این 10 نوشیدنی را حتما در دوران بارداری بنوشید

این 10 نوشیدنی را حتما در دوران بارداری بنوشید

اکثر زناني که با علائم بارداری مختلف در بدن خود مواجه می شوند، احساس می کنند كه انرژی بدنشان تا حدودی کم شده است. بنابراین، این افراد سخت تلاش مي كنند تا شیوه زندگی خود را تغییر داده و از روش-های سالم برای گذراندن اين دوران خاص از زندگی خود استفاده نمايند. به خاطر داشته باشيد كه شما بايد در طول دوران بارداری خود آب کافی مصرف کنید، تا بدنتان تمام وقت هیدراته بماند. اما اگر دوران بارداری شما در تابستان باشد، موضوع فرق خواهد کرد، چون در این فصل بدن زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد به مایعات بیشتری نیاز پیدا می کند. در واقع، مي توان ادعا كرد كه بدن زنان باردار به آب نياز دارد تا بتواند برای انجام زایمان طبیعی آماده شود.

انواع نوشیدنی هاي سالم و انرژی زا برای زنان در دوران بارداری:

در ادامه این مقاله، برخی از آشامیدنی های مقوی که نوشیدن آن ها در دوران بارداری براي حفظ سلامت خود مادر و جنين داخل رحم او بسیار مفید است و فرد از مصرف آن ها لذت می برد، معرفی شده است. جالب است بدانيد كه هم طرز تهیه اين نوشيدني ها فوق العاده آسان بوده و هم اين كه بسیار سالم و بهداشتی هستند. برخي از این نوشیدنی ها عبارتند از:

1. کاهش اضطراب بارداری با اسموتي:

این نوع نوشیدنی بايد در دوران بارداری زنان، قبل از صبحانه مصرف شود! همچنين، يادتان باشد كه زنان حامله می توانند برای تغییر دادن طعم و مزه آن از سبزیجات مختلف و یا انواع آجیل های سالم استفاده هم کنند. فراموش نکنید كه نوع بسته بندی شده و تجاری این آب میوه با پروتئین، کلسیم و فیبر مخلوط شده است که مصرف آن برای فعال نگه داشتن بدن زنان در دوران بارداری هم مناسب است.

علاوه بر اين موارد، جالب است بدانيد كه استفاده از میوه هایی مانند موز، توت فرنگی و انبه در ابن نوشيدني باعث مقوی شدن آن شده و برای کاهش اضطراب و رفع گرسنگی ناگهانی زنان باردار بسیار مفید است.

2. آبمیوه مخلوط مفید برای دوران بارداری:

مصرف آب میوه ها در دوران بارداری یک روش مناسب برای هیدراته نگه داشتن بدن مادر و جنين داخل رحم او می باشد البته، فراموش نکنید كه این نوع نوشیدنی ها پرانرژی بوده و نیروی کافی را برای مادران باردار در طول اين دوران حساس فراهم خواهد کرد.
زنان باردار می توانند برای تهیه آب میوه، میوه های تازه فصلی مانند لیمو شیرین، خربزه، هندوانه، پرتقال و آناناس را انتخاب کرده و از آب آن ها، يك نوشیدنی سریع و مقوی تهیه کنند. در نهايت، به خاطر بسپاريد كه بسیاری از این آب میوه ها حاوی مواد معدنی و مغذی بسیاری هستند، که مصرف آن ها نیازهای بدن مادر باردار و جنین داخل رحم او را در دوران بارداری تامین خواهد نمود. اما، بهتر است هر فرد باردار نوع میوه را با توجه به ذائقه خود انتخاب کند!

3. سلامت سلول های خونی مادر باردار و جنین با آب:

شنیدن نام آب به عنوان یک نوشیدنی مناسب در دوران بارداری زنان ممکن است برای بیشتر شما تعجب آور باشد، اما آب یکی از بهترین نوشیدنی هايي است که مصرف آن می تواند برای بدن زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد بسیار مفید باشد. فراموش نکنید كه نوشیدن مقدار کافی آب در دوران بارداری زنان، نه تنها به اين افراد کمک خواهد کرد تا با تغییرات بدن خود در این دوران حساس بهتر مقابله کنند، بلکه خستگی و اضطراب آن ها را هم کاهش خواهد داد.
علاوه بر اين موارد، جالب است بدانيد كه برخی از محققان باور دارند كه مصرف آب در دوران بارداری زنان، سلامت سلول های خونی بدن زن حامله و جنين داخل رحم او را حفظ نموده و باعث سلامت کلی بدن او خواهد شد.

4. دوغ خنک کننده طبیعی در دوران بارداری:

همانطور که می دانید دوغ به عنوان یک نوشیدنی خنک کننده و طبیعی در بدن زنان باردار عمل کرده و بدن اين افراد را در دوران بارداری هیدراته نگه می دارد. البته، دوغی که از فروشگاه خریداری می شود، ممکن است حاوی مواد افزودنی زیادی باشد که معمولا مناسب دوران بارداری نیست.
اعتقاد بر این است که این نوع نوشیدنی حاوی باکتری های پروبیوتیک است. پس، مصرف آن به حفظ سلامت دستگاه گوارش زنان باردار کمک زیادی خواهد كرد. همچنين، فراموش نکنید كه مزیت این نوع نوشیدنی نسبت به آب میوه ها، تهیه آسان و سریع آن است. در واقع، این نوشیدنی با طراوت و سالم فقط در چند دقیقه آماده می شود!

5. آب نارگیل یک نوشیدنی مقوی در دوران بارداری:

از آن جايي كه آب نارگیل یک نوع نوشیدنی ایزوتونیک بسیار عالی است، بنابراين مصرف آن به عنوان بهترین و سالم ترین نوشیدنی در دوران بارداری محسوب زنان شده و مانع از دست دادن آب بدن توسط زنان حامله خواهد شد. پس، اگر شما هم به عنوان یک زن حامله در طول ماه های گرم فصل تابستان بیش از حد احساس خستگی می کنید، آب نارگیل بهترین نوشیدنی برای تامین آب بدن و به دست آوردن انرژی از دست رفته شما خواهد بود.
همچنین، يادتان باشد كه انتخاب آب نارگیل برای مصرف زنان در دوران بارداری گزینه بسیار مناسبی است، چون مصرف این نوع آبمیوه به بدن زنان حامله کمک می کند تا نمک طبیعی لازم را به دست آورده و احساس تشنگی خود را به راحتی رفع كنند.

خرمالو از میوه های مورد علاقه بسیاری از خانوم های باردار است آیا میتوانید در دوران بارداری خرمالو بخورید؟ را قبل از خوردن خرمالو بخوانید.

6. آب سبزیجات برای درمان یبوست بارداری:

آب سبزیجات هم مانند انواع آبمیوه ها جایگاه ویژه ای در رژیم غذایی زنان باردار دارد. پس، اگر شما هم به عنوان یک خانم جوان و بي تجربه احساس کردید كه باردار هستید و باید از این گروه مواد غذایی مهم و مغذی بیشتر استفاده کنید، می توانيد با نوشیدن یک لیوان آب سبزیجات تازه در روز، تمام نیازهای بدن خود و جنين داخل رحمتان را برطرف کنید. در واقع، يادتان باشد كه مصرف آب سبزیجات، مواد مغذی و ویتامین های مختلف را به بدن شما و فرزندتان ارائه خواهد داد.
همچنین، فراموش نكنيد كه آب سبزیجات مختلف سرشار از فیبر بوده و به بهبود حرکات روده زنان در دوران بارداری ویبوست کمک شایانی خواهد كرد.

7. تامین ویتامین ث مادران باردار با لیموناد:

نوشیدن لیموناد راه دیگري برای هیدراته نگه داشتن بدن زنان در دوران بارداری است. به دلیل این که تهیه اين نوشيدني بسیار آسان بوده و یک آبرسان الکترولیت بسیار عالی محسوب می شود، بنابراین انتخاب آن برای رفع نیاز بدن زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد یک گزینه بی نقص خواهد بود.
همچنین، آب لیمو سرشار از ویتامین C است، كه مصرف آن به جذب آهن بیشتر در بدن زنان حامله کمک خواهد کرد. به همین دلیل، قرار دادن این نوشیدنی در برنامه غذایی زنان باردار بسیار مهم می باشد. البته، اين نكته مهم را هم به خاطر داشته باشيد زنان حامله نمی توانند چیزی مانند لیموناد پیدا کنند که بتواند مشکلات ویار صبحگاهی را در بدنشان محدود نماید. در نهايت، به عنوان يك خانم باردار فراموش نکنید كه اضافه نمودن نعناع و زنجبیل تاثیر این شربت را به میزان قابل توجهی بالا خواهد برد.

8. نوشیدنی هایی حاوي شیر گزینه خوبی برای دوران بارداری:

شیر یک منبع طبیعی و شگفت انگیز از کلسیم، پروتئین و ویتامین B-12 است، که باعث می شود این نوع نوشیدنی مورد علاقه همه زنان باردار محسوب شود. به همین دلیل، انتخاب نوشیدنی هایی که با شیر (مانند شیر سرد بدون چربی و ماست تازه شیرین) تهیه می شود، بهترین گزینه برای تامین نیازهای بدن زنان حامله و جنين داخل رحم اين افراد در طول فصل تابستان خواهد بود.
علاوه بر اين موارد، يادتان باشد كه این نوع نوشیدنی ها قوی و پرانرژی بوده و برای هیدراته نگه داشتن بدن زنان در دوران بارداری گزینه مناسب به شمار مي روند.

9. نوشیدنی های گیاهی و سنتی مناسب دوران بارداری:

می توانید انواع نوشیدنی سنتی را در کشور خود پیدا کنید، که اکثر آن ها برای مصرف زنان در دوران بارداری بهترین گزینه محسوب می شوند. فراموش نکنید كه بسیاری از این نوشیدنی ها دارای طعم منحصر به فردی هستند. به همین دلیل، مصرف آن ها برای همه افراد بسیار دلپذیر است.
در نهايت، یادتان باشد كه شما به عنوان یک زن حامله نمی توانید نوشیدنی دیگر پیدا کنید که مانند نوشیدنی های سنتی و گیاهی باعث هیدراته شدن بدن شما شده و بتواند به طور طبیعی، بدنتان را خنک کند.

10. کاهش ویار صبحگاهی با چای سرد:

چای سرد یکی دیگر از نوشیدنی های باطراوت و مفیدي است که در طول تابستان مصرف می شود. اما زنان حامله می توانند به جای خرید این نوع نوشیدنی از فروشگاه ها، آن را در خانه خود و به صورت سالم و بهداشتی آماده کنند. همچنين، يادتان باشد كه استفاده از یک برش لیمو و یا چند برگ نعناع در داخل این نوع چای می تواند این نوشیدنی باطراوت را برای از بین بردن و یا کاهش دادن علائم ویار صبحگاهی که در ارتباط با آغاز دوران بارداری است، یک گزینه مناسب بکند.
با اين حال، قبل از اینکه به عنوان یک زن حامله این نوشیدنی های بهداشتی در دوران بارداری مصرف کنید، بهتر است با دکتر معالج خود مشورت نموده و نظر او را در این باره جویا شوید. همچنین، يادتان باشد كه زنان باردار می توانند به جای این که از نوشیدنی های تجاری و بسته بندی شده استفاده کنند، خودشان در منزل یک نوشیدنی مناسب و سالم با استفاده از مواد تازه و ارگانیک تهیه نموده و آن را با خیال راحت مصرف کنند، تا از مضرات مواد شيميايي در دوران بارداری خود در امان بمانند.

بسیاری از مادران در دوران بارداری هوس خوردن آب انار می کنند اما آیا انار و آب انار در دوران بارداری مفید یا مضر؟! حتما بخوانید.

 

نظر (58)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من توهفته ی چهارمم هرروز صبح شربت ویمتو میخورم به نظرتون دیگه نخورم ضرر داره؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من باردارم ماه اولمه حس میکنم سمت چپ شکمم هی میزنه
میشه بگین چرا اینطوریه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

ببخشید من هنوز تازه وارد هفته ۵ شدم و زیر شکم و قسمتهای وسط شکم بعضی وقت ها درد میکنه ایا به خاطر نفخ شکم هست؟!

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ماه هفتم است میخواهم بگوین چی زیاد استفاده کنم تا طفلم قوی همچنان آبش زیاد شود لطفا بگوید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام مامانا امیدوارم همه خوب باشین وبارداری و زایمان راحتی داشته باشین.یه جایی نوشته بودسویق بارداری میخواستم بدونم سویق بارداری چیه ممنون میشم بگید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خوبید من حامله ام خیلی حالت تهوع دارم چیکار کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من تازه فهمیدم بار دارم فک کنم یه هفته شد خیلی شدید حالم بهم میخوره و هیچی هوس نمیکنم نمیتونم هیچی بخورم فقط دوغ میخورم دوغ ک ضرر نداره؟ بعد قرص دمیترون میش خورد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

آره صبح ها بیسکوئیت بخور و قرص دمیترون

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خواستم بپرسم شربت ویمتو برای دوران بارداری خوب هست ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

شربت وینتوخوب نیست توبارداری نخوری بهتره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من الان دوماهه باردارم برای جنین داخل شکمم چی بخورم خوب باشه دهنمم تلخه چیکارکنم بزاغ دهنمم زیاده ممنون میشم کمک کنین

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنونم‌ ازحرفهای‌ مفیدتون

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من شش‌ماهه باردار هستم و از دو سه ماه پیش دچار ورم گلو شدم نمیدونم به خاطر نفخ شدید معده هست که به گلو میزنه یا یه جور حساسیت بارداری و تا الان ادامه داشته این روزها به خاطر کرونا و پیشگیری هم حساسیتم بشتر شده، امروز دمنوش نعنا با سیر و پیاز...

سلام من شش‌ماهه باردار هستم و از دو سه ماه پیش دچار ورم گلو شدم نمیدونم به خاطر نفخ شدید معده هست که به گلو میزنه یا یه جور حساسیت بارداری و تا الان ادامه داشته این روزها به خاطر کرونا و پیشگیری هم حساسیتم بشتر شده، امروز دمنوش نعنا با سیر و پیاز و عسل خوردم برای جلوگیری از آنفولانزا و بالا رفتن سیستم ایمنی بدنم اما از عصر گلو دردم شدیدتر شده فکر کنم به گرمی حساسیت دارم، ضمنا بچه ام پسره و میگن وجود خود پسر هم گرمه الان نمیدونم خنکی چه بخورم بهتر شم، تمام داروهای گیاهی خنک هم برای بارداری مضره. لطفا راهنماییم کنین

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام تست تیروعید دادین شاید تیروعید دارین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشین من الان هفته ۳۲ بارداری هستم میشه راهنمایی کنین چیز های خنکی چی بخورم؟ ممنون میشم جواب بدین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.من بارداری سومم رو تجربه میکنم ک ب فاصله کمتر از دو سال است,ب همین علت خیلی بی حال ,خسته و داثم حالت تهوع دارم.با وجود دو تا بچه کوچیک چی بخورم ک سر پا باشم.الان هفته نهم هستم.

This comment was minimized by the moderator on the site

من ۳۱هفته بارداریم هستش وبچه حرکتش کم شد ولی ضربان قلبش میزنه ایا طبیعی ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. شش هفته هجده روزه باردارم ایا میتونم از این ابمیوهای ک از فروشگاه میگیرم بخورم وچه چیزای مقوی بخوریم تا سلامت ورشد جنین بیشتر کمک کنه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
میتونین بخورین ولی بهتره خودتون آبمیوه طبیعی بگیرین بخورین، سویق بارداری برای رشد و سلامت جنین عالیه و بیشتر سعی کنین غذاهای مقوی بخورین تا هله هوله

This comment was minimized by the moderator on the site

باسلام من ۳سقط به دلیل تشکیل نشدن قلب بچه داشتم الان باردام ۵هفته وآمپول هپارین استفاده میکنم قرص آاس آهم میخورم ولی معدم واذیت میکنه میشه مصرف قرص وقطع کنم ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام الان حامله ام ت سه ماه رفتم چند موقع بند پاهم درد کرد الان درد نمیکنه خیلی نگرانم چون قبلا سابقه سقط داشتم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر پزشکتون صلاح دونستن میتونین خودسر نباید کاری بکنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته سوم بارداری هستم و چند ساعت یکبار درد شکم و پهلو دارم و قبلا سابقه سقط جنین یک ماهه داشتم باید چکار کنم خیلی استرس دارم لطفا کمکم کنین چکار کنم .....ک.ا.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
تنها کاری که میتونین کنین ایکه استرس نداشته باشین و در آرامش استراحت کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ٩هفته اس که باردارم دوقلو اصلا میل به غذا ندارم میوه واجیل میخورم ولی غذااصلا چیکارکنم برای بچه ها ضررنداره خیلی نگرانم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نه عزیزم نگران نباش فعلا بچه ها نیازی به کالری بالا ندارن.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام میخواستم بدونم نزدیکی در دوران بارداری ضرر داره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر دکتر منع نکرده باشه و مادر در پوزیشنی باشه که راحت باشه نخیر هیچ ضرری نداره

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/