امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


علائم بارداری دختر | 21 نشانه تضمینی حاملگی جنین دختر

علائم بارداری دختر علائم بارداری دختر

از زمان های قدیم روش ها مختلفی برای تشخیص جنسیت جنین وجود داشت که غلط یا درست بیشتر مردم آن را باور کرده بودند و طبق آن جلو میرفتند، امروزه از روی نشانه هایی میتوان تا حدودی حدس زد که علائم جنین دختر را دارید یا پسر. (واقعیت این هست که هیچ علامتی نمیتواند تضمینی صد در صد باشد ولی میتوان به احتمال زیاد حدس زد)
البته این گفته ها نمیتوانند جای سونوگرافی را بگیریند پس با این علائم شروع به خرید سیسمونی نکنید تا روزی که مطمئن شوید، با ما همراه شوید تا علائم بارداری جنین دختر را با شما درمیان بگذاریم.
نشانه های دختر بودن جنین داخل رحم مادر در دوران بارداری:
برخی علائم خاصی در مورد وجود جنین دختر در دوران بارداری وجود دارد، که قابل توجه بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان هم است. این علائم عبارتند از:

1.ضربان بالای جنین دختر از علائم بارداری :

از آن جایی که در کل دوران بارداری، پزشک متخصص زنان و زایمان نظارت کامل و نزدیکی بر ضربان قلب جنین دارد، بنابراین، اگر ضربان قلب جنین بالاتر از 140 الی 160 ضربه در دقیقه باشد، به راحتی می تواند بیان کند که فرزند داخل رحم مادر باردار، یک دختر بچه است، با این که این روش یک روش نیمه علمی برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری است، اما جنسیت جنین را به طور کاملا صحیح نشان می دهد.

2. موقعیت قرار گرفتن جنین دختر در قسمت بالا و یا پایین شکم مادر:

در دوران بارداری، اگر به نظر برسد که جنین در موقعیت بالای شکم مادر خود قرار دارد، این حالت نشان دهنده جنین دختر است.

3. شدید بودن ویار صبحگاهی مادر در بارداری جنین دختر :

در ابتدا، به خاطر داشته باشید که شدید بودن ویار صبحگاهی در مادران باردار، نشانه روشنی از وجود یک جنین دختر در داخل شکم آن ها است. امروزه، محققان با انجام تحقیقات گسترده ای به این نتیجه رسیده اند که دختر بودن جنین، باعث شدت یافتن ویار صبحگاهی مادران باردار در روزهای آغازین این دوران خواهد شد.

4. بروز آکنه های پوستی در مادری که جنین دختر دارند :

به یاد داشته باشید هنگامی که در طی دوران بارداری، تاول ها و جوش های زیادی بر روی پوست مادر حامله ظاهر شود، این حالت نشان دهنده دختر بودن جنین داخل رحم مادر است. فراموش نکنید که عدم تعادل هورمونی در بدن مادر باردار، باعث بروز آکنه بر روی پوست او خواهد شد.

5. شکل شکم مادر حامله در اوایل بارداری و دختر بودن جنین :

همانطور که می دانید شکل شکم مادر حامله، نقش محوری در تعیین جنسیت جنین او ایفا می کند. با آغاز دوران بارداری، اگر وزن جنین بیشتر باشد شکم مادر باردار به سمت جلو برآمده خواهد شد، که نشان دهنده پسر بودن جنین داخل رحم او است. اما زمانی که به دلیل متوسط بودن وزن جنین، او در وسط شکم مادرش قرار گیرد، دختر بودن خود را اثبات می کند.

6.، از علائم بارداری دختر شدت یافتن نوسانات خلقی در مادر حامله:

هنگامی که یک مادر باردار نوسانات خلقی ناگهانی مثل تحریک پذیری شدید، افسردگی و خشم را در دوران بارداری خود تجربه کند، احتمالا نشانه هایی از دختر بودن جنین داخل رحم او است. به یاد داشته باشید مادرانی که که جنین دختری را باردار هستند، معمولا نوسانات خلقی مخصوص دوران بارداری در آن ها بیشتر از زنانی است که در انتظار تولد نوزاد پسران می باشند.

علائم بارداری دختر

7. بزرگ شدن سینه چپ مادر حامله ، از علائم بارداری دختر:

به خاطر داشته باشید که یادداشت کردن اندازه سینه های یک خانم قبل از آغاز دوران بارداری او و در دوران بارداری و مقایسه نمودن اندازه پستان ها در دوران بارداری، در تعیین جنسیت جنین موثر خواهد بود. وقتی پستان چپ مادر باردار کمی بزرگ تر از سینه راست او باشد، به معنی دختر بودن جنین داخل رحم او است. در نهایت، فراموش نکنید که این حالت یکی از نشانه های اساسی دختر بودن جنین در دوران بارداری هر مادری است.

8. اگر بوی سیر ندهید، جنینتان دختر است :

جالب است بدانید هنگامی که زن حامله ای در دوران بارداری خود یک حبه سیر بخورد، اما بوی بدن او تغییر نکرده و به حالت طبیعی باقی بماند، او باید در انتظار تولد یک جنین دختر باشد. اما هنگامی که مادر بارداری در انتظار تولد جنین پسری است، بوی سیری که خورده است، به راحتی از منافذ پوستی او به بیرون تراوش خواهد کرد.

9. خوابیدن به پهلوی راست و دختر بودن جنین :

اگر شما به عنوان یک مادر حامله در تمام دوران بارداری خود، به سمت راست می خوابید، می توانید در انتظار به دنیا آوردن یک نوزاد دختر باشید.

10. سر مخروطی و گرد از علائم بارداری جنین دختر :

جالب است بدانید زمانی که زن بارداری، یک جنین دختر را در داخل رحم خود پرورش می دهد، تصویر سونوگرافی او نشان می دهد که جنین دارای سر مخروطی شکل و گرد است. همچنین، این تصویر نشان خواهد داد که فک جنین دختر مایل به سمت پایین بدنش است.

11. تعیین جنسیت جنین دختر با پودر خمیر مایه :

برای این منظور، یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر را در یک لیوان آب حل کرده و بعد ادرار خود را به مخلوط موجود در شیشه اضافه نمایید. اگر هنگامی که ادرار با بکینگ پودر و آب مخلوط شد، با آزاد نمودن گازهایی واکنش شدیدی از خود نشان دهد، جنین داخل رحم مادر باردار پسر است. اما از سوی دیگر، اگر شما به عنوان مادر بارداری این عمل را انجام دادید، ولی هیچ واکنشی به وجود نیامد و رنگ ادرارتان هم همچنان یکنواخت باقی ماند، بدانید که این علائم بارداری حمل یک جنین دختر است.

12. بافت موی مادران حامله و میزان براق شدن آن از علائم جنین دختر :

اگر موهای زن بارداری نازک و مات شده باشد، به این معنی است که او در حال حمل یک جنین دختر می باشد. این در حالی است که اگر موهای زنی در دوران بارداری او براق شود، نشان می دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

علائم حاملگی دختر

13. رنگ زرد ادرار مادر نشانه دختر بودن جنین :

به عنوان مادر بارداری که مشتاق دانستن جنسیت جنین داخل رحم خود هستید، به یاد داشته باشید که رنگ ادرار هر زن حامله ای کمک زیادی به تعیین جنسیت جنین او خواهد کرد. در واقع، می توان ادعا کرد که اگر رنگ ادرار مادر حامله زرد باشد، نشان دهنده حمل یک جنین دختر است.

14. ولع زیاد زن شیرینی از علائم بارداری دختر:

هنگامی که زن حامله ای با آغاز دوران بارداری خود، ولع زیادی را در مصرف مواد غذایی شیرین مانند شکلات و بستنی نشان می دهد، جنین داخل رحم او دختر خواهد بود. این در حالی است که ولع زیاد زن حامله در مصرف پنیر، تنقلات شور و خوش طعم نشان می دهد که او در انتظار تولد یک نوزاد پسر است.

15. به وجود آمدن تغییر اساسی در مشاعره مادر با حمل جنین دختر :

هنگامی که شما به عنوان یک زن حامله، با آغاز دوران بارداری خود متوجه شوید که تغییرات چشمگیری در اندازه مشاعره شما ایجاد شده است، پس بدانید که در حال انتظار تولد یک نوزاد دختر هستید. اما یادتان باشد که در مورد حمل جنین پسر، تغییر قابل توجهی در مشاعره مادر باردار به وجود نخواهد آمد.

16. خونسردی و بی تفاوتی مادر از علائم بارداری دختر:

فراموش نکنید که بروز حالت دست و پا چلفتی هم یکی دیگر از نشانه های تعیین کننده جنسیت جنین در دوران بارداری است. اما، گفته می شود که اگر زن حامله ای در طول دوران بارداری خود همچنان خونسرد و بی تفاوت باقی بماند و خود را موقر نشان دهد، او در حال حمل یک نوزاد دختر زیبا است.

 17- خواب مادر باردار نشانه ای از دختر بودن جنین:

جنسیت جنین داخل رحم زنان باردار با رویاهای مادر در مورد آن، مخالف است؛ یعنی اگر مادری در رویاهای خود یک پسر بچه ببینید، احتمالاً در آینده صاحب دختر خواهد شد.

18- علاقه بچه اول به مادر باردار از علائم جنین دختر:

این علامت در مورد مادرانی است که برای بار دوم باردار شده‌‌اند. اگر فرزند اول شما پسر بوده و علاقه‌مند به بارداری مادر خود باشد، احتمال دارد که جنین داخل شکم شما یک دختر باشد؛ اما اگر او هیچ علاقه‌ای به حاملگی مادر از خود نشان ندهد، ممکن است نوزاد یک پسر باشد.

19- افزایش وزن پدر و جنین دختر:

نیاکان ما بر این باور بودند که اگر وزن پدر در دوران بارداری، افزایش یابد، به احتمال زیاد فرزند او دختر خواهد بود.

علائم بارداری جنین دختر

20- تغییر نکردن شکل بینی مادر و احتمال دختر بودن جنین:

اگر در شکل بینی مادر باردار هیچ تغییری مشاهده نشود، احتمالاً جنین داخل رحم او دختر خواهد شد؛ اما اگر بینی مادر حامله طی نه ماه دوران بارداری در حال رشد بوده و روز به روز گسترده‌تر شود، نشان می‌دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

21- ظاهر شدن خط تیره زیر شکم، نشانه دختر بودن جنین:

خط تیره که بر روی شکم زنان حامله ظاهر می‌شود، می‌تواند نشانگر جنسیت نوزاد باشد. با توجه به اعتقاد عموم، اگر جهت این خط به بالای ناحیه شکم مادر کشیده شده و ادامه یابد، او یک پسر بچه را حامله است؛ اما اگر جهت این خط به سمت زیر شکم بوده و ادامه‌دار نباشد، نشان می‌دهد که شما یک دختر بچه را باردار هستید.
البته در نظر داشته باشید که این نشانه‌ها ممکن است در بعضی از مادران، جنسیت جنین را درست نشان داده و در بعضی دیگر، این گونه نباشد؛ اما اگر بتواند علائم موجود در بدن خود را به عنوان یک مادر حامله، درست پیش‌بینی کنید، حتماً مادر ممتازی خواهید بود؛ در غير اين صورت، فقط از شگفت‌انگیز بودن دوران بارداری خود لذت ببريد.

 

نظر (198)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من باردارم هفته 9بارداریم استرس دارم و بعضی وقتا بی دلیل گریه ام میگیره از حالت استرس دلیلش چی ممنون میشم جواب بدید

This comment was minimized by the moderator on the site

دعاکنین بچم دخترباشه اخه یه دختردارم خیلی دوست ذاره ابجی

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.من5هفته حامله ام دوسه روز پیش ویارم شدید بود الان خیلی خوبم ویارندارم سمت راستم راحتترم بخوابم بهنظرتون بچه ام چیه یه پسر دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام مامانای خوبم میتونم بپرسم بچتون
کدوم سمت شکمتونه اونایی که دختر حامله ان میخوام راهنماییتون کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته ۱۶ هستم رفتم سونو گفت احتمالا دختره ممکنه اشتباه کنه بچم زیر شکممه بیشتر پهلوی چپ میخوابم صورتم اصلا لک وجو ش نزده تند دوست دارم ولی بستنی وشیرینیجات نمیخورم از چای هم زده شدم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته 25 بارداریم رادارم سپری میکنم درحالی که سونوگرافی آنومالی رفتم وگفتن بچت دختره الان ی عده میگن که پسربارداری امکان داره سونوگرافی اشتباه کنه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.۱۵روز عادت نشدمه هیچ علائمیم از حاملگی ندارم عفونت چیزیم ندارم .امکانش هست حامله باشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من هفته هفتم باردار هستم ترشي زيات دوست دارم هيچ حالتم تغير نكرده حالت تهوع ندارم بارداري اولم است به نظر شما پسر هست يا دختر

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یه پسر دارم الان باردارم از چیزهای ترس خوشم میاد بیست هفتس گفتن پسره فقط این برام مهمه که سالم باشه هربارم برام غربارگری نوشتن نتونستم انجام بدم توروخدابرام دعا کنید که سالم باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من س تا پسر دارم گذاشتم یبار دیگه باردار بشم الان یک ماهمه دل درد دارم و لکه بینی سر هر سه پسرم ویار شیرینی داشتم اما روی این یکی زیاد میلی ب شیرینی ندارم ب نظرتون این بار هم پسر هست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام مامانای گل من هفته ۵ بارداری هستم سردوتاپسرام حالم خیلی بد بود وحالت تهوع داشتم و کسل بودم و ویارشدید ولی سره این یکی اصلا حالت تهوع ندارم و خیلی هم نمیتونم بخوابم ازصبح زود بیدارمیشم کارای خونمو انجام میدم انگهر اصلا باردار نیستم بنظرتون...

سلام مامانای گل من هفته ۵ بارداری هستم سردوتاپسرام حالم خیلی بد بود وحالت تهوع داشتم و کسل بودم و ویارشدید ولی سره این یکی اصلا حالت تهوع ندارم و خیلی هم نمیتونم بخوابم ازصبح زود بیدارمیشم کارای خونمو انجام میدم انگهر اصلا باردار نیستم بنظرتون بچم چیه؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

من ۱۹ اردیبهشت پریود شدم الان سمت چپ شکمم تیرمیکشه انگار سوزن میزنی تو پوستم احتمال داره باردار باشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام،من هفته‌ی ۱۴ ام هستم ،از اول بارداریم پوستم به شدت خشک شد و روی صورت و کتفام اکنه زد .در صورتی که در حالت عادی من پوست چرب دارم ،بچه زیر شکمم هست .نمی گم ویار ترشیجات دارم ولی از شیرینی جات به شدت بدم اومده تو این بارداریم ،من یه دختر ۸ ساله...

سلام،من هفته‌ی ۱۴ ام هستم ،از اول بارداریم پوستم به شدت خشک شد و روی صورت و کتفام اکنه زد .در صورتی که در حالت عادی من پوست چرب دارم ،بچه زیر شکمم هست .نمی گم ویار ترشیجات دارم ولی از شیرینی جات به شدت بدم اومده تو این بارداریم ،من یه دختر ۸ ساله دارم و این بارداری دومم هست یادمه تو دخترم یعنی برای چیزای شیرین می مردم حتی از حلوا شکری که بدم میومد تو اون بارداریم بهش علاقه پیدا کردم .خلاصه دو سه هفته دیگه انشالله میرم غربالگری دوم .ولی یه کوچولو هیجان دارم که بدونم بچه جنسیتش چیه .به نظر شما پسره یا دختر

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من دوتا بچه دارم یه دختر یه پسر دختر الان یهویی حامله شدم خودمم راضی نبودم ولی سینه راستم بزرگ تره حالت تهوع ندارم و زیاد چیزهای ترش دوس دارم مثل دوغ ترش و۲ ماهمه و صورتم قبلا خیلی جوش و لکه داشت الان بهتر شده به نظر شما جنسیتش چیه خواهش...

سلام من دوتا بچه دارم یه دختر یه پسر دختر الان یهویی حامله شدم خودمم راضی نبودم ولی سینه راستم بزرگ تره حالت تهوع ندارم و زیاد چیزهای ترش دوس دارم مثل دوغ ترش و۲ ماهمه و صورتم قبلا خیلی جوش و لکه داشت الان بهتر شده به نظر شما جنسیتش چیه خواهش میکنم بگید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

من هفته هفتم بارداریم تهوع شدید دارم مدام خسته هستم میل به غذا ندارم از ترشی بدم میاد شیرینی دوست دارم مخصوصا حلوا شکری جنسیت چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

به نظرمن دختره

This comment was minimized by the moderator on the site

دختر هستش عزیزم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام سه ماه باردارم خیلی بی حالم حالت تهوع شدید دارم میل به هیچی ندارم هر دو سینه بزرگ شده جنسیت چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من تو۷ ماه باردارییم۰تورشیجاتولواشک بارب اناردوست داشتم تا۴ ماه نوک پستونام قهوه کم رنگ بچم سمت چپ پایین شکممه ۱۸ هفتگی سنادادم گفت دختره دیگه ندادم برام فرقی
نداره بچه اولمم دختره دوسشون دارم فقط سالم باشن خداروشکر

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۲۰ بهمن اخرین پریودم بوده و الانم شکمم بزرگ شده. تستم مثبت بود. هفته چندم بارداری میشم؟ تهوع اصلا ندارم و خیلی گشنم میشه! خطرناکه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام شما هفته ۱۴ هستید واحتمالا بچتون پسره چون اشتهاتون زیاد شده

This comment was minimized by the moderator on the site

نه هیچ خطری نداره من خودم الان 7ماهه بچه اول بار دارم منم نه حالت تهوع دارم نه چیزه دیگه داشتم همش گشتم میشد همه می گفتن پسره... رفتم سو نو دادم گفتم دختره

This comment was minimized by the moderator on the site

لطفا نظرهاتون را بگید

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/