علائم PMS در مقایسه با علائم بارداری در زنان (بخش اول)

علائم PMS در مقایسه با علائم بارداری در زنان (بخش اول)

در ابتدا، به یاد داشته باشید که بسیاری از زنان از ابتلا به سندرم پیش از قاعدگی رنج می برند، اما در بیشتر موارد، خودشان از آن بی خبر هستند! بنابراین، خوب است به عنوان یک خانم بدانید که وجود مشکل PMS مستقیما با چرخه قاعدگی زنان در ارتباط است، چرا که زنان به طور معمول، در حدود یک یا دو هفته قبل از دوره قاعدگی خود، علائم PMS را در بدنشان تجربه می کنند. اما این علائم، بعد از مدتی و با شروع چرخه قاعدگی در زنان، خود به خود ناپدید می شوند. این در حالی است که بسیاری از زنان، علائم PMS را با علائم اولیه بارداری در بدن اشتباه می گیرند، به ویژه هنگامی که خانم ها در حال تلاش برای باردار شدن باشند. از آن جایی که تقریبا، تمام علائم PMS و بارداری مشابه هم می باشند، بنابراین فرق گذاشتن بین این دو مشکل هم کار بسیار دشواری خواهد بود.

اگر شما به عنوان یک زن، در حال تلاش برای باردار شدن هستید، ساده ترین کار برای اطمینان از وقوع حاملگی در بدن شما این است که صبر کرده و علائم را به دقت بررسی نمایید. با این حال، اگر هم شما نمی-خواهید که حامله شده و کودکی داشته باشید، مهم است که از چگونگی بروز این علائم در بدن خود آگاه شوید، تا در صورت تجربه کردن این نشانه ها، زیاد سردرگم نشوید. از آن جایی که بروز علائم PMS می تواند هر زنی را دچار اضطراب و استرس کند، پس شخص مبتلا به PMS باید فورا به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه نماید. در نهایت، بهتر است بدانید که برخی از زنان، با این معضل تقریبا یک بار در هر چند ماه روبرو می شوند.
اما، لازم نیست که زیاد نگران باشید. در ادامه این مقاله، شما را با چگونگی فرق گذاشتن بین علائم اولیه بارداری و PMS آشنا خواهیم کرد. در صورت مطالعه این مقاله و ادامه دادن به تحقیق خود در مورد این موضوع، شما هم مانند بسیاری از خانم ها به راحتی یاد خواهید گرفت که چگونه علائم PMS و بارداری را با هم مقایسه کنید. با این حال، باید به یاد داشته باشید که بروز این تغییرات در بدن زنان، بسیار ظریف بوده و در بدن هر زنی نسبت به زن دیگر فرق می کند.

علائم شایع مشکل PMS در زنان باردار:

PMS یا سندرم قبل از قاعدگی در زنان، می تواند منجر به بروز علائم مختلفی در هر زنی شود. این علائم، معمولا یک یا دو هفته قبل از عادت ماهیانه رخ می دهد. به یاد داشته باشید که اگر شما هم مانند بسیاری از خانم ها، چرخه قاعدگی منظم و بیست و هشت روزه ای دارید، این علائم را معمولا پس از زمان تخمک گذاری، یعنی 14 روز بعد از آغاز چرخه قاعدگی خود تجربه خواهید کرد. همچنین، علائم PMS با شروع چرخه قاعدگی جدید، خود به خود ناپدید می شوند. پس، می توان ادعا کرد که تنها زمان ظهور این علائم در بدن زنان، درست قبل از دوران قاعدگی بعدی می باشد. در نهایت، لازم است به عنوان یک خانم، به یاد داشته باشید که این چرخه در بدن هر زنی ادامه داشته و تنها زمانی که یک زن باردار شده و یا به سن یائسگی برسد، قطع خواهد شد.

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که آشنایی با چگونگی اتفاق افتادن فرآیند بارداری در بدن یک زن برای تمام افراد می تواند بسیار جالب و مهیج باشد. برای تائید بارداری می توانید 4 راه تشخیص بارداری را بخوانید.

از آن جایی که بدن هر زنی دارای مختصات فیزیولوژیکی خاصی است و آرایش داخلی بدن هر فرد با خانم دیگر با هم فرق می کند، بنابراین شدت علائم سندرم PMS نیز در بدن هر زنی با زنان دیگر متفاوت خواهد بود. به همین دلایل، باید با این مشکل در بدن هر فردی، با انجام کارهایی که بستگی به مختصات فیزیولوژیکی او دارد، مقابله نمود. به عنوان مثال، برخی از علائم ساده این اختلال برای برخی از زنان بسیار آزاردهنده است، در حالی که تحمل این شرایط برای زنان دیگر راحت می باشد. اگر این علائم شدید باشد، می تواند منجر به بروز ناراحتی و پریشانی در او گردد. برخی از شایع ترین علائم مشکل PMS در زنان عبارتند از:
• احساس خستگی شدید
• دردناک و متورم شدن سینه ها
• بروز سردرد در زنان مبتلا
• افسردگی که همراه با نوسانات خلقی مکرر در زنان می باشد
• به وجود آمدن اضطراب و استرس در فرد مورد نظر
• احساس درد در مفاصل و عضلات مختلف بدن
• به وجود آمدن هوس در مورد مصرف برخی مواد غذایی
• گرفتگی عضلات در دوران قاعدگی زنان مبتلا
• به وجود آمدن مشکل در تمرکز زنان مبتلا، بر روی مسائل
از آن جایی که اغلب علائم سندرم PMS تقریبا شبیه علائم اولیه بارداری می باشد، بنابراین طبیعی است که برخی از زنان هم علائم PMS را با نشانه های اولیه بارداری اشتباه بگیرند.
اگر بروز این مشکلات در دوره خاصی از هر ماه، در بدن شما هم صورت می گیرد، حتما دمای پایه بدن خود را با دقت یادداشت کنید تا به راحتی بتوانید تفاوت بین علائم اولیه بارداری و PMS را شناسایی کنید. اما اگر شما هم جزو خانم هایی هستید که این علائم را با تاخیر و به صورت منظم در بدن خودتان مشاهده می کنید، باید بدانید که شناسایی بیماری در بدن شما سخت بوده و متمایز کردن تفاوت بین علائم اولیه بارداری و PMS بسیار مشکل خواهد بود.

علائم اولیه زنان باردار:

در ادامه این مقاله، برخی از علائم شایع اولیه بارداری که ممکن است بیشتر زنان آن ها را در دوران حاملگی خود تجربه کنند، بیان شده است. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، بدانید که مطالعه دقیق این علائم به شما کمک خواهد کرد تا با نشانه های تمایز بین علائم بارداری و PMS آشنا شوید. مهم ترین این نشانه ها عبارتند از:

1. دردناک و متورم شدن سینه در دوران بارداری:

چون متورم و حساس شدن سینه های خانم ها در هر دو دوره از بارداری و آغاز بیماری PMS بسیار رایج است، پس، هر خانمی باید چگونگی فرق گذاشتن بین این دو را یاد بگیرد. راه حل های ارائه شده به منظور تشخیص تفاوت بین سینه درد در دوران بارداری و PMS عبارتند از:

آیا از ابتلا به مشکل PMS رنج می برید؟

اگر شما به عنوان یک خانم از ابتلا به مشکل PMS رنج می برید، این احتمال وجود دارد که سینه های شما در سراسر نیمه دوم چرخه قاعدگی، متورم و دردناک شود. زنانی هم که در سن باروری هستند، بیشتر از سایر خانم ها از وجود این علائم در بدن خود رنج می برند. اما، به عنوان یک خانم این نکته را به خاطر داشته باشید که حساسیت داشتن به لمس کردن سینه ها در بدن هر زنی نسبت به زنان دیگر متفاوت است و می تواند خفیف بوده و یا تا حدودی شدید باشد. به طور طبیعی و در افراد سالم، حساسیت داشتن به لمس سینه ها می تواند فقط قبل از شروع دوره قاعدگی، به طور شدیدی آغاز شده و با شروع آن هم خود به خود ناپدید گردد. نتایج مطالعات اخیر دانشمندان نشان می دهد که در اغلب موارد، این حساسیت یا خود به خود و کم کم از بین می رود و یا پس از شروع خونریزی ماهانه در بدن زنان، به طور کامل متوقف می شود. در صورت وجود مشکل PMS در بدن زنان، بافت پستان های آن ها ممکن است در مناطق بیرونی متراکم و پر از دست انداز شود. در چنین شرایطی، زنان مبتلا به PMS احساس سنگینی در سینه های خود را که همراه با درد و حساسیت نسبت به لمس آن ها است، را تجربه خواهند کرد. سینه های برخی از زنان سالم، به طور ناگهانی، بزرگ و متورم می شود، که این تغییر تنها به مدت چند روز طول کشیده و پس از شروع دوره قاعدگی بعدی، خودبه خود از بین می رود. بنابراین، در صورت بروز چنین شرایطی در بدن، اصلا جای نگرانی وجود ندارد.

 اگر شما به عنوان یک خانم در حال برنامه ریزی برای باردار شدن هستید و یا به تازگی رابطه جنسی حفاظت نشده ای را با همسر خود داشته اید و تصور می کنید که ممکن است باردار باشید چگونه مطمئن شوم باردارم؟ به شما کمک زیادی در این مورد خواهد کرد.

علائم سندرم پیش ار قائدگی را میتوانید در این ویدئو ببینید.

 

نظر (26)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
٨ سال ازدواج كردم و ٨ ماهه اقدام به بارداري كردم
سندروم قبل از پريود دارم و هر ماه يكجوره
يك ماه اصلا درد سينه ندارم يك ماه دارم يك ماه از ٢ روز به پريودم مونده لك قهوه اي دارم
يك ماه ٥ روز مونده
معمولا ٢٧ روزه پريود ميشم ولي اون ماه ٢٩...

سلام
٨ سال ازدواج كردم و ٨ ماهه اقدام به بارداري كردم
سندروم قبل از پريود دارم و هر ماه يكجوره
يك ماه اصلا درد سينه ندارم يك ماه دارم يك ماه از ٢ روز به پريودم مونده لك قهوه اي دارم
يك ماه ٥ روز مونده
معمولا ٢٧ روزه پريود ميشم ولي اون ماه ٢٩ روزه و فكر مي كردم كه ديگه حامله هستم ولي متاسفانه پريود شدم....بايد به پزشكم مراجعه كنم؟
آزمايشات اوليه همه سالم بود و مشكلي نداشتم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من 19 سالمه 7ماهه برا بارداری اقدام کردم وتقریبا یک ساله که پریود منظمی دارم ،ولی این ماه 10روزه از پریودم گذشته و فعلا نشدم. دردای خفیفی تو. طرف سمت راست رحمم دارم ،البته زود هم خسته میشم ،زیاد میخوابم و بعضی علایم دیگه به نظرتون من...

سلام من 19 سالمه 7ماهه برا بارداری اقدام کردم وتقریبا یک ساله که پریود منظمی دارم ،ولی این ماه 10روزه از پریودم گذشته و فعلا نشدم. دردای خفیفی تو. طرف سمت راست رحمم دارم ،البته زود هم خسته میشم ،زیاد میخوابم و بعضی علایم دیگه به نظرتون من یاردارم یا نه ؟نا گفته نماند این ماه استرس زیادیم کشیده بودم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
چون از زمان پریودتون گذشته از بی بی چک استفاده کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من یک روز بعد از اتمام پریودیم رابطه بدون دخول داشتم و منی رو روی کمرم ریختن و یکم از اون سمت الت من اومد و با دستمال پاک کردم
دو هفته به پریودیم مونده
و احساس سنگینی ودرد زیر شکم دارم
ایا من باردارم؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه میشه جواب منو بدین استرس دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
باید تا روز پریودتون صبر کنین اگر تاخیر داشتین از بی بی چک استفاده کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یک ساله که اقدام به بارداری کردم تقریبا سه چهار ماه هست که دیگه سینه درد و پا درد قبل از پریودها ندارم خواستم بدونم علت از بین رفتن سندروم پیش از قاعدگی چی میتونه باشه؟ آیا ارتباطی با اقدام به بارداری و یاکم و زیاد شدن هورمونی در بدن...

سلام من یک ساله که اقدام به بارداری کردم تقریبا سه چهار ماه هست که دیگه سینه درد و پا درد قبل از پریودها ندارم خواستم بدونم علت از بین رفتن سندروم پیش از قاعدگی چی میتونه باشه؟ آیا ارتباطی با اقدام به بارداری و یاکم و زیاد شدن هورمونی در بدن میتونه داشته باشه؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من سه ماهه تو اقدامم منتها هرماه 10روزبه پريوديم دل درد شدید و حالت تهوع دارم لازمه به متخصص مراجعه کنم البته قبل از اقدام به متخصص مراجعه کردم گفتن هیچ مشکلی ندارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نخیر لازم نیست .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام چرا من دو هفته قبل از پریودی درداشو دارم چون قصد بارداری دارم و الان با اینکه یه سال از افداممون میگذره و نه من و نه همسرم شکر خدا مشکلی نداربم این مساله باعث استرس در من میشه لطفا کمک کنین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
این دردها نشانه تخمک گذاری هست و خیلی از خانم ها دارن نگران نباشید.

This comment was minimized by the moderator on the site

با عرض سلام و وقت بخیر
سوالی از خدمتتون داشتم. من در روز 14 سیکل ماهانه، معاشقه بدون دخول با (عذر میخوام) کاندوم داشتم، که انزال داخل همان بوده. بعد از انزال بدون اینکه برداشته شده باشه، اندام ایشون با اندام جنسی من یک تماس کاملا سطحی و مختصر...

با عرض سلام و وقت بخیر
سوالی از خدمتتون داشتم. من در روز 14 سیکل ماهانه، معاشقه بدون دخول با (عذر میخوام) کاندوم داشتم، که انزال داخل همان بوده. بعد از انزال بدون اینکه برداشته شده باشه، اندام ایشون با اندام جنسی من یک تماس کاملا سطحی و مختصر داشت؛ امکان بارداری وجود داره؟ بعد از 48 ساعت قرص "صبح روز بعد" لوونورژسترول ۱.۵ مصرف شده. الان ۲ روز به پریودم مونده و من تا چندروز پیش ترشحات بی رنگ داشتم که حالت خیسی بهم می داد، امروز لکه بینی کم مثل اواخر پریود و یک کمی هم سوزش سینه چپ دارم. چقدر احتمال داره باردار باشم؟ من مبتلا به اندومتریوزم هستم.
با سپاس فراوان

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر از کاندوم استفاده کرده باشید احتمال بارداری وجود نداره مگر اینکه سوراخی در کاندوم وجود داشته باشه و شما نفهمین، تا زمان تاخیر پریودتون صبر کنید و بعد از بی بی چک استفاده کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من پریودیهام منظم و 28یا29روزست.ده اریبهشت پریود شدم و از 10تا 18سیکل ی روزرمیون نزدیکی داشتم بعد ازون دل دردا و سردرای خفیف دارم دلم نفخ داره و الان چندروز مونوه به پریودی و حتی از هفته قبل دردپریودی دارم و ترشحاتمم زیاد شده در...

سلام خسته نباشید من پریودیهام منظم و 28یا29روزست.ده اریبهشت پریود شدم و از 10تا 18سیکل ی روزرمیون نزدیکی داشتم بعد ازون دل دردا و سردرای خفیف دارم دلم نفخ داره و الان چندروز مونوه به پریودی و حتی از هفته قبل دردپریودی دارم و ترشحاتمم زیاد شده در ضمن اون هفته ترشح نارنجی رنگی فقط یکبار دیدم.امکان داره باردار باشم؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگه نزدیکی شما در روزهای تخمک گذاری که معمولا چهارده روز قبل از پریود بعدیتون هست باشه، امکان بارداری وجود داره، بعد از تاخیر پریود میتونین با بی بی چک تست بدین یا آزمایش خون بدین که زودتر نشون میده.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشین ,من 19 سالمه و تازه عروسی کردم , آیا ممکنه با اینکه از کاندوم استفاده کرده باشیم من باردار بشم؟؟ آخه من زمان پریودم دیر کرده و نمیخوام از الان بچه دار بشم خییلی زوده برام لطفا راهنمایی کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عروس خانم , اگه از سالم بودن کاندوم مطمئن باشین نخیر امکان بارداری وجود نداره , و دیر کردن زمان پریودتون میتونه دلیل دیگه ای داشته باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من 20سالمه و 8 ماهه عقد کردم , چند روز پیش با نامزدم رابطه سطحی داشتیم منتهی بعد از رابطه بدون دخول ازم خون اومد , دلیل این خونریزی چی میتونه باشه ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , بدون معاینه که نمیشه دلیلش رو گفت ولی به زیاد از پرده بکارتتون بوده باشه بهتره به پزشک متخصص مراجعه کنین و معاینه بشین.

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام و تشکر از سایت بسیاااار خوبتون , بنده 37 سالمه و دو تا بچه یکی دختر و یکی پسر دارم , معمولا درقبل از پریود سینه هام بزرگ میشن و شکم درد میگیرم منتهی این سری حالت تهوع هم دارم به دلیل اینکه علای بارداری و پریود شبیه به هم هستن شک دارم...

با سلام و تشکر از سایت بسیاااار خوبتون , بنده 37 سالمه و دو تا بچه یکی دختر و یکی پسر دارم , معمولا درقبل از پریود سینه هام بزرگ میشن و شکم درد میگیرم منتهی این سری حالت تهوع هم دارم به دلیل اینکه علای بارداری و پریود شبیه به هم هستن شک دارم نمیدونم باردارم یا نه البته اینم بگم که 3 روز از روز دقیق پریودم گذشته , بی بی چک استفاده کردم منفی نشون داد, ولی بازم نگرانم , آیا بی بی چک ها همیشه درست نتیجه رو نشون میدن؟ میشه راهنماییم کنین؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خیلی ممنونم از لطف شما , هر خانمی بدن خودش رو بهتر از دیگران میشناسه , نخیر ممکنه بی بی چک ها اشتباه نتیجه بدن , بهترین راه کار براتون اینه که یکی دو روزی هم صبر داشته باشین و اگه پریودنشدین آزمایش بتا بدین تا از باردار بودن و یا نبودن...

سلام خیلی ممنونم از لطف شما , هر خانمی بدن خودش رو بهتر از دیگران میشناسه , نخیر ممکنه بی بی چک ها اشتباه نتیجه بدن , بهترین راه کار براتون اینه که یکی دو روزی هم صبر داشته باشین و اگه پریودنشدین آزمایش بتا بدین تا از باردار بودن و یا نبودن اطمینان کامل داشته باشین .

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشین, بالا رفتن درجه حرارات بدن از نشانه های بارداریه؟ من هر روز درجه حرارات بدنم رو چک میکنم معمولا روی36 میشد الان درست 10روزه 37.4 نشون میده و از 37 پایین نیومده آیا این نشان دهنده اینه که من باردارم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , نخیر! بالا رفتن درجه حرارات بدن فقط در روز تخمک گذاری احتمال داره که اونم در اندازه نیم درجه میره بالا , به دلیل اینکه دمای بدن در ساعات مختلف روز متغیره بهتره هر روز در ساعت مشخصی دمای بدن اندازه گرفته شه .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من 20سالمه و نامزد هستم ولی عقد نشدیم ولی خانواده ها در جریان هستن من و نامزدم رابطه ای داشتیم و یه قطره از منی رو آلت من خورد اونم روی شورتم خورد (من باکره هستم هنوز ), و الان پریودم دیر کرده آیا ممکنه من حامله باشم؟؟؟ خییلیی...

سلام خسته نباشید من 20سالمه و نامزد هستم ولی عقد نشدیم ولی خانواده ها در جریان هستن من و نامزدم رابطه ای داشتیم و یه قطره از منی رو آلت من خورد اونم روی شورتم خورد (من باکره هستم هنوز ), و الان پریودم دیر کرده آیا ممکنه من حامله باشم؟؟؟ خییلیی نگرانم نمیتونم به کسی چیزی بگم تو رو خدا کمکم کنین؟؟؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام گلم, احتمال بارداری وجود نداره به احتمال به دلیل استرس نظم پریودتون به هم خورده و دیر کرده نگران نباشین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام آیا ممکنه سندرم قاعدگی از قبل در بدن نبوده و بعد به وجود بیاد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانمی, در بعضی مواقع بله منتهی بعضی از خانم ها هستند که در حالی که سندرم قاعدگی دارن خودشون اطلاعی ندارن و یا سندرم قاعدگی رو گاها تجربه میکنن در کل در بدن هر خانمی این سندرم به شکل متفاوتی خودشو نشون میده.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/