امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


چه اتفاقی می افتد که بیبی چک منفی نشان می دهد؟

چه اتفاقی می افتد که بیبی چک منفی نشان می دهد؟

چه اتفاقی می افتد که جواب ظاهر شده بر روی بیبی چک منفی می شود؟

این امکان وجود دارد که با وجود باردار بودن زنی، نتیجه ظاهر شده بر روی بیبی چک او منفی شود. در ادامه این مقاله، برخی از دلایلی که باعث ظاهر شدن نتیجه منفی بر روی بیبی چک می شود، بیان شده است، که عبارتند از:
1. یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می شود نتیجه ظاهر شده بر روی صفحه نمایش بیبی چک منفی شود، این است که خانم جوان برای اولین بار از این کیت ها استفاده می کند، چون ممکن است فرد اصلا باردار نباشد و در حال حاضر، فقط پریود خود را به دلایل دیگری از دست داده باشد. دلایل بسیاری وجود دارد که باعث به تاخیر افتادن دوره ماهانه در زنان می شود. جالب است بدانید که این حالت ممکن است در بدن برخی از خانم ها برای چند ماه و یا حتی سال نیز ادامه یابد. برخی از شایع ترین دلایلی که ممکن است سبب یه تاخیر افتادن آغاز دوره ماهانه در بدن زنان، برای مدت چند ماه و یا چند سال شود، عبارتند از:
• وجود استرس بیش ازحد در زنان
• داشتن اضطراب شدید در مورد موضوعی نگران کننده
• ورزش نمودن بیش از اندازه خانم ها
• داشتن اضافه وزن و کم بودن وزن زنان
• داشتن سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
2. دلیل دیگری که باعث به دست آمدن نتیجه منفی در زمان استفاده از بیبی چک می شود، زمان استفاده از آن است. در واقع، اگر شخص استفاده کننده از این کیت ها، از زمان دقیق تخمک گذاری در بدن خود آگاه نباشد و فقط با فرضیات کار کند، حتما نتیجه منفی بر روی کیت مورد استفاده او ظاهر خواهد شد، حتی اگر فرد باردار باشد، چون ممکن است زمانی خیلی زودتر از موعد مقرر را برای به کار بردن بیبی چک خود انتخاب کرده باشد.
3. همچنین، در برخی موارد ممکن است شخص دوره ماهانه خود را از دست داده باشد، اما میزان هورمون hCG و یا هورمون بارداری در ادرار او بسیار پایین باشد که اگر این حالت در بدن خانمی اتفاق افتد، کم بودن هورمون hCG تشخیص را برای بیبی چک مشکل خواهد نمود. در چنین وضعیتی، نتیجه تست حاملگی که فرد دریافت می کند، منفی خواهد بود. شخص مورد نظر برای از بین بردن شبهه می تواند پس از سه تا چهار روز که از اولین مصرف بیبی چک خود گذشت، دوباره آزمایش را تکرار کند، چون اگر او واقعا باردار باشد، در طی این سه و یا چهار روز، میزان هورمون hCG در بدنش بالا خواهد رفت و بیبی چک قادر به تشخیص آن خواهد بود.
4. در صورتی که زنی با از دست دادن دوره ماهانه خود و با در نظر گرفتن شرایط درج شده بر روی برچسب بیبی چک، چندین بار هم استفاده از آن را در منزل تکرار نموده و همچنان، نتیجه منفی به دست آورده است، می تواند با انجام دادن آزمایش خون نتیجه دقیق تری در مورد وضعیت بارداری خود کسب کند، چون آزمایش خون، میزان هورمون hCG را در بدن هر فردی، با سرعت بیشتری تشخیص داده و در تعیین وضعیت بارداری، کمک زیادی به او خواهد کرد. در نهایت، به عنوان یک خانم جوان این نکته مهم را فراموش نکنید که آزمایش خون حساس تر از آزمایش ادرار بوده و برای تشخیص بارداری، بهترین گزینه علمی به شمار می رود، چون این روش قادر است هر نشانه ای از بارداری که در اوایل آغاز این دوران حساس یعنی شش تا هشت روز پس از تخمک گذاری اتفاق می افتد، را تشخیص دهد. با این حال، ممکن است دکتر متخصص زنان و زایمان به شما توصیه کند که برای انجام آزمایش خون به منظور تشخیص بارداری خود، حداقل چند هفته بعد از حذف دوره ماهانه خود صبر کنید. به خاطر داشته باشید که با این کار، نتیجه دقیقی عاید شما خواهد شد. اگر در چنین مواردی، نتیجه آزمایش خون شما به منظور تشخیص بارداری منفی شد، بدانید که شما باردار نبوده اید، مگر اینکه دکتر معالجتان احساس کند که شما و یا فرزند داخل رحمتان دارای مشکل خاصی هستید و یا به درمان پزشکی نیاز دارید.

استفاده از بیبی چک زمان خاصی دارد مناسب ترین زمان استفاده از بیبی چک را اینجا دنبال کنید.

 

نظر (123)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. عاطف

سلام خسته نباشید
من در تاریخ ۱۲/۲۳قرص اورژانسی خوردم ک فرداش ب مدت ۷روز پریود شدم و بعد سه روز دوباره خونریزی با لخته داشتم ولی ب دلیل استرس تو ی سایتی خوندم ک ماما برای یک خانم هم شرایط من نوشته بود که قرص ال دی بخور روزی دوتا تا قطع شه بعد اون...

سلام خسته نباشید
من در تاریخ ۱۲/۲۳قرص اورژانسی خوردم ک فرداش ب مدت ۷روز پریود شدم و بعد سه روز دوباره خونریزی با لخته داشتم ولی ب دلیل استرس تو ی سایتی خوندم ک ماما برای یک خانم هم شرایط من نوشته بود که قرص ال دی بخور روزی دوتا تا قطع شه بعد اون هم روزی یک عدد تا ۲۱روز بعد ول کن تا پزیود بشی متاسفانه قرص ال دی اصلا خوب جواب نداد و من حالت تهوع شدید داشتم مجبور ب قطع قرص شدم بعد از ۷روز تقریبا دوروز بود ک قرص قطع شده بود که دیشب ینی در تاریخ ۱/۲۰دستشویی ک بودم دیدم خونریزی دادم ک پد گذاشتم و دیروز هم علائم کمر درد و درد زیر شکم خفیف داشتم
ود در ضمن از تاریخی ک قرص اورژانسی خوردم تاالان ۸بار بیبی چک دقیق کذاشتم تا ۱۰دقیقه هم مونده ک حواب منفی بوده و خودمم علائم حاملگی ندارم
فقط اون خونریزی ناگهانی دیشب نگرانم کرده شدید ک میخوام علتش رو بدونم
خواهش میکنم خواهش میکنم جواب بدین
و اینکه بعد قرص اورژانسی که در تاریخ ۱۲/۲۳خوردم پریود شدم و بعد از اون رابطه نداشتم تاالان
باردارم؟؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    عاطف

سلام
باردار نیستید این نامنظم شدن پریودها میتونه به خاطر خوردن قرص ها باشه.

 1. پرستش

سلام
من 18 سالمه. زمان بین هر دورم تقریبا 30 روزس. 9 اسفند پریود شدم و 16 اسفند رابطه محافظت شده داشتم.

27 اسفند مسافرت رفتیم ( از یک جای سردسیر به شمال کشور) توی مسافرت هم مقدار زیادی ترشی سیر و کمی هم نوشیدنی الکلی مصرف داشتم.
5 فروردین یه...

سلام
من 18 سالمه. زمان بین هر دورم تقریبا 30 روزس. 9 اسفند پریود شدم و 16 اسفند رابطه محافظت شده داشتم.

27 اسفند مسافرت رفتیم ( از یک جای سردسیر به شمال کشور) توی مسافرت هم مقدار زیادی ترشی سیر و کمی هم نوشیدنی الکلی مصرف داشتم.
5 فروردین یه بار لکه ی خون دیدم که دیگه تکرار نشد.
و 9 فروردین هم پریود نشدم ولی چندباری زیر دلم درد شدید گرفت.11 و 14 فروردین هم بی بی چک منفی بود. 16 فروردین رابطه ی محافظت نشده داشتم و از استرس تاخیر پریود و رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم. تا الان که 21 فروردینه پریود نشدم ولی سینه هام سفت شده و درد میگیره و دردای شدیدی هم گاهی زیر شکمم دارم. کمی هم تکرر ادرار دارم. با تاخییر 12 روزی در پریود امکان بارداری وجود داره با توجه به چیزهایی که گفتم؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    پرستش

سلام
بعد از 12 روز تاخیر بی بی چک جواب درستی میده معمولا و اینکه عوامل دیگه ای هم میتونه تاخیر در پریود بشه و فقط بارداری نیست که موجب تاخیر میشه.

 1. سمیه

سلام وقت بخیر من ۲۲روز است که پریودیم عقب افتاده بی بی چک زدم منفی بود ترشحات واژن هم دارم ایا ممکن است باردار باشم قصد بارداری هم دارم و از ابان ماه دیگه جلوگیری نکردیم

 1. مامانم    سمیه

سلام
تاخیر 22 روزه اگر باعثش بارداری باشه حتما بی بی چک نشون میده، حتما پیش متخصص برین.

 1. ارام

سلام من هردوهفته پریود میشم ۱۸اسفند پاک شدم الان یک هفته اس ک عقب انداختم ۳بار بیبی چک استفاده کردم منفی بوده ترشحزیاد دارم خیلی تندتند ادار دارم ایا حامله ام

 1. مامانم    ارام

سلام
چون شما پریود نامنظم دارین نمیشه گفت باید حداقل یک دوره از پریود قبلتون بگدره و زمانش عبور کنه بعد از بی بی چک استفاده کنین.

 1. مامان عسل

سلام من 6روز از پریودم میگذره تست زدم روز اول مثبت بود روز بعد دوباره زدم منفی بود شب قبل یدونه قرص کلداکس هم خوردم حالت تهوع دارم کمردرد لکه قهوه ایی هم میبینم ولی پری نمیشم ممکنه باردار باشم

 1. مامانم    مامان عسل

سلام
صبح با اولین ادرار دوباره تست کنید.

 1. Faeze

سلام
امروز ۸ روز از تاریخ پریودم گذشته ولی هنوز نشدم
روز سوم و ششم از بیبی چک استفاده کردم منفی بود
الان دو بچه دارم که در هر دو بارداری روز سوم بیبی چک نتیجه مثبت رو نشون داد
آیا ممکنه باردار باشم؟
نیازی به دادن آزمایش هست یا صبر کنم؟

 1. مامانم    Faeze

سلام
دو سه روز دیگه صبر کنین دوباره تست کنین.

 1. سون

سلام; من 4روز از پریودم میگزره تا الآن که 27 سالمه همچین موردی سابقه نداشته; 5ماه برای بارداری تلاش میکنم; ولی عصر بی بی چکم منفی شد; حتما باید صبح انجام بشه؟ امکانش هست که تست اشتباه باشه؟

 1. مامانم    سون

سلام
اگر چهار روز بگذره هر زمانی که تست کنید جواب میده اگر منفیه حتما عامل دیگه ای مانع پریودتون شده یا با چند روز تاخیر میشید.

 1. Mehrsa

سلام
من چند هفته قبل از پریودم نزدیکی داشتم
الان علائم پریود رو دارم درد سینه که گاهی همراه با
درد شدید و سوزش در ناحیه نوک سینه و گاهی بغل سینه
تا الان ۲بار هم تست بارداری زدم هر ۲بار منفی بوده
اما نمیدونم برای چی پریود نمیشم آیا امکان بارداری...

سلام
من چند هفته قبل از پریودم نزدیکی داشتم
الان علائم پریود رو دارم درد سینه که گاهی همراه با
درد شدید و سوزش در ناحیه نوک سینه و گاهی بغل سینه
تا الان ۲بار هم تست بارداری زدم هر ۲بار منفی بوده
اما نمیدونم برای چی پریود نمیشم آیا امکان بارداری وجود داره ؟
میشه لطفا جوابنو بدین توروخدا دارم از استرس و نگرانی کلافه میشم خواهش میکنم ازتون???

ادامه مطلب
 1. مامانم    Mehrsa

سلام
تاخیر در پریود میتونه عامل دیگه ای هم داشته باشه، دو روز بعد دوباره از بی بی چک استفاده کنید.

 1. م از اذربایجان

سلام خسته نباشین من در24دی پریودم تموم شدم 11بهمن باطبیعی رابطه داشتم الانم 30 پریودنمیشم بی بی چم منفیه واژنم خشکه

 1. مامانم    م از اذربایجان

سلام
دو سه روز دیگه از بی بی چک استفاده کنید اگر منفی بود عامل دیگه ای مانع پریود شدنتون شده.

 1. enay

بإسلام.من ٢٧سالم هست و نزديك به ٤سال هست كه ازدواج كردم.الان ٦روز هست كه تاخير داشتم و در روز ٤و ٥بيبي چك استفاده مردم و منفي بوده.ميخواستم ببينم ممكن هست كه جواب بيبي چك اشتباه باشه و من باردار باشم؟و مورد ديگه اينكه من حدود٧ماه پيش تيروئدم...

بإسلام.من ٢٧سالم هست و نزديك به ٤سال هست كه ازدواج كردم.الان ٦روز هست كه تاخير داشتم و در روز ٤و ٥بيبي چك استفاده مردم و منفي بوده.ميخواستم ببينم ممكن هست كه جواب بيبي چك اشتباه باشه و من باردار باشم؟و مورد ديگه اينكه من حدود٧ماه پيش تيروئدم افونت كرد و در همين راستا٤ماه نيسپورد(كورتون)٥٠ميخوردم.والان هم لوكسين٥٠ به مدت ٥ماه هست كه مصرف ميكنم.ايا ممكن است اگر باردار باشم اين دارو ها تاثير منفي بر روي جنين بگذارد؟ با تشكر

ادامه مطلب
 1. مامانم    enay

سلام
قرص های تیروئید تاثیری در بارداری ندارند و لازم هم هستند ، اگر بعد از شش روز تاخیر باز هم بی بی چک منفی باشه ، درصد بارداری تقریبا صفره و تاخیر پریود علت دیگه ای میتونه داشته باشه .

 1. نفس

سلام.من اولین ماهی هست که اقدام کردم برای بارداری
و ۴ روز گذشته از موعد پریودیم تست بی بی چک هم منفی هست .هر ماه ۴ روز عقب میفته پریودیم امکان داره باردار باشم؟

 1. مامانم    نفس

سلام
اگر هر ماه عقب میفته و بی بی چک هم منفیه احتمال همون تاخیر همیشگیه، اگر نه چند روز صبر کنین از بی بی چک دوباره استفاده کنین.

 1. برهانی

سلام من همه علایم بارداری دارم اما تست منفی نشان میده ۳ روزم از وقت قاعدگی گذاشت همه علایمش دارم سینه هام رگ ابی انداخته اما تست نشان نمیده

 1. مامانم    برهانی

سلام
سه روز بعد از تاخیر معمولا جواب درست میده دوباره امتحان کنید اگه منفی بود باردار نیستید.

 1. sh.p

سلام خسته نباشید من ماه پیش 21 پریودشدم و دقیقا یک روز قبل از روزتخمک گذاریم رابطه داشته ام و یک روز بعدش و 18 ام باید عادت میشدم روز 18 عادت نشدم بی بی چک منفی بود آیا احتمال داره باردارنباشم چون یک روز قبل از پریودی هم بودن کسایی که مثبت...

سلام خسته نباشید من ماه پیش 21 پریودشدم و دقیقا یک روز قبل از روزتخمک گذاریم رابطه داشته ام و یک روز بعدش و 18 ام باید عادت میشدم روز 18 عادت نشدم بی بی چک منفی بود آیا احتمال داره باردارنباشم چون یک روز قبل از پریودی هم بودن کسایی که مثبت نشون داده

ادامه مطلب
 1. مامانم    sh.p

سلام
یکی دو روز روز صبر کنید دوباره از بی بی چک استفاده کنید.

 1. فریبا

سلام..ایا در ماه چهارم و پنجم بارداری ممکنه بی بی چک منفی بشه???

 1. مامانم    فریبا

سلام
عزیزم شما نیازی نیست دیگه از بی بی چک استفاده کنی.

 1. فاطمه

سلام دوره پریودیم 28روزه ست معمولا یکی دوماه 30روزه شدکه احتمالا بدلیل سزارینی که داشتم اما باز دوباره به حالت واول 28روزه برگشت الان این ماه 35روز شدوپریود نشدم بی بی چک ام منفی بودبنظرتون ازمایش خون بدم یا هنوز زوده شکم درد کمر درد ام که گه...

سلام دوره پریودیم 28روزه ست معمولا یکی دوماه 30روزه شدکه احتمالا بدلیل سزارینی که داشتم اما باز دوباره به حالت واول 28روزه برگشت الان این ماه 35روز شدوپریود نشدم بی بی چک ام منفی بودبنظرتون ازمایش خون بدم یا هنوز زوده شکم درد کمر درد ام که گه گاهی داشتم اما لکه بینی وغیره نداشتم

ادامه مطلب
 1. مامانم    فاطمه

سلام
اگر تازه سزارین کردین این بی نظمی ها در پریود تا حدودی طبیعی هست ، چند روز دیگه صبر کنین و دوباره بی بی چک بزنین

 1. یکتا

سلام خسته نباشید من 27مرداپریودشدم و2شهریورپاک شدم که بامصرف قرص متفورمین اقدام به بارداری کردم وهرروزهم نزدیکی داشتم روز20شهریورآز خون دادم منفی بودامروزم 24شهریوربی بی چک زدم منفی بودآیاامکان داره باردارباشم ومشخص نشده باشه؟؟آخه الان 12روزم هست...

سلام خسته نباشید من 27مرداپریودشدم و2شهریورپاک شدم که بامصرف قرص متفورمین اقدام به بارداری کردم وهرروزهم نزدیکی داشتم روز20شهریورآز خون دادم منفی بودامروزم 24شهریوربی بی چک زدم منفی بودآیاامکان داره باردارباشم ومشخص نشده باشه؟؟آخه الان 12روزم هست که علائم بارداریودارم..توروخداراهنماییم کنید

ادامه مطلب
 1. مامانم    یکتا

سلام
باید تا سررسید پریود بعدی صبر کنید اگر تاخیر داشتید از بی بی چک استفاده کنید.

 1. فرشته

من بخاطر كيست اندومتريوما حدود ٤ ماهه هر شب سر ساعت يه دونه قرص ال دي و يكي هم دانازول ميخورم و توي اين ٤ ماه اصلا ب گفته ي دكترم نبايد اينارو قطع ميكردم و نكردم ك پريود شم تا اخر مهر بايد مثل سابق بخورم بعدش يك هفته نخورم ك پريود شم از طرفي...

من بخاطر كيست اندومتريوما حدود ٤ ماهه هر شب سر ساعت يه دونه قرص ال دي و يكي هم دانازول ميخورم و توي اين ٤ ماه اصلا ب گفته ي دكترم نبايد اينارو قطع ميكردم و نكردم ك پريود شم تا اخر مهر بايد مثل سابق بخورم بعدش يك هفته نخورم ك پريود شم از طرفي سوالم اينه اگه من با همسرم رابطه محافظت نشده برقرار كنم و جلوگيري نكنم احتمال بارداري در من وجود داره؟؟

ادامه مطلب
 1. فرشته

من بخاطر كيست اندومتريوما حدود ٤ ماهه هر شب سر ساعت يه دونه قرص ال دي و يكي هم دانازول ميخورم و توي اين ٤ ماه اصلا ب گفته ي دكترم نبايد اينارو قطع ميكردم و نكردم ك پريود شم تا اخر مهر بايد مثل سابق بخورم بعدش يك هفته نخورم ك پريود شم از طرفي...

من بخاطر كيست اندومتريوما حدود ٤ ماهه هر شب سر ساعت يه دونه قرص ال دي و يكي هم دانازول ميخورم و توي اين ٤ ماه اصلا ب گفته ي دكترم نبايد اينارو قطع ميكردم و نكردم ك پريود شم تا اخر مهر بايد مثل سابق بخورم بعدش يك هفته نخورم ك پريود شم از طرفي سوالم اينه اگه من با همسرم رابطه محافظت نشده برقرار كنم و جلوگيري نكنم احتمال بارداري در من وجود داره؟؟

ادامه مطلب
 1. Behnam

واقعا که دکتر همه رو ناامید کردی به همه گفتی احتمال بارداری صفره??

 1. مامانم    Behnam

خوب حتما احتمال بارداری صفر بوده

 1. مامان ارمیا

سلام بیبی چک هیچ وقت برای من جواب نمیده بااینکه من باردار بودم منفی بود

 1. مامانم    مامان ارمیا

اگر بعد از تاخیر پریود بذارین جواب میده حتما زود گذاشتین.

 1. شبنم

سلام و وقت تون بخیر.
من ۴۱ ساله هستم که ۱۰ ماه از ازدواجم میگذره. دوره های پریو دی من معمولا ۲۶ تا ۲۸ روزه ست. ماه پیش ۲۵ روزه شد البته اینیفولک مصرف کردم. کمتر از ۲۸ داشتم ولی بیشتر نهایتا تا ۲۹ داشتم. و این ماه پریود نشدم تا کنون، تست دادم...

سلام و وقت تون بخیر.
من ۴۱ ساله هستم که ۱۰ ماه از ازدواجم میگذره. دوره های پریو دی من معمولا ۲۶ تا ۲۸ روزه ست. ماه پیش ۲۵ روزه شد البته اینیفولک مصرف کردم. کمتر از ۲۸ داشتم ولی بیشتر نهایتا تا ۲۹ داشتم. و این ماه پریود نشدم تا کنون، تست دادم منفی بود. ۱۳ ماه گذشته پریود شدم امروز هم ۱۳ مه ولی خبری از پریودیم نیست و البته هرگز اینقدر تاخیر در پریودی نداشتم تا بحال. علایم بارداری فقط حساسیت پستان بوده و دردهای خفیف و گذرایی قاعدگی داشتم که الان دیگه ندارم.
ممکن است باردار باشم و تست نشان ندهد یا که مشکل دیگریست که هستم منفیست؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    شبنم

سلام
اگر سیزده روز بگذره و تست منفی باشه ممکنه عامل دیگه ای مانع پریود شدنتون بشه یه بار دیگه تست کنید اگر منفی بود باردار نیستید.

 1. زهرا

سلام من دقیقا از سه روز قبل از تخمک گذاری برای بارداری اقدام کردم الان که چهار روز مونده به پریود بیبی چک تست کردم منفی شد ممکنه باردار باشم و منفی شده باشه خیلی استرس دارم

 1. مامانم    زهرا

سلام
بی بی چک بعد از تاخیر پریود جواب درست نشون میده

 1. فاطمه از قزوین

سلام خسته نباشید من دوسال ازدواج کردم الان ۳ماه جلوگیری نمیکنم ماه اول پریود نشدم ماه دوم یک ماه مدام پریود بودم این ماه هم از زمان پریودم ۱۰روز میگذره و بی بی چک استفاده کردم منفی بودش ولی حالت تهوع دارم زیر شکمم‌ هم سفت نیست .آیا احتمال بارداری...

سلام خسته نباشید من دوسال ازدواج کردم الان ۳ماه جلوگیری نمیکنم ماه اول پریود نشدم ماه دوم یک ماه مدام پریود بودم این ماه هم از زمان پریودم ۱۰روز میگذره و بی بی چک استفاده کردم منفی بودش ولی حالت تهوع دارم زیر شکمم‌ هم سفت نیست .آیا احتمال بارداری هست آزمایش خون بدم ...؟؟؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    فاطمه از قزوین

سلام
بی بی چک منفی بعد از ده روز تاخیر نشانه عدم بارداریه

 1. نازی

چی شد جوابدین زود

 1. نازی

سلام دوستان من 15شعبان پریود شدم و ماه رمضان پریود نشدم رابطه هم داشتم بعد چند موقع لکه سیاه اومد تست منفی بود به نظرتون حامله هستم

بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location