خطر سقط جنین با خوردن جعفری در دوران بارداری

خطر سقط جنین با خوردن جعفری در دوران بارداری

اگر در مورد خوردن جعفری در دوران بارداری خود نگران هستید، خواندن مقاله زیر را فراموش نکنید، چون در ادامه این مقاله به طور کامل درباره امنیت و عوارض جانبی خوردن جعفری در دوران بارداری زنان صحبت شده است.

آیا خوردن جعفری در دوران بارداری امن است؟

همان طور که می دانید گیاه جعفری یک گیاه محبوب در بین مردم بوده و از آن به عنوان طعم دهنده برای انواع غذاهای مختلف و تزیین ظروف سرو غذا در سراسر جهان استفاده می شود. در حالی که این گیاه دارای خواص درمانی بسیاری است، اما در برخی موارد ممکن است عوارض جانبی مختصری هم در زنان حامله و جنین داخل رحم این افراد ایجاد کند. در واقع، می توان ادعا کرد که خوردن جعفری در دوران بارداری می-تواند باعث بروز تحریکات رحمی مادر شده و انقباضات مداومی را در بدن او به دنبال داشته باشد. پس، اگر باردار هستید، فراموش نکنید که مصرف مقدار زیادی از گیاه جعفری در طی دوران حاملگی می تواند آسیب زیادی به بدن خود شما و جنین داخل رحمتان وارد کند.

عوارض جانبی ناشی از خوردن جعفری در دوران بارداری:

جالب است بدانید که هنوز هم تحقیقات دانشمندان برای یافتن اندازه مناسب خوردن جعفری در دوران بارداری زنان همچنان ادامه دارد، تا این افراد بتوانند با خیال راحت این گیاه مغذی را در طی کل دوران بارداری خود مصرف کنند اما تاکنون هیچ نتیجه ای در این باره به دست نیامده است! برای این که زنان حامله مطمئن شوند که خوردن جعفری هیچ گونه عوارض جانبی و یا خطرات بهداشتی را در طول ماه های بارداری در بدن آن ها ایجاد نمی کند، باید با پزشک معالج خود مشورت کرده و جوانب کار رابررسی کنند. همچنین، به عنوان یک خانم باردار یادتان باشد که گیاه جعفری را می توان به روش های مختلف مورد استفاده قرار داد: برخی از افراد از برگ طبیعی این گیاه برای تزیین ظرف غذا استفاده کرده و برخی دیگر روغن، آب و یا دانه این گیاه را در مواد غذایی خود به کار می برند. در ادامه این مقاله، برخی از اثرات گیاه جعفری که می تواند سلامت مادران حامله و نوزاد متولد نشده این افراد را در طی کل دوران بارداری تحت تاثیر قرار دهد، بیان شده است. این موارد عبارتند از:
• به دلیل این که برگ گیاه جعفری حاوی روغن بسیاری بالایی است، روغن آن بیشتر از سایر اعضا در غذاسازی بدن مادران باردار مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند گفته می شود که مصرف روغن جعفری هیچ گونه عوارض جانبی در بدن زنان باردار به دنبال ندارد، اما یادتان باشد که مصرف بیش از حد آن می تواند خطرات بالقوه بهداشتی را برای این افراد به دنبال داشته و سلامت خود مادر باردار و جنین داخل رحم او را تحت تاثیر خود قرار دهد.
• روغن گیاه جعفری شامل آپیول و میریستیسین بوده و مصرف آن باعث افزایش تحریکات رحمی زنان باردار می شود. در نتیجه، می توان ادعا کرد که مصرف بیش از حد گیاه جعفری در طی دوران بارداری می تواند سقط جنین را آسان کند. معمولا، در طب سنتی از روغن های گیاه جعفری برای ترویج دوره قاعدگی در زنان استفاده می شده است، چون می تواند منجر به بروز انقباضات رحمی در زنان شود. همچنین، فراموش نکنید که مصرف اجزای دیگر این گیاه هم انجام زایمان زودرس را در بدن زنان حامله به دنبال داشته و خطرات بالقوه ای را در سلامت مادر باردار و نوزاد متولد نشده او ایجاد خواهد کرد.
• جالب است بدانید که مصرف بی رویه روغن گیاه جعفری می تواند صدمات جبران ناپذیری به کلیه های مادر باردار و جنین داخل رحم او زده و باعث تشنج مادر در طی دوران بارداری شود.
• علاوه بر این موارد، میریستیسین موجود در روغن گیاه جعفری می تواند ار طریق جفت به بدن جنین داخل رحم مادر باردار وارد شده و بدن نوزاد متولد نشده را هم تحت تاثیر قرار دهد. پس، فراموش نکنید که اگر این روغن بیش از حد به بدن جنین داخل رحم مادر باردار برسد، می تواند میزان ضربان قلب را در او به شدت افزایش داده و تاثیرات منفی در بدن جنین به جای گذارد. همچنین، رسیدن میریستیسین موجود در روغن گیاه جعفری به بدن زنان حامله می تواند عوارض جانبی دیگری مانند بروز سرگیجه و از دست دادن تعادل را هم در بدن این افراد ایجاد کنند.
• اگر شما عادت به مصرف زیاد چای سبزی که حاوی عصاره جعفری و یا دانه جعفری است، دارید، مصرف منظم و بیش از حد آن هم به طور بالقوه می تواند مقدار آپیول و میریستیسین را در خون شما افزایش داده و نظم بدنتان را به هم بزند. پس، فراموش نکنید که مصرف مقدار بالایی از روغن جعفری در طی دوران بارداری می تواند موجب بروز اختلال در سلامت مادر باردار و نوزاد به دنیا نیامده او شود. همچنین، مصرف روغن گیاه جعفری در مقادیر زیاد، باعث بروز مسائل و مشکلاتی در هموگلوبین خون جنین داخل رحم مادر باردار خواهد شد.
• البته، در برخی موارد هم خوردن جعفری در دوران بارداری می تواند باعث بروز آلرژی و یا حالت واکنشی در بدن زنان حامله شود، به خصوص در افرادی که به مصرف گیاهان دیگر مانند رازیانه، گشنیز، هویج، کرفس و یا سس گوجه فرنگی حساسیت دارند. یادتان باشد مادران بارداری که با مصرف منظم گیاه جعفری دچار واکنش های آلرژیکی می شوند، پوست بدن آن ها در برابر نور خورشید هم حساس تر خواهد شد.
با این حال، اگر شما به عنوان یک زن حامله خوردن جعفری را در دوران بارداری خود بی خطر تشخیص دادید، می توانید از آن به عنوان چاشنی غذا و یا برای تزیین ظرف آن استفاده کنید.

اگر نمیدانید که میتوانید در دوران بارداری زعفران بخورید یا نه حتما خوردن زعفران در بارداری خطرناک است؟ را بخوانید.

دستورالعمل خوردن جعفری به عنوان چاشنی غذای در دوران بارداری:

هنگامی که دکتر معالجتان تشخیص داد که شما به عنوان یک زن حامله به خوردن جعفری حساسیت ندارید، می توانید از این گیاه به عنوان چاشنی غذاهای روانه خود در طی دوران بارداری استفاده کنید. در ادامه این مقاله، برخی از دستورالعمل ها جهت استفاده از گیاه جعفری به عنوان چاشنی غذاهای دوران بارداری بیان شده است. با این حال، یادتان باشد که اگر دکتر متخصص زنان و زایمان، شما را از خوردن جعفری در هر گونه غذایی منع کرده، بهتر است با نظر او گیاه دیگری را جایگزین نمایید. در ادامه این مقاله، چند روش برای استفاده از گیاه جعفری در تهیه مواد غذایی روزانه برای زنان باردار بیان شده است، که عبارتند از:

1. سوپ سیب زمینی و تره فرنگی:

شما به عنوان یک زن باردار جهت درست کردن این نوع سوپ به مواد زیر نیاز خواهید داشت:
• 3 بوته تره فرنگی خرد شده - تنها بخش های سفید آن باید مورد استفاده قرار گیرد
• 4 عدد سیب زمینی
• ¼ فنجان کره
• ½ فنجان شیر
• ½ فنجان خامه
• 1 لیوان آب مرغ و یا آب گوشت
• ¼ فنجان جعفری تازه خرد شده
• 2 قاشق غذاخوری. موسیر خرد شده
• 2 قاشق غذاخوری کرفس خرد شده
• 1 بوته کرفس که معادل 8 لیوان است
• مقداری جعفری به عنوان چاشنی برای تزیین غذا
• نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه سوپ سیب زمینی و تره فرنگی:

یک ماهی تابه را قبلا بر روی حرارت قرار داده و مقداری روغن در آن بریزید. تره فرنگی و موسیر را در کره تفت دهید، طوری که همه مواد درون روغن نرم شود. سپس یک لیتر آب گوشت و یا آب مرغ را با مقداری نمک، سیب زمینی و کرفس به آن اضافه کرده و اجازه دهید تا مخلوط شما برای حدود 25 دقیقه بجوشد. در این مرحله، سیب زمینی ها و تره فرنگی را از قابلمه بیرون آورده و در یک کاسه جداگانه قرار دهید و آن ها را با استفاده از گوشت کوب به صورت خمیر و یا پوره نرم و یکدست درآورید. سپس، مواد نرم شده را به مایع درون قابلمه اضافه کنید.
در مرحله آخر، با اضافه کردن شیر، خامه و کره باقی مانده به سوپ خود، آن را برای حدود دو دقیقه بر روی حرارت قرار داده و سپس، زیر قابلمه را خاموش کنید. البته، زنان حامله می توانند در مرحله آخر، با اضافه کردن نمک، فلفل و جعفری سوپ خود را مزه دار کنند.

2. سوپ کرفس همراه با خامه برای خانوم های باردار:

زنان حامله برای درست کردن سوپ کرفس همراه با خامه به مواد زیر نیاز خواهند داشت:
• ½ فنجان برگ و ساقه خرد شده کرفس
• 1 عدد پیاز قرمز
• 4 شاخه گیاه جعفری
• قاشق چایخوری آویشن
• 1 قاشق چایخوری گل میخک
• 1 فنجان آب سرد
• 1 قاشق چایخوری نمک
• 1 قاشق غذاخوری آرد
• 1 قاشق غذاخوری کره
• نمک و فلفل به میزان لازم
• 1 عدد زرده تخم مرغ برای بهتر کردن طعم سوپ
• فنجان خامه
• جعفری تازه به عنوان چاشنی

طرز تهیه سوپ کرفس همراه با خامه:

مخلوط پیاز و کرفس خرد شده را در ظرفی ریخته و با اضافه کردن مقداری آب و نمک، ظرف را بر روی حرارت قرار دهید. سپس، آویشن، برگ بو، جعفری و میخک را در یک پارچه تمیز پیچیده و در داخل این قابلمه بیاندازید و همه آن ها را به مدت 30 دقیقه بر روی حرارت ملایم بجوشانید. در این مرحله، خامه، آرد و کره را در یک ظرف جداگانه با هم مخلوط کرده و شیر داغ را به آن ها اضافه کنید و خوب به هم بزنید. این مخلوط باید به مدت 15 دقیقه بجوشد. بعد، با برداشتن پارچه حاوی آویشن و میخک و برگ بو مخلوط بالا را به قابلمه سوپ خود اضافه کنید. البته، به عنوان یک خانم جوان و بی تجربه به خاطر داشته باشید که شما می توانید سوپ خود را در داخل غذاساز ریخته و به صورت پوره یکدست درآورید. در مرحله آخر، با اضافه کردن خامه و زرده تخم مرغ به سوپ خود، آن را خوب به هم زده و با افزودن نمک، فلفل و جعفری مزه دار نمایید.

با خنک شدن هوا و رواج سرماخوردگی بیشتر خانوم ها به شلغم پناه میبرند، اما خوردن شلغم در بارداری مضر است؟ جواب این سوال را بدانید.

 

نظر (24)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته 9بارداری هستم لک خون داشتم رفتم سنو گفت قلبش از کار افتاده میشه بگین باید چی بخورم تا سری سقط بشه خون ریزی ام دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من قرص سایتوتک مصرف کردم برا سقط ولی اثر نکرد آیا با خوردن جعفری ممکنه جنین سقط بشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
چون ما مخالف این کار هستیم با نهایت احترام نمیتونم کمکتون کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام آیا فلافل که داخلش جعفری هست ضرر داره من هفته دهم بارداری هستم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر زیاد نباشه مشکلی پیش نمیاد

This comment was minimized by the moderator on the site

من اش خوردم توش جعفری داشت ضرر داره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته 4بارداری هستم و از قبل بارداری عادت ب خوردن چای جعفری دارم روزی 2فنجان آیا برای جنینم خطرناکه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام دو روزه پریودیم عقب افتاده بیبی چک زدم ی خط پرنگ و یکی خیلی خیلی کم رنگ زد امکان دارد باردار باشم اخرین پریودیمم ۱۱تیر بوده وه اگه باردار باشم با جعفری دم کرده سقط میشود

This comment was minimized by the moderator on the site

بعد از ۱۷ سال بالاخره با ای وی آف حامله شدم . الان ۱۸ روزه که انتقال دادم . صبح رفتم سونو. بهم گفت خون تو رحمت دیده میشه . چکار کنم؟؟؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی ممنون از کمکتون

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بمدت دوسال از امپول ضدبارداری یک ماهه استفاده کردم پریودم چن وقتی بود نامنظم شده بود حتی خونریزی پریودم هم کاملا کاهش یافته بود تزریق امپول هم همیشه بموقعه انجام شده این ماه دیگه پریود نشدم اما امپول را هم سر وقتش تزریق کردم نگرانم ایا امکان...

سلام بمدت دوسال از امپول ضدبارداری یک ماهه استفاده کردم پریودم چن وقتی بود نامنظم شده بود حتی خونریزی پریودم هم کاملا کاهش یافته بود تزریق امپول هم همیشه بموقعه انجام شده این ماه دیگه پریود نشدم اما امپول را هم سر وقتش تزریق کردم نگرانم ایا امکان دارد باردار باشم البته این ماه استرس و نگرانی فراوانی داشتم لطفا جوابم را بدین

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
راههای جلوگیری صددرصد نیست حتی دستگاه .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته چهام بارداری هستم میشه با گیاه جعفری سقط جنین داشته باشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نخیر

This comment was minimized by the moderator on the site

آخرین پریودیم 9دی بود که سیکل 28روز داشتم دیگه نشدم.اگه راهنماییم کنید تا آخر عمر مدیون تون میشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر از زمان پریودتون در بهمن ماه گذشته میتونید از بی بی چک استفاده کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام اگه ممکن بهم کمک کنید واقعا دارم عذاب میکشم اولین بتا خون که دادم 322بود بعدش سه روز بعدش تکرار کردم که بتا خونم 1321شده بود.ولی دکتر سونوگرافی واژینال انجام داد گفت چیزی تو رحمت نمی بینم خیلی نگران.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
میتونه به دلیل زود بودن انجام سونوگرافی باشه یه هفته صبر کنین بعد سونی واژینال انجام بدین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام میشه تو بارداری قرمه سبزی خورد خطری ندارد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نخیر خطری نداره

This comment was minimized by the moderator on the site

من بنا به شرایط روحی وروانیم میخوام جنینم رو سقط کنم آیا با خوردن جعفری قطعا و صد در صد سقط میشه؟
من تو هفته ششم بارداری هستم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
توصیه میکنم به خاطر آرامش روح و روانتون هم که شده فرشته تون رو نگه دارین چون میتونه روحتون رو آروم کنه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , آیا خوردن جعفری در بارداری برای کلیه های مادر مضره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , بله مصرف بی رویه روغن گیاه جعفری می تواند صدمات جبران ناپذیری به کلیه های مادر باردار و جنین داخل رحم او زده و باعث تشنج مادر در طی دوران بارداری شود.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/