امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


مناسب ترین زمان استفاده از بیبی چک

مناسب ترین زمان استفاده از بیبی چک

اگر شما به عنوان یک خانم جوان در حال برنامه ریزی برای باردار شدن هستید و یا اگر به تازگی رابطه جنسی محافظت نشده ای با همسر خود داشته اید، احتمالا این سوال در ذهن شما به وجود خواهد آمد که آیا من باردار هستم و یا نه؟ در ابتدا، لازم است بدانید که سریع ترین راه برای گرفتن پاسخ مطمئن در مورد این سوال، استفاده از بیبی چک است. اما چگونه باید بفهمید که بهترین و مناسب ترین زمان را برای انجام آزمایش خانگی بیبی چک به منظور تشخیص بارداری خود انتخاب کرده اید؟
اگر شما هم مانند بسیاری از زنان دیگر خیلی سردرگم هستید و در مورد انتخاب مناسب ترین زمان برای انجام تست بارداری در خانه اطلاعات کافی ندارید، به شما توصیه می شود تا مقاله زیر را بخوانید. در ادامه این مقاله، به طور مفصل در مورد زمان دقیق استفاده از بیبی چک و اطلاعات مرتبط با آن صحبت شده است.

مناسب ترین زمان استفاده از بیبی چک :

اولین باری که یک زن می تواند از بیبی چک استفاده کند، زمانی است که او دوره ماهانه خود را از دست داده و یا در انجام مقاربت جنسی با همسر خود افراط نموده باشد. اگر شما هم مانند بسیاری از خانم های جوان در حال تلاش برای داشتن یک نوزاد هستید و دوره ماهانه خود را از دست داده اید، ممکن است نخواهید که برای به دست آوردن جواب قطعی وضعیت بارداری خود، به اندازه کافی صبر کنید. در چنین شرایطی، می توانید با انجام تست بیبی چک، در کمترین زمان ممکن از وضعیت بارداری خود آگاه شوید. اما اگر شما هم جزء خانم هایی هستید که در حال برنامه ریزی برای داشتن یک نوزاد جدید بوده و رابطه جنسی فعالی را هم پشت سر گذاشته اید، از طرفی هم اگر در چنین شرایطی در مورد وضعیت بارداری خود نگران هستید و دلتان می خواهد تا جواب دقیق تری به دست آورید، انجام آزمایش خون و ادرار به شما توصیه می شود.
هر چند که زمان دقیق استفاده از بیبی چک بسیار مهم است، اما داشتن اطلاعات کافی در مورد چگونگی به کار بردن این بیبی چک ها نیز به همان قدر حائز اهمیت می باشد.

آشنایی با انواع بیبی چک :

زمانی که شما به عنوان یک زن جوان در حال تلاش برای باردار شدن هستید و قصد دارید که برای تعیین وضعیت بارداری خود از بیبی چک استفاده نمایید، باید با چگونگی عملکرد کیت و نوع آن آشنا شوید.
در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم بدانید که تمام بیبی چکها با شناسایی میزان هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی (و یا هورمون بارداری) در نمونه ادرار، وضعیت بارداری شخص استفاده کننده را مشخص می کنند. معمولا، اکثر بیبی چک ها، بدون اشتباه حامله بودن و یا نبودن فرد استفاده کننده را به او نشان می دهند.
علاوه بر این موارد، لازم است به عنوان یک خانم جوان یادتان باشد که برخی از بیبی چک ها در مقایسه با بقیه کیت ها حساس بوده و قادر هستند که هر چه سریع تر، میزان هورمون بارداری را در ادرار فرد مورد نظر تشخیص دهند. همچنین، بعضی دیگر از کیت هایی که حساس تر هستند، قادر به تشخیص وجود میزان پایین تری از هورمون بارداری، حتی چهار روز قبل از زمان از دست دادن دوره ماهانه و یا هفت روز بعد از حذف آن در بدن زنان هم می باشند.
شما به عنوان یک فرد استفاده کننده از بیبی چک می توانید در مواقع استفاده از نمونه های حساس این کیت ها، تنها برچسب روی آن را خوانده و در مورد وضعیت بارداری خود، اطلاعات لازم را به دست آورید. اما اگر شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر می خواهید که طیف وسیعی از ادرار خود را اندازه گیری کنید، بیبی چک مخصوصی در دسترس شما قرار دارند که نتیجه درست را در کمترین زمان ممکن مشخص می کنند.

گاهی اوقات خط کم رنگی در بیبی چک دیده میشود ، اینکه این خط چه مفهومی دارد ، در خط کم رنگ در بی بی چک،جواب مثبت یا منفی؟ بخوانید.

baby-check-r4-1.jpg

چه زمانی می توان از بیبی چک استفاده نمود؟

این نکته بسیار مهم است که فرد استفاده کننده از بیبی چک، زمان دقیق و مناسب به کار بردن این کیت ها را بداند، چون اگر زنی خیلی زودتر از موعد مقرری که بر روی برچسب بیبی چک عنوان شده است، اقدام به دیدن وضعیت بارداری خود کند، نتیجه مثبتی را دریافت نخواهد کرد، حتی اگر باردار باشد. پس، به خاطر بسپارید که زمان بندی مناسب در مورد استفاده از کیت های تست بارداری خانگی از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که نتیجه به دست آمده بستگی شدیدی به زمان درست استفاده از آن دارد. پس، اگر خانمی زودتر و یا دیرتر از موعد مقرر، بیبی چک را مورداستفاده قرار دهد، ممکن است نتایج تست حاملگی او دقیق نباشد.

زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستند، باید این نکته مهم را به یاد داشته باشند که اگر از کیت های تست بارداری خانگی در موعد مقرر استفاده نکنند، جواب آزمایش آن ها منفی و کاذب خواهد بود، حتی اگر او باردار باشد. در چنین شرایطی، نتیجه منفی به دست آمده از بیبی چک می تواند وضعیت روحی و روانی خانم را به چرا جواب بیبی چک مثبت است اما علائم بارداری ندارم؟هم بریزد، چون بسیار استرس زا خواهد بود. در این حالت، مشکل اساسی این خواهد بود که وجود استرس، بیشتر از قبل سبب به تاخیر افتادن دوره ماهانه فرد شده و او را سردرگم و گیج خواهد کرد.
اگر شما به عنوان یک خانم در حال برنامه ریزی برای داشتن یک نوزاد هستید و از بیبی چک در زمانی زودتر از موعد درج شده بر روی آن استفاده کنید، حتی اگر کیت تست بارداری بسیار هم حساس باشد، ممکن است نتیجه اشتباهی به شما بدهد، چون در روزهای آغازین دوران بارداری، میزان هورمون HCG در ادرار فرد بسیار کم بوده و حتی بیبی چک های حساس هم قادر به تشخیص آن نخواهند بود. مسلم است که در چنین شرایطی، نتیجه منفی به دست خواهد آمد، حتی اگر شما حامله باشید.
پس، هنگامی که فردی دوره ماهانه خود را از دست می دهد، باید به مدت یک تا دو هفته بعد از آن صبر کند، تا شانس بیشتری برای به دست آوردن جواب دقیق تر و نزدیک به واقعیت داشته باشد، حتی اگر فرد بتواند حدود دو هفته بعد از تخمک گذاری در بدن خود صبر کرده و سپس از بیبی چک استفاده کند، شانس او در به دست آوردن نتیجه درست بسیار بالاتر خواهد بود.

بسیاری از خانم ها این سوال را دارند چرا جواب بیبی چک مثبت است اما علائم بارداری ندارم؟ جواب این سوال را همین حالا بخوانید.

 

نظر (103)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. ریحانه

سلام
من پریود نامنظم دارم سه ماه پیش رابطه داشتم ولی شک دارم اتفاقی افتاده باشه الانم دو روز از پریودم عقب افتاده و روز تاخیر ازبیبی چک استفاده کردم منفی بود این جواب مطمئنیه یا باید دوباره استفاده کنم؟؟؟

 1. زهرا

سلام من 25شهریور پریود شدم الان 5 آبان هنوز نشدم. خیلی میترسم الان بیبی چک برای من جواب میده؟

 1. مامانم    زهرا

سلام
بله جواب میده تست کنید.

 1. نازگل

سلام من ی ماه پری نمیشم چون استرس داشتم ولی واسه بارداری هم اقدام کرده بودم دوتا بی بی هم گرفتم اما جوابش منفی بود الان چکار کنم

 1. مامانم    نازگل

سلام
پریود نشدن میتونه دلایل دیگه ای هم از جمله کیست داشته باشه دوباره تست بزنید اگرمنفی بود به پزشک مراجعه کنید

 1. زهرا

سلام من آخرین پریودم ۱۲ تیر بود الان سه ماهه پریود نشدم سه هفته پیش اقدام ب بارداری کردم ولی الان بی بی چک منفی میشه چیکارکنم

 1. الهه

سلام،من ۱۹ ام تیر پر شدم امروز که ۲۳ مرداد هست بی بی زدم منفی بود روزهای تخمک گذاری هم نزدیکی داشتیم پریودم نامنظمه چه موقع باید از بی بی استفاده کرد؟

 1. مامانم    الهه

سلام
روز تاخیر پریود میتونین از بی بی چک استفاده کنین شما که پریود نامنظم دارین چند روز بیشتر برای تست صبر کنید

 1. پریا

سلام خسته نباشید من حدودا دوهفته پیش با همسرم رابطهداشتمو هر دفعه بعد از رابطه از قرص اورژانسی استفاده کردم حدودا 4تا قرص اورژانسی به فاصله دو روزه مصرف کردم الان تایم پریودیم ازش دوهفته گذشته اما پریود نشدم بیبی چک هم سه بار گرفتم منفی بوده الان...

سلام خسته نباشید من حدودا دوهفته پیش با همسرم رابطهداشتمو هر دفعه بعد از رابطه از قرص اورژانسی استفاده کردم حدودا 4تا قرص اورژانسی به فاصله دو روزه مصرف کردم الان تایم پریودیم ازش دوهفته گذشته اما پریود نشدم بیبی چک هم سه بار گرفتم منفی بوده الان 4روز از اخرین تست بیبی چکم میگذره به نظرتون دوباره بیبی چک بگیرم؟با این تعداد قرص اورژانسی که مصرف کردم احتمال بارداری هست یا نه؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    پریا

سلام
با خوردن قرص اورژانسی در برخی موارد احتمال بارداری وجود داره ولی اینکه بی بی چک منفی نشون میده بعد از گذشت دو هفته نشانه عدم بارداریه

 1. ستاره

سلام
من به دلیل تنبلی تخم دان پریودی نامنظم دارم
این ماه اقدام داشتم
اخرین باری هم که پریود شدم 26 تیر بود.کی میتونم از بی بی چک استفاده کنم

 1. مامانم    ستاره

سلام
حدودای پریود بعدیتون رو حساب کنید اگر تاخیرتون بیشتر از یکی دو روز شد از بی بی چک استفاده کنید

 1. رقیه

سلام
۲۳ روز از اخرین روز پریودیم میگذره هیچ جلو گیری هم نداشتم اگه الان بی بی چک بزنم جواب میده؟

 1. مامانم    رقیه

سلام
بی بی چک یک روز بعد از تاخیر پریود جواب درست میده

 1. مامان آینده

سلام روزای اول بارداری چه علایمی داره؟

 1. مامانم    مامان آینده

سلام
علائم بارداری در همه یکسان نیستند و بعضی از خانم ها هیچ علامتی ندارند ولی بعضی ها استفراغ، حالت تهوع ، کم اشتهایی، درد پریود مانند و...

 1. سحر

سلام.روز سوم پریودی نزدیکی داشتم کاندوم خرا ب بود.من همون لحظه 12تا ال دی خوردم صبح هم چهار تا امکانش هست باردار شده باشم.خیلی نگرانم

 1. مامانم    سحر

سلام
با خوردن قرص احتمالش کمه

 1. karen

سلام زمان استفاده از بیبی چک محدوده؟ ینی اگر کسی هفته ششم تا هفتم بارداری استفاده کنه نتیجه اشتباه نشون میده؟
چون خونریزی(شاید پریود) داشتم، متوجه نشدم که زودتر بیبی چک استفاده کنم

و این که پریود میشم اما پریودم تغییر کرده با لکه ی سیاه شروع...

سلام زمان استفاده از بیبی چک محدوده؟ ینی اگر کسی هفته ششم تا هفتم بارداری استفاده کنه نتیجه اشتباه نشون میده؟
چون خونریزی(شاید پریود) داشتم، متوجه نشدم که زودتر بیبی چک استفاده کنم

و این که پریود میشم اما پریودم تغییر کرده با لکه ی سیاه شروع میشه و دو سه روز خونریزی خیلی شدید با لخته های خون دارم و طول پریودم هم یه هفته ست اما نمیدونم که این فقط خونریزیه و پریود نیست، یا همون پریود میشم فقط شکل خونریزیش عوض (شدیدتر) شده(تاریخش با پریودم همخونی داره)

ادامه مطلب
 1. مامانم    karen

سلام
بی بی چک بعد از تاخیر پریود میتونه هر زمان استفاده بشه.
اگر بعد از نزدیکی یک باردچار خونریزی شدید که پریود هست یعنی باردار نیستید.

 1. حدیث

سلام خسته نباشین.من دو روز بعد تموم شدن پریودی نزدیکی داشتم ولی فعلا بخاطر ماه رمضون قصد بارداری ندارم و چون ۲ماه بود ک برای بارداری اقدام کرده بودم و نشد دیگه اون روز امیدی نداشتم و قرص اورژانسی نخوردم.الان ۱۰ روز گذشته و تا نوبت پریودیم ۱۱ روز...

سلام خسته نباشین.من دو روز بعد تموم شدن پریودی نزدیکی داشتم ولی فعلا بخاطر ماه رمضون قصد بارداری ندارم و چون ۲ماه بود ک برای بارداری اقدام کرده بودم و نشد دیگه اون روز امیدی نداشتم و قرص اورژانسی نخوردم.الان ۱۰ روز گذشته و تا نوبت پریودیم ۱۱ روز مونده ولی بخاطر اینکه روزه میگیرم نمیتونم تا موعد پریودی بعد صبر کنم.لطف کنین راهنماییم کنین ممنون

ادامه مطلب
 1. مامانم    حدیث

سلام
باید صبر کنین تا زمان پریودتون برسه و بعد از تاخیر از بی بی چک استفاده کنید.

 1. نگین

سلام من با نامزدم 29 فروردین رابطه سطحی داشتم جوری ک فقط پیشابش به واژنم برخورد داشت ولی 21 اسفند پریود شدم و دیگه اصلا نشدم تا الان! منتهی دو هفته پیش از بی بی چک استفاده کردم و جواب منفی بود!!! چرا هنوز پریود نشدم؟؟؟ دوباره تست بی بی چک بدم...

سلام من با نامزدم 29 فروردین رابطه سطحی داشتم جوری ک فقط پیشابش به واژنم برخورد داشت ولی 21 اسفند پریود شدم و دیگه اصلا نشدم تا الان! منتهی دو هفته پیش از بی بی چک استفاده کردم و جواب منفی بود!!! چرا هنوز پریود نشدم؟؟؟ دوباره تست بی بی چک بدم جواب درست بهم میده یا ن؟!!!

ادامه مطلب
 1. مامانم    نگین

سلام
بله از بی بی چک استفاده کنین اگه منفی بود باردار نیستید عامل دیگه ای مانع پریود شدنتون میشه

 1. ماهک

سلام من کیست داشتم چند،دوره از قرص سیپروترون استفاده کردم ولی بعد از اتمام قرص مجددا قاعدگیم به هم میریخت یکبار ۱۶‌روز یکبار ۴۰روز میشد دوره سیکلم ۲۵اسفند و ۲۵فروردین آخرین دوره قاعدگیم بود،متاسفانه این ماه هنوز پریود نشدم و اینکه زیاد،نزدیکی...

سلام من کیست داشتم چند،دوره از قرص سیپروترون استفاده کردم ولی بعد از اتمام قرص مجددا قاعدگیم به هم میریخت یکبار ۱۶‌روز یکبار ۴۰روز میشد دوره سیکلم ۲۵اسفند و ۲۵فروردین آخرین دوره قاعدگیم بود،متاسفانه این ماه هنوز پریود نشدم و اینکه زیاد،نزدیکی داشتم و جبوگیری طبیعی داشتم روز دوم بعد،از تاخیر از بی بی،چک استفاده کردم منفی بود الان ۴روز،گذشته هنوز پریود نشدم آیا احتمال کیست هست یا مجدد از بی بی چک استفاده کنم؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    ماهک

سلام
اگر بعد از تاخیر بی بی چک منفی بود یعنی باردار نیستین برای اطمینان میتونین یه بار دیگه امتحان کنین اگر منفی بود، به پزشک مراجعه کنینتا علت بررسی بشه

 1. سارینا

سلام پنج روز قاعدگیم عقب افتاده،ار بیبی چک.استفاده کردم نتیجه منفی بود،هنوز پریود نشدم،ایا زود استفاده کردم از بیبی چک؟؟؟؟؟

 1. مامانم    سارینا

سلام نخیر به موقع بوده روز بعد تاخیر پریود بی بی چک جوابو نشون میده.

 1. مسافر

با سلام و عرض ادب
اگر من 10 روز قبل از موعد قاعدگی باردار شده باشم ،باز هم یک تا دو هفته بعد از موعد قاعدگی بیبی چک جواب میدهد؟

 1. مامانم    مسافر

سلام
یک روز بعد از تاخیر جواب میگیرید.

 1. الهه

سلام.روز تخمک گذاریم به مدت چندروز نزدیکی داشتم احتمال اینکه باردار بشم هست

 1. مامانم    الهه

سلام
تا روز تاخیر پریود صبر کنید الان چیزی نمیشه گفت.

 1. فاطمه

سلام اگه اززمان پریودی بیشتر بگذره احتمال هس تست نادرست باشه؟دوهفته اززمان پریودی ماه قبل گذشته تست منفی بوده

 1. مامانم    فاطمه

سلام
نخیر با این همه تاخیر جواب قطعی خواهد بود.

 1. فاطمه

سلام.ماه قبل 14ام شروع پریودیم بوده ولی الان 30 ام است و پریود نشدم بیبیچک تست کردم منفی بود میشه اشتباه نشون بده

 1. مامانم    فاطمه

سلام
صبح با اولین ادرار امتحان کنید اگه منفی بود جواب درسته، اشتباه در بی بی چک ها معمولا نزدیک به صفره

 1. Sara

سلام
24 فروردین پریودم تموم شد و همون شب با همسرم نزدیکی داشتیم بدون روش جلوگیری
صبح روز بعد از روش اورژانسی از قرص استفاده کردم و نوبت 12 ساعت بعد به همون میزان دوز هم استفاده کردم
امروز 4 روز گذشته و چقد زمان لازم دارم که بفهمم باردار هستم یا...

سلام
24 فروردین پریودم تموم شد و همون شب با همسرم نزدیکی داشتیم بدون روش جلوگیری
صبح روز بعد از روش اورژانسی از قرص استفاده کردم و نوبت 12 ساعت بعد به همون میزان دوز هم استفاده کردم
امروز 4 روز گذشته و چقد زمان لازم دارم که بفهمم باردار هستم یا نه و به چه روشی
اگر تا پریود بعدی صبر کنم یک ماه زمان لازم دارم و چون نمیخوام باردار باشم این استرس صبر کردن برام زیاده

ادامه مطلب
 1. مامانم    Sara

تا زمانی که پریود بعدیتون به تاخیر نیفته نمیتونید بفهمید باردار هستید یا نه.

 1. شیما

سلام یک سال وپنج ماهه که iudگذاشتم بچه شیرمیدم وسیله جلوگیری مافقطiudهستش هرماه۱۸لکه بینی داشتم تا۲۱که پریودمیشدم ولی این ماه یک روز تاخیر داشتم سه بارهم بیبی گذاشتم ناشتا که منفی بوده ایا بااین وجود امکان بارداری هست بازم

 1. مامانم    شیما

بله هیچ روشی صددرصد نیست.

 1. ن

سلام من 6فروردین نزدیکی داشتم و موعد مقرر پریود شدم ولی پریودم خیلیی کم هست از حد معمول هم درد داشتم هم حالت های پریود فقط مقدار خونریزیم کم هست اصلا قصد بارداری ندارم و رعایت هم کریم میخداستم بدونم امکانش هست چیزی شده باشه؟

 1. مامانم    ن

اگه بعد نزدیکی پریود شدین باردار نیستین برای اینکه خیالتون راحت بشه از بی بی چک استفاده کنین.

 1. mina

سلام من با نامزدم نزدیکی داشتم بدون دخول.سیکل پریودم 28 روزه بود که اولین ماه بعد از رابطه 30 روزه شد.اما این ماه پریود نشدم روزه 32 سیکلم هستم.امکانش هست باردار باشم؟ بیبی چک بعد از دو ماه روی من جواب میده؟

 1. مامانم    mina

سلام
اگه بعد نزدیکی پریود شدین باردار نیستین.

 1. محیا

سلام منوباید۲۴پریودمیشدم امانشدم دیروزتست زدم خط دوم کمرنگ بود رفتم ازمایش گفت مشکوک امروزدوباره تست زدم امامنفی نشون دادحالامن نمیدونم باردارهستم یانه میخواستم بدونم چیکارکنم

 1. مامانم    محیا

سلام دو سه روز صبر کنید دوباره تست کنید.

 1. 12345sogand

سلام خسته نباشید من به دلیل تنبلی تخمدان قرص dupbaston میخورم.و بین ۲۳تا ۲۶ماه پریود میشم.
تاریخو۱۵این ماه رابطه مالشی داشتم ک احتمال دادم فقط پیش اب وارد واژنم شده باشه.و باید از ۱۰روز قبل پریودیم اون قرص رو میخوردم ک یادم رفته بود و نخوردم...

سلام خسته نباشید من به دلیل تنبلی تخمدان قرص dupbaston میخورم.و بین ۲۳تا ۲۶ماه پریود میشم.
تاریخو۱۵این ماه رابطه مالشی داشتم ک احتمال دادم فقط پیش اب وارد واژنم شده باشه.و باید از ۱۰روز قبل پریودیم اون قرص رو میخوردم ک یادم رفته بود و نخوردم .البته اینم بگم من‌باکره هستم و هیچ دخولی نداشتیم با نامزدم.من اون روز رابطه یه قرص لونژیل۱.۵خوردم ک تا الان ک ۱۰روز شد باید پریود میشدم هم طبق قانون قرص لونژیل و هم طبق دوره پریودی خودم.اما هیچ‌اتفاقی نیفتاده.ایا امکان بارداری برا منه باکره با پیش اب وجود داره؟؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    12345sogand

سلام
امکان بارداری برای باکره ها هم هست ولی احتمالش کمه باردار باشید، از بی بی چک استفاد کنید.

بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location