رو تجربه کردم پریودی هام هم همیشه حدود نیم ساعت درد خیلی شدیدی دارم،،، اما همشون رو تحمل کردم اما همه میگن زایمان ی چیز دیگه اس و من...

واقعا ایتقد همه از درد زایمان گفتن ک من ترس خیلی شدیدی دارم،،، من یک بار سقط کردم و حدود دوازده ساعت درد خیلی بدی رو تجربه کردم پریودی هام هم همیشه حدود نیم ساعت درد خیلی شدیدی دارم،،، اما همشون رو تحمل کردم اما همه میگن زایمان ی چیز دیگه اس و من ی وحشت عجیبی دارم از زایمان ب حدی ک هر وقت شک میکنم باردارم شدیدا حالم بد میشه با وجود اینکه خیلی دوست دارم بچه دار بشم،،، ینی چقدر دردش زیاده واقعا؟؟؟
خواهر من توی زایمان از درد شدید غش کرد و میگه اصلا نمیشه تحملش کرد من نمیفهمم...

ادامه مطلب
 1. Aarohi    باران

من شنیدم درد سقط خیلی سخت تر از درد زایمان هست!نگران نباش توکل به خدا

 1. مامانم    باران

سلام
اگه از اول بارداری ورزش های مناسب بارداری انجام بدین و تغذیتون خوب باشه و قبل زایمان تکنیک های راحتی زایمان رو بدونین میتونین زایمان راحتی داشته باشین.
https://mamanam.com/489

 1. تانیا

اونقدر از درد زایمان گفتن که تا اسمش میاد وحشت میکنم بچه هم دوس دارم ولی میترسم چیکار کنم؟

 1. مامانم    تانیا

سلام
اگه از ماه اول بارداری ورزش های مناسب بارداری رو انجام بدین و تغذیه درست داشته باشین به راحتی میتونین زایمان طبیعی داشته باشین، زیاد به حرف های اطرافیان توجه نکنید چون هرکس از نگاه خودش داره زایمان رو به شما میگه فقط به کوچولوتون فکر کنید که...

سلام
اگه از ماه اول بارداری ورزش های مناسب بارداری رو انجام بدین و تغذیه درست داشته باشین به راحتی میتونین زایمان طبیعی داشته باشین، زیاد به حرف های اطرافیان توجه نکنید چون هرکس از نگاه خودش داره زایمان رو به شما میگه فقط به کوچولوتون فکر کنید که میخواین بغلش کنید.

ادامه مطلب
 1. تانیا

بازم میترسم

 1. مهمان

سلام وقت بخیر
من بخاطر لکه بینی و پایین بودن جفتم ابتدای بارداریم دکتر رابطه با همسرم را منع کرد از ماه هفتم به بعد موقعیت جفت خوب شد و ممنوعیتی برای رابطه وجود نداشت با این حال بخاطر استرسی که دارم همچنان نزدیکی نداریم و هفته 33 از بارداری هستم...

سلام وقت بخیر
من بخاطر لکه بینی و پایین بودن جفتم ابتدای بارداریم دکتر رابطه با همسرم را منع کرد از ماه هفتم به بعد موقعیت جفت خوب شد و ممنوعیتی برای رابطه وجود نداشت با این حال بخاطر استرسی که دارم همچنان نزدیکی نداریم و هفته 33 از بارداری هستم با این وجود امکان دارد زایمان طبیعی من همراه با درد زیاد باشد؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    مهمان

سلام
زمانی که همه چیز خوبه دلیلی نداره که درد زایمانتون زیاد باشه، نکاتی که باعث راحتی زایمان طبیعی میشه رو مطالعه و رعایت کنید و با خیالت راحت فرشتتون رو به دنیا بیارید.

 1. سمانه

سلام و خسته نباشید , برای کاهش درد کمر چطوری از کیسه آب گرم استفاده کنیم؟

 1. کارشناس مامانم    سمانه

سلام عزیزم , شما به عنوان یک خانم که در حال زایمان طبیعی هستید، می توانید درد زایمان، درد دست ها و پاها و حتی کمر درد خود را با گذاشتن یک بطری آب گرم و یا یک کیسه آب سرد بر روی این مواضع، بسیار کاهش دهید. فراموش نکنید که شما می توانید گرفتگی...

سلام عزیزم , شما به عنوان یک خانم که در حال زایمان طبیعی هستید، می توانید درد زایمان، درد دست ها و پاها و حتی کمر درد خود را با گذاشتن یک بطری آب گرم و یا یک کیسه آب سرد بر روی این مواضع، بسیار کاهش دهید. فراموش نکنید که شما می توانید گرفتگی عضلات خود را هم با این راه حل طبیعی به راحتی برطرف نمایید.

ادامه مطلب
 1. نگار

سلام وخسته نباشید , ماساژ دادن چه تاثیری در زایمان طبیعی دارد؟

 1. کارشناس مامانم    نگار

سلام عزیزم, ماساژ دادن آهسته بدن مادر باردار کمک خواهد کرد تا زمانی که او در حال زایمان طبیعی است، درد دست ها، پاها و عضلات رحم کاهش یابد.

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location