امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


علائم بارداری دختر | 21 نشانه تضمینی حاملگی جنین دختر

علائم بارداری دختر علائم بارداری دختر

از زمان های قدیم روش ها مختلفی برای تشخیص جنسیت جنین وجود داشت که غلط یا درست بیشتر مردم آن را باور کرده بودند و طبق آن جلو میرفتند، امروزه از روی نشانه هایی میتوان تا حدودی حدس زد که علائم جنین دختر را دارید یا پسر. (واقعیت این هست که هیچ علامتی نمیتواند تضمینی صد در صد باشد ولی میتوان به احتمال زیاد حدس زد)
البته این گفته ها نمیتوانند جای سونوگرافی را بگیریند پس با این علائم شروع به خرید سیسمونی نکنید تا روزی که مطمئن شوید، با ما همراه شوید تا علائم بارداری جنین دختر را با شما درمیان بگذاریم.
نشانه های دختر بودن جنین داخل رحم مادر در دوران بارداری:
برخی علائم خاصی در مورد وجود جنین دختر در دوران بارداری وجود دارد، که قابل توجه بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان هم است. این علائم عبارتند از:

1.ضربان بالای جنین دختر از علائم بارداری :

از آن جایی که در کل دوران بارداری، پزشک متخصص زنان و زایمان نظارت کامل و نزدیکی بر ضربان قلب جنین دارد، بنابراین، اگر ضربان قلب جنین بالاتر از 140 الی 160 ضربه در دقیقه باشد، به راحتی می تواند بیان کند که فرزند داخل رحم مادر باردار، یک دختر بچه است، با این که این روش یک روش نیمه علمی برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری است، اما جنسیت جنین را به طور کاملا صحیح نشان می دهد.

2. موقعیت قرار گرفتن جنین دختر در قسمت بالا و یا پایین شکم مادر:

در دوران بارداری، اگر به نظر برسد که جنین در موقعیت بالای شکم مادر خود قرار دارد، این حالت نشان دهنده جنین دختر است.

3. شدید بودن ویار صبحگاهی مادر در بارداری جنین دختر :

در ابتدا، به خاطر داشته باشید که شدید بودن ویار صبحگاهی در مادران باردار، نشانه روشنی از وجود یک جنین دختر در داخل شکم آن ها است. امروزه، محققان با انجام تحقیقات گسترده ای به این نتیجه رسیده اند که دختر بودن جنین، باعث شدت یافتن ویار صبحگاهی مادران باردار در روزهای آغازین این دوران خواهد شد.

4. بروز آکنه های پوستی در مادری که جنین دختر دارند :

به یاد داشته باشید هنگامی که در طی دوران بارداری، تاول ها و جوش های زیادی بر روی پوست مادر حامله ظاهر شود، این حالت نشان دهنده دختر بودن جنین داخل رحم مادر است. فراموش نکنید که عدم تعادل هورمونی در بدن مادر باردار، باعث بروز آکنه بر روی پوست او خواهد شد.

5. شکل شکم مادر حامله در اوایل بارداری و دختر بودن جنین :

همانطور که می دانید شکل شکم مادر حامله، نقش محوری در تعیین جنسیت جنین او ایفا می کند. با آغاز دوران بارداری، اگر وزن جنین بیشتر باشد شکم مادر باردار به سمت جلو برآمده خواهد شد، که نشان دهنده پسر بودن جنین داخل رحم او است. اما زمانی که به دلیل متوسط بودن وزن جنین، او در وسط شکم مادرش قرار گیرد، دختر بودن خود را اثبات می کند.

6.، از علائم بارداری دختر شدت یافتن نوسانات خلقی در مادر حامله:

هنگامی که یک مادر باردار نوسانات خلقی ناگهانی مثل تحریک پذیری شدید، افسردگی و خشم را در دوران بارداری خود تجربه کند، احتمالا نشانه هایی از دختر بودن جنین داخل رحم او است. به یاد داشته باشید مادرانی که که جنین دختری را باردار هستند، معمولا نوسانات خلقی مخصوص دوران بارداری در آن ها بیشتر از زنانی است که در انتظار تولد نوزاد پسران می باشند.

علائم بارداری دختر

7. بزرگ شدن سینه چپ مادر حامله ، از علائم بارداری دختر:

به خاطر داشته باشید که یادداشت کردن اندازه سینه های یک خانم قبل از آغاز دوران بارداری او و در دوران بارداری و مقایسه نمودن اندازه پستان ها در دوران بارداری، در تعیین جنسیت جنین موثر خواهد بود. وقتی پستان چپ مادر باردار کمی بزرگ تر از سینه راست او باشد، به معنی دختر بودن جنین داخل رحم او است. در نهایت، فراموش نکنید که این حالت یکی از نشانه های اساسی دختر بودن جنین در دوران بارداری هر مادری است.

8. اگر بوی سیر ندهید، جنینتان دختر است :

جالب است بدانید هنگامی که زن حامله ای در دوران بارداری خود یک حبه سیر بخورد، اما بوی بدن او تغییر نکرده و به حالت طبیعی باقی بماند، او باید در انتظار تولد یک جنین دختر باشد. اما هنگامی که مادر بارداری در انتظار تولد جنین پسری است، بوی سیری که خورده است، به راحتی از منافذ پوستی او به بیرون تراوش خواهد کرد.

9. خوابیدن به پهلوی راست و دختر بودن جنین :

اگر شما به عنوان یک مادر حامله در تمام دوران بارداری خود، به سمت راست می خوابید، می توانید در انتظار به دنیا آوردن یک نوزاد دختر باشید.

10. سر مخروطی و گرد از علائم بارداری جنین دختر :

جالب است بدانید زمانی که زن بارداری، یک جنین دختر را در داخل رحم خود پرورش می دهد، تصویر سونوگرافی او نشان می دهد که جنین دارای سر مخروطی شکل و گرد است. همچنین، این تصویر نشان خواهد داد که فک جنین دختر مایل به سمت پایین بدنش است.

11. تعیین جنسیت جنین دختر با پودر خمیر مایه :

برای این منظور، یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر را در یک لیوان آب حل کرده و بعد ادرار خود را به مخلوط موجود در شیشه اضافه نمایید. اگر هنگامی که ادرار با بکینگ پودر و آب مخلوط شد، با آزاد نمودن گازهایی واکنش شدیدی از خود نشان دهد، جنین داخل رحم مادر باردار پسر است. اما از سوی دیگر، اگر شما به عنوان مادر بارداری این عمل را انجام دادید، ولی هیچ واکنشی به وجود نیامد و رنگ ادرارتان هم همچنان یکنواخت باقی ماند، بدانید که این علائم بارداری حمل یک جنین دختر است.

12. بافت موی مادران حامله و میزان براق شدن آن از علائم جنین دختر :

اگر موهای زن بارداری نازک و مات شده باشد، به این معنی است که او در حال حمل یک جنین دختر می باشد. این در حالی است که اگر موهای زنی در دوران بارداری او براق شود، نشان می دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

علائم حاملگی دختر

13. رنگ زرد ادرار مادر نشانه دختر بودن جنین :

به عنوان مادر بارداری که مشتاق دانستن جنسیت جنین داخل رحم خود هستید، به یاد داشته باشید که رنگ ادرار هر زن حامله ای کمک زیادی به تعیین جنسیت جنین او خواهد کرد. در واقع، می توان ادعا کرد که اگر رنگ ادرار مادر حامله زرد باشد، نشان دهنده حمل یک جنین دختر است.

14. ولع زیاد زن شیرینی از علائم بارداری دختر:

هنگامی که زن حامله ای با آغاز دوران بارداری خود، ولع زیادی را در مصرف مواد غذایی شیرین مانند شکلات و بستنی نشان می دهد، جنین داخل رحم او دختر خواهد بود. این در حالی است که ولع زیاد زن حامله در مصرف پنیر، تنقلات شور و خوش طعم نشان می دهد که او در انتظار تولد یک نوزاد پسر است.

15. به وجود آمدن تغییر اساسی در مشاعره مادر با حمل جنین دختر :

هنگامی که شما به عنوان یک زن حامله، با آغاز دوران بارداری خود متوجه شوید که تغییرات چشمگیری در اندازه مشاعره شما ایجاد شده است، پس بدانید که در حال انتظار تولد یک نوزاد دختر هستید. اما یادتان باشد که در مورد حمل جنین پسر، تغییر قابل توجهی در مشاعره مادر باردار به وجود نخواهد آمد.

16. خونسردی و بی تفاوتی مادر از علائم بارداری دختر:

فراموش نکنید که بروز حالت دست و پا چلفتی هم یکی دیگر از نشانه های تعیین کننده جنسیت جنین در دوران بارداری است. اما، گفته می شود که اگر زن حامله ای در طول دوران بارداری خود همچنان خونسرد و بی تفاوت باقی بماند و خود را موقر نشان دهد، او در حال حمل یک نوزاد دختر زیبا است.

 17- خواب مادر باردار نشانه ای از دختر بودن جنین:

جنسیت جنین داخل رحم زنان باردار با رویاهای مادر در مورد آن، مخالف است؛ یعنی اگر مادری در رویاهای خود یک پسر بچه ببینید، احتمالاً در آینده صاحب دختر خواهد شد.

18- علاقه بچه اول به مادر باردار از علائم جنین دختر:

این علامت در مورد مادرانی است که برای بار دوم باردار شده‌‌اند. اگر فرزند اول شما پسر بوده و علاقه‌مند به بارداری مادر خود باشد، احتمال دارد که جنین داخل شکم شما یک دختر باشد؛ اما اگر او هیچ علاقه‌ای به حاملگی مادر از خود نشان ندهد، ممکن است نوزاد یک پسر باشد.

19- افزایش وزن پدر و جنین دختر:

نیاکان ما بر این باور بودند که اگر وزن پدر در دوران بارداری، افزایش یابد، به احتمال زیاد فرزند او دختر خواهد بود.

علائم بارداری جنین دختر

20- تغییر نکردن شکل بینی مادر و احتمال دختر بودن جنین:

اگر در شکل بینی مادر باردار هیچ تغییری مشاهده نشود، احتمالاً جنین داخل رحم او دختر خواهد شد؛ اما اگر بینی مادر حامله طی نه ماه دوران بارداری در حال رشد بوده و روز به روز گسترده‌تر شود، نشان می‌دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

21- ظاهر شدن خط تیره زیر شکم، نشانه دختر بودن جنین:

خط تیره که بر روی شکم زنان حامله ظاهر می‌شود، می‌تواند نشانگر جنسیت نوزاد باشد. با توجه به اعتقاد عموم، اگر جهت این خط به بالای ناحیه شکم مادر کشیده شده و ادامه یابد، او یک پسر بچه را حامله است؛ اما اگر جهت این خط به سمت زیر شکم بوده و ادامه‌دار نباشد، نشان می‌دهد که شما یک دختر بچه را باردار هستید.
البته در نظر داشته باشید که این نشانه‌ها ممکن است در بعضی از مادران، جنسیت جنین را درست نشان داده و در بعضی دیگر، این گونه نباشد؛ اما اگر بتواند علائم موجود در بدن خود را به عنوان یک مادر حامله، درست پیش‌بینی کنید، حتماً مادر ممتازی خواهید بود؛ در غير اين صورت، فقط از شگفت‌انگیز بودن دوران بارداری خود لذت ببريد.

 

نظر (145)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام . بچه ها منم سر دلم کلی اومده بالا تقریبا ۸هفته ام اصلا حالت تحو ندارم بچه ام احساس میکنم سمت چپه به نظرتون بچم چیه ؟؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من شش هفته باردارم یکسره دلم چیزای شیرین میخواد یکسره پهلویه راست میخوابم نمیتونم پهلویه چپ بخوابم صورتم پر جوش شده بچه اولم پسره بنظرتون بچه ام چیه خیلی علاقه زیادی دارم بدونم چیه بچم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته ۶بارداری هستم دوتا دختر دارم هیچ علاقه ای به شیرینی جات ندارم اما ترشی و شوری خیلی دوست دارم پوست صورتم هم خیلی تمیز شده ،اضلا حالت تهوع ندارم خیلی گرسنه ام میشه امابعدازظهرها یه خورده کسل میشم بنظرتون نی نی من چیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

ان شاالله همونی باشه که خیلی دوس داری

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من الان ۱۰ روزاز پرویدم میگذره یعنی حامله هستم حالت تهوع هم ندارم

This comment was minimized by the moderator on the site

انشالا خدا به همتون کمک کنه

This comment was minimized by the moderator on the site

مه موهایی بدنم زیاد شده اما از سرم کم شده نی نی من سه ماه خیلی خوش دارم بفهمم چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته ی یازدهم غربالگری اول رفتم دکتر احتمال داددختر،ضربان قلبش ۱۷۸وخلفی هستش میشه کمکم کنید،جنسیت،بچم،چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی خوبه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خوبید من دوتادختردارم وچهارماهه که باردارم غربالگری اول گفت احتمال زیادپسره ولی دومی گفت دختر خودم موندم کسی راهنمایی میکنه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانوم های عزیز بنظر شما من میتونم بچه دار شم آخه ۴۳ سالمه

This comment was minimized by the moderator on the site

اره وقتی خدابخداوخودت دوست داشته باشی هرچیزغیرممکن ممکن میشه :

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته ۷ بارداریمه اصلا حالت تهوع ندارم ب شوری جات علاقه دارم ولی ب ترشی جات کم ، و به شیرینی هیچ میلی ندارم از بعد از نزدیکیم مدام زیر دلم تیر میکشه نینیم تقریبا سمت راست شکممه ، بنظرتون چیه جنسیتش؟؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

منم روبچه اولم اینجوربودم پسربود ...پسره ?

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من 33روزه که حامله هستم بی خوابی،بی اشتهایی،سرگیجه،استرس زیاد،تپش قلب وسینه سمت چپم بزرگ شده به نظرتون دختره یاپسره،

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من،۲۹ آذر سونو دارم، ۱۶ هفتمه،خیلی کنجکاوم ک جنسیتش رو بدونم، حالت تهوع ندارم، شکمم به نسبت بزرگه، ولی حس میکنم سینه چپم بزرگتر از راسته، بنظرتون جنسیتش چیه؟؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

من یه ماهه که حامله ام نه حالت تهویی دارم نه چیزی فقط وقتایی کسل میشم حوصله هیچیم نمیشه زیاد خوابم میگیره یعنی بچم چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من در شش هفته ای رفتم سونگرافی گفت جنین دیده نمیشه الان تو هفت هفته ای هستم احساس میکنم چیزی هست تو شکمم میتونه جنین باشه خیلی نگرانم کمکم کنید و همیشه سمت راستم درد میکنه جنسیت میشه دختر باشه چون دو تا پسر دارم بعضی موقها حال تهول دارم جواب...

سلام من در شش هفته ای رفتم سونگرافی گفت جنین دیده نمیشه الان تو هفت هفته ای هستم احساس میکنم چیزی هست تو شکمم میتونه جنین باشه خیلی نگرانم کمکم کنید و همیشه سمت راستم درد میکنه جنسیت میشه دختر باشه چون دو تا پسر دارم بعضی موقها حال تهول دارم جواب بدین ممنون

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

بنظرم پسره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بچه شما پسره چون من برعکس صبحا حالت تهوع زیاد داشتم بچم دختربود الان ۲دختردارم

This comment was minimized by the moderator on the site

من هفته ۶بارداری هستم هیچ علایمی ندارم نه حالت تهوع نه استفراغ نه ویار! بنظرتون بچه پسره یا دختر؟

This comment was minimized by the moderator on the site

من اصن یه ذره تا الان که هفته ۲۵ تهوع و اینها نداشتم سونو هم گفت نی نی دخمل

This comment was minimized by the moderator on the site

بچه شما پسره منم همین جور بودم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من الان تو هفته 9 هستم چیزای ترش دوس دارم سینه راستم بزرگ‌تر شده گلوم داغ میکنه ‌و سرم همش سنگیین همش دوس دارم دراز بکشم به نظرتون جنسیت چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

به نظرم پسردارید چون من سر پسرم ترشی خور بودم

This comment was minimized by the moderator on the site

جالب اینه الان ک دارم اینو مینویسم داره صدای اذان میاد پس به حق همین اذان از خدا میخام مراقب تمام مامانا و نینی هاشون باشه و هرچی از خدا میخان رو بهشون بده و به منو نی نی ام هم کمک‌کنه .
آمین??

This comment was minimized by the moderator on the site

??الهی آمین

This comment was minimized by the moderator on the site

الهی امین

This comment was minimized by the moderator on the site

الهی آمین

This comment was minimized by the moderator on the site

الهی آمین

This comment was minimized by the moderator on the site

الاهی امین من یه پسردارم پسرم سرش شیرنی زیاد میخوردم الانم سه ماهه باردارم وخیلی ترشی دوس دارم به نظرتون چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بابا حاملگی چیه از اولش تا به دنیا امدنش بدبختی استرس داریم همش

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱۰روز ازپریودیم میگذره هرازگاهی کمی از یه نقطه طرف چپ شکمم درد میکنه احتمال بارداری وجود داره همچنین یه کم سینه سمت چپم دردمیکنه؟

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location