امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


8 راهکار برای دختردار شدن مادر باردار

8 راهکار برای دختردار شدن مادر باردار

همانطور که شما هم مانند بسیاری از پدرها و مادرها در حال حاضر، تصمیم گرفته اید که برای ایجاد شادی در زندگی خود، نوزاد کوچکی را به جمع خانواده اضافه کنید، می توانید برای باردار شدن یک جنین دختر هم به دنبال انجام اقدامات موثر و طبیعی باشید. مهم ترین این اقدامات عبارتند از:

1. تعیین تاریخ دقیق تخمک گذاری مادر به منظور افزایش شانس دختردار شدن :

به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به یاد داشته باشید که بهترین راه برای دستیابی به روز دقیق تخمک گذاری، رسم کردن نمودار تاریخ قاعدگی با دقت زیاد است. تحقیقات بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان نشان می دهد که زمان تخمک گذاری از روز 14 سیکل قاعدگی هر زنی آغاز می شود. از آن جایی که برای بسیاری از زنان، این چرخه بین 21 الی 35 روز طول می کشد، از این رو، بهترین راه برای پیش بینی دقیق زمان تخمک گذاری رسم کردن نمودار چرخه قاعدگی یا پریود خواهد بود. برخی از راه های علمی دیگری هم برای پیگیری زمان تخمک گذاری که میتوانید در 5 روش تعیین روز دقیق تخمک گذاری به طور کامل با آنها آشنا شوید، چک کردن قوام مخاط دهانه رحم و یادداشت نمودن دمای پایه بدن به طور روزانه هم یکی دیگر از این روش هاست، در نهایت، زن و شوهر می توانند با داشتن آگاهی کافی از روز دقیق تخمک گذاری در بدن خود، جنسیت جنین آینده خود را تعیین نموده و شانس خود را برای داشتن یک دختر بچه افزایش دهند.

2. داشتن رابطه جنسی 2 الی 3 روز قبل از آغاز زمان دقیق تخمک گذاری و بارداری جنین دختر:

به یاد داشته باشید از آن جایی که تخمک زنان بسیار قوی تر از اسپرم مردان است، به همین دلیل تخمک زنان می تواند در رحم برای مدت زمان طولانی تری زنده بماند و زمان کافی برای انجام عمل لقاح را داشته باشد. به همین دلایل، داشتن رابطه جنسی چند روز قبل از زمان تخمک گذاری در بدن زنان، به اسپرم کمک می کند تا با شنا کردن آهسته خود را به تخمک رسانده و آن را در لوله های فالوپ بارور کند. به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به یاد داشته باشید که برای دختر شدن جنین، رابطه جنسی باید چند روز قبل از تخمک گذاری او انجام شود و سپس، حدود 2 تا 3 روز (یعنی در زمان تخمک گذاری بدن مادر) متوقف گردد. از آن جایی که تخمک زن می تواند در مهبل (واژن) برای چند روز زنده بماند، در زمان تخمک گذاری بدن مادر نیز انعطاف پذیر بوده و برای ملاقات اسپرم و تخمک بسیار آماده خواهد بود.

3. اقامت اسپرم در منطقه کم عمق بدن زنان به منظور افزایش شانس دختردار شدن زوجین:

جنین دختر دوست دارد در محیط اسیدی واژن مادرش زندگی کند. از این رو، به عنوان یک خانم مطمئن شوید که در هنگام رابطه جنسی، اسپرم نفوذ کمتری در رحم شما نموده و نزدیک به ورودی واژنتان باقی مانده است. این حالت، اسپرم دخترانه به مناطق کم عمیق تری از بدن شما نفوذ کرده و شانس بیشتری برای زنده ماندن و رسیدن به تخمک خواهد داشت.

4. اجتناب از رسیدن به اوج لذت جنسی برای دختردار شدن:

برای داشتن یک جنین دختر، نیازی نیست که در هنگام رابطه جنسی به اوج لذت جنسی برسید. در واقع، می توان ادعا کرد که رسیدن به اوج لذت جنسی، محیط واژن زنان را قلیایی کرده و اسپرم دختر را که از این محیط متنفر است، به سادگی از بین خواهد برد.

5. ایجاد تغییرات اساسی در رژیم غذایی روزانه برای تعیین جنسیت جنین :

به یاد داشته باشید که اگر محیط واژن زنی اسیدی تر باشد، به زنده ماندن اسپرم دختر کمک زیادی می کند. برای ایجاد این حالت، شما هم به عنوان زنی که مشتاق داشتن فرزند دختری هستید، نیاز به حفظ تعادل pH بدن خود از طریق اصلاح رژیم غذایی روزانه دارید. در این دوره حساس از زندگی، شما باید به مصرف کم سدیم، پتاسیم و کافئین اکتفا کنید، زیرا این عناصر به طور طبیعی در قلیایی شدن محیط واژن یک زن موثرند. علاوه بر این موراد، به یاد داشته باشید که بهتر است برای ایجاد حالت قلیایی در بدن خود، مصرف کلسیم و منیزیم را به مقدار زیادی افزایش دهید. مصرف برخی از مواد غذایی که در رژیم غذایی روزانه می توانند سبب قلیایی شدن محیط واژن زنان شوند، عبارتند از: پنیر، لوبیا سبز، انواع توت ها، مرغ، برنج و تخم مرغ.
در نهایت، به خاطر داشته باشید شما به عنوان زنی که تمایل به داشتن فرزند دختر دارید، به مصرف بیشتر غذاهای اسیدی نیازمند هستید، چون محیط اسیدی مطلوب برای زنده ماندن اسپرم دخترانه بسیار موثر است. بنابراین، شما می توانید موادی مانند شکلات، سرکه، نوشابه و مرکبات را در منوی رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. همچنین، از مصرف غذاهای قلیایی در این دوره اجتناب کنید.
در نهایت، افرادی که تمایل دارند تا صاحب فرزند دختری شوند، باید مصرف کم نمک را در رژیم غذایی خود، آن هم برای مدت طولانی حفظ کنند. این حالت شانس مادران را در داشتن نوزاد دختر افزایش می دهد. اجتناب از خوردن غذاهای شور مانند پنیر آبی، مواد غذایی فرآوری شده و گوشت نمک سود شده برای این افراد توصیه اکید می شود. 5 + 1 ماده غذایی برای دختردار شدن را حتما بخوانید.

6. استفاده از روش شتلس برای داشتن جنین دختر :

این روش، راه حل محبوب دیگری است که کمک می کند تا تصورات زن و شوهرهای جوان برای داشتن فرزند دختر به طور طبیعی به حقیقت بپیوندد. با توجه به نظریه های علمی، کروموزوم Y که تعیین کننده جنین پسر است، حرکت سریع تری نسبت به کروموزوم های X که عامل به وجود آورنده جنین دختر هستند، دارد.
بر اساس روش Shettles، زوج های مشتاق برای داشتن فرزند دختر باید رابطه جنسی منظمی را با پایان یافتن دوره ماهانه خود، تا سه روز قبل از آغاز تخمک گذاری در بدن مادر داشته باشند.

7. استفاده از یک حمام گرم برای دختردار شدن :

محققان بعد از انجام تحقیقات فراوانی، به این نتیجه رسیده اند که اسپرم به وجود آورنده دختر نسبت به اسپرم به وجود آورنده پسر، تحمل زیادی به درجه حرارت و گرمای بالا دارند. بنابراین، هنگامی که مردی قبل از انجام رابطه جنسی از دوش آب گرم استفاده کند، این حالت برای زنده ماندن اسپرم های دخترانه در بدن او کمک زیادی کرده و شانس دختر شدن فرزند او را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. با این حال، به خاطر داشته باشید که بهتر است بعد از این اتفاق، برای مدت چند روز آینده دمای اسپرم های مردان کاهش داده شود.

چی بخورم تا جنینم دختر بشه ؟ را حتما بخوانید.

8. استفاده از روش دوش واژینال به منظور افزایش شانس دختر بودن جنین:

امروزه، دانشمندان نتیجه گیری کرده اند افرادی که خواهان فرزند دختر هستند، می توانند به منظور به وجود آوردن محیط اسیدی در واژن خود از طریق روش دوش واژینالی اقدام کنند. در واقع، این مادران می توانند از روش دوش واژینالی، درست پس از انجام فعالیت های جنسی استفاده کنند. به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به خاطر داشته باشید که برای بهتر عمل کردن روش دوش واژینالی، شما می توانید یک بخش سرکه را با چهار بخش آب، خوب مخلوط کرده و پس از انجام عمل مقاربت با همسرتان، مهبل (واژن) خود را با این مخلوط سرکه و آب شستشو دهید. به محض این که محلول آب اسیدی در تماس با مخاط واژن شما قرار می گیرد، میزان سطح PH واژن شما را افزایش داده و اسپرم های به وجود آورنده پسر از بین می برد. همچنین، استفاده از این روش باعث می شود که محیط واژن شما، به منطقه مطلوبی برای زندگی اسپرم های به وجود آورنده دختر تبدیل شود.

اگر دانستن روش های پسر شدن جنین برایتان جالب است حتما 8 راهکار برای پسردار شدن مادر باردار را بخوانید.

 

نظر (59)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. گل یاس

سلام خوبین خسته نباشین من تازه سه روزه از وقت پریدم گذشته یه بچه پسرشش ساله هم دارم میخوام فرزند دومم دختر باشه اگه اقدام کنم دختر میشه یا نه

 1. مامانم    گل یاس

سلام
نه عزیزم اقدام ها رو باید حداقل سه ماه قبل از اقدام به بارداری میکردی.

 1. طاهره

دوتاپسردارم دختردوست دارم دکتربهم گفته عرق رازیانه بخورم ولی چون کیست سینه دارم خوب نیست میشه بگیدجایگزینش چی مصرف کنم عرق بادیان خوبه

 1. مامانم    طاهره

سلام
برای دختردار شدن توصیه میشه سه ماه قبل از اقدام هم پدر و هم مادر غذاهای با طبع سرد بیشتر مصرف کنن.

 1. طاهره

سلام من دوتاپسردارم انشالله خدابخواددوست دارم یه دختریارم دکتربهم گفته عرق رازیانه بخورم ولی چون کیست سینه دارم برام خوب نیست جایگزین رازیانه چیز دیگه ای هست که مصرف کنم یاعرق بادیان خوبه برای دختردارشدن

 1. بنت الفاطمه

سلام وقت بخیر
ممنون از اطلاعات مفیدتون
دوش واژینال به چه صورت باید انجام بشه؟
آیا ریختن اسید به داخل رحم ضرر نداره؟
و این که چه دوش هایی برای دختردار شدن تاثیر داره؟
پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

 1. مامانم    بنت الفاطمه

سلام
دوش واژینال یه وسیله کوچیک هست که میتونین از داروخانه ها بگیرین و ترکیب 4 قاشق سرکه و نیم لیتر آب گرم رو توش بریزین و ازش استفاده کنین، اگر به تعداد محدود استفاده کنین ضرری نداره .

 1. مریم

سلام مریم هستم ۱۲روزه از پریدم عقب زده بیبی چک کردم مثبت بود یعنی درسته آخه حالت تهوع وگرسنگی شدید دارم

 1. مامانم    مریم

سلام
خوب شما بارداری دیگه عزیزم.

 1. پگاه

هر روز هم لبنیات و پرتقال و لیمو میخورم یعنی میشه دختردار شم؟

 1. مامانم    پگاه

حداقل سه ماه قبل بارداری هردو والدین باید رژیم رو رعایت کنند.

 1. پگاه

سلام خسته نباشید من یه پسر ۴ ساله دارم. ۱۰ روزه نزدیکی داشتم به مدت ۳ شب پشت هم قبل نزدیکی تو آب و سرکه نشستم و بعدش هم‌همینطور به مدت ۳ شب.تو بدنم علائمایی دارم‌مثل زیر شکمم نبض میزنه یا شکمم بزرگ‌شده ۹ روز به پریودیم مونده آیا ممکنه باردار باشم؟

 1. مامانم    پگاه

سلام
شما که تجربه بارداری دارین باید بهتر بدونین که تا پریودتون عقب نیفته نمیشه گفت باردارین و برای بزرگ شدن شکم ونبض زدن خیلی زوده.

 1. تاتی

سلام من چرخه قاعدگیم ۳۲ روزه هست واز کیت تخمک گذاری استفاده کردم فقط خط بالای قرمز رنگ شد و ۱۵ روز از قاعدگیم گذشته نزدیکی کردم دوست دارم بچم پسر باشه به نظر تون به نتیجه میرسم یا نه؟؟

 1. مامانم    تاتی

سلام
حتما از بی بی چک استفاده کنید احتمالا باردارید.

 1. تاتی

سلام من چرخه قاعدگیم ۳۲ روزه هست از کیت تخمک گذاری هم استفاده کردم فقط خط بالایی قرمز رنگ شده ولی۱۵ روز بعد از پریودم نزدیکی کردم و دوست دارم فرزندم پسر باشه به نظر تون به نتیجه میرسم یانه

 1. نرگس

سلام مجدد نمک برای هردو ما بد است یا فقط مادر .خرما وتخمه آفتاب گردون وگردو چی؟

 1. مامانم    نرگس

این مورد برای مادر هست باید رعایت بشه.

 1. نرگس

سلام من پریود نامنظم دارم چه جوری زمان تخمک گذاری رو تشخیص بدم در ضمن من دو پسر دارم که درست ۷یا۸ روز پریودم تموم شده بود اقدام کردیم اما پسر شد لطفا راهنمایی بفرمایید .ممنونم

 1. مامان عرفان

سلام .؟۳۱ ساله هفته ششم بارداری هستم میخوام بچه دختر باشه دوتا پسر دارم راهنماییم کنید

 1. مامانم    مامان عرفان

سلام
عزیزم الان دیگه دیره برای انتخاب جنسیت چون جنسیت جنین شما تعیین شده

 1. فیروزه

سلام من 26سالمه یه فرزند پسر دارم و الانقصد باردای دومم و دارم مامانم میخواستم بدونم من که هر ماه یکم پریود میشم چه جوری روز تخمکگذاری رو تشخیص بدم ممنون

 1. مامانم    فیروزه

سلام
روز تخمک گذاری معمولا چهارده روز قبل از پریود هست

 1. هستی

سلام.هستی ام 30ساله هفته دوم بارداری.پسر10ساله دارم دوس دارم بچم دخترباشه بايدچشم کارهایی انجام بدم

 1. مامانم    هستی

سلام
اقدامات رو باید قبل از بارداری انجام میدادین الان جنسیت جنینتون تعیین شده.

 1. زهرا خدایی

سلام من الان دو شب از نزدیکیم میگذره می خواستم بدانم برای تغیر جنسیت فرصت دارم

 1. مامانم    زهرا خدایی

سلام
نه عزیزم قبل از اقدام باید یه کارایی میکردی

 1. حلما

سلام من ۶ ماهه عروسی کردم.۳۲سالمه
۳ماهه رژیم دختر دار شدن رعایت کردم.تست پاپ اسمیر دادم نرمال بود.الان میخام باردار بشم .دکترم سونو نوشته که ۱۳ باید برم..ویکیراینکه بمن قرص متفورمین داده یکی بعد ناهار با یه لیوان شربت بخورم.وامپول ب کمپلکس .ب۶...

سلام من ۶ ماهه عروسی کردم.۳۲سالمه
۳ماهه رژیم دختر دار شدن رعایت کردم.تست پاپ اسمیر دادم نرمال بود.الان میخام باردار بشم .دکترم سونو نوشته که ۱۳ باید برم..ویکیراینکه بمن قرص متفورمین داده یکی بعد ناهار با یه لیوان شربت بخورم.وامپول ب کمپلکس .ب۶ ب۱۲ داده که منودهمسرم بزنیم..من از اولین روز پریودم باید بزنم.استرس دارم مشکلی پیس نیاد واسم.

ادامه مطلب
 1. فریده

سلام خدمت مامانم من ۳۴ سالمه و۲۶ پریود میشم چه زمانی باید نزدیکی داشته باشم تا بچم دختر بشه و تازه یک ماهه که ایودیم رو در آوردم و شما گفتین که سه یا ۶ماه قبل میشه راهنمایی کنید ممنونم

 1. مامانم    فریده

سلام
برای دختردار شدن زوجین باید سه تا شش ماه قبل غذاهای با طبع سرد بخورن بیشتر و اینکه درست روز تخمک گذاری نزدیکی نداشته باشن

 1. امید

در ضمن من آمریکا زندگی میکنم،راههای دیگری هم هست که بتونم اینجا اقدام کنم؟ ممنون

 1. امید

سلام،من یازده ساله که ازدواج کردم و الان تصمیم به بچه دار شدن کردیم،و دختر هم دوست داریم،تو مطلب بالا ذکر شده بود که مایع منی هرچه نزدیکتر به دهنه واژن ریخته بشه بهتره برای دختر شدن، به اضافه دوش آب گرم برای مرد و نزدیکی ۳ روز از قبل از تخمک...

سلام،من یازده ساله که ازدواج کردم و الان تصمیم به بچه دار شدن کردیم،و دختر هم دوست داریم،تو مطلب بالا ذکر شده بود که مایع منی هرچه نزدیکتر به دهنه واژن ریخته بشه بهتره برای دختر شدن، به اضافه دوش آب گرم برای مرد و نزدیکی ۳ روز از قبل از تخمک گذاری،ینی این کارها انجام بشه فرزند دختره؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    امید

سلام
خوردن مواد غذایی که طبع سرد دارند سه ماه قبل از اقدام به بارداری توسط والدین میتونه شانس دختردار شدن رو افزایش بده و خوردن مواد غذایی با طبع گرم شانس پسردار شدن رو افزایش میده.

 1. محمد

سلام من دختر میخوام باید چیکار کنم؟ ۱۴سالمه. الان نامزدی هستم مرد هستم .

 1. مامانم    محمد

سلام
برای دختردار شدن هم پدر هم مادر حداقل سه ماه قبل از اقدام باید از خوردن مواد غذایی گرم مزاج خودداری کنند و بیشتر سردمزاج بخورند.

 1. بنیتا

سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم حتما نیازه 6 ماه برای تعیین حنسیت پیش دکتر زنان برم ؟؟نمیشه زمان کمتری باشه ؟
ایا در طول این دوره داروی خاصی باید مصرف کنم ؟

 1. مامانم    بنیتا

سلام
نیاز نیست شش ماه برین، سه تا شش ماه قبل یه بار میرین برای دادن آزمایش های قبل بارداری، سه ماه قبل اقدام هر دو قرص اسیدفولیک مصرف کنید.

 1. مهمان

سلام به مامانم ،خسته نباشید ،من 34سالمه و 3تا پسر دارم ،میخواستم برای دختر دختر بودن جنین اقدام کنم که متوجه شدم 1ماهه که باردارم ،میشه کاری کرد برای تغییر جنسیت یا نه؟؟؟

 1. مامانم    مهمان

سلام
نه متاسفانه جنسیت جنین شما الان مشخص شده

 1. انیتا

سلام خسته گباشید مامانم میخواستم بپرسم من الان 13 ساله از دستگاه استفاده میکنم و2 تا پسر دارم میخواستم الان یه دختر هم داشته باشم ایامیشه یا نه لطفا راهنمایی کنید و34 سالمه ممنونم خیلی دوستدارم یه دختر داشته با شم ولی نمیدونم اینا واقعی هستن یا...

سلام خسته گباشید مامانم میخواستم بپرسم من الان 13 ساله از دستگاه استفاده میکنم و2 تا پسر دارم میخواستم الان یه دختر هم داشته باشم ایامیشه یا نه لطفا راهنمایی کنید و34 سالمه ممنونم خیلی دوستدارم یه دختر داشته با شم ولی نمیدونم اینا واقعی هستن یا واز اول هم میگم هر چی خدا بخواد وزیر نطر خودش باشه مرسی مامانم

ادامه مطلب
 1. مامانم    انیتا

سلام
ممنون عزیزم
همه موارد گفته شده درصد بارداری دختر و پسر رو افزایش میدن و هیچ کدوم صد در صد نیست، در طب سنتی برای دختردار شدن توصیه میشه شش ماه قبل از اقدام پدر و مادر از خوردن مواد غذایی گرم مزاج خودداری کنند و بیشتر از لبنیات و مواد غذایی...

سلام
ممنون عزیزم
همه موارد گفته شده درصد بارداری دختر و پسر رو افزایش میدن و هیچ کدوم صد در صد نیست، در طب سنتی برای دختردار شدن توصیه میشه شش ماه قبل از اقدام پدر و مادر از خوردن مواد غذایی گرم مزاج خودداری کنند و بیشتر از لبنیات و مواد غذایی سرد مزاج استفاده شود.

ادامه مطلب
 1. رقیه

سلام مامانم خسته نباشید.خیلی مطالب اموزنده ای دارید
من صاحب فزند پسرهستم که الان 10سالشه میخوام اقدام به بچه ی دوم کنم ولی خیلی دوست دارم که دختر باشه ولی استرس زیادی دارم

 1. مامانم    رقیه

سلام
ممنون
شما از سه ماه قبل باید لبنیلت بخورید، هنگام نزدیکی هم موارد گفته شده رو رعایت کنید، انشاالله که صاحب دختر میشید.

سلام. ممنون از اطلاعات و راهنمایی خوبتون. میخاستم بدونم دقیقا استفاده از محلول سرکه کی باید استفاده بشه و نسبت آب و سرکه چقدر باشه. آخه خیلی جاها گفته میشه قبل از نزدیکی و حدودا 8 ساعت قبلش و به نسبت مساوی استفاده بشه و حداقل 4 یا 5 بار این کار...

سلام. ممنون از اطلاعات و راهنمایی خوبتون. میخاستم بدونم دقیقا استفاده از محلول سرکه کی باید استفاده بشه و نسبت آب و سرکه چقدر باشه. آخه خیلی جاها گفته میشه قبل از نزدیکی و حدودا 8 ساعت قبلش و به نسبت مساوی استفاده بشه و حداقل 4 یا 5 بار این کار را باید انجام داد برای همون نزدیکی. ولی اینجا دیدم کخ گفتین بعد از نزدیکی و به نسبت 1 به چهار؟ لطفا راهنمایی کنید که کدوم عملی تره. بسیار یپاسگزارم.

ادامه مطلب

سلام
استفاده از این روش ها توصیه هاییه که هیچ کئوم صددرصد نیست ولی به احتمال زیاد جواب میده، برای دختردار شدن سه ماه قبل بارداری لبنیات زیاد مصرف بشه، استفاده از سرکه هم قبل و هم بعد از نزدیکی توصیه شده، قبل از نزدیکی آب و سرکه به نسبت مساوی قاطی...

سلام
استفاده از این روش ها توصیه هاییه که هیچ کئوم صددرصد نیست ولی به احتمال زیاد جواب میده، برای دختردار شدن سه ماه قبل بارداری لبنیات زیاد مصرف بشه، استفاده از سرکه هم قبل و هم بعد از نزدیکی توصیه شده، قبل از نزدیکی آب و سرکه به نسبت مساوی قاطی بشن و با سرنگ 4-5 بار داخل واژن ریخته بشه و بعد از بارداری هم طبق مواردی که در بالا ذکر شده، انشاالله که جنین دختر خواهد بود

ادامه مطلب
بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location