امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


آیا امکان دارد با وجود IUD باز هم باردار شوم؟

آیا امکان دارد با وجود IUD باز هم باردار شوم؟

آیا همیشه به دنبال یک روش موثر و طولانی مدت برای جلوگیری از بارداری خود هستید؟ ؟ آیا روش های مورد استفاده شما برای جلوگیری از بارداری، بدنتان را تحت تاثیر هورمون های مختلف قرار داده و تست وضعیت حاملگی بدن شما، همیشه جواب منفی به دنبال دارد؟ اگر پاسخ شما به عنوان یک خانم جوان، به همه این سوالات مثبت است، به خاطر داشته باشید که دستگاه IUD مسی می تواند یکی از بهترین روش ها برای حل تمام مشکلات زنانه در بدنتان باشد. برای افزایش آگاهی خود و یادگیری همه واقعیت های مهم در مورد احتمال باردار شدن زنان با وجود دستگاه IUD مسی در بدنشان، حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

دستگاه IUD (درون رحمی) مسی چیست؟

در ابتدا، لازم است بدانید که IUD شامل یک دستگاه پلاستیکی کوچک همراه با سیم مسی در اطراف ساقه آن است. همچنین، به خاطر داشته باشید که هر متخصص زنان و زایمانی می تواند IUD مسی را در داخل رحم شما قرار داده و به کمک آن، از وقوع بارداری ناخواسته در بدن شما جلوگیری کند. در واقع، IUD به خانم های جوان کمک می کند تا از حامله شدن، برای مدت سه تا ده سال در امان باشند، بدون این که عوارض خاصی را تجربه نمایند.

چه کسانی می توانند از IUD مسی استفاده کنند؟

خانم های جوانی که مشتاق هستند تا برای یک مدت طولانی از روش های جلوگیری از بارداری قابل اعتمادی استفاده کنند، می تواند IUD مسی را انتخاب نمایند. علاوه بر این موارد، IUD می تواند بهترین گزینه برای زنانی باشد که ترجیح می دهند همراه با حفظ تعادل هورمونی در بدن خود، از بارداری های ناخواسته هم جلوگیری کنند. همچنین، جالب است بدانید که زنان شیرده هم می توانند بدون بروز هیچ گونه عوارض جانبی و تداخل هورمون ها در شیر خود، به منظور جلوگیری از حاملگی IUD مسی استفاده کنند و با کمک این روش، بتوانند سلامت کودک و تغذیه او با شیر مادر را نیز تضمین نمایند.

IUD مسی چگونه از بارداری جلوگیری می کند؟

به یاد داشته باشید که IUD مسی که به منظور جلوگیری از بارداری خانم های جوان مورد استفاده قرار می گیرد، در 99 ٪ موارد، موثر بوده و جلوی بروز بارداری های ناخواسته را به میزان بسیار بالایی می گیرد. به این ترتیب که یون های مس موجود در IUD مسی که حاوی مایعات سمی است، مانع حرکت اسپرم ها به داخل رحم زنان شده و از حامله شدن فرد استفاده کننده جلوگیری می کند. مس قرار گرفته در ساقه این دستگاه هم یون هایی را که دارای مایعات سمی هستند، به مخاط دهانه رحم فرد استفاده کننده انتقال داده و مایعات رحمی او را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین، زمانی که اسپرم ها در تماس با این مایعات قرار می گیرند، ماهیت سمی مایعات باعث مهار فعالیت های آنها شده و از باردار شدن خانم استفاده کننده از IUD مسی پیشگیری می شود. در این حالت، اگر اسپرمی هم کمی فعال مانده باشد و سبب باروری تخمک گردد، یون های مسی موجود در ساقه دستگاه سبب اشباع محیط رحم شده و از اتصال تخمک بارور به دیواره رحم پیشگیری می کنند. پس، می توان ادعا کرد که IUD مسی مطمئن ترین راه برای کنترل بارداری در زنان محسوب می شود.

مزایای استفاده از IUD مسی برای جلوگیری از بارداری :

در ادامه این مقاله، برخی از مزایای برجسته استفاده از IUD مسی در زنان بیان شده است، که مهم ترین این موارد عبارتند از:
• IUD مسی، یک راه بسیار موثر برای جلوگیری از بارداری زنان است.
• استفاده از IUD مسی می تواند حدود سه تا ده سال از باردار شدن فرد استفاده کننده جلوگیری کند.
• هزینه نصب این دستگاه در داخل رحم زنان توسط هر دکتر متخصص زنان و زایمانی بسیار معقول بوده و به راحتی هم در دسترس عموم قرار دارد.
• از آن جایی که وجود دستگاه IUD در بدن زنان، تعادل هورمونی آن ها را به هم نمی ریزد، بنابراین بهترین راه برای پیشگیری از بارداری محسوب شده و بر روی هورمون های باروری زنان نیز تاثیر منفی نخواهد داشت.
• قدرت باروری فرد استفاده کننده از IUD مسی، بلافاصله بعد از برداشتن آن فورا برگشت پذیر بوده و کنترل بارداری به این روش، هیچ تاثیری در بارداری های بعدی او نخواهد گذاشت. بنابراین، هنگامی که زنان، IUD مسی را از رحم خود بیرون آوردند، سطح باروری آن ها به حد نرمال خود خواهد رسید. علاوه ب این موارد، لازم است به عنوان یک خانم جوان بدانید که برداشتن IUD مسی هم بسیار آسان است.

به خاطر داشته باشید که می توان از IUD مسی در زمان تغذیه نوزاد با شیر مادر هم استفاده کرد، چون .ج.د این دستگاه در بدن مادر شیرده هیچ تاثیری بر روی شیر او نمی گذارد.
علاوه بر این موارد، وجود IUD مسی در بدن زنان جوان، هیچ مشکلی در مورد مقاربت جنسی آن ها ایجاد نمی کند.
همچنین، دستگاه های درون رحمی مسی می توانند ظرف پنج روز بعد از قرار گرفتن در رحم زنان، با وجود داشتن رابطه جنسی محافظت نشده هم به پیشگیری از بارداری در بدن آن ها کمک کنند. بنابراین، هر زن جوانی می تواند از این روش به عنوان یک راه پیشگیری اضطراری از بارداری استفاده کند.

gable-bardari2-1_20160118-110209_1.jpg

نکاتی که باید درباره استفاده از IUD برای جلوگیری از بارداری بدانید :

هنگام استفاده از دستگاه IUD مسی، فرد استفاده کننده باید موارد زیر را در نظر داشته باشد:
خانم باید در هر ماه و پس از پایان یافتن دوره ماهیانه خود، از وجود IUD مسی در داخل رحم خود اطمینان حاصل کنند. در واقع، آن ها باید بررسی کنند که آیا IUD هنوز هم در جای مناسب خود قرار دارد و یا نه.
اگر شما به عنوان یک زن استفاده کننده از IUD مسی از بروز هر گونه نشانه ی غیرمعمول، مانند درد در قسمت پایین شکم و یا درد در هنگام مقاربت جنسی با همسر خود رنج می برید و یا ترشحات مهبلی (واژن) شما غیرعادی شده است، بلافاصله باید به یک دکتر متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.
علاوه بر این موارد، اگر دوره ماهانه شما به عنوان یک خانم جوان با وجود IUD مسی در بدنتان، یک هفته عقب افتاده و یا الگوی خونریزی ماهانه شما غیرمعمول شده باشد، بلافاصله به یک دکتر متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید و برای اطمینان بیشتر، تست حاملگی انجام دهید.
یادتان باشد که نگهداری دستگاه IUD مسی که تاریخ انقضای آن به اتمام رسیده است، توصیه نمی شود، چون استفاده دوباره از آن می تواند باعث بروز عوارض جدی در بدن فرد شده و همچنین، حاملگی های ناخواسته را در بدن او به دنبال داشته باشد.

چه زمانی استفاده از IUD برای خانمها مناسب نیست؟

هنگامی که شما به عنوان یک زن جوان، از IUD مسی به منظور جلوگیری از بارداری خود استفاده می کنید، باید از روش های درست استفاده از آن آگاهی کامل داشته و زمان دقیق استفاده از دستگاه را بدانید. در ادامه این مقاله، چند مورد از شرایطی که فرد استفاده کننده از IUD مسی، باید دستگاه را از بدن خود خارج کند، بیان شده است. مهم ترین این موارد عبارتند از:
• هنگامی که فرد می خواهد باردار شود، باید IUD مسی را از بدن خود خارج کند.
• اگر فرد استفاده کننده از IUD مسی از عفونت لگنی و یا بیماری های التهابی لگن (PID) رنج می برد، باید از پزشکان متخصص زنان و زایمان در مورد استفاده از این دستگاه راهنمایی بخواهد.
• هنگامی که خانم جوانی از خونریزی غیرطبیعی در واژن خود رنج می برند و با معاینه دقیق مهبل (واژن) و انجام آزمایشات گوناگون هنوز علت خونریزی او تشخیص داده نشده است، باید IUD مسی را از بدن خود خارج کند.
• هنگامی که زن استفاده کننده از IUD مسی تحت درمان سرطان گردن رحم قرار گرفته باشد، هم باید از به کار بردن دستگاه IUD منصرف شود.
در حال حاضر شما به عنوان یک خانم جوان با مطالعه دقیق این مقاله، همه چیز را در مورد مزایا و معایب استفاده از این روش کنترل بارداری بی خطر دانستید. پس می توانید برای جلوگیری از بروز بارداری های ناخواسته در بدن خود، موثرترین روش را انتخاب نمایید، بدون این که برای روشن قضیه نیازی به مشورت با دیگران داشته باشید!

یکی دیگر از روش های جلوگیری از بارداری ، روش دپو است که با خواندن دپو چگونه باعث جلوگیری از بارداری می شود؟ اطلاعات لازم در این رابطه را کسب خواهید کرد.

 

نظر (69)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. نیکا

سلام، من حدود یک ساله ای یو دی دارم پریودم تا دو ماه اخیر مرتب بود ولی این دو ماه هجده روز و ده روز عقب افتاد ممنون میشم دلیلشو توضیح بدین.

 1. مامانم    نیکا

سلام
دلایل مختلفی از جمله کیست میتونه داشته باشه با یه سونوگرافی ساده میتونین علت رو بفهمین

 1. مینا

سلام دختری که به تازگی ازدواج کرده و باشه و تا حالا بچه دار نشده باشه میتونه از IUD استفاده کنه؟

 1. مامانم    مینا

سلام
اگر باکره نباشه بله

 1. ها یده

سلامدببخشید مندستگاه ده ساله گزاشتم حالا هشت ساله از مصرفش میگزره اگه دهسال تمام بشه دوباره میشه دستگاه بزارم فعلا قصد بچه دار شدن ندارم ممنونم

 1. مامانم    ها یده

سلام بله

 1. مهیا

سلام خسته نباشید من الان ی ماه ای یو دی گذاشتم والان تازه دوره پریودیم تموم شده میتونم نزدیکی بدون جلو گیری داشته باشم

 1. مامانم    مهیا

بله

 1. رویا

سلام وقتتون بخیر
من 3 روزه ای یو دی گذاشتم ولی طرف چپ شکمم خیلی درد دارم
بنظرتون به پزشکم مراجعه کنم؟؟
ممنون

 1. مامانم    رویا

سلام
iud جسم کوچکی داره و نمیتونه باعث درد شدید بشه در یکی دو ماه اول هنگام پریود میتونه درد شکمی کمی ایجاد کنه.

 1. سحر

سلام من خیلی راضی هستم

 1. مامانم    سحر

خداروشکر

 1. سمیرا

سلام عزیزم من الان یه هفته ای که دستگاه گزاشتم میخواستم بدونم نزدیکی کردن به هر روشی مشکلی پیش نمیاره برای دستگاه بعدم نمیخواد دیگه جلوگیری داشته باشم ممنون

 1. مامانم    سمیرا

سلام
برای اینکه کاملا مطمئن باشین یک ماه اول باید از روش های دیگه جلوگیری استفاده کنید، بعد از یک ماه دستگاه به تنهایی کافیه.

 1. مخبوبه

ببخشید مجدد مزاحم شدم.بعد میگت اگه عفونت داشته باشی دستگاه بزاری احتمال بارداری زیاده.خب موقعی ک دستگاه بزاری نزدیکی داشته باشی بدون شک عفونت میکنی.یعنی باردار میشی

 1. مامانم    مخبوبه

اگه عفونت دارین قبلش باید توسط پزشک معاینه بشین بعد دستگاه بذارین.

 1. محبوبه

سلام خسته نباشین.ببخشید من الان ۹ ساله ازدواج کردم ۲۸ سال سن دارم..یه دختر ۸ ساله با یه پسر ۴ ساله دارم.خیلی خیلی میترسم باردار شم چون واقعا بچه نمیخوام.الان جلوگیری طبیعی میکنم خیلی مواظبم.ولی بهم پیشنهاد کردن که دستگاه بزارم ولی باز میترسم...

سلام خسته نباشین.ببخشید من الان ۹ ساله ازدواج کردم ۲۸ سال سن دارم..یه دختر ۸ ساله با یه پسر ۴ ساله دارم.خیلی خیلی میترسم باردار شم چون واقعا بچه نمیخوام.الان جلوگیری طبیعی میکنم خیلی مواظبم.ولی بهم پیشنهاد کردن که دستگاه بزارم ولی باز میترسم حامله شم.و خیلی لاغر هستم میگن دستگاه اضافه وزن میاره.بیشتر ب همین دلیل میخوام دستگاه بزارم.ولی میترسم ترسم بیشتر اینه که حامله نشم.یه راهنمایی کنین ممنون میشم

ادامه مطلب
 1. مامانم    محبوبه

سلام
هروقت خواستین باردار بشین میتونین دستگاه رو خارج کنید.

 1. فرار از بچه

سلام من بچه ام سه ماهشه ۱۵ روزه ای یو دی گذاشتم ....
ولی میترسم که داشتن ای یو دی هم نکنه باردار بشم ...
ایا لازمه به روش دیگه ای هم جلو گیری کنم ....
ممنون میشم....

 1. مامانم    فرار از بچه

سلام
هیچ روش صددرصد مطمدنی برای جلوگیری وجود نداره ولی دستگاه میتونه برای جلوگیری موثر باشه.

 1. افسون

سلام من حدود دوماهه دستگاه گذاشتم همش هم جلوگیری داشتیم ولی الان ۶روزه عقب انداختم امکانش هس حامله باشم

 1. مامانم    افسون

سلام هیچ روشی صددرصد نیست از بی بی چک استفاده کنید

 1. مجی

کسی با شرایط بالا احتمال حاملگیش چند درصده

 1. مامانم    مجی

سلام اگه از دستگاه استفاده کنین میتونه جلوی بارداری رو بگیره .

 1. مجی

قرص ال دی
دوش ابگرم
دارچین
زرشک
حلوا
زعفران
دستگاه lud
برای جلوگیری از حاملگی چطوره

 1. مامانم    مجی

میتونن موثر باشن

 1. دارچین

 1. زری

سلام من ۲ماهه ایودی گداشتم الان ۲روز پریود شدم یه دفعه خونریزیم قط شد درد شدید ریر شکمم دارم

 1. مامانم    زری

سلام
برای معاینه دستگاه برین پیش پزشکتون

 1. ویدا

سلام وقتتون بخیر
من دو هفته پیش ای یو دی گذاشتم و امشب نزدیکی داشتم و احتمال خطا میدم آیا میتونم قرص اورژانس بخورم؟؟؟

 1. مامانم    ویدا

سلام

بخورید بهتره.

 1. عسل

سلام منم از ای یو دی استفاده میکنم واز کاندوم هم استفاده میکنم ولی ی بار استفاده نکردم میترسم باردار شم بنظرتون چیکار کنم

 1. مامانم    عسل

سلام
خوب اگه باردار شده باشین دیگه فقط باید به فکر کوچولوتون باشین.

 1. احمدي

سلام ببخشيد من الان شش ماهه که ازIUD استفاده ميکنم اما من علائم بارداري داشتم رفتم دکتر گفت حامله هستين الان بايد چيکار کنم راه حل ميخاستم

 1. مامانم    احمدي

سلام
راه حل برای چی؟ خوب شما مادر شدید قدر فرشته کوچولوتون رو که خیلیا حسرتشو میکشن بدونین.

 1. محدثه

سلام من بعد از ۱۵ روز ایو دی گذاشتن نزدیکی بدون جلوگیری داشتم میخواستم بپرسم الان ایو دی کاری انجام میده؟؟

 1. محدثه

من ۱۶ روزه iud گذاشتم ترشح قهوه ای گاهی قرمز دارم
نزدیکی بدون جلوگیری داشتم بعداز ۱۵ روز
میخواستم بدونم iud الان تو بدنم کاری میکنه؟
جنس iud در اینکه زودتر کارشو شروع میکنه تاثیر داره؟
خــــیلی میترسم اخه اصلا نمیخوام باردار باشم.?
سپاســــــگزارم

 1. مامانم    محدثه

سلام
بله کارش رو شروع کرده نگران نباشید

 1. محدثه

سلام

 1. سام

سلام من از ای ودی استفاده کردم الان یک سال ولی امروز یک روز عقب افتادم بچه ام شیر میخوره ایا امکانش هست که بتردار بتشم

 1. مامانم    سام

سلام
برای اطمینان از بارداری حتما از بی بی چک استفاده کنید، بارداری با وجود آی یو دی هم ممکنه و صد در صد نیست

 1. هانيه

سلام من ٢٥ سالم هست و ٣ ساله كه ازدواج كردم ميتونم از ايودي براي پيشگيري استفاده كنم؟ چون من و همسرم جفتمون يا كاندوم مشكل داريم

 1. مامانم    هانيه

سلام بله

 1. قاسمی

سلام من 42روزبعدزایمان دستگاه گذاشتم الان شیش ماه هست امروز علایم بارداری رو دارم احتمال داره باردارشم

 1. مامانم    قاسمی

سلام
گاهی با وجود دستگاه هم احتمال بارداری هست ولی کم، از بیبی چک استفاده کنید بعد از تاخیر

 1. ترنم

به کلی ازبین تمامی روشها شما به من پیشنهاد بدهید..ممنون میشم

 1. مامانم    ترنم

سلام
کاندوم راحتترین و کم دردسرترین گزینه است.

بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location