5 نکته حیاتی درباره خوردن سوسیس در دوران بارداری

5 نکته حیاتی درباره خوردن سوسیس در دوران بارداری

همانطور که می دانید وجود هوس های غذایی در طی دوران بارداری می تواند اکثر زنان حامله را به چالش بکشد. بروز این حالت هم به این دلیل است که آن ها خود را گناهکار ندانسته و در نتیجه در میزان مصرف مواد غذایی به شدت افراط می کنند. در ادامه این مقاله، نکاتی برای راهنمایی این افراد در مورد خوردن سوسیس در دوران بارداری، بدون احساس گناه بیان شده است. مهم ترین این موارد عبارتند از:
1. زنان باردار باید به یاد داشته باشند که خوردن سوسیس به صورت داغ هیچ خطری برای بدن خود آن ها و جنین داخل رحمشان نخواهد داشت. پس، اگر این افراد هوس خوردن سوسیس در خارج از منزل را کرده باشند، باید از فروشنده درخواست کنند تا سوسیس آن ها را به طور کامل حرارت داده و داغ نماید.
2. همچنین، این افراد باید سعی کنند که سوسیس مصرفی خود را به طور کامل بپزند. در غیر این صورت، برای سلامت خود مادر باردار و جنین داخل رحم او بسیار خطرناک خواهد بود.
3. اگر سوسیس پخته شده ای به مدت دو روز در یخچال مانده باشد این ماده غذایی تنها بعد از حرارت دادن کامل و تا زمانی که گرم است، قابل خوردن خواهد بود. بنابراین، حتی ،اگر زنان حامله سوسیس پخته شده را از بیرون تهیه کرده باشند باید آن را قبل از خوردن دوباره گرم کرده و سپس مصرف کنند.
4. روش نگهداری گوشت های خام در کنار غذاهای پخته شده اهمیت زیادی دارد، چون زنان باردار باید مطمئن می شوند که آب گوشت های خام به سایر مواد غذایی انتقال نخواهد یافت. برای این کار برچسب زدن بر روی مواد غذایی پخته شده الزامی است، تا خانم خانه به راحتی بتواند مواد مورد نیاز خود را پیدا کند.
5. در نهایت، یادتان باشد که زنان حامله باید سعی کنند سوسیس هایی برای مصرف انتخاب کنند که دارای سدیم، ادویه جات و ترشی جات پایینی باشد.

پرسش و پاسخ های متداول در مورد خوردن سوسیس در دوران بارداری:

1. آیا خوردن سوسیس های داغ در دوران بارداری، برای مادر و جنین داخل رحم او بی خطر است؟

خوردن سوسیس های داغ باعث افزایش طعم و مزه ساندویچ شده و آن را بسیار لذیذ می کند. زنان باردار هم می توانند آن را در حد متعادل مصرف کنند. اما افرادی که به دنبال مصرف مواد غذایی سالم در طی دوران بارداری خود است، قطعا انتخاب های بهتری هم برای مصرف خواهد داشت.

2. سوسیس های ایتالیایی چگونه سوسیسی هستند؟ آیا زنان حامله می توانند آن ها را در طی دوران بارداری خود مصرف کنند؟

سوسیس های ایتالیایی حاوی بیش از 85٪ گوشت و چربی هستند. معمولا کارخانجات سازنده این محصولات غذایی برای تهیه این نوع سوسیس از نمک، ادویه جات و ترشی جات، فلفل، پیاز، سیر، شکر، دکستروز و شربت ذرت استفاده می کنند که رسیدن این میزان کالری بالا به بدن زنان در طی دوران بارداری می تواند چربی بدن این افراد را به شدت افزایش دهد. علاوه بر این موارد، ادویه جات و ترشی جات موجود در سوسیس های ایتالیایی ممکن است سوزش سر دل را در زنان حامله افزایش داده و گاهی اوقات هم مسائلی مربوط به سلامتی را در بدن زنان باردار ایجاد کند.

 اگر باردار هستید و عاشق خوردن سوسیس حتما آیا می توانید در دوران بارداری سوسیس بخورید؟ را بخونید، چون به آن نیاز دارید.

 

نظر (4)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید من یکماهه حامله هستم و نمیدونستم وشاید توی هفته دوم سه روز پشت سرهم سوسیس خوردم اما نه خیلی زیاد آیا برای جنینم اتفاقی افتاده است ممنون میشم راهنماییم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نه نگران نباش اتفاقی نمیفته.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , آیا نباید از فست فودی ها سوسیس سفارش داد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانمی, خوردن سوسیس به صورت داغ هیچ خطری برای بدن مادر و جنین داخل رحمشان نخواهد داشت. پس، اگر هوس خوردن سوسیس در خارج از منزل را کرده باشید، باید از فروشنده درخواست کنید تا سوسیس آن ها را به طور کامل حرارت داده و داغ نماید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/