امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


6 + 1 درمان طبیعی ناباروری مردان

6 + 1 درمان طبیعی ناباروری مردان

مردان برای درمان مشکل ناباروری باید از چه دارویی استفاده کنند؟

به خاطر داشته باشید که نوع داروی مصرفی هر مرد ناباروری بستگی به نوع مشکل به وجود آمده در بدن او دارد. پزشکان متخصص ناباروری بهترین افرادی هستند که در مورد مصرف نوع داروها با توجه به وضعیت بیمار خود تصمیم گیری می کنند.

آیا داروهای ناباروری، در مردان و زنان نابارور به یک اندازه تاثیر می گذارند؟

متاسفانه، میزان موفقیت استفاده از داروهای ناباروری در مردان کمتر از زنان است. اما مصرف منظم این داروها مشکل ناباروری در بدن مردان را از بین می برند! به طوری که تا به امروز، هزاران نفر از مردان نابارور اثربخشی این داروها را در درمان مشکل ناباروری خود ضمانت کرده اند.

آیا مصرف داروهای ناباروری، در افراد بیمار عوارض جانبی به دنبال دارد؟

مصرف بیش از حد داروهای ناباروری مانند سایر داروها می تواند در فرد استفاده کننده عوارض جانبی زیادی را به وجود آورد. در ادامه این مقاله، لیست برخی از عوارض معمولی که با مصرف این داروها در بدن افراد ایجاد می شود، بیان شده است، که مهم ترین آن ها عبارتند از:
• بروز تاری دید موقت در چشم های فرد مصرف کننده داروهای ناباروری
• بزرگ شدن پستان های افراد مصرف کننده داروهای ناباروری
• بروز حساسیت به لمس پستان ها در بدن مصرف کننده داروهای ناباروری
• افزایش وزن بدن فرد مصرف کننده داروهای ناباروری
• به وجود آمدن آسیب کبدی (البته در موارد بسیار نادر) در بدن مردان مصرف کننده داروهای ناباروری

درمان ناباروری عوارض دیگری هم دارد که می توانید در آیا ناباروری باعث سرطان می شود؟ از آن مطلع شوید.

معرفی برخی روش های دیگر برای بهبود وضعیت باروری در مردان:

میزان موفقیت استفاده از داروها در درمان مشکل ناباروری مردان بسیار محدود است. به همین دلیل، مردان نابارور می توانند از راه های دیگری هم برای بهبود وضعیت باروری خود استفاده کنند. در ادامه این مقاله، نکاتی برای راهنمایی مردان جهت استفاده از روش های درمانی آسان ارائه شده است، که مهم ترین آن ها عبارتند از:

1. درمان طبیعی ناباروری مردان با تغدیه مناسب:

در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم به خاطر داشته باشید که داشتن یک رژیم غذایی سالم می تواند تاثیرات شگفت انگیزی را در درمان مشکل ناباروری همسرتان ایجاد کند! در واقع، استفاده از یک رژیم غذایی متعادل می تواند شانس مردان را در تولید اسپرم سالم به میزان قابل توجهی بالاتر ببرد. البته، این افراد باید مطمئن شوند که رژیم غذایی مورد استفاده آن ها سالم و مقوی بوده و مقدار زیادی مواد معدنی، ویتامین ها و آهن را به بدن آن ها برساند.

2.ترک سیگار، راهی برای درمان ناباروری:

به خاطر داشته باشید که مردان باید قبل از اقدام به داشتن فرزند، سیگار کشیدن را کنار بگذارند، چون سیگار کشیدن یکی از علل عمده بروز مشکل ناباروری در بدن مردان به شمار می رود. البته به خاطر داشته باشید که سیگار کشیدن، علاوه بر ایجاد مشکل ناباروری در بدن مردان، به طور کلی سلامت تمام افراد جامعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بنابراین، به عنوان یک خانم به خاطر داشته باشید که همین امروز، بهترین زمان برای ترک این ماده خطرناک است!

3. درمان ناباروری با کنار گذاشتن مصرف الکل:

اگر شما هم مانند بسیاری از زوج ها در حال تلاش برای بچه دار شدن هستید و مرد خانواده یک فرد الکلی است، باید بدانید که مصرف بیش از حد الکل توسط هر مردی حتی می تواند سبب عقیم شدن دائمی او هم شود.

nabarvari5.jpg

4. اجتناب از قرار گرفتن در محیط هایی با دمای بالا برای درمان ناباروری:

آیا شما به عنوان یک مرد، از صرف وقت بیشتر در سونا لذت می برید؟ اگر چنین است، به خاطر داشته باشید که که قرار گرفتن زیاد در یک محیط بسیار گرم، ممکن است دلیلی برای کم شدن تعداد اسپرم ها در بدن شما باشد! بنابراین، با اجتناب از قرار گرفتن در محیط هایی با دمای بالا، اجازه بدهید تا اسپرم های موجود در بدن شما سالم مانده و به میزان کافی ترشح شود.

5. درمان ناباروری با استفاده نکردن از لباس های چسبان و تنگ:

اگر شما به عنوان یک مرد، در حال تلاش برای بچه دار شدن هستید و از شلوارهای جین تنگ استفاده می-کنید، به خاطر بسپارید که استفاده کردن از لباس های تنگ ممکن است ظاهر شما را زیبا نشان دهد، اما توانایی شما را در تولید اسپرم سالم به میزان قابل توجهی پایین خواهد آورد. پس، سعی کنید از پوشیدن لباس های زیر تنگ و شلوار جین خودداری کنید، تا تولید اسپرم در بدن شما افزایش یابد.

6. یک راهکار مناسب برای ناباروری مردان، مبارزه با استرس است:

همه ما می دانیم که داشتن مشکل ناباروری در هر فردی، خود به خود استرس زا است. اضافه کردن استرس های زندگی روزمره به آن هم باعث بروز یک انفجار مرگبار در ذهن این افراد خواهد شد. بنابراین، لازم است به عنوان زوجی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، بدانید که وجود استرس، بیشتر از هر چیز دیگری شانس شما را در باروری پایین می آورد. به عنوان مردی که در حال تلاش برای بچه دار شدن هستید، سعی کنید تا استراحتتان همه روزه به اندازه بوده و خواب خوب و راحتی را هم در شب داشته باشید. همچنین، تلاش کنید تا همه چیز را برای خود آسان بگیرید و از ورزش های مدیتیشن برای تمرکز و آرامش خود استفاده کنید. در نهایت، هم در انجام هیچ کاری عجله نکنید و تمام کارهای خود را به وقت خود انجام دهید، تا دچار استرس بیهوده نشوید.

7. استفاده از داروهای گیاهی و مکمل ها برای درمان ناباروری در مردان:

تعدادی از داروهای گیاهی در طبیعت وجود دارند که می تواند قدرت باروری مردان را بهبود بخشند. همچنین، مردان نابارور می توانند از مکمل های ویتامینی هم برای کمک به بهداشت باروری خود استفاده کنند.
مردان، معمولا به اندازه زنان در مورد وجود مشکلات ناباروری در بدن خود با دوستان و همکاران صحبت نمی کنند. در نتیجه، نمی توانند با کمک گرفتن از تجربیات دیگران، علل ناباروری در بدن خود را شناسایی کنند. در واقع، مردان مشکل ناباروری در بدن خود را یک بیماری اساسی در قدرت مردانگی خود تصور کرده و در هنگام رفتن به رختخواب، دچار استرس و اضطراب بیش از حدی می شوند. اما این افراد باید به یاد داشته باشند که توانایی و مردانگیشان فقط با پدر شدن تعریف نمی شود. این رفتار و اعمال انسان است که شخصیت و مردانگی او را مشخص می کند! اما با این حال سعی کنید که در برابر مشکلات هرگز کم نیاورده و ناامید نشوید و همیشه در جستجوی کمک گرفتن از خود و دیگران باشید! در نهایت، بدانید که با درخواست کمک از دیگران، مردانگی و ابهت شما کم نخواهد شد.

نازایی کلمه ایست که دیگر باید از ذهن ها پاک شود، چرا که روش هایی همچون IVF به کمک بشر آمده است. می توانید با مراحل این روش درمانی در 11 مرحله IVF یا لقاح آزمایشگاهی آشنا شوید.

 

نظر (14)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. پدر آینده

سلام . آیا درمان با داروهای گیاهی برای کم تحرکی ، تعداد کم اسپرم و شکل غیر طبیعی اسپرم وجود دارد ؟

 1. مامانم    پدر آینده

سلام
بله ویدئوی بالا رو نگاه کنین.

 1. اعظم

سلام من هشت ساله باردار نمیشم البته شوهرم نابارور هسته یا عقیم دکتر رفتم به من گفتن یتید میکروانجکسن انجام بدی ولی شوهرم راضی نمیسه به جز این درمان دیگری وجود دارهاگه کمکم کنین ممنون میشم

 1. مامانم    اعظم

سلام
توصیه میکنم از طریق طب ستنی و مطالعه زیاد در این زمینه درمان رو شروع کنید ، موارد گفته شده در ویدئوی بالا و نسخه های درمانی سایر پزشکان طب سنتی میتونه بهتون کمک کنه.

 1. درنا

سلام و خسته نباشید
با کدام داروهای گیاهی میشه ناباروری آقایان رو درمان کرد؟

 1. کارشناس مامانم    درنا

سلام عزیزم
بهتره به یک متخصص طب سنتی مراجعه نمایید تا بهترین راهنمایی های لازم رو بهتون ارائه دهند.

 1. بابایی

سلام و خسته نباشید مصرف داروهای ناباروری چه عوارضی میتونه داشته باشه ؟

 1. کارشناس مامانم    بابایی

سلام
مصرف بیش از حد داروهای ناباروری مانند سایر داروها می تواند در فرد استفاده کننده عوارض جانبی زیادی را به وجود آورد. مهم ترین آن ها عبارتند از:
• بروز تاری دید موقت در چشم های فرد مصرف کننده داروهای ناباروری
• بزرگ شدن پستان های افراد مصرف...

سلام
مصرف بیش از حد داروهای ناباروری مانند سایر داروها می تواند در فرد استفاده کننده عوارض جانبی زیادی را به وجود آورد. مهم ترین آن ها عبارتند از:
• بروز تاری دید موقت در چشم های فرد مصرف کننده داروهای ناباروری
• بزرگ شدن پستان های افراد مصرف کننده داروهای ناباروری
• بروز حساسیت به لمس پستان ها در بدن مصرف کننده داروهای ناباروری
• افزایش وزن بدن فرد مصرف کننده داروهای ناباروری
• به وجود آمدن آسیب کبدی (البته در موارد بسیار نادر) در بدن مردان مصرف کننده داروهای ناباروری

ادامه مطلب
 1. سمیرا

سلام و خسته نباشید ما حدود 3ماهه که اقدام به بارداری کردیم و هر دو سالم هستیم و همه آزمایشات رو انجام داده ایم هیچ مشکلی وجود نداره با این حال باردار نشدم به نظر شماچرا با عدم وجود بیماری من هنوز باردار نشدم؟؟

 1. کارشناس مامانم    سمیرا

سلام عزیزم
اگه همه آزمایشاتتون نرمال باشه به زودی باردار میشین یادتون باشه سه ماه مدت خیلی کمی برای ناامید شدنه و سعی کنین استرس رو از خودتون دور کنین استرس خودش میتونه عامل ناباروری بشه .

 1. الناز

سلام و خسته نباشید
شوهر من نانوایی میکنه و همیشه در معرض گرما قرار داره آیا ممکنه در آینده بچه دار نشیم؟

 1. کارشناس مامانم    الناز

سلام عزیزم
همینجوری به صورت حدسی که نمیشه گفت در زمانی که برای بارداری اقدام میکنین این آزمایشاتتون هست که نشان میده آیا مشکلی وجود داره یا خیر .

 1. الهام

25- الهام:
سلام و خسته نباشید
شوهر من به فست فود خیلی علاقه داره آیا ممکنه در آینده مشکل ناباروری داشته باشه؟

 1. کارشناس مامانم    الهام

برای اینکه هم بدنی سالم داشته باشین و هم در زمانی که اقدام به بارداری میکنین به راحتی و بدون هیچ مشکلی باروری ممکن شود بهتر است از غذاهای خانگی و سالم استفاده شود و یک رژیم غذایی مناسب داشت, بهتره با یک متخصص تغذیه برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب...

برای اینکه هم بدنی سالم داشته باشین و هم در زمانی که اقدام به بارداری میکنین به راحتی و بدون هیچ مشکلی باروری ممکن شود بهتر است از غذاهای خانگی و سالم استفاده شود و یک رژیم غذایی مناسب داشت, بهتره با یک متخصص تغذیه برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب نسبت به شرایط سن و بدنیتون مشاوره نمایید.

ادامه مطلب

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location