لزوم پاک سازی روده ها در سه ماه دوم بارداری

لزوم پاک سازی روده ها در سه ماه دوم بارداری

همانطور که می دانید پاکسازی روده یک روش پزشکی است که در آن سموم و مواد زائد موجود در بدن از روده بزرگ دفع می گردد. اما، لازم است كه انجام این کار فقط به یک روش معمول و زیر نظر پزشکان متخصص زنان و زايمان انجام مي گیرد. با اين حال، آیا انجام این کار برای زنان باردار امن است؟ آيا پاکسازی روده زنان باردار می تواند پیچیدگی ها و مشکلاتی را برای سلامت اين مادران و جنين داخل رحم اين افراد ایجاد کند؟ اگر این سوالات و مسائلی مشابه ذهن شما را درگیر نموده است، خواندن مقاله زیر را که در مورد پاک کردن روده بزرگ در دوران بارداری زنان است، فراموش نکنید. در ادامه این مقاله، در مورد پاکسازی روده و چگونگی انجام آن در دوران بارداری زنان صحبت شده است. در واقع، اين مقاله به شما خواهد گفت که آیا این کار سلامت مادر باردار و جنین داخل رحم او را تحت تاثیر قرار می دهد یا نه.

انما کمک مادران در لحظات شرم آور زایمان طبیعی مطلبی که هر مادری باید بداند

پاکسازی روده بزرگ چیست؟

پاکسازی روده، یک روش پزشکی برای پاکسازی سموم و مواد زائد موجود در روده با استفاده از آب است. در واقع، از آن جايي كه آب به راحتی می تواند با موادی مانند گیاهان و یا خاک رس مخلوط شود، بنابراين در روند پاکسازی روده انسان مورد استفاده قرار مي گيرد.
لازم است بدانيد كه در این روش، آب با فشار زیادي از طریق مقعد (انما) به درون روده ها وارد شده و می تواند در از بین بردن آلودگی ها و سموم بدن انسان بسیار مفید باشد. این فرآیند "آبیاری کولون" نيز نامیده می شود، که باعث از بین رفتن مواد سمی از روده بزرگ انسان شده و شرایطی فراهم می کند تا فرد از ابتلا به مشکلات یبوستی و دیگر مشکلات گوارشی در امان بماند. البته، فراموش نكنيد كه پاکسازی روده انسان با استفاده از مسهل نیز امکان پذیر است.

آیا پاکسازی روده هاي زنان در دوران بارداری، كاري امن است؟

کولون و یا پاکسازی روده هاي زنان باردار، از طریق آبیاری کولون و يا استفاده از مسهل خوراکی خطرناك است.
عوارض جانبی ناشی از پاکسازی روده هاي زنان در طی دوران بارداری:
همانطور که گفته شد پاکسازی روده هاي زنان در طي دوران بارداری بی خطر نیست! در واقع، اين كار می تواند منجر به بروز عوارض جانبی مختلف در بدن زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد شود، که برخی از اين عوارض عبارتند از:
• پاکسازی روده ها می تواند باعث از دست دادن آب بدن زنان حامله شود. همانطور که می دانید اگر در دوران بارداری، آب بدن مادري کم شود، آسیب های قابل توجهی به سلامت جنین داخل رحم او وارد مي شود.
• همچنین، انجام عمل پاکسازی روده می تواند به روده بزرگ و رکتوم زنان باردار صدمه زده و عوارض دیگری را در بدن خود مادر و جنين داخل رحم او ایجاد کند. يادتان باشد كه احتمال دارد انجام عمل پاکسازی روده در طي دوران بارداري ناراحتی و درد زیاد را براي مادر به دنبال داشته باشد.
• هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد پاکسازی روده برای زنان باردار لازم بوده و یا مزایایی برای فرد دارد. در واقع، ادعا مي شود كه نمی توان از اين اقدام درمانی برای رفع سموم بدن در دوران بارداری زنان استفاده کرد.
• یادتان باشد كه اگر شما هم به عنوان یک زن حامله از هر نوع بیماری مانند بیماری قلب، مشکلات کبدی و یا کلیوی رنج می برید، پاک سازی روده بزرگ می تواند احتمال ابتلا به عوارض گوناگون را در بدن شما افزایش دهد. دلیل این کار هم این است که انجام عمل پاک سازی روده در دوران بارداری می توانید سطح الکترولیت های بدن زنان را تغییر دهد.
• علاوه بر اين موارد، پاکسازی به روش کولون (با استفاده از هر دو روش انما و مسهل خوراکی) در طی دوران بارداری می تواند منجر به انقباضات نابه نگام رحمي در بدن مادر شود. اما فراموش نکنید كه در دوران بارداری، در صورت نیاز، دکتر معالج شما ممکن است برای سم زدایی بدنتان مسهل های حاوی فیبر را تصیه کند، که گزینه امني برای این منظور است.

کولون و یا پاک کننده های روده بزرگ زنان در دوران بارداری:

برخی از تحقیقات و یا گفته های پزشکان متخصص زنان و زايمان در مورد پاک سازی روده در دوران بارداری نشان می دهد كه انجام این کار در سه ماهه دوم از دوران بارداری مناسب تر از زمان های دیگر است. اما فراموش نکنید هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد پاکسازی روده بزرگ در هر زمان از دوران بارداری برای زنان بی خطر است.
علاوه بر نکات ذکر شده، مدارکی مبنی بر این عنوان وجود ندارد که نشان دهد انجام عمل پاک سازی روده برای پاک کردن روده بزرگ زنان در دوران بارداری ضروری است. البته، پاکسازی روده ممکن است در شرایط معمولی برای از بین بردن سموم بدن مورد استفاده قرار گیرد. اما یادتان باشد كه اگر باردار هستید، گزینه های دیگری هم برای رهایی از هر گونه مسائل روده و دستگاه گوارش در علم پزشکی پیدا شده است. بنابراین، به خاطر داشته باشيد كه شما هم می توانيد برای پاکسازی روده هاي خود در دوران بارداری از گیاهان دارویی استفاده كنيد، که هیچ آسیبی به جنین داخل رحمتان نرسد.

3 درمان طبیعی یبوست در بارداری میتونع مشکل خیلی از مادران باردار رو حل کنه.

حفظ سلامت زنان و رهایی از انجام عمل پاکسازی روده ها در دوران بارداری:

که بروز مشکل یبوست در طي دوران بارداري زنان می تواند بر رشد جنین داخل رحم اين افراد تاثیر گذاشته و موجب وارد شدن فشار بر روی عضلات روده این افراد شود. البته، يادتان باشد كه در چنین شرایطی، دلایل دیگری هم وجود دارد که می تواند باعث بروز این مشکل شود. تغییرات هورمونی به وجود آمده در بدن زنان حامله، افزایش ميزان استفاده از مکمل های آهن و عدم انجام فعالیت های فیزیکی زیاد در این دوران از جمله علل افزایش مشکلات روده و دستگاه گوارش در بدن زنان باردار به شمار مي روند. در ادامه این مقاله، برخی از اقدامات ضروری که انجام آن ها می تواند باعث پاک نگه داشتن روده بزرگ و سلامت دستگاه گوارش زنان باردار شود، بیان شده است. مهم ترين اين موارد عبارتند از:
• اگر شما هم به عنوان یک زن جوان در حال برنامه ریزی برای باردار شدن هستید، بهتر است قبل از حامله شدن مصرف محصولات سمی مانند تنباکو و غذاهای فراوری شده را کنار بگذارید. همچنین، صحبت کردن با يك دکتر متخصص زنان و زايمان در مورد تغییر شیوه زندگی و انجام تمرینات لازم برای حفظ سلامت بدنتان بسیار مفید است. در واقع، این تغییرات سالم می تواند یک راه طولانی برای سالم نگه داشتن بدن مادر باردار و رهایی او و جنين داخل رحمش از شر سموم باشد.
• فراموش نکنید كه زنان بايد برای اطمینان از دریافت مایعات کافی در دوران بارداری خود، آب و مایعات دیگر را به مقدار زیاد مصرف کنند، چون رسیدن مایعات کافی به بدن زنان باردار برای حفظ سلامت روده اين افراد بسیار مفید است. علاوه بر اين موارد، هیدارته نگه داشتن بدن زنان در دوران بارداری می تواند شانس بروز مشکل یبوست را در اين افراد به حداقل رساند.
• البته مصرف فیبر در رژیم غذایی زنان باردار مانند غلات کامل، عدس، میوه و سبزیجات بسیار ضروری است. اگر شما هم به عنوان یک زن حامله احساس کردید كه نیاز به مصرف مکمل فیبر دارید، تا هر گونه نگرانی را در مورد سلامت بدن خود از بن ببرید، دکتر متخصص زنان و زايمان می-تواند مکمل و یا مسهل هایی مانند سیتروسل و Colace که حاوی فیبر فراوانی هستند، به شما توصیه کند. بنابراین، زنان حامله باید از مصرف بیش از حد مکمل های ضد (OTC)، فیبردار و یا هر نوع مسهل بدون تایید دکتر معالج خود اجتناب کنند.
• يادتان باشد كه علاوه بر کارهای ذکر شده، زنان می توانند با انجام فعالیت های بدنی مناسب در دوران بارداری، حرکت روده های خود را فعال نگه دارند. در واقع، انجام چنين حرکات فیزیکی به زنان حامله کمک می کند تا در طول دوران حاملگی، دستگاه گوارش خود را در وضعیت مناسبي نگه دارند.
• در نهایت، فراموش نکنید كه گفتگو کردن با دکتر متخصص زنان و زايمان در مورد وجود نگرانی های گوارشی و پیدا کردن بهترین راه حل برای مشکلات روده بزرگ بهترین کاری است که زنان حامله باید آن را انجام دهند.
بنابراین، به خاطر داشته باشيد كه بهترین کار برای جلوگیری از انجام عمل پاکسازی روده در طی دوران بارداری این است که از روز اول حاملگی به توصیه های دکتر معالج خود در مورد مصرف مواد غذایی و مایعات با دقت عمل کنید، چون استفاده از یک رژیم غذایی خوب به شما کمک می کند تا بتوانید دستگاه گوارش خود را تمیز و سالم نگه دارید.

 

نظر (21)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , من در هفته 5 م بارداری هستم و دکترم بهم گفته که میتونیم در ماه سوم پاکساری روده رو انجام بدیم , نظر شما چیه آیا انجام بدم یا ندم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , برخی از تحقیقات و یا گفته های پزشکان متخصص زنان و زايمان در مورد پاک سازی روده در دوران بارداری نشان می دهد كه انجام این کار در سه ماهه دوم از دوران بارداری مناسب تر از زمان های دیگر است. اما فراموش نکنید هیچ شواهد علمی وجود ندارد که...

سلام عزیزم , برخی از تحقیقات و یا گفته های پزشکان متخصص زنان و زايمان در مورد پاک سازی روده در دوران بارداری نشان می دهد كه انجام این کار در سه ماهه دوم از دوران بارداری مناسب تر از زمان های دیگر است. اما فراموش نکنید هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد پاکسازی روده بزرگ در هر زمان از دوران بارداری برای زنان بی خطر است.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , چه راه حلی برای پیشگیری از یبوست در بارداری دارین؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام , هیدارته نگه داشتن بدن زنان در دوران بارداری می تواند شانس بروز مشکل یبوست را در اين افراد به حداقل میرساند. برای اینکار سعی کنید مایعات کافی به بدن برسانید .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , آیا پاک سازی روده میتونه به روده ها آسیب وارد کنه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , بله انجام عمل پاکسازی روده می تواند به روده بزرگ و رکتوم زنان باردار صدمه زده و عوارض دیگری را در بدن خود مادر و جنين داخل رحم او ایجاد کند.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , آیا پاکسازی به روش کولون بی ضرر است؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , پاکسازی به روش کولون (با استفاده از هر دو روش انما و مسهل خوراکی) در طی دوران بارداری می تواند منجر به انقباضات نابه نگام رحمي در بدن مادر شود. اما فراموش نکنید كه در دوران بارداری، در صورت نیاز، دکتر معالج شما ممکن است برای سم زدایی...

سلام عزیزم , پاکسازی به روش کولون (با استفاده از هر دو روش انما و مسهل خوراکی) در طی دوران بارداری می تواند منجر به انقباضات نابه نگام رحمي در بدن مادر شود. اما فراموش نکنید كه در دوران بارداری، در صورت نیاز، دکتر معالج شما ممکن است برای سم زدایی بدنتان مسهل های حاوی فیبر را تصیه کند، که گزینه امني برای این منظور است.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید, دلیل خطرناک بودن پاکسازی معده برای کسایی که بیماری قلب دارند در چیست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , انجام عمل پاک سازی روده در دوران بارداری می توانید سطح الکترولیت های بدن زنان را تغییر دهد و به همین دلیل عوارضی را در بدن کسایی بیماری قلبی و کلیوی و کبدی دارند بروز میدهد.

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام , مزایای استفاده از روش پاکسازی معده چیست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد پاکسازی روده برای زنان باردار لازم بوده و یا مزایایی برای فرد دارد. در واقع، ادعا مي شود كه نمی توان از اين اقدام درمانی برای رفع سموم بدن در دوران بارداری زنان استفاده کرد.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید, ارتباط پاک سازی روده ها با آب بدن در چیست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , پاکسازی روده ها می تواند باعث از دست دادن آب بدن زنان حامله شود. همانطور که می دانید اگر در دوران بارداری، آب بدن مادري کم شود، آسیب های قابل توجهی به سلامت جنین داخل رحم او وارد مي شود.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , آیا پاک سازی روده در بارداری با استفاده از مسهل ضرری نداره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , پاک سازی روده های زنان باردار از طریق استفاده از مسهل خوراکی خطرناک میباشد.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , ببخشید منظور از پاکسازی روده بزرگ چیست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , پاکسازی روده، یک روش پزشکی برای پاکسازی سموم و مواد زائد موجود در روده با استفاده از آب است. در واقع، از آن جايي كه آب به راحتی می تواند با موادی مانند گیاهان و یا خاک رس مخلوط شود، بنابراين در روند پاکسازی روده انسان مورد استفاده...

سلام عزیزم , پاکسازی روده، یک روش پزشکی برای پاکسازی سموم و مواد زائد موجود در روده با استفاده از آب است. در واقع، از آن جايي كه آب به راحتی می تواند با موادی مانند گیاهان و یا خاک رس مخلوط شود، بنابراين در روند پاکسازی روده انسان مورد استفاده قرار مي گيرد.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

خوب بود ممنون

This comment was minimized by the moderator on the site

چیزهایی که سبزینه دارن استفاده کنید خیلی خوب جواب میده

This comment was minimized by the moderator on the site

درمان فقط طب سنتی

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/