امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


5 ماده غذایی برای درمان یبوست کودکان (بخش اول)

5 ماده غذایی برای درمان یبوست کودکان (بخش اول)

آیا کودک شما در هنگام دفع مدفوع، از مشکل یبوست رنج می برند؟ معمولا، در چنین شرایطی، هیچ چیزی برای نگرانی وجود ندارد، زیرا یبوست کودک یک مشکل بسیار معمول است. فقط در چنین مواردی، شما نیاز دارید تا رژیم غذایی کودک خود را به وعده های غذایی ملین تغییر داده و در صورت عدم بهبودی، از دارو برای رفع مشکل استفاده کنید. با بررسی دقیق تر، هنگامی که شما علل یبوست کودک خود را کشف کردید، حل این مشکل نیز راحت تر خواهد شد.

چگونه مشکل یبوست کودکان را باید برطرف کنید؟

هر چند داروهای زیادی برای رفع یبوست کودکان وجود دارند که به راحتی دردسترس هستند، اما اگر کودک شما به طور منظم دچار مشکل یبوست نمی شود، از داروهای شیمیایی استفاه نکنید. در عوض، شما می توانید به او یک نرم کننده مدفوع یا مسهل بدهید، به طوری که حرکت روده های او را طبیعی کند. اگر چه استفاده از مواد غذایی و داروهای گیاهی مسهل، هیچ ضرری برای کودک شما نخواهد داشت، اما برای اطمینان بیشتر، با یک پزشک متخصص اطفال قبل از تکرار مرتب این مواد غذایی و داروهای گیاهی مشورت کنید.

معرفی 5 ماده غذایی غنی از فیبر مناسب برای رفع مشکل یبوست کودکان:

کودک خود را به یک رژیم غذایی که شامل مقدار مناسبی از وعده های غذایی با فیبر بالا و مقدار زیادی مایعات است، عادت دهید. بشقاب غذای کودکتان را باید پر از میوه و سبزیجات تازه، غلات با فیبر بالا و نان کامل کنید.

1. آلوی خشک و رفع یبوست کودک :

آلوی خشک غنی از فیبر، ویتامین A و پتاسیم بوده و درمان مناسبی برای رفع مشکل یبوست کودکان است. آلوی خشک حاوی سوربیتول می باشد، که دارای خاصیت ملین طبیعی در بدن است. اگر شما امکان این کار را دارید، به جای خریدن آلوی خشک، خودتان آلو را تهیه کرده وخشک کنید. همچنین، آلو حاوی آنتیاکسیدان بالایی برای مبارزه با بیماری ها است. شما با قرار دادن آلوی خشک در رژیم غذایی کودک خود، هر دو نوع فیبر نا محلول و محلول مورد نیاز برای بدن او را تامین خواهید کرد.

yobosat-koodak4.jpg

2. گلابی بهترین درمان یبوست کودک :

یکی از بهترین ملین های طبیعی که به سهولت حرکت مدفوع از طریق روده ها کمک می کند، گلابی است. یک گلابی خام کوچک با پوست دارای 4/4 گرم فیبر است، در حالی که یک سیب متوسط با پوست تنها 3/3 گرم فیبر برای بدن شما فراهم می کند.

yobosat-koodak1.jpg

3. کلم بروکلی و رفع یبوست کودک :

از آن جایی که کلم بروکلی مملو از فیبر است، به اجابت مزاج راحت تر در کودک شما کمک خواهد کرد. بهتر است برای جلوگیری از یبوست کودکان، آنها را به خوردن سبزیجات خام عادت دهید، زیرا احتمال دارد پختن آن ها، محتوای فیبر موجود در سبزیجات را کاهش دهد. اما اگر کودک شما سبزیجاتی مانند کلم بروکلی را به صورت پخته شده ترجیح می دهد، برای پختن کلم بروکلی، از روش های سالم مانند بخارپز کردن، جوشاندن و کبابی کردن را انتخاب کنید.

yobosat-koodak2.jpg

4. دانه های کتان جلوگیری کننده از یبوست کودک:

این دانه ها سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 و پر از فیبر هستند و می توان آن ها را به صورت خام و با معده خالی مصرف کرد. اگر شما برای دانه های کتان را به عنوان درمان یبوست کودک خود انتخاب کرده باشید، شما باید به این نکته توجه کنید که روغن تخم کتان متفاوت از دانه های کتان واقعی، که به صورت کامل و یا دانه های خرد شده در دسترس هستند، می باشد. روغن تخم کتان درمانی برای مشکل یبوست کودکان به شمار نمی رود.

yobosat-koodak6.jpg

5. هویج و یبوست کودک :

هویج خام که بخشی از یک رژیم غذایی پر فیبر سالم برای فرزند شما است، می تواند حرکت مدفوع او را در روده هایش بهبود بخشد، زیرا هویج خام پر از قدرت فیبر است. شما به عنوان یک پدر یا مادر باید به یاد داشته باشید که هویج را به صورت خام در رژیم غذایی کودک خود قرار دهید. آبمیوه یا هویج پخته شده، یبوست کودک شما را درمان نخواهد کرد، زیرا با این کارها، محتوای فیبر آن ها از بین خواهد رفت.

yobosat-koodak3.jpg

برای آگاهی از پنج ماده غذایی برای درمان یبوست کودک ، 5 ماده غذایی برای درمان یبوست کودکان (بخش دوم) را دنبال کنید.

 

نظر (26)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. ساره

پسرم نزدیک سه سالشه از وقتی از پوشک گرفتمش و یه بار پی پیشو دیده ترسیده دیگه یبوست گرفته در صورتی که هیچ وقت یبوست نداست از استرس اینجوری شده همه چیزای ملین بهش میدم ولی فایده نداره شیافم خطرات خودشو داره همیشه نمیشه استفاده کرد

 1. مامانم    ساره

سلام
بهتره مسئله رو بهش توضیح بدین، چون الان در سنی هست که توضیحات رو بفهمه، به زبون بچگانه بهش بگین غذایی که میخوره این طوری از بدنش میره بیرون، اگر توی ذهنش حل بشه همه چی درست میشه.

 1. مهناز

عزیزان بهترین راه اینه که روزی سه بار مقعد را چرب کرد و در همه غذاها روغن زیتون استفاده کنید و آلو براقونی را بپزید و در کنار غذا مصرف کنید واقعا عالیه

 1. سوده

سلام به همگی بچه من دوسالشه ازدردیبوست داره رنج میکشه فقط زمانیکه روغن زیتون بهش میدم خوبه

 1. سجاد مرادی

سلام ببخشید پسرمن دوسالشه چندروزی هست یبوست داره بهش الوگلابی هویج دادم فایده نداشت دکتربردم بهش شیاف دادن ولی بازم فایده نداره خیلی اذیت میشه ایاراهکاردیگه هست

 1. ملینا

سلام.از شربت گیاهیPegاستفاده کنید عالیه

 1. تارا

فرزندم تغییری نکرد همرو انجام دادم

 1. مامانم    تارا

سلام
از شیاف استفاده کنید از داروخانه بگیرین

 1. مامان دعا

بچه من ۲سال و ۶ ماه یبوست داره حتی وقتی میره دشویی خون میاد

 1. مامانم    مامان دعا

سلام
اگر شیر خودتون رو نخوره و شیر گاو بخوره ممکنه باعث یبوست بشه و همچنین از مواد غذایی مسهل بهش بدین اگر بهتر نشد حتما ببرینش دکتر.

 1. مریم

شرمنده راهی دیگه نیست دارو هم دادم ولی خوب نشد

 1. مریم

سلام پسره منم ۵ساله شه هرکدوازایناراکه گفتین انجام دادم ولی تغییری نکرده

 1. مامانم    مریم

سلام بهش شربت تخم ریحان و شربت خاکشیر بدین ، خیلی موثره

 1. مامان مهدی

سلام و خسته نباشید, آیا میتوان برای حل مشکل یبوست کودکان به جای هویچ خام هویچ پخته شده و یا آب هویچ استفاده کرد؟

سلام عزیزم, نخیر آبمیوه یا هویج پخته شده، یبوست کودک شما را درمان نخواهد کرد، زیرا با این کارها، محتوای فیبر آن ها از بین خواهد رفت.

 1. هانیه

سلام وخسته نباشید, آیا خوردن هویچ میتونه از یبوست در کودکان جلوگیری کنه؟

 1. کارشناس مامانم    هانیه

سلام عزیزم , هویج خام که بخشی از یک رژیم غذایی پر فیبر سالم برای فرزند شما است، می تواند حرکت مدفوع او را در روده هایش بهبود بخشد، زیرا هویج خام پر از قدرت فیبر است. شما به عنوان یک پدر یا مادر باید به یاد داشته باشید که هویج را به صورت خام در...

سلام عزیزم , هویج خام که بخشی از یک رژیم غذایی پر فیبر سالم برای فرزند شما است، می تواند حرکت مدفوع او را در روده هایش بهبود بخشد، زیرا هویج خام پر از قدرت فیبر است. شما به عنوان یک پدر یا مادر باید به یاد داشته باشید که هویج را به صورت خام در رژیم غذایی کودک خود قرار دهید.

ادامه مطلب
 1. فریبا

سلام و خسته نباشید ,آیا مقدار فیبر گلابی زیاد است یا سیب؟

 1. کارشناس مامانم    فریبا

سلام عزیزم, یک گلابی خام کوچک با پوست دارای 4/4 گرم فیبر است، در حالی که یک سیب متوسط با پوست تنها 3/3 گرم فیبر برای بدن شما فراهم می کند.

 1. زهرا

سلام و خسته نباشید , آیا باخوردن آلو خشک میتوان از بیماری ها پیشگیری کرد؟

 1. کارشناس مامانم    زهرا

سلام عزیزم , آلو حاوی آنتیاکسیدان بالایی برای مبارزه با بیماری ها است. شما با قرار دادن آلوی خشک در رژیم غذایی کودک خود، هر دو نوع فیبر نا محلول و محلول مورد نیاز برای بدن او را تامین خواهید کرد.

 1. مهسا

سلام وخسته نباشید, آیا آلوی خشک در رفع یبوست کودکان موثر است؟

 1. کارشناس مامانم    مهسا

سلام عزیزم , بله آلوی خشک غنی از فیبر، ویتامین A و پتاسیم بوده و درمان مناسبی برای رفع مشکل یبوست کودکان است. آلوی خشک حاوی سوربیتول می باشد، که دارای خاصیت ملین طبیعی در بدن است.

 1. رقیه

متاسفانه هر کاری میکنم پسرم گلابی نمی خوره ، باید یا با آب هویج یا با آلوی خشک بهش کمک کنم

 1. زهره صولت

رقیه جان گلابی برای یبوست خیلی خوبه حتما روزی یکی دو تا بده پسرت بخوره مشکلش حل میشه

 1. رقیه

خیلی ممنون از مطالب مفیدتون پسر من هشت سالشه خیلی دچار یبوست میشه هر بار تو دسشویی گریه میکنه حتما سعی میکنم از این مواد غذایی که گفتین بهش بدم خوب شه خیلی داره اذیت میشه

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location