مناسب ترین زمان استفاده از بی بی چک برای گرفتن جواب دقیق

 بی بی چک

اگر شما در حال برنامه ریزی برای باردار شدن هستید و یا اگر به تازگی رابطه جنسی محافظت نشده ای با همسر خود داشته اید، احتمالا این سوال در ذهن شما به وجود خواهد آمد که آیا من باردار هستم و یا نه؟ در ابتدا، لازم است بدانید که سریع ترین راه برای گرفتن پاسخ مطمئن در مورد این سوال، استفاده از بیبی چک است. اما چگونه باید بفهمید که بهترین و مناسب ترین زمان را برای انجام آزمایش خانگی بیبی چک به منظور تشخیص بارداری خود انتخاب کرده اید؟

مناسب ترین زمان استفاده از بیبی چک چه زمانی است؟

اولین باری که یک زن می تواند از بیبی چک استفاده کند، زمانی است که او پریود خود را از دست داده و یا در انجام مقاربت جنسی با همسر خود افراط نموده باشد. اگر شما هم مانند بسیاری از خانم های جوان در حال تلاش برای داشتن یک نوزاد هستید و دوره ماهانه یا پریود خود را از دست داده اید، ممکن است نخواهید که برای به دست آوردن جواب قطعی وضعیت بارداری خود، به اندازه کافی صبر کنید. در چنین شرایطی، می توانید با انجام تست بیبی چک، در کمترین زمان ممکن از وضعیت بارداری خود آگاه شوید. اما اگر شما هم جزء خانم هایی هستید که در حال برنامه ریزی برای داشتن یک نوزاد جدید بوده و رابطه جنسی فعالی را هم پشت سر گذاشته اید، از طرفی هم اگر در چنین شرایطی در مورد وضعیت بارداری خود نگران هستید و دلتان می خواهد تا جواب دقیق تری به دست آورید، انجام آزمایش خون به شما توصیه می شود..

هر چند که زمان استفاده از بیبی چک بسیار مهم است، اما داشتن اطلاعات کافی در مورد چگونگی به کار بردن این بیبی چک ها نیز به همان قدر حائز اهمیت می باشد.

این نکته بسیار مهم است که فرد استفاده کننده از بیبی چک، زمان دقیق و مناسب به کار بردن این کیت ها را بداند، چون اگر زنی خیلی زودتر از موعد مقرری که بر روی برچسب بیبی چک عنوان شده است، اقدام به دیدن وضعیت بارداری خود کند، نتیجه مثبتی را دریافت نخواهد کرد، حتی اگر باردار باشد. پس، به خاطر بسپارید که زمان بندی مناسب در مورد استفاده از کیت های تست بارداری خانگی از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که نتیجه به دست آمده بستگی شدیدی به زمان درست استفاده از آن دارد. پس، اگر خانمی زودتر و یا دیرتر از موعد مقرر، بیبی چک را مورداستفاده قرار دهد، ممکن است نتایج تست حاملگی او دقیق نباشد.

زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستند، باید این نکته مهم را به یاد داشته باشند که اگر از کیت های تست بارداری خانگی در موعد مقرر استفاده نکنند، جواب آزمایش آن ها منفی و کاذب خواهد بود، حتی اگر او باردار باشد. در چنین شرایطی، نتیجه منفی به دست آمده از بیبی چک می تواند وضعیت روحی و روانی خانم را به چرا جواب بیبی چک مثبت است اما علائم بارداری ندارم؟هم بریزد، چون بسیار استرس زا خواهد بود. در این حالت، مشکل اساسی این خواهد بود که وجود استرس، بیشتر از قبل سبب به تاخیر افتادن دوره ماهانه فرد شده و او را سردرگم و گیج خواهد کرد.

اگر در زمان مناسب از بی بی چک استفاده نکنید و در زمانی زودتر از موعد درج شده بر روی آن استفاده کنید، حتی اگر کیت تست بارداری بسیار هم حساس باشد، ممکن است نتیجه اشتباهی به شما بدهد، چون در روزهای آغازین دوران بارداری، میزان هورمون HCG در ادرار فرد بسیار کم بوده و حتی بیبی چک های حساس هم قادر به تشخیص آن نخواهند بود. مسلم است که در چنین شرایطی، نتیجه منفی به دست خواهد آمد، حتی اگر شما حامله باشید.

پس، هنگامی که فردی دوره ماهانه خود را از دست می دهد، باید به مدت یک تا دو هفته بعد از آن صبر کند، تا شانس بیشتری برای به دست آوردن جواب دقیق تر و نزدیک به واقعیت داشته باشد، حتی اگر فرد بتواند حدود دو هفته بعد از تخمک گذاری در بدن خود صبر کرده و سپس از بیبی چک استفاده کند، شانس او در به دست آوردن نتیجه درست بسیار بالاتر خواهد بود.

اگر به عنوان یک زن جوان رابطه جنسی محافظت‌نشده داشته باشید، ممکن است باردار شوید! در این مرحله، یکی از مشکلات متداول زنان، از دست دادن دوره قاعدگی یا به تاخیر افتادن قاعدگی است. در واقع، خانم جوان شک می‌کند که آیا حامله است یا نه. در چنین مواردی، زنان مشتاق خرید کیت تشخیص بارداری (بی بی چک) از دارخانه‌ها هستند. اما آیا همه زنان می‌توانند آزمایش بارداری خانگی را به درستی در منزل انجام دهند؟ در ادامه این مقاله، به شما کمک می‌کنیم تا بهترین زمان انجام بی بی چک را دانسته و خطوط مختلف موجود بر روی بیبی چک خانگی را دریابید.

هفده علامت بارداری قبل از دست دادن پریود ، میتواند به شما در تشخیص سریع بارداری کمک کند.

نحوه مناسب ترین زمان استفاده از بی بی چک برای گرفتن جواب دقیق

انواع بی بی چک و زمان استفاده از آنها:

در ابتدا، لازم است بدانید که تمام بی بی چکها با شناسایی میزان هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی (و یا هورمون بارداری) در نمونه ادرار، وضعیت بارداری شخص استفاده کننده را مشخص می کنند. معمولا، اکثر بیبی چک ها، بدون اشتباه حامله بودن و یا نبودن فرد استفاده کننده را به او نشان می دهند.

علاوه بر این موارد برخی از بیبی چک ها در مقایسه با بقیه کیت ها حساس بوده و قادر هستند که هر چه سریع تر، میزان هورمون بارداری را در ادرار فرد مورد نظر تشخیص دهند. همچنین، بعضی دیگر از کیت هایی که حساس تر هستند، قادر به تشخیص وجود میزان پایین تری از هورمون بارداری، حتی چهار روز قبل از زمان از دست دادن دوره ماهانه و یا هفت روز بعد از حذف آن در بدن زنان هم می باشند.

شما به عنوان یک فرد استفاده کننده از بیبی چک می توانید در مواقع استفاده از نمونه های حساس این کیت ها، تنها برچسب روی آن را خوانده و در مورد وضعیت بارداری خود، اطلاعات لازم را به دست آورید. اما اگر شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر می خواهید که طیف وسیعی از ادرار خود را اندازه گیری کنید، بیبی چک مخصوصی در دسترس شما قرار دارند که نتیجه درست را در کمترین زمان ممکن مشخص می کنند.

تست بارداری چیست و چگونه انجام میشود؟

آزمایش‌های بارداری برای نشان دادن هورمون حاملگی (گونادوتروپین کورونی (hCG)) در ادرار زنان انجام می‌شود. این هورمون پس از انجام عمل تخمک‌ گذاری و لقاح آن در رحم زنان، آزاد شده و در طی دو تا سه روز دو برابر می‌شود. پس، زنان می‌توانند با انجام تست بارداری در خانه با کمک وسیله‌ای به نام بی بی چک OB-GYN میزان این هورمون را در ادرار خود مشخص کنند. کیت تست بارداری خانگی در همه داروخانه‌ها موجود می‌باشد! اما اگر بخواهید این تست را در خانه انجام دهید، باید مطمئن شوید که همه دستورالعمل‌ها درج‌شده بر روی بروشور آن را به درستی دنبال می‌کنید.

با وجود این که بارداری زنان به کمک OB-GYN مشخص می‌شود، اما در هنگام مراجعه به پزشک متخصص زنان و زایمان، او نمونه خون فرد را مورد آزمایش قرار می‌دهد، زیرا آزمایش خون در تشخیص بارداری زنان نسبت به آزمایش ادرار دقیق‌تر عمل می‌کند.

بهترین زمان استفاده از بی بی چک بعد از دست دادن پریود است؟

 اگر در مورد زمان انجام آزمایش برای تشخیص روند بارداری در بدن خود شک دارید، بدانید که می‌توانید این آزمایش را یکبار در زمان از دست دادن چرخه قاعدگی ماهانه خود انجام دهید، زیرا این وسیله گاهی اوقات چند روز قبل از تاریخ تعیین‌شده نیز به درستی کار می‌کند. همانطور که گفته شد، کیت حاملگی، ترشح هورمون گونادوتروپین کورونی در ادرار زنان را در دوران بارداری تشخیص می‌دهد. ولی فراموش نکنید که بدن زنان ممکن است این هورمون را حتی قبل از حذف دوره قاعدگی خود، یعنی بلافاصله بعد از لقاح یافتن تخمک نیز تولید کند.

با این حال، احتمال دارد که آزمایش بارداری خانگی، قبل از حذف پریود زنان نتیجه نادرستی ندهد. در برخی موارد، حتی ظهور نتیجه مثبت در این آزمایش نیز نمی‌تواند درست باشد، زیرا ممکن است با سقط جنین هنوز هم هورمون بارداری در ادرار مادر باقی مانده باشد. بنابراین، به عنوان یک خانم جوان و بی‌تجربه صبر کنید تا چند روز از تاخیر پریود شما بگذرد تا بتوانید نتیجه درستی را به دست بیاورید.

چه زمانی نتیجه بی بی چک کاملا دقیق است؟

همه ابزارهای تست‌ حاملگی دارای صفحه مخصوصی هستند که برای تعیین بارداری زنان استفاده می‌شود. میزان دقت این نوع کیت‌ها  99٪ بوده و بهترین زمان برای انجام آزمایش حاملگی، صبح اول وقت است، زمانی که ادرار بیشتر از زمان دیگر در مثانه مادر جمع شده و مواد موجود در آن کاملا متمرکز می‌باشد. در واقع، اگر آزمایش بارداری خیلی زودتر از زمان تاخییر قاعدگی انجام گیرد، ممکن است نتیجه نادرست نشان دهد! همچنین، یادتان باشد که قبل از مصرف هر نوع بی بی چکی به تاریخ انقضای آن هم دقت کنید، زیرا این موضوع نیز در نمایش جواب درست آزمایش بسیار مهم است. میزان دقت آزمایش‌های خانگی زنان به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

در مرحله نخست، لازم است فرد با دقت دستورالعمل‌های درج‌شده بر روی بروشور کیت بارداری را مطالعه کرده و آن‌ها را دنبال کند، زیرا در این بروشور، زمان درست انجام آزمایش بارداری شده است که باید به آن دقت کرد.

وقتی عمل تخمک‌گذاری در بدن مادر صورت می‌گیرد، مدتی طول می‌کشد تا تخمک لقاح‌یافته در دیواره رحم مادر جایگزین شود. به همین دلیل، شما نمی‌توانید زودتر از موعد درج‌شده بر روی بروشور کیت‌های تست بارداری آن را مورد استفاده قرار دهید. جالب است بدانید که برای انجام این نوع تست، هرگز دیر نیست! چون چند روز پس از تخمک‌گذاری، جواب آزمایش دقیق‌تر از قبل خواهد بود.

مناسب ترین زمان استفاده از بی بی چک برای گرفتن جواب دقیق

علادم زودرس بارداری قبل از انجام تست بی بی چک:

 زنان جوان به جای نگران شدن در  مورد روند حاملگی خود، قبل از انجام دادن آزمایش خانگی می‌توانند به برخی از نشانه‌های بارداری در بدن خود توجه کنند. برخی از علائم اولیه بارداری در بدن زنان عبارتند از:

 • ظاهر شدن لکه‌های کم رنگ یا خونریزی خفیف رحمی که در زمان جایگزین شدن تخمک لقاح‌یافته در دیواره رحم مادر اتفاق می‌افتد
 • گرفتگی عضلات یا بروز احساس عجیب مانند کشیده شدن عضلات شکم
 • اگر در هنگام لمس کردن یا ماساژ دادن سینه‌های خود احساس ناراحتی و درد کردید، بدانید که این حالت می‌تواند نمایانگر حامله بودن شما باشد.
 • احساس خستگی که بدون هیچ دلیل در بدن مادر ظاهر می‌شود
 • بالا رفتن خود به خود حس بویایی زنان
 • تغییر ناگهانی در عادات غذایی، در واقع، ممکن است زنان با شروع دوران بارداری خود علاقه‌مند به خوردن برخی غذاها شوند که قبلا آن‌ها را دوست نداشتند یا شاید نخواهند غذایی را که قبلا دوست داشتند، بخورند.
 • احساس طعم ناشناس در دهان
 • افزایش ترشحات واژن که گاهی اوقات همراه با درد است
 • مواجه شدن با مشکل یبوست بدون ایجاد تغییر در رژیم غذایی قبلی خود

البته فراموش نکنید که این علائم در هفت تا ده روز اول پس از انجام عمل تخمک‌گذاری در بدن زنان مشاهده می‌شود. اگر از وجود علائم ذکر شده در بدن خود، بعد از انجام عمل تخمک‌گذاری مطمئن نیستید، می‌توانید تست بارداری را زودتر از موعد ذکر‌شده بر روی بروشور آن انجام دهید. در نهایت، یادتان باشد که قبل از انجام آزمایش، شما باید در مورد انواع مختلف آزمایش‌های حاملگی که در دسترس همگان است ، اطلاعات کاملی به دست آورید.

چه مدت طول می‌کشد تا بی بی چک، بارداری را تشخیص دهد؟

 زنان جوان می‌توانند زمان استفاده از بی بی چک نتایج آزمایش انجام‌گرفته  را بعد از پنج تا ده دقیقه بخوانند. هر خطی که بعد از ده دقیقه ظاهر شود، گمراه‌کننده بوده و شما باید آن را نادیده بگیرید. همچنین، خواندن زودتر از پنج دقیقه این نتایج نیز جواب نادرستی را به شما می‌دهد.

اگر کیت‌های تست بارداری خانگی، نتیجه مثبت را به شما نشان داد، شما باید منتظر ظاهر شدن خط دوم (برای کنترل درستی جواب آزمایش قبلی) باشید. معمولا خط دوم بعد از اینکه نمونه ادرار از روی نوار عبور کرد، خود به خود ظاهر می‌شود. البته این نوع تست‌ها دو پنجره جداگانه دارند که اگر نتیجه ازمایش مثبت باشد، خطوط باید در هر دو پنجره ظاهر شود. برخی از کیت‌های تست بارداری فقط دارای یک پنجره خاص برای نشان دادن نتیجه حاملگی زنان هستند.گاهی نیز خط کم رنگ در بی بی چک ظاهر میشود که خانم ها در سر دو راهی قرار می دهد، در بعضی موارد، ممکن است شما باردار نباشید، اما جواب آزمایش، نتیجه مثبتی را نشان دهد.

دلایل مثبت شدن کاذب بی بی چک چیست؟

 1. ادرار زنان در برخی موارد ممکن است حاوی خون یا پروتئین باشد
 2. فرد داروهایی مانند داروهای ضد انعقادی، آرام‌بخش و خواب‌آور مصرف کرده باشد
 3. هورمون بارداری ممکن است در زمان فعالیت غده هیپوفیز به میزان زیادی آزاد شود3

تعداد زیادی از آزمایشات بارداری‌ اولیه زنان که قبل از تاخیر پریود (قاعدگی) انجام می‌گیرد، نتایج نادرستی خواهد داد، زیرا مدتی طول می‌کشد تا تخمک لقاح‌یافته در دیواره رحم مادر جایگزین شود. علاوه بر این موارد، زنانی که تحت درمان ناباروری قرار می‌گیرند، ممکن است نتیجه آزمایش مثبت کاذب را در طی ده روز بعد از آخرین درمان بخود مشاهده کنند.

اگر نتیجه آزمایش کیت‌های بارداری خانگی شما منفی باشد، کیت فقط خط کنترل را نمایش می‌دهد؛ به غیر از آن، چیز دیگری نشان نخواهد داد. در چنین شرایطی، فرد می‌تواند یک هفته بعد، دوباره برای بررسی روند حامله بودن خود، آزمایش را تکرار کند. در بعضی موارد، ممکن است حتی با منفی بودن نتیجه آزمایش، شما  باردار باشید.

دلایل منفی شدن کاذب بی بی چک چیست؟

 1. ممکن است تاریخ انقضای کیت‌های آزمایشی گذشته باشد
 2. فرد دستورالعمل‌های درج‌شده بر روی بروشور را به درستی دنبال نکرده باشد
 3. اگر نمونه ادرار برای مدت زمان طولانی، یعنی 30 دقیقه یا بیشتر بر روی صفحه مخصوص کیت حاملگی قرار گیرد، می‌تواند نتیجه منفی کاذب را نشان دهد.
 4. وقتی که هورمون بارداری به اندازه کافی در ادرار زنی تولید نشود با آزمایش در زمانی زودتر از موعد مقرر انجام شود، جواب آزمایش در مراحل اولیه بارداری منفی کاذب خواهد بود.
 5. اگر بر اثر مصرف بیش از حد مایعات ادرار فرد مورد نظر بسیار رقیق شده باشد، جواب آزمایش را اشتباه نشان خواهد داد.
 6. اگر زنی قبل از انجام تست بی بی چک داروهایی مانند هیستامین و دیورتیک‌ها را مصرف کرده باشد، جواب آزمایش بارداری او منفی کاذب خواهد بود.

مناسبترین زمان دادن آزمایش خون تشخیص بارداری چه زمانی است؟

 آزمایش خون در مراکز پزشکی یا کلینیک‌ها انجام  شده و بسیار دقیق می‌باشد. با این حال، این نوع آزمایش کمتر از آزمایش ادرار، برای تشخیص بارداری زنان استفاده می‌شود. خوب است زنان با مشخص کردن وضعیت بارداری خود به کمک آزمایش ادرار، برای تشخیص دقیق از آزمایش خون هم استفاده کنند، چون در شش تا هشت روز پس از انجام عمل تخمک‌گذاری، هورمون بارداری در خون مادران نیز قابل مشاهده است. با این وجود، آزمایش خون زمان بیشتری را برای ارائه نتایج بارداری نیاز دارد. دکتر متخصص زنان و زایمان معمولا یکی از دو نوع آزمایش خون را برای مشخص شدن روند بارداری زنان توصیه می‌کند:

.آزمایش کیفی هورمونی بارداری:

 در این نوع آزمایش، نمونه خون زنان برای مشاهده وجود هر گونه علامتی از هورمون بارداری دریافت شده و مورد آزمایش قرار می‌گیرد. البته پزشکان متخصص زنان و زایمان این آزمایش را ده روز پس از حذف دوره قاعدگی زنان توصیه می‌کنند. با این حال، جالب است بدانید که تست کیفی هورمون بارداری می‌تواند سطح بارداری را حتی قبل از حذف پریود در بدن زنان تشخیص دهد.

آزمون کمی بارداری (بتا-hCG): در این نوع آزمایش، مقدار دقیق هورمون بارداری در نمونه خون زنان اندازه‌گیری شده و حتی با پایین بودن بیش از حد هورمون بارداری در مراحل اولیه حاملگی نیز درست کار می‌کند. همچنین، این نوع آزمایش خون در ترکیب با سایر آزمایشات، برای جلوگیری از بروز احتمالی حاملگی خارج رحمی یا حاملگی در لوله‌های فالوپ و نظارت بر سیستم بدن مادر پس از سقط جنین انجام می‌شود.

آزمایش خون، با وجود دقیق بودن بسیار خسته‌کننده است. تست بارداری خانگی بلافاصله جواب آزمایش را به زنان مشتاق می‌دهد. شما به عنوان یک زن جوان که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، باید یک قرار ملاقات با دکتر خود داشته و پس از مشخص شدن روند بارداری توسط بی بی چک، نمونه خون خود را به آزمایشگاه داده و منتظر نتیجه نهایی آن باشید.

اگر علاقه دارید جنسیت جنینتان را حدس بزنید ، 21 علامت دختر بودن جنین بدون سونوگرافی و اگر این علائم را دارید، جنین شما پسر است را حتما بخوانید.

 

نظر (243)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من تو هفته گذشته چن بار رابطه داشتم چند روزه حالت تهوع دارم-بیبی چک زدم منفی شد.صبحا همش حالت تهوع دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام و خسته نباشید
من ۲۱ اردیبهشت باید پریود میشدم اما نشدم ۲۴ بی بی چک زدم اما منفی بود ۲۷ هم زدم باز منفی شد دیگه نزدم تا ۱ خرداد ، ۱ خرداد زدم بازم منفی بود ، ۳ خرداد هم زدم بازم منفی بود
احتمال داره که باردار باشم ؟ چون سینه هام درد...

با سلام و خسته نباشید
من ۲۱ اردیبهشت باید پریود میشدم اما نشدم ۲۴ بی بی چک زدم اما منفی بود ۲۷ هم زدم باز منفی شد دیگه نزدم تا ۱ خرداد ، ۱ خرداد زدم بازم منفی بود ، ۳ خرداد هم زدم بازم منفی بود
احتمال داره که باردار باشم ؟ چون سینه هام درد می‌کنه مثل درد پریود شدن
دلمم درد می‌کنه دقیقا عین درد پریود ولی خون ازم نمیاد
توروخدا بهم جواب بدید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام دوستان
من از۲۲فروردینع که رابطه حفاظت نشده داشتم
اونم چن بارپشت سرهم
کمرو سردردم دارم
خیلی زودخسته میشمو گاهی اوقات سینه هامم دردمیکنه وحساس میشع
یبار یه هفته پیش بیبی چک زدم دوتا خطکمرنگ اومد
ولی دیروز که بیبی چک زدم
یه خط پررنگ روی cاومد
ف...

سلام دوستان
من از۲۲فروردینع که رابطه حفاظت نشده داشتم
اونم چن بارپشت سرهم
کمرو سردردم دارم
خیلی زودخسته میشمو گاهی اوقات سینه هامم دردمیکنه وحساس میشع
یبار یه هفته پیش بیبی چک زدم دوتا خطکمرنگ اومد
ولی دیروز که بیبی چک زدم
یه خط پررنگ روی cاومد
فرداهم نوبت پریودیمه
بنظرتون من مشکوک به بارداری هستم؟
چون دیروزبیبی چکمو روزه بودم بعدظهرزدم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من 18 سالمه 5 روز از پریودیم گذشته بی‌بی چک زدم منفی اومد یعنی ممکنه من باردار باشم چون گاهی وقتها خیلی احساس خستگی می کنم و صبح هاهم کمی حالت تهوع و سر گیجه دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

من خانومی هستم که دوهفته پیش عفونت زنان گرفتم بعد داروی واژینال استفاده کردم بعداز پیان دارو چندروز مونده بود به عادتم لکه های قهوه ای رنگ در بدنم روز یبار بهوجود امد تا دوسه روز الان از تاریخ پریودم یک روز گذشته البته هرماه دوروز زودتر میشدم...

من خانومی هستم که دوهفته پیش عفونت زنان گرفتم بعد داروی واژینال استفاده کردم بعداز پیان دارو چندروز مونده بود به عادتم لکه های قهوه ای رنگ در بدنم روز یبار بهوجود امد تا دوسه روز الان از تاریخ پریودم یک روز گذشته البته هرماه دوروز زودتر میشدم میخوام بدونم ایا من باردارم یا نه گاها تعوع هایی دارم زیر شکمم درد میگیره ولی ایجاد ترشحات سفید میشه لطفا منوراهنمایی میکنید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

اگه رابطه نداشتید که این سوالتون بی نعنی هست
واگر رابطه داشتید به شرایط رابطه بستگی داره، در کل احتمالا نه باردار نیستید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱۳ روز پیش یه رابطه داشتم روز بعدشم باید پریود میشدم ولی دیگه نشدم یه سری از علائم و هم دارم جلوگیری طبیعی دارم سوالم اینه با پیشاب هم میشه باردارشد؟ و چه زمانی از بی بی چک استفاده کنم که جواب درست بده؟

سلام من 42سالم هست چندساله دستگاه ای یو دی دارم یک هفته ست که بایدپرویدمیشدم ولی نشدم ازبی بی چک هم استفاده کردم منفی بوداحساس میکنم میخام پریودبشم ولی هیچ خبری نیست لطفا من روراهنمایی کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱۲روز ازپریم میگذره بعضی اوقات حالت تهوع دارم وزیردلم شبها میخوابم سفت میشه ولی بی بی چک استفاده کردم منفی بود حالا چکار کنم میترسم باردار نباشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وقت بخیر
من ۲۷ هر ماه پریود میشه بعداز اتمام قاعدگی دوباره دهم دوروز پریود شدم خستگی بی حوصلگی کمر درد هم دارم امکان باداری هست یا خیر

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من 17 روز از پریودیم میگزره وسینه هام و کمر دلم هم درد میکنه وترشح شدید هم دارم بی بی چک هم زدم دوتا خط اومد ولی بی بی چک شب استفاده کردم یعنی مشخص نمیشه یا واقعا باردارم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱۶ سالمه ۶ ماه ازدواج کردم تا الان هم پریود هام منظم بوده ماه پیش ۱۶ پریود شدم و سیکل قاعدگیم ۲۸ روزست الان ۳ روزه پریود نشدم از بی بی چک استفاده کردم یک خط پررنگ و یه خط نسبتا کمرنگ بود برای اطمینان دوبار هم تست گرفتم هر دو مثل هم بود...

سلام من ۱۶ سالمه ۶ ماه ازدواج کردم تا الان هم پریود هام منظم بوده ماه پیش ۱۶ پریود شدم و سیکل قاعدگیم ۲۸ روزست الان ۳ روزه پریود نشدم از بی بی چک استفاده کردم یک خط پررنگ و یه خط نسبتا کمرنگ بود برای اطمینان دوبار هم تست گرفتم هر دو مثل هم بود میخواستم بدونم من حاملم میشه لطفا کمک کنید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

بارداری احتمالا

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من رابطه محافظت نشده داشتم و بعد از ذو دقیقه قرص اورژانسی خوردم و ۱۲ساعت بعد بکی دیگه خوردم و شیش روز بعدش مثل پریود خون سیاه از من خارج میشد و تا سه روز ادامه داشت بنظرتون باردارم یا بخاطر قرصا بوده؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
من ۲۱ باید پریود میشدم اما نشدم
۲۴ بی بی چک زدم اما منفی بود
۲۷ هم زدم اما بازم منفی بود
دیگه نزدم تا ۱ خرداد اما بازم منفی بود
امروز هم که ۳ خرداد باشه بازم زدم منفی بوده
احتمال داره باردار باشم ؟
توروخدا بهم جواب بدید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱ ماه جلو گیری ندارم .. برنامه کیت تخمک گذاری نصب کردم .با روش اون رابط داشتم ..حالت تهو دارم ..ولی بالا نمیارم .. فقط گلاب ب روتون بادگلو میزنم .. پهلو هام درد میکنه . کمرم درد میکنه.. ممکن باردار باشم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ازاول زیاد تنظیم پریودنمیشدم اون ماه دوم شدم ولی این ماه قرابوددوم بشم هنوزنشدم تستم زدم منفی بود ولی الاعم هایی که گفتین ودارم یعنی باردارم

This comment was minimized by the moderator on the site

من چند روزی از وقت پریودم کذشته بعضی از علاعمی که گفتیدو دارم ولی از بی بی چک استفاده نکردم

This comment was minimized by the moderator on the site

منم الان ۳ روز از پریودیم میگذره تست هم گرفتم دوبار هر دو هم مثبت بود این علائمی که نوشته شده بود رو دارم ولی نمیدونم واقعا حاملم یا نه

This comment was minimized by the moderator on the site

هستی مطمئن باش

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۷ روز پیش رابطه کنترل نشده داشتم بلافاصله چهار تا قرص روکین خوردم ۱۲ ساعت بعد هم چهار تا دیگه خوردم الان ۶ روز گذشته پریود نشدم هنوز . امکان حاملگی هست؟ ؟،؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من امروز وقت پریدم بود ولی نشدم درد کمر دارم صبح هم حالت تهو داشتم سینه راستم دیر میکشه هراز گاهی آیا حامله هستم

This comment was minimized by the moderator on the site

دندون عقلم درد میکنه مجبور شدم قرص خشک کنندو اموکسی سلین بخورم صبح کیت بزنم مشخص میشه 5روز که تاخیر دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

من 15شهریور پری شدم فردا20نشدم بعد بیشتر وقتا شکمم و قسمت رحمم تیر میکشه میخوام بدونم من پنجمین روز عقب زدگیم بزنم کیت رو نشون میده

بارگذاری بیشتر ...

 1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/