24 روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش اول)

24 روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش اول)

حتی دقیق ترین اقدامات برای جلوگیری از بارداری زنان نیز می تواند با شکست مواجه شود. اما، فراموش نکنید که این نوع شکست، محصول خطای انسانی محسوب می شود و هیچ کابوسی در این دنیا به ترسناکی کشف بارداری ناخواسته در بدن خود نیست. در واقع، می توان ادعا کرد که در چنین شرایطی، فرد با وجود مراعات روش های دقیق جلوگیری از بارداری، باز هم شکست خورده است!
اگر زن و شوهری برای داشتن یک فرزند جدید از قبل آماده باشند، در انجام تمام کارهایی که به ضرر مادر و فرزند داخل رحم او در طول بارداری خواهد بود احتیاط می کنند، در حالی که در بارداری ناخواسته ممکن است فرد باردار شده باشد، اما با وجود تمام امکانات اقدامات احتیاطی لازم برای حفظ سلامتی خود و فرزندش را در زمان مناسبی انجام نداده باشد که بروز چنین وضعیتی می تواند برای آینده مادر و فرزند داخل رحم او هشدار دهنده و حتی در برخی موارد، خطرآفرین محسوب شود.
خوشبختانه، داروهای خانگی زیاد و موثری وجود دارد که می تواند در جلوگیری از بارداری های ناخواسته به زنان کمک کند. در ادامه این مقاله، به تعدادی از این گزینه ها که در کنترل بارداری زنان مفید هستند، اشاره خواهیم کرد.

روش های نوین جلوگیری از بارداری برای کسانی که می خواهند از روش های جدید به کنترل بارداری بپردازند بسیار مفید خواهد بود. 

بهترین روش های خانگی برای جلوگیری از باردار شدن زنان:

اگر شما به عنوان یک خانم جوان فکر می کنید که گیاهان، تنها برای پخت و پز مفید بوده و یا فقط برای اهداف زیبایی مورداستفاده قرار می گیرند، سخت در اشتباه هستید، چون گیاهان خاصی وجود دارد که از زمان های بسیار قدیم برای جلوگیری از بارداری در زنان، به عنوان امن ترین روش استفاده می شده است.
در ادامه این مقاله، لیستی از این داروهای خانگی طبیعی که برای جلوگیری از حاملگی زنان مورداستفاده قرار می گیرند و خطرات بهداشتی مرتبط با آن ها هم برای فرد استفاده کننده خیلی کم می باشد، بیان شده است. مهم ترین این موارد عبارتند از:

1. جعفری داروی جلوگیری از بارداری طبیعی:

جالب است به عنوان یک خانم جوان و کم تجربه بدانید که سبزی جعفری، یکی از داروهای خانگی موثری است که تصور می شود به طور طبیعی، در جلوگیری از بارداری زنان مفید باشد. همانطور که می دانید، این گیاه به راحتی در دسترس عموم قرار دارد و بهترین روش مصرف آن، به شکل چای گیاهی و یا دمنوش می-باشد. در نهایت، نکته مهمی که در استفاده از این گیاه باید به خاطر داشته باشید، این است که هیچ گونه عوارض جانبی در فرد مصرف کننده ایجاد نمی کند و اگر هم مشکلی مرتبط با مصرف چای جعفری در بدن فرد استفاده کننده ایجاد شود، بسیار خفیف بوده و خیلی زود از بین خواهد رفت.

2. پوست ریشه گیاه پنبه، معجزه ای برای جلوگیری از بارداری ناخواسته:

به یاد داشته باشید که ریشه های گیاه پنبه، هورمون اکسی توسین فراوانی از خود ترشح می کنند که مصرف این هورمون باعث زایمان آسان در زنان باردار می شود. علاوه بر این، استفاده منظم از ریشه های گیاه پنبه یک راه موثر برای جلوگیری از بارداری زنان به شمار می آید. در واقع، زنانی که قصد دارند از بروز بارداری ناخواسته در بدن خود جلوگیری کنند، می توانند ریشه خشک و قطعه قطعه شده گیاه پنبه را به یک فنجان چای خود اضافه کرده و یا در آب داغ دم کنند. پزشکان متخصص طب سنتی توصیه می کنند که خانم ها برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در بدن خود، روزانه به میزان 2 ایوان از ریشه های گیاه پنبه را مصرف نمایند.

3. جلوگیری از بارداری با استفاده از گیاه گلپر :

استفاده از گیاه گلپر، به عنوان یک روش موثر برای جلوگیری از بارداری ناخواسته شناخته شده است. در واقع، از روزگار قدیم اعتقاد بر این بوده است که یکی از درمان های طبیعی موثر برای جلوگیری از حاملگی های ناخواسته در زنان، مصرف گیاه گلپر است. این گیاه به خاطر این که سبب تحریک رحم زنان و بروز انقباضات در آن می شود، مفیدترین راه طبیعی به منظور جلوگیری از بارداری های ناخواسته در بدن زنان به شمار می رود. پزشکان متخصص طب سنتی ادعا می کنند که اگر خانم جوانی در حدود 2 هفته قبل از آخرین مقاربت جنسی با همسر خود، گیاه گلپر را مصرف نماید، در کنترل بارداری او مفید خواهد بود.

bardari-kazeb2.jpg

4. برنجاسف (درمنه هندی) راه طبیعی جلوگیری از بارداری:

در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم جوان و کم تجربه بدانید که برنجاسف، یک گیاه برگ دار شبیه به گیاه جعفری است. خشک شده این گیاه را می توان با یک فنجان آب مخلوط کرده و به طور طبیعی، برای جلوگیری از بارداری در زنان مصرف نمود.
اما فراموش نکنید که علم پزشکی ثابت کرده است، مصرف بیش از حد این گیاه باعث بروز نارسایی کلیوی در انسان ها، به ویژه زنان خواهد شد. از این رو، اگر شما هم جزو خانم هایی هستید که از هر گونه مشکل کلیوی رنج می برید، مطمئن شوید که در مصرف این گیاه، اعتدال را رعایت می کنید و یا از به کار بردن آن، اجتناب کنید.

5. گیاه پونه (نعناع) روشی قدیمی برای جلوگیری از بارداری :

گیاه پونه، از زمان های قدیم به عنوان یک روش طبیعی برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در زنان مورد استفاده قرار می گرفته است. بهترین راه استفاده از گیاه پونه، اضافه کردن خشک شده شاخ و برگ این گیاه به چای روزانه است. اما، شما باید به عنوان خانم جوانی که قصد جلوگیری از بارداری را دارید، شروع مصرف این گیاه را تا حد امکان با دوز کم آغاز نمایید، تا در صورت وجود خطرات و مضرات استفاده از آن در بدنتان، مصرف گیاه پونه را کاهش دهید. در نهایت، این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که قبل از مصرف گیاه پونه حتما به دنبال توصیه های پزشکی باشید، چون اشتباه کردن در دوز مصرفی این گیاه می تواند به عنوان یک سم قوی در بدن زنان عمل کرده و سیستم عصبی بدن را به طور کامل مختل نماید.

6. Cohosh آبی و کمک به جلوگیری از بارداری:

cohosh آبی گیاه دیگری است که تصور می شود با تحریک کردن میزان تولید هورمون اکسی توسین در بدن زنان، باعث جلوگیری از بارداری های ناخواسته می شود. به عنوان خانم جوانی که قصد جلوگیری از بارداری را دارید، به یاد داشته باشید که می توان تاج خشک شده cohosh آبی را روزانه در قالب چای دم کرد و به مدت 2 الی 3 بار مصرف نمود. اما بهترین کار این است که قبل از استفاده از این گیاه، به دنبال توصیه های پزشکی در مورد میزان مصرف آن باشید. همچنین، به عنوان فرد مصرف کننده مطمئن شوید که مصرف روزانه این دم کرده را محدود کرده و حداکثر به میزان 4 فنجان در روز استفاده نمایید.

7. Cohosh سیاه گیاهی برای جلوگیری از بارداری:

cohosh سیاه، گیاهی است که متعلق به خانواده cohosh آبی بوده و به طور طبیعی، در جلوگیری از بارداری ناخواسته زنان مؤثر می باشد. تصور می شود که این گیاه با تحریک کردن بدن زنان، باعث آزاد گردیدن هورمون اکسی توسین در بدن آن ها شده و به نوبه خود می تواند منجر به بروز انقباضات رحمی در فرد مصرف کننده شود. در نهایت، مصرف منظم آن می تواند از باردار شدن فرد مصرف کننده جلوگیری کند.

8. زردآلوی خشک در دسترس ترین میوه برای جلوگیری از بارداری:

از زمان های قدیم، میوه زردآلوی پخته شده به منظور جلوگیری از بارداری زنان، به طور گسترده ای مورداستفاده قرار می گرفته است. اما، فراموش نکنید که اگر مثبت بودن وضعیت بارداری خانمی به اثبات رسیده باشد او هرگز نباید این میوه را مصرف کند، چون برای سلامتی خود مادر و فرزند داخل رحمش بسیار خطرناک بوده و عوارض غیرقابل جبرانی را در بدن مصرف کننده به وجود خواهد آورد.

شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر می توانید برای تهیه معجونی از میوه زردآلو که بتواند باردار شدن شما را کنترل نماید، 100 گرم زردآلوی خشک را با 2 قاشق غذاخوری عسل و آب ترکیب نموده و این مخلوط را برای مدت حدود نیم ساعت بجوشانید. البته، فراموش نکنید که روزانه فقط مصرف یک فنجان از آن به منظور جلوگیری از بارداری توصیه می شود. در نهایت، به عنوان یک خانم جوان به یاد داشته باشید که از این معجون می توان علاوه بر کنترل بارداری، در درمان خونریزی بیش از حد از بدن زنان نیز استفاده کرد.

9. انجیر خشک میوه ای عالی برای جلوگیری از بارداری:

مصرف انجیر خشک پس از انجام عمل مقاربت جنسی، به جلوگیری از بارداری زنان کمک زیادی خواهد کرد. در واقع، این روش یک درمان بسیار محبوب و بی خطر در جلوگیری از باردار شدن زنان محسوب می شود. معمولا، پزشکان متخصص طب سنتی به زنانی که قصد جلوگیری از بارداری را دارند، مصرف 2 تا 3 عدد انجیر خشک را در هر روز توصیه می کنند. علاوه بر این موارد، به یاد داشته باشید که مصرف این میوه خشک به گردش خون در بدن انسان هم کمک زیادی می کند. اما، مصرف بیش از حد آن می تواند معده زنان را تحت تاثیر قرار داده و ناراحتی شدیدی را در بدن فرد مصرف کننده ایجاد نماید.

10. پاپایا قرص جلوگیری از بارداری:

در ابتدا، به عنوان خانمی که قصد جلوگیری از بارداری ناخواسته در بدن خود را دارید، به خاطر داشته باشید که مصرف میوه پاپایا، علاوه بر این که در جلوگیری از بارداری بسیار مفید است، به سقط جنین های ناخواسته هم کمک زیادی می کند. فراموش نکنید که اگر از این میوه به منظور کنترل بارداری در بدن خود استفاده می کنید، باید میزان مصرف آن به اندازه حداقل دو عدد میوه در هر روز بوده و مصرف آن را به مدت 3 تا 4 روز ادامه دهید. در نهایت، به خاطر داشته باشید که اگر تست بارداری شما مثبت نشان داده شود، شما باید از مصرف این میوه کاملا اجتناب نمایید.

11. دانه ملکه توری (دانه هویج وحشی) روش کهن جلوگیری از بارداری:

دانه هویج وحشی به عنوان یک راه قدیمی برای جلوگیری از بارداری ناخواسته در بدن زنان به شمار می آید. از آن جایی که دانه هویج وحشی در کنترل بارداری زنان خیلی قوی عمل می کند، بنابراین یک راه مطمئن برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در بدن زنان جوان و کم تجربه به شمار می رود. به عنوان خانمی که قصد جلوگیری از بارداری را دارید، می توانید یا به طور مستقیم دانه هویج وحشی را بجوید و یا دانه های خرد شده ی آن را در یک قاشق چای خوری آب خیس نموده و بعد مصرف کنید. در نهایت، به یاد داشته باشید که مصرف دانه هویج وحشی به منظور کنترل بارداری، باید به اندازه یک بار مصرف در هر چند روز و با مقدار زیادی آب تکرار شود، تا نتیجه خوبی بدهد.

امروزه بسیاری از خانم ها ز IUD برای جلوگیری از بارداری ایتفاده میکننده و با سوال آیا امکان دارد با وجود IUD باز هم باردار شوم؟ مواجه میشوند ، این مطلب را بخوانید تا جواب سوالتان را بگیرید.

مواد طبیعی بسیاری وجود دارند که بدون وارد کردن مواد شیمیایی قرص های ضدبارداری ، می توانند شما را به هدفتان برسانند ، در 24 روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش دوم) مواد غذایی دیگری را خواهید خواند.

 

نظر (81)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

ازچی استفاده کنم من نمیخام بارداربشم تراخدابگین چیکارکنم لطفا

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من دو ساعت میشه فکرکنم رابطه داشتم میترسم باداربشم چیکارکنم تراخدا زودی بگین دارم از نگرانی میمیرم

This comment was minimized by the moderator on the site

من فکرمیکنم منی داخل ریخته شوهرم میگه شاید نباشه من چیکارکنم تراخدا زودی بگین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام امپول های ضد بارداری برای فیبروادنوم سینه ضرر نداره؟؟؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

شمایی که نامزدید چرا از مقعد خب همون از جلو رابطه برقرار کنید خیلی ضرر داره واسه زن.خود دانید..شما کار و میکنید دیگه این مسخره بازیا چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من رابطه مقعدی داشتم و اسپرم و داخل مقعدم ریختع و وقتی الت و درش اورداسپرم بیرون ریخت و نمیدونم رو واژنمم ریخت یا نه و اینکه باکره هستم ب نطرتون احتمال حاملگی زیاده؟چیکار کنم نیاز ب قرص ال دی هست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من دیشب نزدیکی داشتم با نامزدم احساس میکردم ک اسپرم ریخته رو واژنم بعد سریع پاک کردم احتمال بارداریم هست یا میشه الان قرص اورژانسی بخورم
ترو خدا راهنماییم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

آیا میشه باز گیاهان طبعی از بارداری جلوگیری کرد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من بیست سالمه باکره هستم.عقدم.خیلی میترسم باردار بشم با پیش آب..بنظرتون پیش آب ممکنه باردار کنه با نه؟برا پیشگیری چکار کنم بجز استفاده از قرص اورژانسی و ال دی چه راهی هست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله احتمال هست ولی خوب درصدش پایته، تو سایت در این مورد مطلب داریم
از کاندوم استفاده کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

واقعا نمیتونم درک کنم وقتی میگن باکره هستم و از مقعد سکس داشتم..یا من معنی باکرگی رو اشتباه فهمیدم یا بقیه..شما که سکس داری از مقعد خوب آدم وار از واژن سکس داشته باش و مراقب باش حامله نشی..سکس از مقعد عفت رو حفظ میکنه یا گناه سکسو نداره یا چی؟...

واقعا نمیتونم درک کنم وقتی میگن باکره هستم و از مقعد سکس داشتم..یا من معنی باکرگی رو اشتباه فهمیدم یا بقیه..شما که سکس داری از مقعد خوب آدم وار از واژن سکس داشته باش و مراقب باش حامله نشی..سکس از مقعد عفت رو حفظ میکنه یا گناه سکسو نداره یا چی؟ دخترا ی کم برا خودتون ارزش قایل باشید..اونی که باهاته و سکس هم میخواد حالا هر اسمی داره اگه میخوای باهاش باشی باش..از همون راهی که به سلامتی خودتم لطمه نزنی..وگرنه اینکه از کجا به طرف سرویس بدی هیچ فرقی برای اونی که میخواد دهنشو به یاوه گویی باز کنه نداره..

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

??????واقعا بعضیا خودشونو دارن دور میزنن

This comment was minimized by the moderator on the site

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۴ روز پاک شدم از پریودی ولی یه مقدار از منی داخل ریخت جز قرص اورژانسی چی میتونم استفاده کنم باردار نشم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یه دختر باکره هستم بعد سکس مقعدی با نامزدم احساس میکنم کمی از اسپرم روی واژنم ریخته آیا ممکنه باردار بشم؟؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

میشه بگی چیشد منم الان این مشکل و دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام..ببخشید من همونیم که گفتین مگه گرده افشانیه رخ بده...دوروز عادتم عقب افتاده...اما امروز لک بینی دارم..یعنی دیگه اگه عادت شدم مطمعن باشم خبری نیس؟؟یعنی باردارنیستم؟؟مطمعن باشم دیگه؟؟؟توروخدا دیگه الان مطمعنم کنین که اگه عادت شدم امروز دیگه...

سلام..ببخشید من همونیم که گفتین مگه گرده افشانیه رخ بده...دوروز عادتم عقب افتاده...اما امروز لک بینی دارم..یعنی دیگه اگه عادت شدم مطمعن باشم خبری نیس؟؟یعنی باردارنیستم؟؟مطمعن باشم دیگه؟؟؟توروخدا دیگه الان مطمعنم کنین که اگه عادت شدم امروز دیگه خبری نیس؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

اگه خونریزی بکنی دیگه خبری از حاملگی نیس

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من حدود ۲ هفته پیش رابطه جنسی مقعدی داشتم و حس میکنم منی وارد واژنم شده به قرص اورژانی درسترسی ندارم اگه روزی ۱ گرم زعفران و یک لیوان ابغوره بخورم میتونه از بارداری جلوگیری کنه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید اگه رابطه از مقعد باشه و منی ب واژن نخورده باشه ولی الت همسرم ب واژنم بخوره ایا امکان بارداری وجود داره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
تا زمانی که منی به واژن وارد نشه امکان بارداری وجود ندارد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من حدود یک هفته پیش سکس مقعدی با نامزدم داشتم و منی رو داخل مقعدم ریخت احتمال بارداری وجود داره الان یک روز از پریودم عقب افتاده (لازم ب ذکره ک الان من چند ماهه عادت ماهام عقب میوفته به نظر شما ممکنه بارداری باشه؟)

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
عزیزم احتمال باردای از مقعد فوق العاده پاییه
بهتره این رو مطالعه کنی
https://mamanam.com/2578

This comment was minimized by the moderator on the site

سکس ما ب صورتی بود ک من روی الت همسرم نشسته بودم و اون به حالت دراز کشیده بود وقتی منی خارج شد از روی التش بلند شدم و تقریبا نصف منی رو خودش ریخت بقیشم من در عرض ۲ دقیقه شست و شو دارم و شک دارم ک منی واژنم رو لمس کرده یا نه

This comment was minimized by the moderator on the site

اگر شک دارید میتونید قرص اوژانسی مصرف کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام..ببخشید من روز دوم بعد ازعادت ماهیانم با نامزدم بیرون بودم رابطه جنسی نداشتیم...فقط دستم خورده به اندام جنسیش و اینو نمیدونیم مایعی ترشح شده بود یا ن..اگر فرض روبذاریم براینکه ترشح شده باشه و بعد دست توسط لباس پوشیدن پاک شده باشه ایا ممکنه...

سلام..ببخشید من روز دوم بعد ازعادت ماهیانم با نامزدم بیرون بودم رابطه جنسی نداشتیم...فقط دستم خورده به اندام جنسیش و اینو نمیدونیم مایعی ترشح شده بود یا ن..اگر فرض روبذاریم براینکه ترشح شده باشه و بعد دست توسط لباس پوشیدن پاک شده باشه ایا ممکنه اسپرم رو دست باشه؟بعداز15دقیقه ناحیه جنسی خودم رو شستم دستم بهش برخورد داشته..امکان داره بعد15دیقه رودست اسپرم وجود داشته باشه و به ناحیه برخورد کرده باشه و وارد شده باشه با وجود باکره بودن؟؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

اخیییششش خیالم راحت شد..چندشبه خیلی ترسیدم..خودش میگه مطمعنم خارج نشده..خودم اصلا یادم نی ولی میدونم دستم خیس نشده..ولی چون ربع ساعت بعد حموم خودمو شستم دستم خورده ترسیدم...پس خیالم راحت باشه رخ نمیده؟؟محض احتیاط بجز قرص چی میشه خورد..

This comment was minimized by the moderator on the site

تست چی بدم..میترسم..بع نظرم اول منتظر بمونم این ماه عادت میشم یا ن..اگه شدم که نمیدونم یعنی باردار نیستم ه ن؟؟؟؟؟اگه نشدم تست بزنم...خدانکنه که خبری باشه..کاش میتونستین با اطمینان بم بگید خبری نی که اروم بشم

This comment was minimized by the moderator on the site

خوب عزیزم اگه اینقدر قراره خودتو اذیت کنی خوب از اول این کار رو نکن!
بهتره بری تست بدی تا خیالت راحت شه

This comment was minimized by the moderator on the site

یعنی ممکنه واقعا؟؟خاک توکلم...امانامزدم میگه خودش مطمعنه هیج مایعی خارج نشده ازش..بازم احتمالش هس؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

اگه منی خارج نشده باشه نمی تونه اتفاقی بیوفته
گرده افشانی که نیست باید چیزی باشه تا اتفاقی رخ بده

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من با نامزدم رابطه مقعدی داشتم بعد منیشونو داخل مقعد خالی کردن و نمیدونم دقیقا که منیو کشیده باشه بدنم یا نه و بعدعه یه ربع شستشو داشتم و شیشتا قرص ال دی مصرف کردم و دو روز بعد دو بار شیش تا مصرف کردم
اگه منی وارد شده باشه با قرصایی که مصرف...

سلام
من با نامزدم رابطه مقعدی داشتم بعد منیشونو داخل مقعد خالی کردن و نمیدونم دقیقا که منیو کشیده باشه بدنم یا نه و بعدعه یه ربع شستشو داشتم و شیشتا قرص ال دی مصرف کردم و دو روز بعد دو بار شیش تا مصرف کردم
اگه منی وارد شده باشه با قرصایی که مصرف کردم احتمال بارداری هست؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
دنیاجان اگر رابطه مقعدی باشه و منی به واژن نرسه احتمالی بارداری نزدیک به صفر هست
اینقدر خودتو اذیت نکن

بهتر از کاندوم استفاده کنید و خیالتون راحت باشه

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/