با 10 کار رابطه خود را با همسرتان رویایی کنید

با 10 کار رابطه خود را با همسرتان رویایی کنید

یک روانشناس با تجربه می گوید : من به عنوان يك زن روانشناس، سبك هاى ارتباطى بسيارى در ميان زن و شوهرها ديده ام ، افرادى كه براى مشاوره مراجعه مى كنند مشخصا به دنبال ايجاد تغيیرى در چيزى هستند كه آن را يك مشكل در روابط زناشوییشان تلقى مى كنند، مشكلات دامنه گسترده اى دارند، از زخم زبان زدن در روابط گرفته تا جنگ و دعوا به خاطر خيانت و حواشى آن. از ميان همه اين ها متوجه ١٠ ويژگى روابط موفق ، شده ام، اين ويژگى ها جزء جدايى ناپذير پايه يك روابط زناشویی موفق هستند كه شانس اين را كه از عهده مشكلاتى كه خواه ناخواه در زندگى پيش مى آيند بر بياييم بالا مى برند

-1 دوستى زن و شوهر:

زوج هايى كه روابط زناشویی دوستانه ای باهم دارند رابطه یشان دوام بيشترى دارد ، آنها نه تنها عاشق يكديگر هستند ، بلكه يكديگر را به طور واقعى به عنوان يك انسان دوست دارند، از اينكه باهم گردش بروند لذت مى برند، حتى آنها احتمالا يكديگر را بهترين دوست خود مى دانند .

2- شوخ طبعى در روابط زناشویی:

زوج هايى كه توانايى خندادن يكديگر را دارند ، در صورت وقوع تعارضات، توانايى بيشترى در حل آن دارند. شوخ طبعى يك ابزار عالى براى تعديل خلق در روابط زناشویی است، من متوجه شده ام استفاده از القاب خنده دار به عنوان شوخى نشان دهنده علاقه و انس بى اندازه به يكديگر است.

hamsardari001.jpg

3- ارتباط بین زن و شوهر:

ارتباط بین زن و شوهر، ضمن اينكه خيلى واضح به نظر مى رسد ، بسیاری از زوج ها در آن خوب عمل نمى كنند، افرادى که مى توانند در موقع بروز مشكل احساسات خود را بيان كنند و همان موقع آن را حل كنند ، از انباشته كردن انبوه مشكلات روى هم جلوگيرى مى كنند، مشکلاتی كه هميشه احتمال انفجارشان هست .

٤- تقسيم كار بین زن و شوهر:

زن و شوهرهایی که مسئولیت مراقبت از خانه و کودکان را با یکدیگر تقسیم می کنند، به طوری که مورد توافق طرفین باشد، به احتمال کمتری وظیفه ای را که دارند، بی عدالتی تلقی می کنند، هر دو در کارها شرکت می کنند و هر دو در رابطه شان نقشی ایفا می کنند.

hamsardari3.jpg

5- صمیمیت جنسی در روابط زناشویی:

زن و شوهرهایی که نیاز جنسیشان برآورده می شود، یا اگر هم سطح نیازهایشان یکسان نیست، باهم سازش کرده اند، احساس می کنند مورد مراقبت طرف مقابلشان هستند. برخی بسیار فعال هستند و نیاز به چندین بار رابطه در طول هفته دارند، اما برخی بسیار کمتر از آن نیاز دارند. البته هیچ مقدار نیازی درست یا اشتباه نیست، اما معمولا باید توافقی بین زوجین صورت گیرد تا هیچ کدام احساس نکند مورد بی توجهی قرار گرفته است.

6-عاطفه زن و شوهری:

به نظر می رسد زوج هایی که در طول روز به هر طریق باهم تماس فیزیکی برقرار می کنند، شادترند. این لحظات لزوما به نزدیکی جنسی منجر نمی شود و فقط راه ساده تری برای گفتن "دوستت دارم" به زبان بی زبانی است. شاید این روزها این امر، بی ارزش به نظر برسد خصوصا این روزها که همیشه عجله دارند که به "جایی" برسند. با یک بوسه، در آغوش گرفتن، نوازش موها یا نشستن روی پای طرف مقابل، می توانند کارهای عاطفی ای باشند که زوجین را در زمان سختی های زندگی به هم نزدیک نگه می دارد و روابط زناشویی آنها را مستحکم تر می کند.

hamsardari4.jpg

7-پیش بینی طلاق:

یک پژوهشگر به نام جان گاتمن مدعی است که با دقت فراوانی می تواند طلاق را پیش بینی کند، وی چهار عامل را تعیین کننده می داند که عبارتند از: انتقاد، تحقیر، دفاعی بودن و همکاری نکردن. پژوهش او نشان داده کسانی که این چهار عامل بینشان بیشتر وجود دارد، روابط زناشویی آنها مشکلات بزرگی خواهد داشت.

8- دوستان مشترک و جداگانه:

زن و شوهرهایی که بعضی دوست هایشان مشترک است و به طور جداگانه ای نیز روابط دوستانه دارند، در روابط خود احساس عزت نفس و فردیت بیشتری می کنند، این امر باعث رضایت بیشتری از خود می شود که نهایتا به رضایت بیشتر از روابط زناشویی می انجامد.

9-اعتماد بین زن و شوهر:

بیشتر ما در روابط زناشویی و دوستی به دنبال اعتماد هستیم، اگر زوجین آن چه را که می گویند انجام دهند و آنچه را که انجام می دهند بگویند، یک فضای امن و راحت ایجاد می شود و حرف هرکدامشان برای دیگری معنا می دهد.

hamsardari2.jpg

10-نظارت بر روابط زناشویی:

خیلی جالب است که تعداد زیادی از زوج ها تصویر کاملی از رابطه شان در ذهن ندارند. آنها در 10 سال آینده خود را کجا می بینند؟ هدف رابطه شان چیست؟ زوج هایی که یک منظر کلی از رابطه شان ایجاد کرده اند، می دانند زندگیشان به کدام سمت می رود، چرا که خودشان برای زندگیشان برنامه ریزی کرده اند. آنها به عنوان یک تیم، از رسیدن به اهدافشان لذت می برند و به احتمال کمتری با اتفاقات پیش آمده از مسیر زندگی خارج می شوند.

 مامانم شما را به خواندن 10 حرفی که مردان دوست دارند از همسرانشان بشنوند دعوت می کند.

 

نظر (4)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

همسره من نمیدونم واقعا خواسته هست یا ناخواسته. همش منو تحقیرمیکنه. بهم میگه مگه تو کی هستی. همیشه انتقاد میکنه. مجبور میشم از خودم دفاع کنم که آخرش باعث قهر من میشه. تو روخدا کمکم کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بهترین راه اینه که اول با خودش حرف بزنین اونم نه زمانی که بحثتون شده، زمانی که کاملا حالش خوبه و سرحاله دربارش باهاش حرف بزنین این بهترین راه حله .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , اعتماد بین زن و شوهر به چه معناست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , بیشتر ما در روابط زناشویی و دوستی به دنبال اعتماد هستیم، اگر زوجین آن چه را که می گویند انجام دهند و آنچه را که انجام می دهند بگویند، یک فضای امن و راحت ایجاد می شود و حرف هرکدامشان برای دیگری معنا می دهد.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/