امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


مقایسه علائم سندرم پیش از قاعدگی وعلائم بارداری (بخش دوم)

مقایسه علائم سندرم پیش از قاعدگی وعلائم بارداری (بخش دوم)

در بخش اول با سندرم پیش از قاعدگی آشنا شدید، با ما همراه باشید تا شما را از اینکه هر ماه احساس میکنید باردار هستید راحت کنیم.... 

یادتان باشد که متورم و دردناک شدن سینه ها، یکی از علائم شایع دوران بارداری هر زنی است. همچنین، سینه های خانم ها در این دوره از زندگی، می توانند دچار احساس درد و خارش شدید هم شوند، طوری که زنان احساس می کنند سینه هایشان سنگین تر از قبل شده است. در نهایت، به خاطر داشته باشید تغییراتی که در سینه زنان باردار احساس می شود، می تواند به عنوان علائم بارداری، در دو هفته پس از لقاح رخ دهد.

احساس درد در سینه و علائم بارداری:

در طول روزهای اولیه دوران بارداری، سینه های مادر باردار ممکن است دردناک شده و حساسیت به لمس آن ها هم در بدن فرد بروز کند. معمولا، علائم بارداری در حدود دو هفته پس از لقاح یافتن تخمک در بدن خود تجربه می کنند. خوب است به عنوان یک خانم بدانید که تورم و حساسیت به لمس سینه ها به علت افزایش سطح هورمون پروژسترون در بدن زنان رخ می دهد.

2. بروز حالت تهوع از علائم بارداری:

بروز حالت تهوع در زنان، یکی دیگر از نشانه های شایع علائم بارداری در هر خانم باروری است. اما در بسیاری از زنان مبتلا به عارضه PMS بروز حالت تهوع گزارش نشده است. بنابراین، اگر شما هم جزو خانم هایی هستید که در برخی از مواقع، احساس تهوع شدیدی دارید، این احتمال وجود دارد که باردار هستید و یا از وجود بیماری سندرم پیش از قاعدگی(PMS) در بدن خود رنج می برید.

آیا حالت تهوع، از علائم بارداری است ؟

وجود ویار صبحگاهی چیزی است که فقط زن باردار، آن را در اوایل دوران بارداری خود تجربه می کند. اگر چه بسیاری از مردم ادعا می کنند که این حالت بیشتر ارثی است، اما اکثریت زنان احساس تهوع را در اوایل دوران بارداری خود تجربه می کنند. اگر دوره های پریود در بدن زنی به تاخیر افتاده و احساس حالت تهوع در بدن او هم زیاد شود، این حالت یقینا نشانه ای از علائم بارداری او می باشد. کارشناسان و محققان ادعا می کنند که بروز حالت تهوع در بدن زنان، معمولا در طول سه هفته اول بارداری به وجود می آید. اما، همین دانشمندان اثبات می کنند که 100% لازم نیست که هر زنی بروز تهوع و استفراغ را در دوران بارداری خود تجربه کند. اما در دنیای واقعی، بسیاری از زنان در روزاهای آغازین دوران بارداری خود، تنها از استفراغ و حالت تهوع رنج می برند. علاوه بر این موارد، نتایج مطالعات اخیر دانشمندان عضو انجمن بارداری آمریکا نیز نشان داده است که معمولا، همه زنان حامله از وجود ویار صبحگاهی، در ساعات اولیه روز رنج می برند. اما علائم بارداری می تواند در هر زمان و در هر ساعتی از روز، هم در بدن زنان باردار تکرار شود.

3. از علائم بارداری، احساس خستگی زنان:

به عنوان یک خانم، یادتان باشد که احساس خستگی بیش از حد در یدن زنان هم می تواند نشانه ای از مبتلا شدن به بیماری سندرم قاعدگی و همچنین، باردار بودن فرد باشد.

یکی از علائم سندرم پیش از قاعدگی، احساس خستگی:

اگر شما به عنوان یک خانم، در یک روز معمولی و بدون این که کار سختی انجام داده باشید، احساس خستگی بیش از حدی می کنید و دوره های پریود شما هم بسیار منظم صورت می گیرد، حتما مبتلا به مشکل سندرم پیش از قاعدگی هستید و باید در اسرع وقت، به دنبال درمان آن باشید.

برای کمک به شما خانم های جوان به منظور درک بهتر مراحل شگفت انگیز باردار شدن یک زن را پیشنهاد می کنیم.

بروز حالت خستگی در بدن و علائم بارداری:

اگر دوره های پریود خانمی با تاخیر مواجه شده باشد و در این دوران هم او خستگی شدیدی را در بدن خود تجربه کند، به احتمال زیاد، باردار بودن این خانم قطعی است. در واقع، می توان ادعا کرد که به تاخیر افتادن دوره های پریود و خستگی شدید، از علائم بارداری به شمار می رود. به عنوان یک خانم، به خاطر داشته باشید که اغلب زنان باردار، اغلب از خستگی شدید در طول اولین دوران بارداری خود و در طول سه ماهه سوم این دوران شکایت دارند. همچنین، لازم است به عنوان یک خانم بدانید که این اتفاقات، به دلیل افزایش سطح هورمون پروژسترون که باعث افت فشار خون و سطح قند خون در بدن زنان می شود، رخ خواهد داد. زنان باردار از خستگی شدید خود که شبیه خستگی پس از مسابقه دوی ماراتن طولانی است، یاد کرده و از آن رنج می برند.

تمام زنان حامله، در ماه های اولیه از دوران بارداری خود، اغلب تمایل کمی به مصرف برخی مواد غذایی خاص از خود نشان می دهند و در مقابل، برای مصرف برخی مواد غذایی دیگر اشتیاق بیشتری دارند. با این حال، بسیاری از زنان، علائم مشابهی را در دوران قبل از شروع چرخه پریود در بدن خود تجربه کرده و اصرار خاصی به خوردن غذاهای خاص مانند شکلات تلخ و یا شیرینی ها دارند. پس، می توان ادعا کرد که به وجود آمدن این احساس، دلیل محکمی بر باردار بودن زنان محسوب نمی شود.

علائم سندرم قاعدگی

اگر شما هم احساس می کنید که به مصرف برخی مواد غذایی ویژه مانند شیرینی ها، شکلات ها و مواد قندی علاقه بسیاری دارید، اشتهای شما در حال حاضر بسیار افزایش یافته و وقت و بی وقت احساس گرسنگی شدیدی می کنید، ممکن است مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی  باشید. اگر چه زنان مبتلا به این اختلال، تمایل فراوانی به خوردن برخی موار غذایی خاصی دارند، اما اگر بخواهند، به راحتی می توانند در مقابل این وسوسه ها و ولع مصرف این مواد غذایی مقاومت کنند.

آیا تمایل و تنفر از بعضی غذاها، علائم باردار بودن است؟

همانطور که می دانید بارداری، لذت بخش ترین باردار در زندگی هر زنی محسوب می شود، اما احساس ناراحتی زنان باردار هم بخشی از این دوران است. چنین ناراحتی هایی از ولع مادر باردار برای مصرف ناگهانی عجیب ترین مواد غذایی به وجود می آید. یادتان باشد که این مواد غذایی می تواند ماده ای باشد که شما هرگز خیالش را هم نمی کردید. این اشتیاق و تمایل، تنها زمانی به پایان خواهد رسید که شما قادر باشید تا میل و اشتهای خود در تمایل به مصرف آن غذاها را تحت کنترل بگیرید. این علامت، یکی از مطمئن ترین نشانه ها در اوایل دوران بارداری هر زنی به حساب می آید. در برخی زنان، بروز علائم بارداری فقط به مرحله اوایل حاملگی او محدود می شود، در حالی که در برخی از زنان باردار دیگر در طول مدت نه ماه دوران بارداری، حالت تمایل و تنفر به مصرف برخی مواد غذایی ادامه خواهد داشت. برخی از زنان باردار، در دوران بارداری خود از خوردن غذاهای مقوی رنج می برند و به جای آن ها، از مواد غذایی بی اهمیت که هیچ ارزش غذایی هم ندارد مانند تکه های خشک شده رنگ، قطعات فلزی و یخ تغذیه می کنند.

5. بروز دل درد و لکه بینی از علائم بارداری:

خونریزی خفیف و یا دل درد، از علائم مشخصه آغاز دوران بارداری و مبتلا شدن به مشکل سندرم پیش از قاعدگی(PMS) در زنان می باشد. این نوع گرفتگی در طول دوره PMS، در بین اکثر زنان بسیار شایع بوده و شدت بروز آن هم با توجه به وضعیت ژنتیکی و شرایط بدنی افراد می تواند متفاوت باشد. با این حال، زنانی هم وجود دارند که حالت دل درد و لکه بینی را در اوایل روزهای آغازین دوران بارداری خود مشاهده می کنند. پس، می توان ادعا کرد که گاهی اوقات، خونریزی کم و یا لکه بینی، اولین نشانه از باردار بودن زنان به شمار می آید. بنابراین، اگر شما باردار نیستید و فقط این علائم را به طور منظمی در هر ماه تجربه می کنید، بدانید که مبتلا به بیماری سندرم پیش از قاعدگی هستید و باید برای درمان مشکل خود به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید.

آیا زنان مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی خونریزی مشاهده می شود؟

به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که گرفتگی عضلات و یا دیسمنوره از علائم شایع زنان مبتلا به مشکل سندرم پیش از قاعدگی است و می تواند در زمان های بین 24 تا 48 ساعت، درست قبل از آغاز دوره پریود روی دهد. اما، جالب است بدانید که این دردها با شروع چرخه پریود، به آرامی کاهش یافته و بعد از مدتی به طور کامل از بین می رود.

 

مقایسه علائم سندرم پیش از قاعدگی و علائم بارداری(بخش سوم) علائم دیگر سندرم پیش از قاعدگی و بارداری را بررسی میکند، حتما مطلب را دنبال کنید.

 

نظر (27)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. مریم

سلام من چهاروز مونده به پریودیم ولی سرم حالت تهو دارم کسلم وزیر شکمم درد میگیر ممکنه حامله باشم یا نه

 1. مامانم    مریم

سلام
تا روز پریود صبر کنین اگر تاخیر داشتین از بی بی چک استفاده کنین.

 1. ناشناس

جوابم بده توروخدا

 1. ناشناس

سلام من چند روز مونده به پریودیم حال تهوع سردرد تکرار ادار ایا میشه گفت باردارم

 1. مامانم    ناشناس

سلام
نخیر نمیشه گفت باید تا روز پریود صبر کنین اگر تاخیر داشتین ز بی بی چک استفاده کنین.

 1. مهسا

سلام و خسته نباشین
جسارتا من در روز 14 اولین روز آخرین قاعدگی نزدیکی داشتم از فردای اون روز خیلی خسته و خواب آلوده بودم هر روز صبح و هروقت از خواب بیدار می شدم حالت تهوع داشتم پستان هام هم خیلی دردناک بودند همیشه نهایت یک هفته قبل قاعدگی این حالت...

سلام و خسته نباشین
جسارتا من در روز 14 اولین روز آخرین قاعدگی نزدیکی داشتم از فردای اون روز خیلی خسته و خواب آلوده بودم هر روز صبح و هروقت از خواب بیدار می شدم حالت تهوع داشتم پستان هام هم خیلی دردناک بودند همیشه نهایت یک هفته قبل قاعدگی این حالت ها بهم دست میداد اما این دفعه از دو هفته قبل از قاعدگی دچار این حالت ها شدم من قاعدگی منظمی دارم درست 28 روز پس از اولین رکز آخرین قاعدگی پریود میشم و این بار هم شدم. می خواستم ببینم نزدیکی باعث این دردها شده. یا ممکنه کیست یا عفونت باشه.

ادامه مطلب
 1. مامانم    مهسا

سلام
این ها همه نشانه تخمک گذاریه نگران نباشین اگر پریود منظمی دارین.

 1. نگار

سلام من ٢٣ سالمه و الان تقريبا يك هفته از زمان پريودم ميگذره و درد شديد زير دلم رو دارم يه جوري كه همش حس ميكنم الان پريود ميشم ولي خبري نيس!! حالت تهوع و اينارو ندارم،واقعا دوس ندارم حامله باشم البته قبلا هم سابقه عقب افتادگي رو داشتم، ميخواستم...

سلام من ٢٣ سالمه و الان تقريبا يك هفته از زمان پريودم ميگذره و درد شديد زير دلم رو دارم يه جوري كه همش حس ميكنم الان پريود ميشم ولي خبري نيس!! حالت تهوع و اينارو ندارم،واقعا دوس ندارم حامله باشم البته قبلا هم سابقه عقب افتادگي رو داشتم، ميخواستم ببينم اين دردي كه دارم يعني پريود ميشم يا اينكه احتمال بارداري هست؟؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    نگار

سلام
از بی بی چک استفاده کنین.

 1. نویدا

هر چی سایت و مطلب هست رو زیر رو کردم ولی هنوز گیجم که چه طوری علایم پریودی رو از بارداری تشخیص بدم. خودم سه روز پیش از تخمگ گذاری برای بارداری اقدام کردم. از همون زمان عفونت خارش و سوزش واژن حدود 18 روز گرفتم. همراه با ترشحات مختلف. دوباره نزدیک...

هر چی سایت و مطلب هست رو زیر رو کردم ولی هنوز گیجم که چه طوری علایم پریودی رو از بارداری تشخیص بدم. خودم سه روز پیش از تخمگ گذاری برای بارداری اقدام کردم. از همون زمان عفونت خارش و سوزش واژن حدود 18 روز گرفتم. همراه با ترشحات مختلف. دوباره نزدیک پریودی هم رابطه ...ولی اصلا عفونت ندارم. الان دو روزی از پریودم میگذره هنوز نشدم. ولی دردها دقیقا عین پریودی هست فقط تنها سه تفاوت حس می کنم: سینه درد اصلا ندارم ولی تمام عمر پریودیم همیشه سینه هام دردناک میشدن. دوم اینکه ناراحتی اعصاب سندرم پیش قاعدگی هم اصلا ندارم. برعکس اعصابم راحته. دیگه اینکه تهوع و یبوست دارم. و اشتهام زیاد شده. ولی قبلا فقط دقیق همون ساعات شروع پریودی تهوع داشتم و به جای یبوست اسهالی داشتم.
با همه این اوصاف که نزدیک سه هفته از اقدام برای بارداری م گذشته و هیچ ماده یا داروی خاصی هم مصرف نکردم اصلا اصلا نمیشه فهمید که باردار هسی یا نه. تمام این چیزا که نوشته شده احتمالات نسبی هست نه قطعی. فقط آزمایش خون معلوم میکنه..
مرسی خوندین.

ادامه مطلب
 1. مامانم    نویدا

سلام
تا زمانی که پریود عقب نیفته نمیتونین بفهمین باردارید یا نه

 1. ناشناس

با عرض سلام و وقت بخیر
سوالی از خدمتتون داشتم. من در روز 14 سیکل ماهانه، معاشقه بدون دخول با (عذر میخوام) کاندوم داشتم، که انزال داخل همان بوده.بدون اینکه برداشته بشه، یک یک تماس کاملا سطحی و مختصر اندامهای تناسلی از روی همون کاندوم اتفاق افتاد؛...

با عرض سلام و وقت بخیر
سوالی از خدمتتون داشتم. من در روز 14 سیکل ماهانه، معاشقه بدون دخول با (عذر میخوام) کاندوم داشتم، که انزال داخل همان بوده.بدون اینکه برداشته بشه، یک یک تماس کاملا سطحی و مختصر اندامهای تناسلی از روی همون کاندوم اتفاق افتاد؛ ا بعد از 48 ساعت قرص "صبح روز بعد" لوونورژسترول ۱.۵ مصرف شده. الان ۲ روز به پریودم مونده و تا دیروز ترشحات بی رنگی داشتم که حالت خیس شدن میداد. امروز لک بینی مشابه لک بینی اواخر پریود دارم. من باکره ام و مبتلا به اندومتریوز هم هستم. پقدر احتمال بارداری وجود داره؟
با سپاس فراوان

ادامه مطلب
 1. مامانم    ناشناس

سلام
با وجود کانئ.م احتمال بارداری کمه مگر اینکه کاندوم سوراخ بوده باشه، تا تاخیر پریودتون صبر کنید و از بی بی چک استفاده کنید.

 1. خدیجه

سلام خسته نباشید
من 26سالمه متاهل هستم , به تازگی زمانی که میخوام پریودبشم حالت تهوع میگیرم در ابتدا فکر میکردم باردارم ولی در طی آزمایشات دیدم خبری از بارداری نیست به نظرتون چرا من حالت تهوع میگرم قبل از پریود؟

 1. کارشناس مامانم    خدیجه

سللم گلم به احتمال زیاد از بیماری (pms) یعنی سندرم پیش از قاعدگی باشه، بهتره به یک دکتر متخصص مراجعه و دنبال درمانش باشین.

 1. فریبا

سلام خسته نباشید , من 28 سالمه و تازه عروسی کردم حدود 2 ماهه که خونه خودمم این ماه یکی دو روزه پریودم تاخیر داشته سوالم اینه که آیا امکانش هست باردار باشم؟ و اگه باردار باشم استخر میتونم برم یا نرم بهتره ؟ چیکار کنم؟

 1. کارشناس مامانم    فریبا

سلام عروس خانم , خوب با دو روز تاخیر که نمیشه گفت بارداری !
استخر به شرطی که خیلی تمیز باشه حتی در دوران بارداری هم میتونین برین بازم تاکید میکنم اگه 100% تمیز باشه .

 1. هلن

سلام خسته نباشید مامانم واقعا سایتتون آموزنده و مفیده , سوال بنده اینکه در دوران بارداری چیکار کنم تا اضافه وزن نگیرم؟

 1. کارشناس مامانم    هلن

سلام گلم شما لطف دارین, برای اینکه در دوران باردرای اضافه وزن نگیرین بهتره تحرک داشته باشین و از ورزش های بارداری انجام بدین , از تنقلات بی خاصیت چاق کننده دوری کنین و بیشتر از میوه جات و سبزیجات استفاده کنین.

 1. ندا

سلام ببخشید من بعد از رابطه مشکوک قرص لونژیل خوردم ولی لکه و یا خونریزی مشاهده نکردم آیا احتمال داره باردار باشم؟

 1. کارشناس مامانم    ندا

قرص اورژانسی 99% اثر میکنه لطفا دو هفته صبر داشته باشین.

 1. سیما

سلام خسته نباشین
تو این مقاله گفته شده احتمال داره حالت تهوع اوایل بارداری به صورت ارثی باشه , مادر من در زمان بارداریش حالت تهوع نداشته آیا امکان داره منم نداشته باشم؟

 1. کارشناس مامانم    سیما

سلام عزیزم , خوب این یه احتماله و تا زمانی که تجربه نشه نمیشه نتیجه ای گرفت .

 1. شهلا

سلام خسته نباشید من 30سالمه و 2ماهه باردارم متاسفانه لکه بینی دارم وخیلی میترسم از اینکه جنینم سقط بشه , دارویی هست که این لکه بینی هارو متوفق کنه؟

 1. کارشناس مامانم    شهلا

سلام عزیزم , به به مبارکه ان شاالله به سلامتی , اکثر خانم ها در دوران بارداری لکه بینی خفیفی میتونن داشته باشن و چیز نگران کننده ای نیست ولی اگه شما زیاد نگران هستین بهتره به پزشکتون مراجعه کنین تا بهترین راهنمایی ها رو (بنابه وضعیت بارداریتون) بکنن.

 1. گلی

سلام , من مجردهستم و در دوران پریودم خیلی درد دارم بهم گفتن وقتی ازدواج کنم این درد ها از بین میره و من در دوران پریودم دردی نمیکشم آیا درسته؟

 1. کارشناس مامانم    گلی

سلام عزیزم , نخیر در اکثر موارد این درد ها از بین نمیره مگر اینکه استثنایی وجود داشته باشه .

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location