امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


5 ماده غذایی برای درمان یبوست کودکان (بخش دوم)

5 ماده غذایی برای درمان یبوست کودکان (بخش دوم)

در 5 ماده غذایی برای درمان یبوست کودکان (بخش اول) پنج خوراکی برای درمن یبوست کودک معرفی شد ، در ادامه پنج مورد دیگر معرفی می شود ، با ما همراه باشید.

1. لوبیا و درمان یبوست کودک:

قرار دادن لوبیا در رژیم غذایی کودکان، از دستگاه گوارش آن ها مراقبت کرده و به جلوگیری از یبوست در فرزند شما کمک خواهد کرد. مصرف یک فنجان لوبیا در هر وعده ی غذایی، بیش از 10 گرم فیبر در هر وعده به بدن فرزند شما انتقال خواهد داد، که مقدار فیبر موجود در لوبیا، بیش از هر نوع منابع دیگر فیبر است.

yobosat-koodak-r8.jpg

2. هلو درمانگر یبوست کودک:

هلو خشک یا تازه منبع خوبی از فیبر است، در واقع، هلو یک میوه خوشمزه پر از فیبر می باشد. اگر شما پوست هلو را هم که شامل مقدار بسیار زیادی از فیبر است، بخورید، منافع بیشتری از آن دریافت خواهید کرد.

yobosat-koodak-r10.jpg

3. انجیر درمان قطعی یبوست کودک:

قرار دادن انجیر در رژیم غذایی کودکان به نرم شدن مدفوع آن ها کمک می کند. اگر شما تاکنون، هرگز انجیر را امتحان نکرده باشید، یکی از بهترین مواد غذایی برای رفع مشکل یبوست در کودکان را از دست داده اید. انجیر منبع بسیار خوبی از فیبر است.

yobosat-koodak-r18.jpg

4. غلات سبوس دار درمان کننده یبوست کودکان:

مصرف بلغور جو دوسر و سبوس غلات، مقدار زیادی از فیبر موردنیاز برای بدن فرزند شما را فراهم می کند. غلات سبوس دار سرشار از پروتئین و فیبر بوده، و یک غذای خوب برای درمان مشکل یبوست در کودکان بوده، و برای مراقبت از بدن به خصوص دستگاه گوارش آن ها مفید است. شما می توانید خوردن غلات سبوس دار را با جایگزین کردن برنج قهوه ای به جای برنج سفید، گندم کامل به جای آرد سفید، و خوردن ماکارونی سبوس دار به جای ماکارونی سفید آغاز کنید.

yobosat-koodak-r2.jpg

5. آناناس ملین طبیعی:

آبمیوه ی آناناس یک ملین طبیعی می باشد، که می تواند به اجابت مزاج بهتر در فرزند شما کمک کند. همچنین، آبمیوه ی آناناس به تنظیم دستگاه گوارش و جلوگیری از یبوست نیز در کودکان موثر است. شما می توانید آبمیوه ی آناناس را خودتان درست کنید و یا می توانید آن را به صورت بطری از سوپرمارکت های محلی خریداری کنید.

yobosat-koodak-r12.jpg

این راه حل ها، اختراعات عصر جدید نیستند، بلکه به عنوان روش های درمانی هستند که بسیاری از آن ها، از زمان بسیار قدیم توسط بزرگان در خانواده تجویز می شود.

 

نظر (6)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
  1. رهام مامان

سلام پسر من دو سال و نیم شه،همش یبوست داره،قبل از اینکه به غذا بیوفته این مشکل و نداشت،بعضی وقتا هم میگه دلش درد میکنه،البته همیشه نفخ داره،دکترم بردم بهش شربت انجیر داد،البته اسمش یادم رفته،امروز تو پی پیش یکم خون دیدم،موقع پی پی زور میزنه،هر...

سلام پسر من دو سال و نیم شه،همش یبوست داره،قبل از اینکه به غذا بیوفته این مشکل و نداشت،بعضی وقتا هم میگه دلش درد میکنه،البته همیشه نفخ داره،دکترم بردم بهش شربت انجیر داد،البته اسمش یادم رفته،امروز تو پی پیش یکم خون دیدم،موقع پی پی زور میزنه،هر روز صبح ناشتا بهش آلو بخارای خیس شده میدم،از وقتی آلو بخارا میدم روزی یه بار پی پی میکنه،آخه قبلا یه روز یا دو روز درمیون پی پی میکرد،دکترا اصلا به آدم کمک درست نمیکنن،میشه لطفا راهنماییم کنید

ادامه مطلب
  1. مامانم    رهام مامان

سلام
خونی که اومده به خاطر فشاریه که به مقعدش وارد میشه، خاکشیر رو توی آب گرم بریزین و بذارین پینج دقیقه دم بکشه و صبح ناشتا بهش بدین، شربت تخم ریحان هم براش خوبه، سبزیجات زیاد بهش بدین، آب زیاد بخوره، آب هویج هم موثره

  1. باران رواقي

يبوست دخترم با الو خاكشير انجير هر چي ميدم رفع نميشه چيكار كنم فقط يازده ماهشه خيلي اذيته

  1. مامانم    باران رواقي

سلام
غذاهای فیبردار و سبزیجات، آش و سوپ بهش بدین

  1. نگین

سلام و خسته نباشید, آیا خوردن میوه هلو برای کودکان میتونه یبوست رو درمان کنه؟

  1. کارشناس مامانم    نگین

سلام عزیزم , بله هلو خشک یا تازه منبع خوبی از فیبر است، در واقع، هلو یک میوه خوشمزه پر از فیبر می باشد. اگر شما پوست هلو را هم که شامل مقدار بسیار زیادی از فیبر است، بخورید، منافع بیشتری از آن دریافت خواهید کرد.

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location