آیا می توانید در دوران بارداری سوسیس بخورید؟

آیا می توانید در دوران بارداری سوسیس بخورید؟

همه ما می دانیم که پرس های سوسیس سرخ کرده برای همه خانم ها، به ویژه مادران باردار خیلی وسوسه انگیز بوده و مقاومت در برابر آن ها، به علت طعم تند و خوشمزه سوسیس غیرممکن است! گفته می شود که یکی از بزرگ ترین هوس زنان در طی دوران بارداری ولع خوردن سوسیس و فراورده های آن می باشد. درست است که زنان باردار می توانند با بررسی مسائل خوردن سوسیس در دوران بارداری این ماده غذایی را مصرف کنند، اما این گفته بدان معنا نیست که این افراد می توانند برای از بین بردن وسوسه خود در طی دوران بارداری در خوردن سوسیس افراط کنند. یادتان باشد زنان بارداری که سوسیس را در دوران بارداری خود مصرف می کنند، باید بدانند که باکتری های پنهان در سوسیس می تواند اثر منفی بر سلامت بدن مادر باردار و نوزاد متولد نشده او بگذارد. بنابراین، زنان باید در مورد خوردن سوسیس در دوران بارداری و بی خطر بودن آن از مشاوره پزشکی استفاده کرده و در مورد چگونگی مصرف آن هم محتاط باشند.

آیا خوردن سوسیس سرخ شده در دوران بارداری زنان امن است؟

مصرف سوسیس سرخ کرده در دوران بارداری، اگر به طور کامل پخته شده و به صورت گرم انجام گیرد، برای سلامت خود مادر و جنین داخل رحم او امن خواهد بود. به دلیل این که سوسیس از گوشت گاو، گوشت بره و گوشت گوساله تهیه می شود، بنابراین باید در درجه حرارت 160 ° F پخته شود، البته سوسیس های تهیه شده از گوشت مرغ هم وجود دارد. این نوع سوسیس ها باید با درجه حرارت 165 ° F پخته شوند.
در ابتدا، لازم است بدانید که شما زن حامله نیاز دارید که گوشت را تا زمانی که رنگ صورتی خود را از دست بدهد طبخ کنید، تا آب داخل آن به طور کامل خشک شود. در کنار این اقدامات احتیاطی، زنان باردار باید برای اطمینان بیشتر در مورد سلامت خود و فرزند داخل رحمشان، قبل از برنامه ریزی برای قرار دادن سوسیس در رژیم غذایی روزانه خود، حتما با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت کنند.

اگر اهل خوردن سوسی هستید پس قطعا از سس خردل هم استفاده میکنید پس لازم است حتما خوردن خردل در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟ را بخوانید.

خوردن کدام سوسیس ها در دوران بارداری امن و کدوم ناامن است؟

سوسیس سرخ کرده که با گوشت قرمز و یا گوشت مرغ تهیه شده و دارای یک پوشش بیرونی است، برای مصرف زنان باردار آن هم به صورت سرخ شده و یا کبابی مناسب هستند. این محصول به صورت بسته بندی شده و به صورت خام در دسترس مردم قرار می گیرند. البته، انواع سوسیس های دیگر هم وجود دارد که به صورت تازه و دودی خشک، نیمه خشک و پخته شده آماده مصرف عموم مردم می باشند. اگر شما می خواهید انواع مختلف این ماده غذایی را در دوران بارداری خود مصرف کنید، بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشید. در ادامه این مقاله، انواع سوسیس های مناسب برای مصرف زنان حامله مورد بررسی قرار گرفته است، که عبارتند از:

1. خوردن سوسیس تازه در دوران بارداری:

این نوع سوسیس از ذرات ریز گوشت حیوانات تهیه شده است و معمولا با مخلوط کردن چاشنی های بسیار متنوع، طعم دار می شوند. انواع سوسیس های تازه شامل سوسیس گوشت گاو تازه، سوسیس صبحانه و سوسیس ایتالیایی می شود که بسیار هم لذیذ هستند. اگر انواع سوسیس های تازه به درستی و به طور کامل پخته شوند، مصرف آن ها در طی دوران بارداری زنان امن بوده و خطری برای سلامتی مادر و جنین داخل رحم او نخواهد داشت.

2. سوسیس پخته شده و یا سوسیس دودی در دوران بارداری:

سوسیس پخته شده و یا سوسیس دودی از گوشت خرد شده حیوانات تهیه شده و معمولا با انواع چاشنی ها مزه دار می شود. این دسته از سوسیس ها با استفاده از جگر پخته شده، هات داگ، بولونیا و کالباس تهیه می گردد. همه زنان حامله می توانند سوسیس های دودی و پخته شده را به همراه چاشنی های مختلف در طی دوران بارداری خود مصرف کنند. البته، فراموش نکنید که این سوسیس ها باید کاملا پخته شده و با استفاده از اجاق گازهای لوله کشی شده و بسیار گرم تهیه شده باشند.

3. خوردن سوسیس های خشک و نیمه خشک در بارداری ممنوع:

سوسیس های خشک و نیمه خشک معمولا با استفاده از نمک و سدیم نیتریت فراوان تهیه می شوند. معمولا، مخلوط این مواد با گوشت خرد شده، در روده حیوانات قرار داده شده و پس از تخمیر شدن، خشک می شود. از انواع سوسیس های نیمه خشک می توان به سوسیس پپرونی، بولونیا و سوسیس تابستانی اشاره نمود. به یاد داشته باشید که فرآیند تخمیر و کمبود رطوبت می تواند انواع باکتری های بیماری زا را در سوسیس های خشک بکشد. با این حال، بهتر است زنان حامله از خوردن سوسیس خشک در دوران بارداری خودداری کنند، چون ممکن است برخی باکتریها در روند تخمیر و خشک شدن زنده مانده و باعث بروز بیماری های خطرناک در بدن مادران باردار و جنین داخل رحم این افراد شوند.

لطفا قبل از خوردن سوسیس 5 نکته حیاتی درباره خوردن سوسیس در دوران بارداری را حتما حتما و حتما بخوانید.

 

نظر (3)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من اخرهای ماه ۶ هم هستم‌هوس سوسیس سرخ کرده کردم مشکلی نداره؟ از اول حاملگی فقط دوبار اونم اولایش خوردم‌تا الان‌

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید, آیا میشه سوسیس سرخ کرده در دوران بارداری مصرف کرد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام , صرف سوسیس سرخ کرده در دوران بارداری، اگر به طور کامل پخته شده و به صورت گرم انجام گیرد، برای سلامت خود مادر و جنین داخل رحم او امن خواهد بود.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/