آنچه نباید در ماه هشتم بارداری بخورید

آنچه نباید در ماه هشتم بارداری بخورید

خوراکی هایی که برای ماه هشتم بارداری مفید هستند را در آنچه باید در ماه هشتم بارداری بخورید خواندید ، در ادامه آنچه در این ماه نباید بخورید را خواهید خواند.

در طول ماه هشتم بارداری، مواد غذایی خاصی وجود دارند که شما حتما برای جلوگیری از افزایش وزن بیش از حد خود و ایجاد ناراحتی های ناشی از مصرف این غذاها، باید از خوردن آن ها خودداری نمایید . خوردن غذاهای مقوی همیشه در طول بارداری برای بهره مندی مادر و فرزند از مواد غذایی مغذی و ویتامین ها توصیه می شود. در ادامه این مقاله، برخی از مواد غذایی که باید از تغذیه دوران بارداری خود در طول ماه هشتم بارداری حذف کنید، بیان شده است. این مواد غذایی عبارتند از:

. قهوه و نوشیدنی های کافئین دار در ماه هشتم بارداری ممنوع :

شما با استفاده از تجارب خود، باید علل یبوست را که می تواند در دوران بارداری برای شما ناراحت-کننده باشد، پیدا کنید. یک روش آسان برای کاهش علائم یبوست، کم کردن قابل توجه مصرف روزانه برخی نوشیدنی هاست. یک مادر باردار باید مصرف قهوه و نوشیدنی های کافئین دار مانند نوشابه گازدار را در تغذیه دوران بارداری روزانه خود به حداقل برساند.

. شیر غیرپاستوریزه در تغذیه دوران بارداری ممنوع :

شما باید از مصرف شیر غیر پاستوریزه گاو و گوسفند در دوران بارداری خود اجتناب کنید. لازم است بدانید که مصرف شیر پاستوریزه نشده در دوران بارداری، برای سلامتی شما و فرزندتان بسیار خطرناک است، چون خطر ابتلا به توکسوپلاسموز را در مادر و جنین افزایش خواهد داد. 

استفاده زیاد از انواع ماهی ها در تغذیه دوران بارداری:

به دلیل این که ماهی هایی مانند کوسه ماهی، اره ماهی وانواع دیگر آن ها دارای میزان بالایی متیل جیوه هستند، برای همین می توانند برای سیستم عصبی جنین شما در دوران بارداری ضرر داشته باشند. اگر می خواهید در دوره بارداری از گوشت ماهی ها استفاده کنید، آنهایی را که بیش از حد چرب بوده و برای تغذیه بارداری شما و فرزندتان به منظور تامین نیازهای ضروری مفیدند، انتخاب کنید. خطری درباره خوردن ماهی در دوران بارداری را حتما بخوانید.

پنیرهای نرم را از تغذیه دوران بارداری حذف کنید :

پنیرهای کپک زده مثل پنیر بری و همچنین پنیرهایی که رگه های آبی در داخل خود دارند، مانند پنیر دانمارکی آبی می توانند حاوی لیستریا باشند. به همین دلیل است که مادران در دوران بارداری خود باید از مصرف آن ها اجتناب کنند. اگر شما به عنوان یک مادر باردار ولع زیادی در خودتان برای مصرف پنیر احساس می کنید، توصیه می شود پنیرهای سخت مانند پنیر چدار را انتخاب کنید.

اجتناب از خمیرها در تغذیه دوران بارداری:

بهترین کار در دوران بارداری مخصوصا ماه هشتم، این است که مادران حامله از مصرف هر نوع خمیری اجتناب کنند. چون خمیرها می توانند حاوی لیستریا که باعث بیماری لیستریوز می شود، هستند. اگر چه بیماری لیستریوز باعث بروز علائمی مانند علائم آنفولانزا در مادران باردار خواهد شد، اما می تواند برای نوزادان متولد نشده کشنده باشد. همچنین، لیستریا باعث می شود تا احتمال سقط جنین در مادر باردار جدی شود. پس به یاد داشته باشید تا زمانی که نوزاد شما متولد نشده است، به هیچ وجه اجازه مصرف انواع خمیرها را ندارید.

tagziye-mah-8-bardari1.jpg

تخم مرغ خام یا نیم پز در دوران بارداری ممنوع :

مادران باردار همیشه به یاد داشته باشند که باید از مصرف تخم مرغ نیم پز و یا خام در دوران بارداری خودشان اجتناب کنند. چون با مصرف آن ها، در معرض ابتلا به باکتری سالمونلا قرار خواهند گرفت، که به عنوان یک نوع مسمومیت غذایی شناخته می شود.

ممنوعیت خوردن ماهی خام با پوسته د تغذیه دوران بارداری :

شما مادر باردار نباید ماهی خام را با پوسته مصرف نمایید، همچنین از مصرف غذاهایی که با ماهی خام درست شده باشد، مانند سوشی هم در طول بارداری خود اجتناب کنید. با توجه به این نکته که مادر باردار با مصرف خام ماهی در معرض خطر مسمومیت های غذایی قرار خواهد گرفت، حتما آن ها را از تغذیه دوران بارداری روزانه دوره حاملگی خود حذف کنید.

حذف جگر و گوشت قرمز از تغذیه دوران بارداری :

بهترین کار در دوران بارداری برای مادران این است که از مصرف جگر در طول این مرحله از زندگی خود خودداری کنند. در واقع، بر اساس تحقیقات کارشناسان، تمام مادران حامله باید از مصرف جگر در طول بارداری خود اجتناب کنند. همچنین، از محصولات گوشت قرمز مانند کالباس و ژامبون نیز باید در ماه هشتم بارداری اجتناب شود، چون خطر ابتلا به توکسوپلاسموز و لیستریوز را افزایش خواهد داد.

الکل و تنباکو:

ضررها و عوارض مصرف الکل و تنباکو برای همگان آشکار است، چون استفاده از آن ها می تواند آسیب جدی به جنین شما برساند و نوزادی با عوارض جبران ناپذیر به دنیا آورید. مادران باردار باید مراقبت زیادی درباره آنچه که در دوران بارداری خود مصرف می کنند، بکنید و نیز از تاثیرگذاری این مواد در فرزند متولد نشده خود غافل نشوید.
خوردن غذاهای سالم در طول هر مرحله از حاملگی حق مسلم شماست. شما به عنوان یک مادر در ماه هشتم بارداری خود باید از مصرف مواد غذایی مختلف برای تامین نیازهای خود و فرزندتان بهره ببرید، بنابراین مطمئن شوید که تنها از غذاهای سالم و مغذی استفاده نمایید. این کار کمک خواهد کرد تا فرزندتان در طول دوران حاملگی شما رشد خوب و درستی داشته باشد. همچنین، با خوردن غذاهای مغذی می توانید اطمینان حاصل کنید که فرزندتان زمان تولد هم قوی و تندرست خواهد بود. باید بدانید که مراقبت از خودتان را در دوران حاملگی نکته بسیار مهمی است، به خصوص زمانی که شما مادر باردار به زمان زایمان خود نزدیک می شوید.

 

نظر (3)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من از جگر بز استفاده میکنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , خوردن چه شیری در دوران بارداری توصیه میشه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانمی, شما باید از مصرف شیر غیر پاستوریزه گاو و گوسفند در دوران بارداری خود اجتناب کنید. لازم است بدانید که مصرف شیر پاستوریزه نشده در دوران بارداری، برای سلامتی شما و فرزندتان بسیار خطرناک است، چون خطر ابتلا به توکسوپلاسموز را در مادر و...

سلام خانمی, شما باید از مصرف شیر غیر پاستوریزه گاو و گوسفند در دوران بارداری خود اجتناب کنید. لازم است بدانید که مصرف شیر پاستوریزه نشده در دوران بارداری، برای سلامتی شما و فرزندتان بسیار خطرناک است، چون خطر ابتلا به توکسوپلاسموز را در مادر و جنین افزایش خواهد داد.

ادامه مطلب

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/