امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


چه اتفاقی می افتد که بیبی چک منفی نشان می دهد؟

چه اتفاقی می افتد که بیبی چک منفی نشان می دهد؟

چه اتفاقی می افتد که جواب ظاهر شده بر روی بیبی چک منفی می شود؟

این امکان وجود دارد که با وجود باردار بودن زنی، نتیجه ظاهر شده بر روی بیبی چک او منفی شود. در ادامه این مقاله، برخی از دلایلی که باعث ظاهر شدن نتیجه منفی بر روی بیبی چک می شود، بیان شده است، که عبارتند از:
1. یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می شود نتیجه ظاهر شده بر روی صفحه نمایش بیبی چک منفی شود، این است که خانم جوان برای اولین بار از این کیت ها استفاده می کند، چون ممکن است فرد اصلا باردار نباشد و در حال حاضر، فقط پریود خود را به دلایل دیگری از دست داده باشد. دلایل بسیاری وجود دارد که باعث به تاخیر افتادن دوره ماهانه در زنان می شود. جالب است بدانید که این حالت ممکن است در بدن برخی از خانم ها برای چند ماه و یا حتی سال نیز ادامه یابد. برخی از شایع ترین دلایلی که ممکن است سبب یه تاخیر افتادن آغاز دوره ماهانه در بدن زنان، برای مدت چند ماه و یا چند سال شود، عبارتند از:
• وجود استرس بیش ازحد در زنان
• داشتن اضطراب شدید در مورد موضوعی نگران کننده
• ورزش نمودن بیش از اندازه خانم ها
• داشتن اضافه وزن و کم بودن وزن زنان
• داشتن سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
2. دلیل دیگری که باعث به دست آمدن نتیجه منفی در زمان استفاده از بیبی چک می شود، زمان استفاده از آن است. در واقع، اگر شخص استفاده کننده از این کیت ها، از زمان دقیق تخمک گذاری در بدن خود آگاه نباشد و فقط با فرضیات کار کند، حتما نتیجه منفی بر روی کیت مورد استفاده او ظاهر خواهد شد، حتی اگر فرد باردار باشد، چون ممکن است زمانی خیلی زودتر از موعد مقرر را برای به کار بردن بیبی چک خود انتخاب کرده باشد.
3. همچنین، در برخی موارد ممکن است شخص دوره ماهانه خود را از دست داده باشد، اما میزان هورمون hCG و یا هورمون بارداری در ادرار او بسیار پایین باشد که اگر این حالت در بدن خانمی اتفاق افتد، کم بودن هورمون hCG تشخیص را برای بیبی چک مشکل خواهد نمود. در چنین وضعیتی، نتیجه تست حاملگی که فرد دریافت می کند، منفی خواهد بود. شخص مورد نظر برای از بین بردن شبهه می تواند پس از سه تا چهار روز که از اولین مصرف بیبی چک خود گذشت، دوباره آزمایش را تکرار کند، چون اگر او واقعا باردار باشد، در طی این سه و یا چهار روز، میزان هورمون hCG در بدنش بالا خواهد رفت و بیبی چک قادر به تشخیص آن خواهد بود.
4. در صورتی که زنی با از دست دادن دوره ماهانه خود و با در نظر گرفتن شرایط درج شده بر روی برچسب بیبی چک، چندین بار هم استفاده از آن را در منزل تکرار نموده و همچنان، نتیجه منفی به دست آورده است، می تواند با انجام دادن آزمایش خون نتیجه دقیق تری در مورد وضعیت بارداری خود کسب کند، چون آزمایش خون، میزان هورمون hCG را در بدن هر فردی، با سرعت بیشتری تشخیص داده و در تعیین وضعیت بارداری، کمک زیادی به او خواهد کرد. در نهایت، به عنوان یک خانم جوان این نکته مهم را فراموش نکنید که آزمایش خون حساس تر از آزمایش ادرار بوده و برای تشخیص بارداری، بهترین گزینه علمی به شمار می رود، چون این روش قادر است هر نشانه ای از بارداری که در اوایل آغاز این دوران حساس یعنی شش تا هشت روز پس از تخمک گذاری اتفاق می افتد، را تشخیص دهد. با این حال، ممکن است دکتر متخصص زنان و زایمان به شما توصیه کند که برای انجام آزمایش خون به منظور تشخیص بارداری خود، حداقل چند هفته بعد از حذف دوره ماهانه خود صبر کنید. به خاطر داشته باشید که با این کار، نتیجه دقیقی عاید شما خواهد شد. اگر در چنین مواردی، نتیجه آزمایش خون شما به منظور تشخیص بارداری منفی شد، بدانید که شما باردار نبوده اید، مگر اینکه دکتر معالجتان احساس کند که شما و یا فرزند داخل رحمتان دارای مشکل خاصی هستید و یا به درمان پزشکی نیاز دارید.

استفاده از بیبی چک زمان خاصی دارد مناسب ترین زمان استفاده از بیبی چک را اینجا دنبال کنید.

 

نظر (75)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. مریم

سلام من پریودهای نامنظمی دارم در حد دو ماه یک بار، روز ۵ام پریودم رابطه از پشت داشتم، الان دو ماه گذشته ولی پریود نشدم فقط یک ماه پس از رابطه به مدت ۳ روز چندین لخته‌ی خون قهوه ای رنگ دیدم. الان که دو ماه شده بی بی چک گذاشتم و منفی شده. باز...

سلام من پریودهای نامنظمی دارم در حد دو ماه یک بار، روز ۵ام پریودم رابطه از پشت داشتم، الان دو ماه گذشته ولی پریود نشدم فقط یک ماه پس از رابطه به مدت ۳ روز چندین لخته‌ی خون قهوه ای رنگ دیدم. الان که دو ماه شده بی بی چک گذاشتم و منفی شده. باز احتمالش هست؟ اون لخته خون ها چی بوده بعد از یک ماه؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    مریم

سلام
احتمالش صفره باردار باشین.

 1. پروانه

سلام چهار روز از تاریخ پرویدم گذشته و تست منفی بود چند ماه هست که عقب و جلو میشه تاریخ ماهانه ۲۲ماه شدم و الان ۲۵ ماه دیگه هست ولی خبری از علایم پرویید ندارم و جلوگیرز هم ندارم علایم ماهانه چیزی ندارم برای عادت ماهانه فقط سینه ها کمی درد میکنه...

سلام چهار روز از تاریخ پرویدم گذشته و تست منفی بود چند ماه هست که عقب و جلو میشه تاریخ ماهانه ۲۲ماه شدم و الان ۲۵ ماه دیگه هست ولی خبری از علایم پرویید ندارم و جلوگیرز هم ندارم علایم ماهانه چیزی ندارم برای عادت ماهانه فقط سینه ها کمی درد میکنه ایا امکان بارداری هست یا خیر

ادامه مطلب
 1. مامانم    پروانه

سلام
عقب و جلو شدن پریود طبیعیه نگران نباشید، با بی بی چک منفی بعد چهار روز احتمال بارداری نیست.

 1. شیما

سلام
من ۱۵روز پیش بانامزدم رابطه داشتم ۷ روزه تاخیر پریودی دارم امروز بیبی چک استفاده کردم منفی ولی هنوز پریود نشدم ممکنه باردار باشم؟؟

 1. مامانم    شیما

سلام
نخیر باردار نیستید ، بی بی چک بعد هفت روز تاخیر جواب قطعی میده

 1. مامانم    شیما

سلام
بی بی چک منفی بعد از هفت روز تاخیر جواب مطمدنیه، باردار نیستید.

 1. مهتاب

سلام خسته نباشید من از آخرین باری که پرسید شدم اطلاع دقیق ندارم فقط میدونم که خیلی طول کشیده شاید حدود 8روز طول کشیده بی بی چکم جوابش منفی بود آیا احتمال داره باردار باشم

 1. مامانم    مهتاب

سلام
بارداری ربطی به چند روز طول کشیدن پریود نداره، اگه حدودی هم زمانشو میدونین از بی بی چک استفاده کنید ، اگه منفی بود چند روز دیگه تکرار کنید.

 1. ترانه

من حدودا 2ماهه که پریود نشدم باکره هستم .با نامزدم رابطه مقعدی داشتیم مقداری منی روی واژن ریخته شد ک پاکش کردم .ترشحات دارم اما پریود نمیشم یک ماهه پیش قرص اورژانسی خوردم و از بیبی چک استفاده کردم ک جوابش منفی شد حدودا 10 روز بعد از اون هم از...

من حدودا 2ماهه که پریود نشدم باکره هستم .با نامزدم رابطه مقعدی داشتیم مقداری منی روی واژن ریخته شد ک پاکش کردم .ترشحات دارم اما پریود نمیشم یک ماهه پیش قرص اورژانسی خوردم و از بیبی چک استفاده کردم ک جوابش منفی شد حدودا 10 روز بعد از اون هم از بیبی چک استفاده کردم ک بازم منفی شد .ولی پریود نشدن باعث استرس و نگرانیم شده .امکان بارداری وجود داره؟؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    ترانه

سلام
بعد از دو ماه تاخیر بی بی چک جواب قطعی میده و منفی هست، به پزشک مراجعه کنید تا دلیل تاخیر مشخص بشه.

 1. زهرا

سلام من دوازده روزه آی یو آی کردم آیا بیبی چک جواب می ده

 1. فریده

سلام
هفت رو از عادت ماهیانم میگذره و احساس خستگی و سرگیجه دارم و امروز از بیبی چک استفاده کردم و جواب منفی بوده ایا امکان داره تست درست نباشه و من باردار باشم

 1. مامانم    فریده

سلام
بعد گذشت هفت روز بی بی چک حتما نتیجه رو نشون میده، یه بار دیگه امتحان کنید اگه منفی نیست دنبال دلیل دیگه ای برای تاخیرتون باشین

 1. ندا

ایا با پیشاپ هم امکان حاملگی است:

 1. مامانم    ندا

سلام
بله چیشاب هم دارای اسپرمهست

 1. ارشیا

سلام خسته نباشیدمن ۲۰اسفنداورژانسی خوردم پریود شدم بعد۱۵فرودین هم دوباره اورژانسی خوردم.ولی پریود نسدم یادم نبودم که ۲۰اسفند خوردم.حالاپریودنشدم.بی بی چکم منفی بود خیلی میترسم حامله باشم اصلا دوس ندارم .

 1. مامانم    ارشیا

سلام
اگه بعد از تاخیر بی بی چک منفی نشون بده نشون دهنده عدم بارداریه

 1. بهارک

من 2 ماهه پریودنشدم هربار بیبی چک منفی بوده قرص ستیتوتک هم مصرف کردم 37 سالمه . هنوز هیج اتفاقی نیفتاده . علت چیه

 1. مامانم    بهارک

سلام
اگر باردار نیستین و پریود نمیشین برین دکتر تا علت مشخص بشه.

 1. m

سلام
من شونزده روزقبل آی یو آی شدم امروز بیبی زدم منفی بود نظرتون چیه فردا باید برم آزمایش خون ..

 1. مامانم    m

سلام
معمولا 14 تا 16 روز بعد تست جواب میده.

 1. باران

ماه قبل پریودم24دی, بود. سیکلام30روزه است تقریبا.
روز18سیکلم با نامزدم رابطه داشتم. ولی, بدون دخول و ریختن چیزی رومن.
این ماه با کلی استرس از قبل موعد پ شدن دمنوش و دمکرده زعفران خوردم ولی پ نشدم.
5روز, بعد از تاخیر بی, بی چک زدم منفی, بود.
ال...

ماه قبل پریودم24دی, بود. سیکلام30روزه است تقریبا.
روز18سیکلم با نامزدم رابطه داشتم. ولی, بدون دخول و ریختن چیزی رومن.
این ماه با کلی استرس از قبل موعد پ شدن دمنوش و دمکرده زعفران خوردم ولی پ نشدم.
5روز, بعد از تاخیر بی, بی چک زدم منفی, بود.
الان8-9روز میگذره. خیلی ترسیدمو استرسم بدتر شده.
سه شب هرشب دوقرص ال دی خوردم. ک از فرداشب نخورم ب امید پ شدن.
توروخدا یچیزی بگید خانم دکتر

ادامه مطلب
 1. مامانم    باران

سلام
احتمال بارداری شما نزدیک به صفره، وقتی بی بی چک هم منفی نشون میده یعنی بارار نیستید، احتمالا از مصرف قرص و دمنوش بوه نگران نباشید.

 1. باران

سلام شبتون بخیر
من ماه قبل23پ شدم. با دوره5روزه ک دو روزم برای, لکه, بینی منتظر میمونم و بعد غسل میکنم.
روز 18سیکلم با نامزدم رابطه داشتم. البته بدون هبچ دخولی و چیزی روی من ریخته نشد.
این ماه اونقد استرس داستم چند روز قبل از موعد پریودم دمنوش...

سلام شبتون بخیر
من ماه قبل23پ شدم. با دوره5روزه ک دو روزم برای, لکه, بینی منتظر میمونم و بعد غسل میکنم.
روز 18سیکلم با نامزدم رابطه داشتم. البته بدون هبچ دخولی و چیزی روی من ریخته نشد.
این ماه اونقد استرس داستم چند روز قبل از موعد پریودم دمنوش خوردم و دمکرده زعفران ولی پ نشدم
و این بیشتر کرد استرسمو,
5روز, بعد از تاخیر بی, بی چک زدم منفی, بود.
الان 8روز, از تاخیرم میگذره ولی پ نشدم.
و سه شبه ک هر شبش دوتا قرص ال دی خوردم ب امید پ شدن.
توروخدا خانم دکتر راهنمایی کنید.
دارم دیونه میشم. ??????????

ادامه مطلب
 1. مامانم    باران

سلام
احتمال بارداری شما نزدیک به صفره، وقتی بی بی چک هم منفی نشون میده یعنی بارار نیستید، احتمالا از مصرف قرص و دمنوش بوه نگران نباشید.

 1. پریا

سلام آیا باید از بیبی چک صبح استفاده کنیم؟

 1. مامانم    پریا

سلام
برای جواب دقیق صبح با اولین ادرار بهتره استفاده بشه

 1. ندا

من همیشه پریوده منظمی داشتم ولی این ماه هفت روز از وقت
پریودم میگدره ولی هنوز پریود نشدم و جواب بی بی چک هم منفی بود البته قبل از استفاده از بی بی چک یه لیوان آب خوردم آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

 1. مامانم    ندا

سلام
ربطی به آب خوردن نداره و نیازی به ناشتا بودن نیست، اگه بعد از یه هفته تاخیر منفی بوده پس باردار نیستید، برای اطمینان میتونین دوباره امتحان کنین.

بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location