امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


علائم بارداری دختر | 21 نشانه تضمینی حاملگی جنین دختر

علائم بارداری دختر علائم بارداری دختر

از زمان های قدیم روش ها مختلفی برای تشخیص جنسیت جنین وجود داشت که غلط یا درست بیشتر مردم آن را باور کرده بودند و طبق آن جلو میرفتند، امروزه از روی نشانه هایی میتوان تا حدودی حدس زد که علائم جنین دختر را دارید یا پسر. (واقعیت این هست که هیچ علامتی نمیتواند تضمینی صد در صد باشد ولی میتوان به احتمال زیاد حدس زد)
البته این گفته ها نمیتوانند جای سونوگرافی را بگیریند پس با این علائم شروع به خرید سیسمونی نکنید تا روزی که مطمئن شوید، با ما همراه شوید تا علائم بارداری جنین دختر را با شما درمیان بگذاریم.
نشانه های دختر بودن جنین داخل رحم مادر در دوران بارداری:
برخی علائم خاصی در مورد وجود جنین دختر در دوران بارداری وجود دارد، که قابل توجه بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان هم است. این علائم عبارتند از:

1.ضربان بالای جنین دختر از علائم بارداری :

از آن جایی که در کل دوران بارداری، پزشک متخصص زنان و زایمان نظارت کامل و نزدیکی بر ضربان قلب جنین دارد، بنابراین، اگر ضربان قلب جنین بالاتر از 140 الی 160 ضربه در دقیقه باشد، به راحتی می تواند بیان کند که فرزند داخل رحم مادر باردار، یک دختر بچه است، با این که این روش یک روش نیمه علمی برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری است، اما جنسیت جنین را به طور کاملا صحیح نشان می دهد.

2. موقعیت قرار گرفتن جنین دختر در قسمت بالا و یا پایین شکم مادر:

در دوران بارداری، اگر به نظر برسد که جنین در موقعیت بالای شکم مادر خود قرار دارد، این حالت نشان دهنده جنین دختر است.

3. شدید بودن ویار صبحگاهی مادر در بارداری جنین دختر :

در ابتدا، به خاطر داشته باشید که شدید بودن ویار صبحگاهی در مادران باردار، نشانه روشنی از وجود یک جنین دختر در داخل شکم آن ها است. امروزه، محققان با انجام تحقیقات گسترده ای به این نتیجه رسیده اند که دختر بودن جنین، باعث شدت یافتن ویار صبحگاهی مادران باردار در روزهای آغازین این دوران خواهد شد.

4. بروز آکنه های پوستی در مادری که جنین دختر دارند :

به یاد داشته باشید هنگامی که در طی دوران بارداری، تاول ها و جوش های زیادی بر روی پوست مادر حامله ظاهر شود، این حالت نشان دهنده دختر بودن جنین داخل رحم مادر است. فراموش نکنید که عدم تعادل هورمونی در بدن مادر باردار، باعث بروز آکنه بر روی پوست او خواهد شد.

5. شکل شکم مادر حامله در اوایل بارداری و دختر بودن جنین :

همانطور که می دانید شکل شکم مادر حامله، نقش محوری در تعیین جنسیت جنین او ایفا می کند. با آغاز دوران بارداری، اگر وزن جنین بیشتر باشد شکم مادر باردار به سمت جلو برآمده خواهد شد، که نشان دهنده پسر بودن جنین داخل رحم او است. اما زمانی که به دلیل متوسط بودن وزن جنین، او در وسط شکم مادرش قرار گیرد، دختر بودن خود را اثبات می کند.

6.، از علائم بارداری دختر شدت یافتن نوسانات خلقی در مادر حامله:

هنگامی که یک مادر باردار نوسانات خلقی ناگهانی مثل تحریک پذیری شدید، افسردگی و خشم را در دوران بارداری خود تجربه کند، احتمالا نشانه هایی از دختر بودن جنین داخل رحم او است. به یاد داشته باشید مادرانی که که جنین دختری را باردار هستند، معمولا نوسانات خلقی مخصوص دوران بارداری در آن ها بیشتر از زنانی است که در انتظار تولد نوزاد پسران می باشند.

علائم بارداری دختر

7. بزرگ شدن سینه چپ مادر حامله ، از علائم بارداری دختر:

به خاطر داشته باشید که یادداشت کردن اندازه سینه های یک خانم قبل از آغاز دوران بارداری او و در دوران بارداری و مقایسه نمودن اندازه پستان ها در دوران بارداری، در تعیین جنسیت جنین موثر خواهد بود. وقتی پستان چپ مادر باردار کمی بزرگ تر از سینه راست او باشد، به معنی دختر بودن جنین داخل رحم او است. در نهایت، فراموش نکنید که این حالت یکی از نشانه های اساسی دختر بودن جنین در دوران بارداری هر مادری است.

8. اگر بوی سیر ندهید، جنینتان دختر است :

جالب است بدانید هنگامی که زن حامله ای در دوران بارداری خود یک حبه سیر بخورد، اما بوی بدن او تغییر نکرده و به حالت طبیعی باقی بماند، او باید در انتظار تولد یک جنین دختر باشد. اما هنگامی که مادر بارداری در انتظار تولد جنین پسری است، بوی سیری که خورده است، به راحتی از منافذ پوستی او به بیرون تراوش خواهد کرد.

9. خوابیدن به پهلوی راست و دختر بودن جنین :

اگر شما به عنوان یک مادر حامله در تمام دوران بارداری خود، به سمت راست می خوابید، می توانید در انتظار به دنیا آوردن یک نوزاد دختر باشید.

10. سر مخروطی و گرد از علائم بارداری جنین دختر :

جالب است بدانید زمانی که زن بارداری، یک جنین دختر را در داخل رحم خود پرورش می دهد، تصویر سونوگرافی او نشان می دهد که جنین دارای سر مخروطی شکل و گرد است. همچنین، این تصویر نشان خواهد داد که فک جنین دختر مایل به سمت پایین بدنش است.

11. تعیین جنسیت جنین دختر با پودر خمیر مایه :

برای این منظور، یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر را در یک لیوان آب حل کرده و بعد ادرار خود را به مخلوط موجود در شیشه اضافه نمایید. اگر هنگامی که ادرار با بکینگ پودر و آب مخلوط شد، با آزاد نمودن گازهایی واکنش شدیدی از خود نشان دهد، جنین داخل رحم مادر باردار پسر است. اما از سوی دیگر، اگر شما به عنوان مادر بارداری این عمل را انجام دادید، ولی هیچ واکنشی به وجود نیامد و رنگ ادرارتان هم همچنان یکنواخت باقی ماند، بدانید که این علائم بارداری حمل یک جنین دختر است.

12. بافت موی مادران حامله و میزان براق شدن آن از علائم جنین دختر :

اگر موهای زن بارداری نازک و مات شده باشد، به این معنی است که او در حال حمل یک جنین دختر می باشد. این در حالی است که اگر موهای زنی در دوران بارداری او براق شود، نشان می دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

علائم حاملگی دختر

13. رنگ زرد ادرار مادر نشانه دختر بودن جنین :

به عنوان مادر بارداری که مشتاق دانستن جنسیت جنین داخل رحم خود هستید، به یاد داشته باشید که رنگ ادرار هر زن حامله ای کمک زیادی به تعیین جنسیت جنین او خواهد کرد. در واقع، می توان ادعا کرد که اگر رنگ ادرار مادر حامله زرد باشد، نشان دهنده حمل یک جنین دختر است.

14. ولع زیاد زن شیرینی از علائم بارداری دختر:

هنگامی که زن حامله ای با آغاز دوران بارداری خود، ولع زیادی را در مصرف مواد غذایی شیرین مانند شکلات و بستنی نشان می دهد، جنین داخل رحم او دختر خواهد بود. این در حالی است که ولع زیاد زن حامله در مصرف پنیر، تنقلات شور و خوش طعم نشان می دهد که او در انتظار تولد یک نوزاد پسر است.

15. به وجود آمدن تغییر اساسی در مشاعره مادر با حمل جنین دختر :

هنگامی که شما به عنوان یک زن حامله، با آغاز دوران بارداری خود متوجه شوید که تغییرات چشمگیری در اندازه مشاعره شما ایجاد شده است، پس بدانید که در حال انتظار تولد یک نوزاد دختر هستید. اما یادتان باشد که در مورد حمل جنین پسر، تغییر قابل توجهی در مشاعره مادر باردار به وجود نخواهد آمد.

16. خونسردی و بی تفاوتی مادر از علائم بارداری دختر:

فراموش نکنید که بروز حالت دست و پا چلفتی هم یکی دیگر از نشانه های تعیین کننده جنسیت جنین در دوران بارداری است. اما، گفته می شود که اگر زن حامله ای در طول دوران بارداری خود همچنان خونسرد و بی تفاوت باقی بماند و خود را موقر نشان دهد، او در حال حمل یک نوزاد دختر زیبا است.

 17- خواب مادر باردار نشانه ای از دختر بودن جنین:

جنسیت جنین داخل رحم زنان باردار با رویاهای مادر در مورد آن، مخالف است؛ یعنی اگر مادری در رویاهای خود یک پسر بچه ببینید، احتمالاً در آینده صاحب دختر خواهد شد.

18- علاقه بچه اول به مادر باردار از علائم جنین دختر:

این علامت در مورد مادرانی است که برای بار دوم باردار شده‌‌اند. اگر فرزند اول شما پسر بوده و علاقه‌مند به بارداری مادر خود باشد، احتمال دارد که جنین داخل شکم شما یک دختر باشد؛ اما اگر او هیچ علاقه‌ای به حاملگی مادر از خود نشان ندهد، ممکن است نوزاد یک پسر باشد.

19- افزایش وزن پدر و جنین دختر:

نیاکان ما بر این باور بودند که اگر وزن پدر در دوران بارداری، افزایش یابد، به احتمال زیاد فرزند او دختر خواهد بود.

علائم بارداری جنین دختر

20- تغییر نکردن شکل بینی مادر و احتمال دختر بودن جنین:

اگر در شکل بینی مادر باردار هیچ تغییری مشاهده نشود، احتمالاً جنین داخل رحم او دختر خواهد شد؛ اما اگر بینی مادر حامله طی نه ماه دوران بارداری در حال رشد بوده و روز به روز گسترده‌تر شود، نشان می‌دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

21- ظاهر شدن خط تیره زیر شکم، نشانه دختر بودن جنین:

خط تیره که بر روی شکم زنان حامله ظاهر می‌شود، می‌تواند نشانگر جنسیت نوزاد باشد. با توجه به اعتقاد عموم، اگر جهت این خط به بالای ناحیه شکم مادر کشیده شده و ادامه یابد، او یک پسر بچه را حامله است؛ اما اگر جهت این خط به سمت زیر شکم بوده و ادامه‌دار نباشد، نشان می‌دهد که شما یک دختر بچه را باردار هستید.
البته در نظر داشته باشید که این نشانه‌ها ممکن است در بعضی از مادران، جنسیت جنین را درست نشان داده و در بعضی دیگر، این گونه نباشد؛ اما اگر بتواند علائم موجود در بدن خود را به عنوان یک مادر حامله، درست پیش‌بینی کنید، حتماً مادر ممتازی خواهید بود؛ در غير اين صورت، فقط از شگفت‌انگیز بودن دوران بارداری خود لذت ببريد.

 

نظر (66)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

جالب بود من دوتاپسردارم الان توی پنج ماه هستم ولی شکمم خیلی کوچیکه میشه راهنمایی کنین ولی فکرکنم اینم پسرباشه آخه خیلی دختردوست دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشیدمطالب جالبی بودراستش من دوپسردارم سومی روباردارم توی غلبارگری اول گفتن احتمالادختره ولی تو۱۸هفته رفتم گفتن پسره ولی نه حالت شکمم مثل پسرداربودن هست نه ترشی میخورم بیشتر شیرینی جات دوس دارم به پهلوی راست هم همیشه خوابم خودم ته دلم...

سلام وخسته نباشیدمطالب جالبی بودراستش من دوپسردارم سومی روباردارم توی غلبارگری اول گفتن احتمالادختره ولی تو۱۸هفته رفتم گفتن پسره ولی نه حالت شکمم مثل پسرداربودن هست نه ترشی میخورم بیشتر شیرینی جات دوس دارم به پهلوی راست هم همیشه خوابم خودم ته دلم میگه دختره ولی سونوگفت پسره الان۲۷هفته هستم دلم میخواد یه سونودیگه براجنسیت بدم نظرشماچیه امکان داره دخترباشه؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

من خیلی دماغه خیلی بزرگ‌شده احتمالش چیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

واسه من بچه اولم پسر هست .اما تو ۱۳هفته گفته بودن دختره .الانم باردارم همون علایم بارداری قبلیمو دارم .اما اصلا برام مهم نیس جنسیتش چی باشه .فقط سالم باشع .خدارو شکر میکنم واسه هدیه ی قشنگش

This comment was minimized by the moderator on the site

مطالب جالب و خوبی بود ممنون

This comment was minimized by the moderator on the site

من یکروز بعداز پریودی نزدیکی داشتم احتمال داره باردار بشم الان ۱۳روز میگذره زیر شکمم درد میکنه خیلی هم نبضش میزه

This comment was minimized by the moderator on the site

به نظر من شما حتما حامله ایید یه ازمایش برو

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من الان هفته هفتم بارداری هستم 3روز آزمایش خون دادم گفتن جواب مثبته رو بچه اولم پسر بود وحشتناک ویار داشتم با لواشک میخوردم ولی الان اصلا ویار ندارم فقط زیر نافم تیر میکشه بعضی اوقات با کمر درد دارم ب نظرتون بچم چی میتونه باشه؟؟ تشکر اگه...

سلام من الان هفته هفتم بارداری هستم 3روز آزمایش خون دادم گفتن جواب مثبته رو بچه اولم پسر بود وحشتناک ویار داشتم با لواشک میخوردم ولی الان اصلا ویار ندارم فقط زیر نافم تیر میکشه بعضی اوقات با کمر درد دارم ب نظرتون بچم چی میتونه باشه؟؟ تشکر اگه جواب منو بدید؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته هفتم بارداریمه خیلی زودویاروفهمیدم کموبیش حالت تهوع واستفراغ دارم میلم بیشتربه آبغوره وترشی ومیوه ی شوره بنظرتون چیه نی نیم؟?

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من شش هفته پیش آیودی گذاشتم ولی تو اون مدت یکبار نزدیکی داشتم درحالیکه دکتر گفته بود تا شش هفته کاری نکنید بخوام تست حاملگی بدم از چه زمانی باید یدهم چون با این دستگاه اصلا پریود نمیشم که متوجه بشم آخرین پریودیم کی بوده ،ممنونم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من همه علائم بالا ورداشتم وبچم دخترخگه

This comment was minimized by the moderator on the site

اینا هیچ کدوم درست نیست من یک دختر دارم یک پسر الانم سومی رو باردارم سر هر کدوم هم یک مدل بودم هیچ کدوم عین هم نبود اتفاقا سر پسرم از اول تهوع داشتم ولی سر دخترم بعد 8 هفته شروع شد. ضربان قلب هر دوشون بالای 140 بود. سر هیچ کدوم میل به شیرینی نداشتم.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱۰هفتمه اصلاحالت تهوع ندارم زیردلمم یکم دردمیکنه بیشتردلم ترشی میخادبخصوص آبغوره بنظرتون بچم چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

پسره بنظرمن

This comment was minimized by the moderator on the site

من تاریخ ۱۶اسفند عادت ماهوارم تموم شد از اون به بعد عادت ماهوار نشدم فقط از بی بی چک استفاده کردم مثبت بود خالت تهوع شدید دارم هم صبح‌و هم بعد ازظهر بی حال هستم از بوی غذا خیلی بدم میاد اصلا دکتر نرفتم جنین هم خودم احساس می‌کنم تو طرف راست شکمم...

من تاریخ ۱۶اسفند عادت ماهوارم تموم شد از اون به بعد عادت ماهوار نشدم فقط از بی بی چک استفاده کردم مثبت بود خالت تهوع شدید دارم هم صبح‌و هم بعد ازظهر بی حال هستم از بوی غذا خیلی بدم میاد اصلا دکتر نرفتم جنین هم خودم احساس می‌کنم تو طرف راست شکمم موقعیت داره
بنظرتون نوزادم دختره یا پسر؟؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

عزیزم هفته چندت هست که حس میکنی طرف راستت هست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام یک ھفتہ از نزدیکیم گذشتہ حالت تھوع دارم ایا حاملہ ام ویا ازگرما

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
باید بعد از 5-10 روز بعد از تاخیر در پریود میتونید از بی بی چک استفاده کنید
با این موردی که فرمودی نمیشه گفت

This comment was minimized by the moderator on the site

من هفته پانزدهم هستم رفتم سونوبهم گفتن دختره میتونه اشتباه باشه ولی من اصلا ویار دختر ندارم

This comment was minimized by the moderator on the site

ویار معیار دقیقی برا تشخیص جنسیت جنین نیست
ولی اگه بخوام کلی جواب بدم بله احتمال اشتباه سونوگرافی هم وجود داره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من الان ۱۴ هفتگی سونوگرافی رفتم گفته پسره اما سونوگرافی غربالگری رفتم امکان داره دخترباشه میتونه سونوگرافی ۱۴ هفتگی خوب تشخیص نده

This comment was minimized by the moderator on the site

یه دختر دیگه دارم با اینکه علائمی که تو دختر قبلی داشته ام از این ندارم نه حالت تهوع دارم نه تو ۲ ماهگی تکان خورده اینکه میگن پسر تو ۵ ماهگی تکان میخوره راسته آیا

This comment was minimized by the moderator on the site

من بچه ی اولم پسر بود وافعا تا ۵ ماهگی نفهمیدم تکون خوردنشو فکر میکنم درس باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته دوازدهم رفتم سونوگرافی گفتن ۸۰ درصد علائمش پسره بعد تو ۱۸ هفتگی که رفتم گفتن از هر ده نفر یه نفر اینجوری میشه شده دختر

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من دیروز نزدیکی داشتم احتمال میدم بارداری ناخواسته داشته باشم از قرص ها استفاده کردم کی میتونم از بی بی چک برای مطمئن شدن ااستفاده کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
زمان درست استفاده از بی بی چک حدودا 10 روز بعد از تاخیر پریود هست

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location