8 دلیل محکم برای خوردن گرمک در دوران بارداری

8 دلیل محکم برای خوردن گرمک در دوران بارداری

خوردن همه میوه ها در دوران بارداری، برای سلامت خود مادر و فرزند داخل رحم او بسیار مفید است. اما، نکته بسیار مهم این است که زنان حامله باید بدانند كه چه نوع میوه اي را و به چه اندازه اي در طي دوران بارداری خود مصرف کنند، چون بسیاری از زنان در دوران بارداری خود، ولع زیادی برای مصرف میوه خاص از خود نشان می دهند. مثلا، آمارها نشان می دهد كه اکثر زنان باردار ولع زيادي به مصرف گرمک در دوران بارداری خود دارند! اگر شما هم یکی از این افراد هستید، خواندن مقاله زیر را از دست ندهيد، چون با دانستند اطلاعات كافي در ابن مورد، مي توانيد با خیال راحت این میوه را مصرف کرده و از دوران بارداری خود لذت ببرید.

گرمک از میوه های فصلی بوده و خوردن آن در هر زمان بسیار لذت بخش است. همچنين، مصرف اين ميوه برای زنان باردار و فرزند داخل رحم آن ها بسیار مفید بوده و بيشترين مقدار مواد مغذی را در زمانی که برخی از غذاها به جوانه های چشایی آن ها خوش آيند نباشد، به بدن اين افراد خواهد رساند. علاوه بر اين موارد، کالری و ارزش بالای غذایی موجود در میوه گرمک برای تامین نیاز خود شما و فرزند داخل رحمتان بسیار مفید است. در واقع، گرمک یکی از میوه هایی است که مصرف آن، رشد و توسعه مناسب جنین داخل رحم مادر باردار را تضمین مي كند.

فواید خوردن گرمک در دوران بارداری برای مادر:

در ادامه این مقاله، برخی از منافع حیاتی خوردن گرمک در دوران بارداری زنان بیان شده است، که عبارتند از:
• رهایی زنان حامله از مشکل سوزش سر دل با خوردن گرمک در دوران بارداری.
• از بین رفتن احساس تهوع و ویار صبحگاهی با خوردن گرمک در دوران بارداری.
• به دلیل این که میوه گرمک دارای آب زیادی است، پس مصرف آن مي تواند بدن زن باردار را هیدراته نگه دارد.
• نکته مهم دیگر، فیبر بالای موجود در میوه گرمک است. به همين دليل، مصرف اين ميوه در دوران بارداری با مشکل یبوست و سوء هاضمه در زنان حامله مبارزه خواهد کرد.
• مشکل فشار خون در زنان حامله، به خصوص در شرایطی که نوسان زيادي دارد، با خوردن گرمک در دوران بارداری تنظیم خواهد شد.
• در نهايت، يادتان باشد كه مصرف این میوه عفونت های جزئی موجود در بدن زنان باردار مانند تب و سرما خوردگی را از بین می برد.

خیلی از خانوما در دوران بارداری ولع زیادی به خوردن گلابی دارند پس بهتر است حتما آیا خوردن گلابی در دوران بارداری مضر است؟ را بخوانند.

چرا در دوران بارداری گرمک خوردن مفید است؟

به دلیل این که میوه گرمک دارای مواد مغذی حیاتی بسیاری است، مصرف آن مي تواند تمام نیازهای جنین داخل رحم مادر باردار را برآورده می کند. پس، بهتر است مقدار مناسبی از این میوه در رژیم غذایی هفتگی زنان باردار وجود داشته باشد. در ادامه مقاله، مواد مغذی موجود در میوه گرمک همراه با مزایای آن بیان شده است، که عبارتند از:

1. محکم شدن استخوانهای جنین با خوردن گرمک در دوران بارداری :

وجود مقداري کلسیم در میوه گرمک کمک می کند تا ساختار استخوا ن ها و دندان های جنین داخل رحم مادر محکم شود. در واقع، مصرف کلسیم در دوران بارداری برای خود مادر و فرزند داخل رحم او بسیار مهم بوده و سلامت هر دو نفر آن ها را تضمین می کند.

2. خوردن گرمک در بارداری و زایمان طبیعی آسانتر :

مصرف فسفر در دوران بارداری برای انقباض عضلات بدن در طول انجام روند زایمان طبيعي بسیار مفيد است. همچنین، مصرف این عنصر از لخته شدن خون در بدن مادران باردار جلوگیری کرده و عملکرد کلیه، هدایت عصبی، ترمیم بافت ها و عملکرد قلب اين افراد را بهبود می بخشد.

3. بهبود رشد جنین با خوردن گرمک در بارداری:

آهن موجود در میوه گرمک به زنان حامله کمک می کند تا هموگلوبین خون را در ميزان مناسبي حفظ كنند. همچنین، خوردن گرمک در دوران بارداری كمك مي كند تا تولید سلول های قرمز خون افزایش يافته و از بروز کم خونی در بدن زنان حامله جلوگیری شود. علاوه بر آن، مصرف خريزه در دوران بارداري زنان باعث می شود تا جریان خون از طریق حفره های رحمی همراه با اکسیژن فراوان به جنین داخل رحم برسد و رشد او را بهبود بخشد.

4. تکمیل سیستم ایمنی جنین با خوردن گرمک در بارداری:

ویتامین C موجود در میوه گرمک به بدن زنان حامله کمک می کند تا با انواع عفونت های جزئی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا مبارزه کند. علاوه بر آن، این ویتامین برای رشد جنین و تشکیل سیستم ایمنی سالم در بدن او ضروری است.

5. جلوگیری از نقص هنگام تولد با خوردن گرمک در بارداری :

حتما می دانید که وجود ویتامین A كافي در بدن زنان باردار، برای رشد جنین داخل رحم آن ها، توسعه عملکرد شناختی او و دفع هر گونه نقص هنگام تولد بسیار ضروری است. همچنین، فراموش نکنید كه مصرف این ویتامین به رشد و توسعه قلب، ریه ها، کلیه ها، چشم ها و استخوان های جنین داخل رحم مادر باردار هم کمک شایانی می کند.

6. با خوردن گرمک در بارداری حالت تهوعتان را کاهش دهید:

تیامین و یا ویتامین B1 جزء فعالی از سری ویتامین های ب 12 است، که مصرف آن روند شکل گیری سالم سیستم عصبی مرکزی جنین را بهبود بخشیده و به او در مبارزه با مسائل مختلف قبل از تولد کمک می کند. همچنین، مصرف این ویتامین در دوران بارداری به کنترل حس حالت تهوع در زنان حامله کمک کرده و ویار صبحگاهی را در طول سه ماهه اول از دوران بارداری کاهش خواهد داد. پس از زایمان هم مصرف این میوه مي تواند کیفیت شیر مادر را بهبود بخشد.

7. وجود ضد انعقادها در میوه گرمک مفید برای مادران باردار:

وجود ضد انعقادها در میوه گرمک به عنوان رقیق کننده خون زنان باردار عمل کرده و از لخته خون در بدن اين افراد در طی كل دوران بارداری جلوگیری می کند. همانطور که می دانید لخته شدن خون در بدن انسان خطر ابتلا به انسداد عروق خونی، حمله قلبی و حتی سکته مغزی را افزایش می دهد. بنابراین، مي توان ادعا كرد كه خوردن گرمک در دوران بارداری مي تواند از بروز این مشکلات در بدن مادران باردار جلوگیری كند، زیرا این ماده غذایی دارای مقدار بالایی از مواد ضد انعقاد خون می باشد.

8. کاروتنوئیدهاي موجود در ميوه گرمک و مبارزه با سرطان:

کاروتنوئیدهای موجود در میوه گرمک باعث تقویت سیستم ایمنی بدن مادر و جنين داخل رحم او شده و در مبارزه با شرایط تهدیدکننده زندگی مانند سرطان به آن ها کمک خواهد کرد. همچنين، فراموش نکنید كه ميزان کاروتنوئید موجود میوه ها و سبزیجات بسیار بالا است. میوه گرمک هم دارای بتاکاروتن و لیکوپن، دو نوع کاروتنوئید بسیار ضروری برای بدن انسان، به ويزه زنان باردار است.
با توجه به مطالب ارائه شده در اين مقاله، خوردن گرمک در دوران بارداری می تواند سلامت مادر و جنین داخل رحم او را تضمین كند. اين ميوه را مي توان به شکل خرد شده، سالاد، پودینگ ها و کوکتل های شیری مصرف كرد، که بسیار هم لذت بخش است. البته، دستورالعمل های جالب خانگی زیادی وجود دارد که اضافه کردن میوه گرمک را به رژیم غذایی زنان باردار را مهیا می کند.

اگر زیاد از گیاه خردل یا سس خردل استفاده میکنید خواندن خوردن خردل در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟ برای شما ضروری است.

 

نظر (11)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

آیا خوردن گرمک در سه ماهه دوم بارداری باعث سقط جنین میشود

This comment was minimized by the moderator on the site

من درر۲۹ هفته هستم قندم ۱۴۳هستش آیا گرمک برایم ضرر داره بخورم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۳۶ هفته هستم و دیابت دارم چیکارکنم تا هنداونه نخورم نمیچرخه

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از مطالب مفیدتون من همیشه مطالعه میکنم بسیار سپاسگذارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من هفته ۶بارداری هستم و هرروز مقداری خربزه میخورم .آیا مصرف روزانه خربزه برام مضر نیست ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نه موردی نداره فقط زیاده روی نکنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

من تازه وارد نه ماه شدم و بچم پسره_گرمکم خیلب دوس دارم_زیاد بخورم بچم زردی نمیگیره؟ اخه شنیدم پسرا احتمال اینکه زردی بگیرن بیشتره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
برای اینکه نوزاد زردی نگیره در ماه آخر عرق کاسنی و خرما بخورید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام , آیا میوه گرمک میتونه مشکل فشار خون مادر رو تنظیم کند؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , مشکل فشار خون در زنان حامله، به خصوص در شرایطی که نوسان زيادي دارد، با خوردن گرمک در دوران بارداری تنظیم خواهد شد.

This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی خوبه که دارین همه مواد غذایی و میوه ها رو مینویسین من هر روز به سایتتون میام عالیه خیلی استفاده میکنم همینطوری ادامه بدین ممنون

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/