امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


24 روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش اول)

24 روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش اول)

حتی دقیق ترین اقدامات برای جلوگیری از بارداری زنان نیز می تواند با شکست مواجه شود. اما، فراموش نکنید که این نوع شکست، محصول خطای انسانی محسوب می شود و هیچ کابوسی در این دنیا به ترسناکی کشف بارداری ناخواسته در بدن خود نیست. در واقع، می توان ادعا کرد که در چنین شرایطی، فرد با وجود مراعات روش های دقیق جلوگیری از بارداری، باز هم شکست خورده است!
اگر زن و شوهری برای داشتن یک فرزند جدید از قبل آماده باشند، در انجام تمام کارهایی که به ضرر مادر و فرزند داخل رحم او در طول بارداری خواهد بود احتیاط می کنند، در حالی که در بارداری ناخواسته ممکن است فرد باردار شده باشد، اما با وجود تمام امکانات اقدامات احتیاطی لازم برای حفظ سلامتی خود و فرزندش را در زمان مناسبی انجام نداده باشد که بروز چنین وضعیتی می تواند برای آینده مادر و فرزند داخل رحم او هشدار دهنده و حتی در برخی موارد، خطرآفرین محسوب شود.
خوشبختانه، داروهای خانگی زیاد و موثری وجود دارد که می تواند در جلوگیری از بارداری های ناخواسته به زنان کمک کند. در ادامه این مقاله، به تعدادی از این گزینه ها که در کنترل بارداری زنان مفید هستند، اشاره خواهیم کرد.

روش های نوین جلوگیری از بارداری برای کسانی که می خواهند از روش های جدید به کنترل بارداری بپردازند بسیار مفید خواهد بود. 

بهترین روش های خانگی برای جلوگیری از باردار شدن زنان:

اگر شما به عنوان یک خانم جوان فکر می کنید که گیاهان، تنها برای پخت و پز مفید بوده و یا فقط برای اهداف زیبایی مورداستفاده قرار می گیرند، سخت در اشتباه هستید، چون گیاهان خاصی وجود دارد که از زمان های بسیار قدیم برای جلوگیری از بارداری در زنان، به عنوان امن ترین روش استفاده می شده است.
در ادامه این مقاله، لیستی از این داروهای خانگی طبیعی که برای جلوگیری از حاملگی زنان مورداستفاده قرار می گیرند و خطرات بهداشتی مرتبط با آن ها هم برای فرد استفاده کننده خیلی کم می باشد، بیان شده است. مهم ترین این موارد عبارتند از:

1. جعفری داروی جلوگیری از بارداری طبیعی:

جالب است به عنوان یک خانم جوان و کم تجربه بدانید که سبزی جعفری، یکی از داروهای خانگی موثری است که تصور می شود به طور طبیعی، در جلوگیری از بارداری زنان مفید باشد. همانطور که می دانید، این گیاه به راحتی در دسترس عموم قرار دارد و بهترین روش مصرف آن، به شکل چای گیاهی و یا دمنوش می-باشد. در نهایت، نکته مهمی که در استفاده از این گیاه باید به خاطر داشته باشید، این است که هیچ گونه عوارض جانبی در فرد مصرف کننده ایجاد نمی کند و اگر هم مشکلی مرتبط با مصرف چای جعفری در بدن فرد استفاده کننده ایجاد شود، بسیار خفیف بوده و خیلی زود از بین خواهد رفت.

2. پوست ریشه گیاه پنبه، معجزه ای برای جلوگیری از بارداری ناخواسته:

به یاد داشته باشید که ریشه های گیاه پنبه، هورمون اکسی توسین فراوانی از خود ترشح می کنند که مصرف این هورمون باعث زایمان آسان در زنان باردار می شود. علاوه بر این، استفاده منظم از ریشه های گیاه پنبه یک راه موثر برای جلوگیری از بارداری زنان به شمار می آید. در واقع، زنانی که قصد دارند از بروز بارداری ناخواسته در بدن خود جلوگیری کنند، می توانند ریشه خشک و قطعه قطعه شده گیاه پنبه را به یک فنجان چای خود اضافه کرده و یا در آب داغ دم کنند. پزشکان متخصص طب سنتی توصیه می کنند که خانم ها برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در بدن خود، روزانه به میزان 2 ایوان از ریشه های گیاه پنبه را مصرف نمایند.

3. جلوگیری از بارداری با استفاده از گیاه گلپر :

استفاده از گیاه گلپر، به عنوان یک روش موثر برای جلوگیری از بارداری ناخواسته شناخته شده است. در واقع، از روزگار قدیم اعتقاد بر این بوده است که یکی از درمان های طبیعی موثر برای جلوگیری از حاملگی های ناخواسته در زنان، مصرف گیاه گلپر است. این گیاه به خاطر این که سبب تحریک رحم زنان و بروز انقباضات در آن می شود، مفیدترین راه طبیعی به منظور جلوگیری از بارداری های ناخواسته در بدن زنان به شمار می رود. پزشکان متخصص طب سنتی ادعا می کنند که اگر خانم جوانی در حدود 2 هفته قبل از آخرین مقاربت جنسی با همسر خود، گیاه گلپر را مصرف نماید، در کنترل بارداری او مفید خواهد بود.

bardari-kazeb2.jpg

4. برنجاسف (درمنه هندی) راه طبیعی جلوگیری از بارداری:

در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم جوان و کم تجربه بدانید که برنجاسف، یک گیاه برگ دار شبیه به گیاه جعفری است. خشک شده این گیاه را می توان با یک فنجان آب مخلوط کرده و به طور طبیعی، برای جلوگیری از بارداری در زنان مصرف نمود.
اما فراموش نکنید که علم پزشکی ثابت کرده است، مصرف بیش از حد این گیاه باعث بروز نارسایی کلیوی در انسان ها، به ویژه زنان خواهد شد. از این رو، اگر شما هم جزو خانم هایی هستید که از هر گونه مشکل کلیوی رنج می برید، مطمئن شوید که در مصرف این گیاه، اعتدال را رعایت می کنید و یا از به کار بردن آن، اجتناب کنید.

5. گیاه پونه (نعناع) روشی قدیمی برای جلوگیری از بارداری :

گیاه پونه، از زمان های قدیم به عنوان یک روش طبیعی برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در زنان مورد استفاده قرار می گرفته است. بهترین راه استفاده از گیاه پونه، اضافه کردن خشک شده شاخ و برگ این گیاه به چای روزانه است. اما، شما باید به عنوان خانم جوانی که قصد جلوگیری از بارداری را دارید، شروع مصرف این گیاه را تا حد امکان با دوز کم آغاز نمایید، تا در صورت وجود خطرات و مضرات استفاده از آن در بدنتان، مصرف گیاه پونه را کاهش دهید. در نهایت، این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که قبل از مصرف گیاه پونه حتما به دنبال توصیه های پزشکی باشید، چون اشتباه کردن در دوز مصرفی این گیاه می تواند به عنوان یک سم قوی در بدن زنان عمل کرده و سیستم عصبی بدن را به طور کامل مختل نماید.

6. Cohosh آبی و کمک به جلوگیری از بارداری:

cohosh آبی گیاه دیگری است که تصور می شود با تحریک کردن میزان تولید هورمون اکسی توسین در بدن زنان، باعث جلوگیری از بارداری های ناخواسته می شود. به عنوان خانم جوانی که قصد جلوگیری از بارداری را دارید، به یاد داشته باشید که می توان تاج خشک شده cohosh آبی را روزانه در قالب چای دم کرد و به مدت 2 الی 3 بار مصرف نمود. اما بهترین کار این است که قبل از استفاده از این گیاه، به دنبال توصیه های پزشکی در مورد میزان مصرف آن باشید. همچنین، به عنوان فرد مصرف کننده مطمئن شوید که مصرف روزانه این دم کرده را محدود کرده و حداکثر به میزان 4 فنجان در روز استفاده نمایید.

7. Cohosh سیاه گیاهی برای جلوگیری از بارداری:

cohosh سیاه، گیاهی است که متعلق به خانواده cohosh آبی بوده و به طور طبیعی، در جلوگیری از بارداری ناخواسته زنان مؤثر می باشد. تصور می شود که این گیاه با تحریک کردن بدن زنان، باعث آزاد گردیدن هورمون اکسی توسین در بدن آن ها شده و به نوبه خود می تواند منجر به بروز انقباضات رحمی در فرد مصرف کننده شود. در نهایت، مصرف منظم آن می تواند از باردار شدن فرد مصرف کننده جلوگیری کند.

8. زردآلوی خشک در دسترس ترین میوه برای جلوگیری از بارداری:

از زمان های قدیم، میوه زردآلوی پخته شده به منظور جلوگیری از بارداری زنان، به طور گسترده ای مورداستفاده قرار می گرفته است. اما، فراموش نکنید که اگر مثبت بودن وضعیت بارداری خانمی به اثبات رسیده باشد او هرگز نباید این میوه را مصرف کند، چون برای سلامتی خود مادر و فرزند داخل رحمش بسیار خطرناک بوده و عوارض غیرقابل جبرانی را در بدن مصرف کننده به وجود خواهد آورد.

شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر می توانید برای تهیه معجونی از میوه زردآلو که بتواند باردار شدن شما را کنترل نماید، 100 گرم زردآلوی خشک را با 2 قاشق غذاخوری عسل و آب ترکیب نموده و این مخلوط را برای مدت حدود نیم ساعت بجوشانید. البته، فراموش نکنید که روزانه فقط مصرف یک فنجان از آن به منظور جلوگیری از بارداری توصیه می شود. در نهایت، به عنوان یک خانم جوان به یاد داشته باشید که از این معجون می توان علاوه بر کنترل بارداری، در درمان خونریزی بیش از حد از بدن زنان نیز استفاده کرد.

9. انجیر خشک میوه ای عالی برای جلوگیری از بارداری:

مصرف انجیر خشک پس از انجام عمل مقاربت جنسی، به جلوگیری از بارداری زنان کمک زیادی خواهد کرد. در واقع، این روش یک درمان بسیار محبوب و بی خطر در جلوگیری از باردار شدن زنان محسوب می شود. معمولا، پزشکان متخصص طب سنتی به زنانی که قصد جلوگیری از بارداری را دارند، مصرف 2 تا 3 عدد انجیر خشک را در هر روز توصیه می کنند. علاوه بر این موارد، به یاد داشته باشید که مصرف این میوه خشک به گردش خون در بدن انسان هم کمک زیادی می کند. اما، مصرف بیش از حد آن می تواند معده زنان را تحت تاثیر قرار داده و ناراحتی شدیدی را در بدن فرد مصرف کننده ایجاد نماید.

10. پاپایا قرص جلوگیری از بارداری:

در ابتدا، به عنوان خانمی که قصد جلوگیری از بارداری ناخواسته در بدن خود را دارید، به خاطر داشته باشید که مصرف میوه پاپایا، علاوه بر این که در جلوگیری از بارداری بسیار مفید است، به سقط جنین های ناخواسته هم کمک زیادی می کند. فراموش نکنید که اگر از این میوه به منظور کنترل بارداری در بدن خود استفاده می کنید، باید میزان مصرف آن به اندازه حداقل دو عدد میوه در هر روز بوده و مصرف آن را به مدت 3 تا 4 روز ادامه دهید. در نهایت، به خاطر داشته باشید که اگر تست بارداری شما مثبت نشان داده شود، شما باید از مصرف این میوه کاملا اجتناب نمایید.

11. دانه ملکه توری (دانه هویج وحشی) روش کهن جلوگیری از بارداری:

دانه هویج وحشی به عنوان یک راه قدیمی برای جلوگیری از بارداری ناخواسته در بدن زنان به شمار می آید. از آن جایی که دانه هویج وحشی در کنترل بارداری زنان خیلی قوی عمل می کند، بنابراین یک راه مطمئن برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در بدن زنان جوان و کم تجربه به شمار می رود. به عنوان خانمی که قصد جلوگیری از بارداری را دارید، می توانید یا به طور مستقیم دانه هویج وحشی را بجوید و یا دانه های خرد شده ی آن را در یک قاشق چای خوری آب خیس نموده و بعد مصرف کنید. در نهایت، به یاد داشته باشید که مصرف دانه هویج وحشی به منظور کنترل بارداری، باید به اندازه یک بار مصرف در هر چند روز و با مقدار زیادی آب تکرار شود، تا نتیجه خوبی بدهد.

امروزه بسیاری از خانم ها ز IUD برای جلوگیری از بارداری ایتفاده میکننده و با سوال آیا امکان دارد با وجود IUD باز هم باردار شوم؟ مواجه میشوند ، این مطلب را بخوانید تا جواب سوالتان را بگیرید.

مواد طبیعی بسیاری وجود دارند که بدون وارد کردن مواد شیمیایی قرص های ضدبارداری ، می توانند شما را به هدفتان برسانند ، در 24 روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش دوم) مواد غذایی دیگری را خواهید خواند.

 

نظر (34)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من دیشب رابطع مقعدی داشتم و اب منی داخل ریخته شد و بعد ازاون با اب شستم قبل شستن پشت و بدنم خیس بود نمیدونم اب منی بود یا اب خود بدن ولی بی رنگ بود
احتمال بارداری هس؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام

اگر منی وارد واژن نشده باشه و با این حالتی که می فرمایید نیتونید باردار شده باشید
منی بی رنگ نیست

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشین من یساله عروسی کردم بخاطر رابطه شب قبل مایع ارضای همسرم نا خواسته داخل ریخته شده و نمیخوام قرص اورژانسی بخورم بخاطر عوارضش سوال من اینه که این گیاهان میتونه جلوگیری کنه از باردار شدن و چجوری باید استفاده بشن؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام،قرص اورژانسی چه موقع بخوریم؟؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام منــ رابطه داشتمـ اسپرم ریخته شد داخل گلپرو چجوری باید مصرف کنم برای جلوگیری؟؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

برای انداختن بچه باید چکارکرد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ،من رابطه بدون دخول داشتم و احساس میکنم که مایع منی کمی ریخته شده باشه و از توصیه های خانگی شما انجام دادم که از بارداری جلوگیری بشه ولی فرداش توصیه های شما رو انجام دادم، آیا هنوز تاثیر داره؟
ممنون میشم اگه جواب بدید .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگه بدون دخول باشه و منی وارد واژن نشده باشه مطمعا باشید باردار نخواهید شد
در غیر اینصورت بهتر است از قرص اوژانسی استفاده کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام آیا گیاهانی که گفتیدجلوگیری صددرصدروتضمین میکنه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
هیچ تضمین حتمی وجود نداره

This comment was minimized by the moderator on the site

عالی هست پیشنهادات شما

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشید من ۹ همین ماه نزدیکی داستم و شوهرم فک کرده ک احتمالا موقع پریودم باشه چیزی بم نگفته از اینکه جلوگیری نکرده ب نظرتون من حاملم؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام توروخدا کمکم کنین من دیروز با همسرم رابطه داشتم نصف مایع به داخل ریخت
من کیست و هورمون پرولاکیتن بالا دارم قرص مصرف نکردم ایا احتمال برداری است؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله عزیزم احتمال بارداری هست

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام . من روزای آخر پریودم هست . با استفاده از کاندوم نزدیکی داشتیم . آقام احساس میکنه شاید از کاندوم کمی از منی خارج شده .آیا امکان بارداری هست؟
چه روش طبیعی برای جلوگیری هست من به قرص های جلوگیری حساسیت دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

ملکه جان احتمال بارداری در این زمان خیلی پایین هست ولی در کل احتمال بارداری وجود دارد
و بهترین گزینه استفاده از قرص های اوژانسی هست

This comment was minimized by the moderator on the site

من یک ماه پیش رابطه داشتم و هفته پیش ۴ تا قرص ال دی خوردم و هموز پریود نشدم آیا حاملم ؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام قرص رو خیلی دیر مصرف کردید
بله احتمال بارداری هست
از بی بی چک استفاده کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

توروخدا جواب بدین من مجرد هستم ایا زمانی هنوز برای پیشگیری هست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام امروز ۱۸هست من ۹ام رابطه داشتم بدون دخول ولی حس میکنم با پیش اب که تماس داشتم باردار شدم،زمان پریود ۲ماه پیشم ۱۱ابان و ۱۶دی بوده ،هنوز پریود نشدم ۲دو سه روز هست هرروز سردرد شدید دارم با افزایش شدید دمای بدن؟ ایا امکان بارداری هست؟ ایا هنوز...

سلام امروز ۱۸هست من ۹ام رابطه داشتم بدون دخول ولی حس میکنم با پیش اب که تماس داشتم باردار شدم،زمان پریود ۲ماه پیشم ۱۱ابان و ۱۶دی بوده ،هنوز پریود نشدم ۲دو سه روز هست هرروز سردرد شدید دارم با افزایش شدید دمای بدن؟ ایا امکان بارداری هست؟ ایا هنوز راهی برای پیشگیری هست؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
برا باردای با پیشاب توصیه میکنم این مقاله رو بخونید
https://mamanam.com/pregnancy-care/2553

احتمالا این الایم بخاطر فشار روانی هست که رو خودتون میارید / از بی بی چک استفاده کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشید من دوماه پیش نزدیکی داشتم شوهرم شک داشت که کمی از مایع منی ریخته داخل یه بچه ۹ ماهم دارم من بعد از یک ساعت ۲ تا قرص اوژانسی هم خوردم ولی میترسم تو رو خدا جوابم رو بدید من بعد از زایمان هنوز پروید نشدم هیچ علائمی از بارداری هم ندارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر قرص های اورژانسی رو طبق دستور مصرف کنین میتونه جلوی بارداری رو بگیره.

This comment was minimized by the moderator on the site

دستگاه هم ضرر داره،آدم چکار کنه دیگه،یه راه میمونه اونم اینه که تیم فوتبال درست کنیم

This comment was minimized by the moderator on the site

از کاندوم استفاده کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هشت ساله جلوگیری طبیعی داریم این ماه یه دونه قرص ال دی الکی خوردم الان ده روزه داره ازپریودم میگذره کلی هم داروهای گیاهی مثل زعفرون دارچین نعناع کوهی مرزنجوش سیاه دانه خوردم سینه هامم خیلی دردمیکنه ترشح ندارم ولی زیرشکمم دردمیکنه خیلی...

سلام من هشت ساله جلوگیری طبیعی داریم این ماه یه دونه قرص ال دی الکی خوردم الان ده روزه داره ازپریودم میگذره کلی هم داروهای گیاهی مثل زعفرون دارچین نعناع کوهی مرزنجوش سیاه دانه خوردم سینه هامم خیلی دردمیکنه ترشح ندارم ولی زیرشکمم دردمیکنه خیلی میترسم توروخدامنوراهنمایی کنیدچکارکنم پریودبشم خیالم راحت بشه

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اول از بی بی چک استفاده کنید .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بدون این ک بخوام قرص بخورم از حاملگی جلوگیری کنم چیکار باید بکنم خیلی مهمه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
راههای مختلفی برای پیشگیری از بارداری وجود داره میتونید از آمپول ضدبارداری یا دستگاه که در رحم قرار داده میشه استفاده کنید و یا از کاندوم استفاده کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

همسایمون ازکاندوم استفاده کرده بود باز حامله شد خودش شوکه شده بود براهمین ادم بازم دلهره میگیره ازش استفاده کنه

This comment was minimized by the moderator on the site

بله کاندوم راه کاملا مطمئن نیست میتونه سوراخ کوچیکی داشته باشه و شما نفهمید.

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location