امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


مناسب ترین زمان استفاده از بیبی چک

مناسب ترین زمان استفاده از بیبی چک

اگر شما به عنوان یک خانم جوان در حال برنامه ریزی برای باردار شدن هستید و یا اگر به تازگی رابطه جنسی محافظت نشده ای با همسر خود داشته اید، احتمالا این سوال در ذهن شما به وجود خواهد آمد که آیا من باردار هستم و یا نه؟ در ابتدا، لازم است بدانید که سریع ترین راه برای گرفتن پاسخ مطمئن در مورد این سوال، استفاده از بیبی چک است. اما چگونه باید بفهمید که بهترین و مناسب ترین زمان را برای انجام آزمایش خانگی بیبی چک به منظور تشخیص بارداری خود انتخاب کرده اید؟
اگر شما هم مانند بسیاری از زنان دیگر خیلی سردرگم هستید و در مورد انتخاب مناسب ترین زمان برای انجام تست بارداری در خانه اطلاعات کافی ندارید، به شما توصیه می شود تا مقاله زیر را بخوانید. در ادامه این مقاله، به طور مفصل در مورد زمان دقیق استفاده از بیبی چک و اطلاعات مرتبط با آن صحبت شده است.

مناسب ترین زمان استفاده از بیبی چک :

اولین باری که یک زن می تواند از بیبی چک استفاده کند، زمانی است که او دوره ماهانه خود را از دست داده و یا در انجام مقاربت جنسی با همسر خود افراط نموده باشد. اگر شما هم مانند بسیاری از خانم های جوان در حال تلاش برای داشتن یک نوزاد هستید و دوره ماهانه خود را از دست داده اید، ممکن است نخواهید که برای به دست آوردن جواب قطعی وضعیت بارداری خود، به اندازه کافی صبر کنید. در چنین شرایطی، می توانید با انجام تست بیبی چک، در کمترین زمان ممکن از وضعیت بارداری خود آگاه شوید. اما اگر شما هم جزء خانم هایی هستید که در حال برنامه ریزی برای داشتن یک نوزاد جدید بوده و رابطه جنسی فعالی را هم پشت سر گذاشته اید، از طرفی هم اگر در چنین شرایطی در مورد وضعیت بارداری خود نگران هستید و دلتان می خواهد تا جواب دقیق تری به دست آورید، انجام آزمایش خون و ادرار به شما توصیه می شود.
هر چند که زمان دقیق استفاده از بیبی چک بسیار مهم است، اما داشتن اطلاعات کافی در مورد چگونگی به کار بردن این بیبی چک ها نیز به همان قدر حائز اهمیت می باشد.

آشنایی با انواع بیبی چک :

زمانی که شما به عنوان یک زن جوان در حال تلاش برای باردار شدن هستید و قصد دارید که برای تعیین وضعیت بارداری خود از بیبی چک استفاده نمایید، باید با چگونگی عملکرد کیت و نوع آن آشنا شوید.
در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم بدانید که تمام بیبی چکها با شناسایی میزان هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی (و یا هورمون بارداری) در نمونه ادرار، وضعیت بارداری شخص استفاده کننده را مشخص می کنند. معمولا، اکثر بیبی چک ها، بدون اشتباه حامله بودن و یا نبودن فرد استفاده کننده را به او نشان می دهند.
علاوه بر این موارد، لازم است به عنوان یک خانم جوان یادتان باشد که برخی از بیبی چک ها در مقایسه با بقیه کیت ها حساس بوده و قادر هستند که هر چه سریع تر، میزان هورمون بارداری را در ادرار فرد مورد نظر تشخیص دهند. همچنین، بعضی دیگر از کیت هایی که حساس تر هستند، قادر به تشخیص وجود میزان پایین تری از هورمون بارداری، حتی چهار روز قبل از زمان از دست دادن دوره ماهانه و یا هفت روز بعد از حذف آن در بدن زنان هم می باشند.
شما به عنوان یک فرد استفاده کننده از بیبی چک می توانید در مواقع استفاده از نمونه های حساس این کیت ها، تنها برچسب روی آن را خوانده و در مورد وضعیت بارداری خود، اطلاعات لازم را به دست آورید. اما اگر شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر می خواهید که طیف وسیعی از ادرار خود را اندازه گیری کنید، بیبی چک مخصوصی در دسترس شما قرار دارند که نتیجه درست را در کمترین زمان ممکن مشخص می کنند.

گاهی اوقات خط کم رنگی در بیبی چک دیده میشود ، اینکه این خط چه مفهومی دارد ، در خط کم رنگ در بی بی چک،جواب مثبت یا منفی؟ بخوانید.

baby-check-r4-1.jpg

چه زمانی می توان از بیبی چک استفاده نمود؟

این نکته بسیار مهم است که فرد استفاده کننده از بیبی چک، زمان دقیق و مناسب به کار بردن این کیت ها را بداند، چون اگر زنی خیلی زودتر از موعد مقرری که بر روی برچسب بیبی چک عنوان شده است، اقدام به دیدن وضعیت بارداری خود کند، نتیجه مثبتی را دریافت نخواهد کرد، حتی اگر باردار باشد. پس، به خاطر بسپارید که زمان بندی مناسب در مورد استفاده از کیت های تست بارداری خانگی از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که نتیجه به دست آمده بستگی شدیدی به زمان درست استفاده از آن دارد. پس، اگر خانمی زودتر و یا دیرتر از موعد مقرر، بیبی چک را مورداستفاده قرار دهد، ممکن است نتایج تست حاملگی او دقیق نباشد.

زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستند، باید این نکته مهم را به یاد داشته باشند که اگر از کیت های تست بارداری خانگی در موعد مقرر استفاده نکنند، جواب آزمایش آن ها منفی و کاذب خواهد بود، حتی اگر او باردار باشد. در چنین شرایطی، نتیجه منفی به دست آمده از بیبی چک می تواند وضعیت روحی و روانی خانم را به چرا جواب بیبی چک مثبت است اما علائم بارداری ندارم؟هم بریزد، چون بسیار استرس زا خواهد بود. در این حالت، مشکل اساسی این خواهد بود که وجود استرس، بیشتر از قبل سبب به تاخیر افتادن دوره ماهانه فرد شده و او را سردرگم و گیج خواهد کرد.
اگر شما به عنوان یک خانم در حال برنامه ریزی برای داشتن یک نوزاد هستید و از بیبی چک در زمانی زودتر از موعد درج شده بر روی آن استفاده کنید، حتی اگر کیت تست بارداری بسیار هم حساس باشد، ممکن است نتیجه اشتباهی به شما بدهد، چون در روزهای آغازین دوران بارداری، میزان هورمون HCG در ادرار فرد بسیار کم بوده و حتی بیبی چک های حساس هم قادر به تشخیص آن نخواهند بود. مسلم است که در چنین شرایطی، نتیجه منفی به دست خواهد آمد، حتی اگر شما حامله باشید.
پس، هنگامی که فردی دوره ماهانه خود را از دست می دهد، باید به مدت یک تا دو هفته بعد از آن صبر کند، تا شانس بیشتری برای به دست آوردن جواب دقیق تر و نزدیک به واقعیت داشته باشد، حتی اگر فرد بتواند حدود دو هفته بعد از تخمک گذاری در بدن خود صبر کرده و سپس از بیبی چک استفاده کند، شانس او در به دست آوردن نتیجه درست بسیار بالاتر خواهد بود.

بسیاری از خانم ها این سوال را دارند چرا جواب بیبی چک مثبت است اما علائم بارداری ندارم؟ جواب این سوال را همین حالا بخوانید.

 

نظر (55)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. زهرا

سلام وقت بخیر .از 1اسفند ماه اقدام بارداری کردم سیکل پریودیم26روزه است.واخرین تاریخ پریودیم 25بهمن بوده باید 21اسفند پریود میشدم 22تست بارداری زدم منفی بود علائمی مثل تکرر ادرار .تشنگی.سر درد.بدن درد.حالت تحوع خیلی کم.خارش سینه.وترشحات واژن ولی...

سلام وقت بخیر .از 1اسفند ماه اقدام بارداری کردم سیکل پریودیم26روزه است.واخرین تاریخ پریودیم 25بهمن بوده باید 21اسفند پریود میشدم 22تست بارداری زدم منفی بود علائمی مثل تکرر ادرار .تشنگی.سر درد.بدن درد.حالت تحوع خیلی کم.خارش سینه.وترشحات واژن ولی بی رنگ.ایا احتمال بارداری هست؟دوباره چه زمان تست انجام بدم

ادامه مطلب
 1. مامانم    زهرا

سلام
معمولا روز بعد تاخیر بی بی چک بارداری رو نشون میده فردا دوباره با اولین ادرار صبح امتحان کنید.

 1. مریم

سلام.من ماه قبل پریود نشدم.۱۸ هر ماه وقت پریود است. این‌ماه ۱۲ ام درد خیلی شدیدی در ناحیه تخمدان راست حس کردم به بیمارستان مراجعه کردم تست و سونو انجام دادن و باردار نبودم گفتن چیزی نیست و خودش خوب میشه.فرداش خوب شدم و نزدیکی داشتم.۱۸ ام منتظر...

سلام.من ماه قبل پریود نشدم.۱۸ هر ماه وقت پریود است. این‌ماه ۱۲ ام درد خیلی شدیدی در ناحیه تخمدان راست حس کردم به بیمارستان مراجعه کردم تست و سونو انجام دادن و باردار نبودم گفتن چیزی نیست و خودش خوب میشه.فرداش خوب شدم و نزدیکی داشتم.۱۸ ام منتظر پریود بودم درحالیکه درد و ورم سینه دارم و گاهی زیر شکمم درد میکنه.پریود نشدم هنوز.آیا ممکن است باردار شده باشم؟به علت بیماری آرتریک پسوریاتیک تحت نظر پزشک هستم و‌ روزی ۴ عدد قرص سالازوپرین و ۱ عدد پریدزیون ۱۰میلی گرم و‌یک قرص فولیک اسید میخورم و و در تلاش برای بارداری دارم.داردهای دیگری میخوردم که امکان بارداری نبود‌.با مشورت پزشک داروها رو تغییر دادن و دوره واش اوت داروهای قبلی هم طی‌کردم.

ادامه مطلب
 1. مامانم    مریم

سلام
اگه از زمان پریودتون گذشته از بی بی چک استفاده کنید.

 1. نیلوفر

من با نامزدم از پشت ارتباط جنسی داشتیم ولی منی اون ریخت رو واژنم اگه هنوز باکره باشم احتمال حاملگی هست؟

 1. مامانم    نیلوفر

سلام
بله دختران باکره هم باردار میشن، اگر در زمان تخمک گذاری اسپرمی وارد واژن بشه احتمال بارداری وجود داره.

 1. Fateme1994

سلام وقت بخیر
دو روز قبل از پریودی نزدیکی داشتم
بعد از نزدیکی صبحش دوتا قرص اورژانسی باهم خوردم
بعد ۳.۴روز پریود شدم
یعنی بخاطر قرص پریودیم عقب زد احتمالا
الان درد شکم دارم .کمی سوزش . با پنبه هم وارسی میکنم لک خون میبینم خیلی کم
احتمال...

سلام وقت بخیر
دو روز قبل از پریودی نزدیکی داشتم
بعد از نزدیکی صبحش دوتا قرص اورژانسی باهم خوردم
بعد ۳.۴روز پریود شدم
یعنی بخاطر قرص پریودیم عقب زد احتمالا
الان درد شکم دارم .کمی سوزش . با پنبه هم وارسی میکنم لک خون میبینم خیلی کم
احتمال بارداری هست؟
از تاریخ پریودی چند روز گذشته.بی بی چک جواب میده؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    Fateme1994

سلام
اگه بعد از نزدیکی پریود شدین یعنی دیگه باردار نیستید.
روز بعد تاخیر پریود بی بی چک جواب میده

 1. نسیم

سلام وقت بخیر.من آخرین بار ۲۶ دی پریود شدم و پریودم با تاخیر افتاد ۳۰ بهمن و تازه امروز تموم شده.زیر دلم شدید درد میکنه و شکمم باد کرده دور نافم عین نبض میزنه دو بار از بیبی چک استفاده کردم ناشتا منفی بود.دلیل درد و باد شکمم چی میتونه باشه.
شکمم...

سلام وقت بخیر.من آخرین بار ۲۶ دی پریود شدم و پریودم با تاخیر افتاد ۳۰ بهمن و تازه امروز تموم شده.زیر دلم شدید درد میکنه و شکمم باد کرده دور نافم عین نبض میزنه دو بار از بیبی چک استفاده کردم ناشتا منفی بود.دلیل درد و باد شکمم چی میتونه باشه.
شکمم خیلی ناجور باد کرده و قار و قور میکنه.پونه دم کردم خوردم روغن زیتون خوردم ولی فایده نداره.ممنون میشم کمکم کنید.

ادامه مطلب
 1. مامانم    نسیم

سلام
احتمالا از غذاهای نفاخی هست که می خورید، عرق نعناع بخورید ، سبزیجات زیاد مصرف کنید.

 1. ساناز

سلام من اذر ماه پريد شدم الان اسفنده هنوز نشدم علائم بارداري هم ندارم. بنظرتون بي بي چك جواب درستو ميده؟

 1. مامانم    ساناز

بله
یک روز بعد از تاخیر بی بی چک جواب رو میده

 1. مریم

سلام من با نامزدم سکس داشتین اما منی به داخل نریخت.اما پریودیم به عقب افتاده و نگرانم.ممکنه حامله شده باشم و قطره ای منی ب داخل رفته باشه؟؟؟

 1. مامانم    مریم

سلام
اگه پریودتون به تاخیر افتاده میتونید از بی بی چک استفاده کنید.

 1. پریا

باسلام
من امروز یعنی ۱۷بهمن باید پریود بشم دیروز بیبی چک زدم بعد چند دقیقه مثبت نشون داد اما امروز که بیبی چک زدم منفی نشون داد حالا من کدومو باور کنم؟

 1. مامانم    پریا

سلام
صبح با اولین ادرار دوباره امتحان کنید.

 1. پریا    مامانم

سلام من ۱۷بهمن رفتم ازمایش خون دادم
و جوابش مثبت شد و عدد بتا ۳۲۰ بود میخواستم بدونم الان در چه هفته از بارداری هستم؟

 1. M

سلام من سه ماه پریود نشدم بی بی چک استفاده کردم منفی بود علت چیه؟

 1. مامانم    M

سلام
پریود نشدن لزوما به معنی بارداری نیست، شاید شما کیست دارید، هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا علت مشخص بشه.

 1. لیلی

سلام وقت بخیر من 1دی پریود شدم ولی این ماه هنوز پریود نشدم درد شدیدم دارم چند روزه،همون درد پریودی ولی پریود نمیشم،چیکار کنم،و اینکه میخوام تست بارداری بزنم چه تایمی از روز خوبه مثلا اگه بخوام ظهر تستو بزنم جواب میده یا ن فقط صب بهتر جواب میده

 1. مامانم    لیلی

سلام
اگه از وقت پریودتون گذشته باشه بی بی چک جواب رو بهتون میده، صبح با اولین ادرار جواب بهتری دریافت میکنید.

 1. پریا

باسلام من پریودیم نامنظمه و میخوام باردار بشم اخرین پریودیم ۱۷ دی بود روز تخمک گذاریم کی هست ؟

 1. مامانه امیرعلی    پریا

سلام
عزیزم چاره کارت سادست از کیت های تخمک گذاری که تو داروخانه ها هست میتونید استفاده کنید
موفق باشی

 1. پریا    مامانه امیرعلی

سلام اگه هر یک روز در میان رابطه داشته باشم تاثیر داره؟

 1. مامانم    پریا

سلام بله روزهای تخمک گذاری برای باردار شدن یک روز در میان نزدیکی داشته باشین

 1. زهرا

سلام ببخشیدمن بانامزدم نزدیکی داشتیم بصورت مالش نامزدم یبارارضاشد برای باردوم التش رو روی واژن من مالش میداد البته من شرت پام بود بعد پیش آبش روی شرتم ریخت ولی ارضانشد.من الان ۴روزه ازپریودیم میگذره پریودنشدم البته تیرویید هم دارم ولی تاحالا...

سلام ببخشیدمن بانامزدم نزدیکی داشتیم بصورت مالش نامزدم یبارارضاشد برای باردوم التش رو روی واژن من مالش میداد البته من شرت پام بود بعد پیش آبش روی شرتم ریخت ولی ارضانشد.من الان ۴روزه ازپریودیم میگذره پریودنشدم البته تیرویید هم دارم ولی تاحالا سابقه نداشته ۴روز دیرتر پریودشم و اینکه اینم بگم من دفعه قبل پریودیم تقریبا هر۲ساعت یبار یدونه قرص مفنامیک اسید میخوردم آیا اون تاثیری داره تو پریود نشدن من؟چنددرصد احتمال بارداری هست تورو خدا بگید؟الان وقت خوبیه برای امتحان بی بی چک؟؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    زهرا

سلام
اگه چهار روز از زمان پریودتون گذشته میتونید با یه بی بی چک خیال خودتون رو راحت کنید

 1. نفس

سلام من مدت زیادیه که اقدام به بارداری کردم اماوقتی از بیبی چک استفاده کردم جواب منفی بود میشه دلیلشو بهم بگید

 1. مامانم    نفس

سلام
یا زودتر از زمان تاخیر پریود از بی بی چک استفاده می کنین یا بارداری صورت نمیگیره

 1. نفس

سلام من چند سریه که اقدام به بارداری کردم اما وقتی از بیبی چک استفاده کردم جواب منفی بود میشه دلیلشو بگید

 1. مامانم    نفس

سلام
یا زودتر از زمان تاخیر پریود از بی بی چک استفاده می کنین یا بارداری صورت نمیگیره

 1. مانا

سلام خسته نباشید من ۱۸ اذر پریود شدم با توجه به اینکه چند دوره اخر پریودم ۲یا ۳روز جلو مینداختم و اینکه نزدیک به ۴۰ روز میشه بچم رو از شیر گرفتم، تقریبا ۱۰یا۱۲ روز قبل نزدیکی داشتم که همسرم احتمال داد که شاید مقدار کمی مایع منی داخل واژنم ریخته...

سلام خسته نباشید من ۱۸ اذر پریود شدم با توجه به اینکه چند دوره اخر پریودم ۲یا ۳روز جلو مینداختم و اینکه نزدیک به ۴۰ روز میشه بچم رو از شیر گرفتم، تقریبا ۱۰یا۱۲ روز قبل نزدیکی داشتم که همسرم احتمال داد که شاید مقدار کمی مایع منی داخل واژنم ریخته باشه که من سذیعا شستشو کردم و با دوش واژینال( پوویدون ایداین) شستشو دادم و امروز که ۱۷ دی هست بی بی چک زدم منفی بود. میخواستم بپرسم چند درصد احتمال درست بودن بی بی چک هست؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    مانا

سلام
معمولا بی بی چک یک روز بعد از تاخیر جواب درست رو میده، شما که 2-3 روز جلو میندازین بهتره دو سه روز دیگه دوباره امتحان کین

بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location