امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


بهترین شرکت دکوراسیون داخلی را چطور بشناسیم؟

deco01

بیشتر صاحب خانه ها و صاحبان کسب و کارها با اهمیت انتخاب شرکت طراحی دکوراسیون داخلی آشنا هستند. آن ها می دانند که طراحی دکوراسیون داخلی اگر به درستی انجام شود، در محیط کار بازدهی کارکنان را بالا می برد و در محیط خانه، آرامش و نشاط را برای ساکنان به ارمغان می آورد. این ها را می دانند، اما نمی دانند بهترین شرکت  ها در زمینه طراحی داخلی کدام‌اند یا چگونه باید آن را انتخاب کنند.

در این مقاله نکته های کاربردی و خوبی را دربارهٔ انتخاب شرکت طراحی داخلی و ویژگی های بهترین شرکت های فعال در این حوزه با شما در میان می گذاریم. پس این مقاله را بادقت و تا انتها مطالعه کنید تا بدانید چگونه می توانید میان شرکت های بی شماری که در این زمینه فعالیت می کنند، بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی را بشناسید و انتخاب کنید.

اصلا انتخاب شرکت طراحی داخلی چه اهمیتی دارد

طراحی دکوراسیون داخلی در واقع هماهنگ سازی هنرمندانهٔ اجزای موجود در فضای داخلی اتاق یا ساختمان برای استفاده از تمام ظرفیت های رنگ ها، اسباب، تجهیزات و سایر اشیاست. طراحی دکوراسیون داخلی هم مانند سایر هنرها، سبک و سیاق و اصولی دارد که بر اساس توانایی ها، تجربه و سلیقهٔ شرکت مجری دکوراسیون داخلی فرق دارد و به فراخور زمان هم تغییر می‌کند.

طراحی دکوراسیون داخلی در محیط خانه، فضای دوست داشتنی و گرمی برای اعضای خانواده فراهم می کند؛ طوری که آن ها در خانه احساس آرامش و نشاط بیشتری می‌کنند. در عین حال با طراحی اصولی و حرفه ای، می‌توان از کمترین فضای موجود، بیشترین و درست ترین استفاده را کرد.

در محیط کاری هم طراحی دکوراسیون داخلی علاوه بر اینکه هزینه های جاری محیط کار از قبیل هزینه مصرف انرژی و نگهداری وسایل و تجهیزات را کاهش می‌دهد، محیطی پرنشاط و در راستای اهداف سازمان ایجاد کرده و متعاقب آن، بازدهی کارکنان آن سازمان را به شدت افزایش می‌دهد.

ویژگی های شرکت طراحی دکوراسیون داخلی خوب چه هستند

بعد از درک اهمیت استفاده از طراحی داخلی در محیط خانه یا سازمان، به ویژگی های شرکت طراحی داخلی می رسیم. در زمان انتخاب شرکت طراحی داخلی دو عامل اهمیت زیادی دارد: اول دانش و تخصص افراد آن مجموعه، و دوم رعایت اصول کاری در طراحی داخلی. اما چگونه می توان مطمئن شد شرکت طراحی داخلی موردنظر این ویژگی ها را دارد؟

  • دانش و تحصص مجموعه طراح

برای اطمینان از دانش و تخصص شرکت، باید به تحصیلات اعضای آن شرکت، رزومهٔ کاری آن ها در حوزهٔ طراحی دکوراسیون داخلی و آشنایی آن ها با استانداردهای بین المللی در این زمینه توجه کرد. برای بررسی این موارد، پیش از هر اقدامی از آن ها بخواهید رزومهٔ خود را در اختیار شما بگذارند. وب سایت شرکت را بررسی کنید. در شبکه های اجتماعی نظر مشتریانشان دربارهٔ آن ها را بخوانید.

  • رعایت اصول حرفه ای توسط شرک طراح

در مورد رعایت اصول کاری، نخستین قدم برای انتخاب یک شرکت در زمینه دکوراسیون داخلی همان بررسی رزومه است. علاوه بر آن، از آشنایان خود یا مشتری های قبلی آن شرکت، دربارهٔ روش کارشان سؤال کنید. نکته ای که باید در اینجا به آن توجه کنید، این است که شرکت طراحی داخلی باید برای خودِ طرح و روند طراحی هم ارزش قائل باشد. شرکتی که برای طرح ارزشی قائل نیست و بابت طراحی هزینه ای دریافت نمی کند، در حقیقت با فروش مواد اولیهٔ کار به قیمت بالاتری، درآمد کسب می کند.

نکتهٔ مهم دیگر، شفافیت مالی است. شرکت هایی که به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند حتما فاکتور رسمی فروش عرضه می‌کند. از طرف دیگر، شفافیت مالی را در طول پروژه رعایت می کند. در حالی که بعضی شرکت های طراحی داخلی، هزینهٔ اولیهٔ پایینی عنوان می کنند، اما در طول پروژه و با عنوان هزینه های جانبی، مبالغ بیشتری را درخواست می کنند.

نکتهٔ مهم بعدی اینکه بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی باید توازن مشتری داشته باشد. شرکتی که مشتری های کوچکی دارد، نمی تواند از پس پروژه های بزرگ بربیاید. برای نمونه شرکتی که در زمینهٔ طراحی داخلی ساختمان های کوچک فعالیت می کند، نمی تواند پروژهٔ هتلی بین المللی را در دست بگیرد.

چگونه بهترین شرکت دکوراسیون داخلی را انتخاب کنیم

حالا به چگونگی انتخاب شرکت طراحی داخلی می رسیم. در بخش قبلی دربارهٔ ویژگی های مهم شرکت های طراحی حرفه‌ای و خوب گفتم. ضمن در نظر داشتن آن ویژگی ها، برای انتخاب شرکت مورد نظر خود می توانید این روند را طی کنید:

  1. ابتدا بودجه خود را مشخص کنید

در انتخاب شرکت طراحی داخلی، بودجه حرف اول را می زند. مسلما انتظار ندارید بهترین شرکت های حوزه طراحی داخلی پایین ترین تعرفه ها را داشته باشد! پس پیش از هر اقدامی بودجهٔ مدنظر خود را مشخص کرده و بر آن اساس به دنبال شرکت طراحی داخلی بگردید.

  1. از دوستان و آشنایان بپرسید

اگر دوستان و آشنایانی دارید که قبلا از خدمات طراحی داخلی استفاده کرده اند، با آن ها مشورت کنید. نظر آن ها را دربارهٔ بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی بپرسید. گاهی اوقات تجربه هایی را از اطرافیان خود می توانید کسب کنید، که نظیرش در هیچ جای دیگری وجود ندارد.

  1. از سازمان های مربوطه کمک بگیرید

به انجمن صنفی طراحی و معماری در شهر خودتان مراجعه کرده و از آن ها فهرست اعضایشان را بخواهید. برای مثال اگر دنبال شرکت طراحی داخلی در تهران هستید، سری به وب سایت انجمن صنفی کارفرمایی طراحی، معماری و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان شهر تهران بزنید.

  1. درباره مجوزهای تخصصی و حرفه ای آن ها بپرسید

وقتی به شرکت طراحی داخلی مراجعه می کنید، از آن ها دربارهٔ مجوزهای تخصصی بپرسید که دریافت کرده اند. آيا شرکت مدنظر شما، اصلا مجوز طراحی دکوراسیون داخلی دارد؟ آیا جواز لازم برای این کار را دارد؟  می تواند فاکتور رسمی عرضه کند؟

  1. پروژه های قبلی، توصیه نامه ها و معرف ها را بررسی کنید

از شرکت موردنظرتان، بخواهید پروژه های قبلی خود را به شما معرفی کند. سری به پروژه های قبلی آن ها بزنید و با مشتری هایشان صحبت کنید. اگر پروژهٔ بزرگی در دست دارید، حتما از آن ها توصیه نامه یا معرف بخواهید.

  1. تا جایی که می توانید سوال بپرسید

در نشست با طراحان دکوراسیون داخلی، تا جایی که می توانید سؤال بپرسید. سعی کنید با همهٔ جنبه های کار ایشان، از اصولی که در کار رعایت می کنند، تا چگونگی تحویل پروژه و هزینه ها، آشنا شوید. در انتخاب شرکت طراحی دکوراسیون هرقدر بیشتر بدانید، احتمال اینکه بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی را پیدا کنید، بیشتر است.

جمع بندی

ما در شرکت دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر ، بعنوان یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی ، بر این باوریم که باید بسته به نیاز مخاطب، به او ارائه خدمت کرد. از این رو سعی کرده ایم تا در کنار بالا بردن سطح آگاهی از فرهنگ و نیاز مخاطب، دانش خود را در طراحی دکوراسیون داخلی افزایش داده و ضمن احترام ویژه برای مشتری‌مان، خدمتی متفاوت ارائه دهیم

در انتخاب بهترین شرکت های دکوراسیون دو عامل دانش و تخصص، و همین طور رعایت اصول کاری در طراحی داخلی از اهمیت زیادی برخوردار هستند. صحبت با مشتری های قبلی شرکت، بررسی رزومهٔ کاری شرکت و بازدید از پروژه های قبلی، می توانند در انتخاب بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی کمک زیادی کنند.

 

نظر (1)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

برندهای مختلفی در حال حاضر اقدام به طراحی داخلی می‌کنند اما شرکت های طراحی داخلی در صورتی می‌توانند خود را به عنوان بهترین شرکت طراحی داخلی به دیگران بقبولانند که این توانایی را داشته باشند که طرح‌های متفاوتی را به نمایش بگذارند.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/