آیا امکان دارد با وجود IUD باز هم باردار شوم؟

آیا امکان دارد با وجود IUD باز هم باردار شوم؟

آیا همیشه به دنبال یک روش موثر و طولانی مدت برای جلوگیری از بارداری خود هستید؟ ؟ آیا روش های مورد استفاده شما برای جلوگیری از بارداری، بدنتان را تحت تاثیر هورمون های مختلف قرار داده و تست وضعیت حاملگی بدن شما، همیشه جواب منفی به دنبال دارد؟ اگر پاسخ شما به عنوان یک خانم جوان، به همه این سوالات مثبت است، به خاطر داشته باشید که دستگاه IUD مسی می تواند یکی از بهترین روش ها برای حل تمام مشکلات زنانه در بدنتان باشد. برای افزایش آگاهی خود و یادگیری همه واقعیت های مهم در مورد احتمال باردار شدن زنان با وجود دستگاه IUD مسی در بدنشان، حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

دستگاه IUD (درون رحمی) مسی چیست؟

در ابتدا، لازم است بدانید که IUD شامل یک دستگاه پلاستیکی کوچک همراه با سیم مسی در اطراف ساقه آن است. همچنین، به خاطر داشته باشید که هر متخصص زنان و زایمانی می تواند IUD مسی را در داخل رحم شما قرار داده و به کمک آن، از وقوع بارداری ناخواسته در بدن شما جلوگیری کند. در واقع، IUD به خانم های جوان کمک می کند تا از حامله شدن، برای مدت سه تا ده سال در امان باشند، بدون این که عوارض خاصی را تجربه نمایند.

چه کسانی می توانند از IUD مسی استفاده کنند؟

خانم های جوانی که مشتاق هستند تا برای یک مدت طولانی از روش های جلوگیری از بارداری قابل اعتمادی استفاده کنند، می تواند IUD مسی را انتخاب نمایند. علاوه بر این موارد، IUD می تواند بهترین گزینه برای زنانی باشد که ترجیح می دهند همراه با حفظ تعادل هورمونی در بدن خود، از بارداری های ناخواسته هم جلوگیری کنند. همچنین، جالب است بدانید که زنان شیرده هم می توانند بدون بروز هیچ گونه عوارض جانبی و تداخل هورمون ها در شیر خود، به منظور جلوگیری از حاملگی IUD مسی استفاده کنند و با کمک این روش، بتوانند سلامت کودک و تغذیه او با شیر مادر را نیز تضمین نمایند.

IUD مسی چگونه از بارداری جلوگیری می کند؟

به یاد داشته باشید که IUD مسی که به منظور جلوگیری از بارداری خانم های جوان مورد استفاده قرار می گیرد، در 99 ٪ موارد، موثر بوده و جلوی بروز بارداری های ناخواسته را به میزان بسیار بالایی می گیرد. به این ترتیب که یون های مس موجود در IUD مسی که حاوی مایعات سمی است، مانع حرکت اسپرم ها به داخل رحم زنان شده و از حامله شدن فرد استفاده کننده جلوگیری می کند. مس قرار گرفته در ساقه این دستگاه هم یون هایی را که دارای مایعات سمی هستند، به مخاط دهانه رحم فرد استفاده کننده انتقال داده و مایعات رحمی او را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین، زمانی که اسپرم ها در تماس با این مایعات قرار می گیرند، ماهیت سمی مایعات باعث مهار فعالیت های آنها شده و از باردار شدن خانم استفاده کننده از IUD مسی پیشگیری می شود. در این حالت، اگر اسپرمی هم کمی فعال مانده باشد و سبب باروری تخمک گردد، یون های مسی موجود در ساقه دستگاه سبب اشباع محیط رحم شده و از اتصال تخمک بارور به دیواره رحم پیشگیری می کنند. پس، می توان ادعا کرد که IUD مسی مطمئن ترین راه برای کنترل بارداری در زنان محسوب می شود.

مزایای استفاده از IUD مسی برای جلوگیری از بارداری :

در ادامه این مقاله، برخی از مزایای برجسته استفاده از IUD مسی در زنان بیان شده است، که مهم ترین این موارد عبارتند از:
• IUD مسی، یک راه بسیار موثر برای جلوگیری از بارداری زنان است.
• استفاده از IUD مسی می تواند حدود سه تا ده سال از باردار شدن فرد استفاده کننده جلوگیری کند.
• هزینه نصب این دستگاه در داخل رحم زنان توسط هر دکتر متخصص زنان و زایمانی بسیار معقول بوده و به راحتی هم در دسترس عموم قرار دارد.
• از آن جایی که وجود دستگاه IUD در بدن زنان، تعادل هورمونی آن ها را به هم نمی ریزد، بنابراین بهترین راه برای پیشگیری از بارداری محسوب شده و بر روی هورمون های باروری زنان نیز تاثیر منفی نخواهد داشت.
• قدرت باروری فرد استفاده کننده از IUD مسی، بلافاصله بعد از برداشتن آن فورا برگشت پذیر بوده و کنترل بارداری به این روش، هیچ تاثیری در بارداری های بعدی او نخواهد گذاشت. بنابراین، هنگامی که زنان، IUD مسی را از رحم خود بیرون آوردند، سطح باروری آن ها به حد نرمال خود خواهد رسید. علاوه ب این موارد، لازم است به عنوان یک خانم جوان بدانید که برداشتن IUD مسی هم بسیار آسان است.

به خاطر داشته باشید که می توان از IUD مسی در زمان تغذیه نوزاد با شیر مادر هم استفاده کرد، چون .ج.د این دستگاه در بدن مادر شیرده هیچ تاثیری بر روی شیر او نمی گذارد.
علاوه بر این موارد، وجود IUD مسی در بدن زنان جوان، هیچ مشکلی در مورد مقاربت جنسی آن ها ایجاد نمی کند.
همچنین، دستگاه های درون رحمی مسی می توانند ظرف پنج روز بعد از قرار گرفتن در رحم زنان، با وجود داشتن رابطه جنسی محافظت نشده هم به پیشگیری از بارداری در بدن آن ها کمک کنند. بنابراین، هر زن جوانی می تواند از این روش به عنوان یک راه پیشگیری اضطراری از بارداری استفاده کند.

gable-bardari2-1_20160118-110209_1.jpg

نکاتی که باید درباره استفاده از IUD برای جلوگیری از بارداری بدانید :

هنگام استفاده از دستگاه IUD مسی، فرد استفاده کننده باید موارد زیر را در نظر داشته باشد:
خانم باید در هر ماه و پس از پایان یافتن دوره ماهیانه خود، از وجود IUD مسی در داخل رحم خود اطمینان حاصل کنند. در واقع، آن ها باید بررسی کنند که آیا IUD هنوز هم در جای مناسب خود قرار دارد و یا نه.
اگر شما به عنوان یک زن استفاده کننده از IUD مسی از بروز هر گونه نشانه ی غیرمعمول، مانند درد در قسمت پایین شکم و یا درد در هنگام مقاربت جنسی با همسر خود رنج می برید و یا ترشحات مهبلی (واژن) شما غیرعادی شده است، بلافاصله باید به یک دکتر متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.
علاوه بر این موارد، اگر دوره ماهانه شما به عنوان یک خانم جوان با وجود IUD مسی در بدنتان، یک هفته عقب افتاده و یا الگوی خونریزی ماهانه شما غیرمعمول شده باشد، بلافاصله به یک دکتر متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید و برای اطمینان بیشتر، تست حاملگی انجام دهید.
یادتان باشد که نگهداری دستگاه IUD مسی که تاریخ انقضای آن به اتمام رسیده است، توصیه نمی شود، چون استفاده دوباره از آن می تواند باعث بروز عوارض جدی در بدن فرد شده و همچنین، حاملگی های ناخواسته را در بدن او به دنبال داشته باشد.

چه زمانی استفاده از IUD برای خانمها مناسب نیست؟

هنگامی که شما به عنوان یک زن جوان، از IUD مسی به منظور جلوگیری از بارداری خود استفاده می کنید، باید از روش های درست استفاده از آن آگاهی کامل داشته و زمان دقیق استفاده از دستگاه را بدانید. در ادامه این مقاله، چند مورد از شرایطی که فرد استفاده کننده از IUD مسی، باید دستگاه را از بدن خود خارج کند، بیان شده است. مهم ترین این موارد عبارتند از:
• هنگامی که فرد می خواهد باردار شود، باید IUD مسی را از بدن خود خارج کند.
• اگر فرد استفاده کننده از IUD مسی از عفونت لگنی و یا بیماری های التهابی لگن (PID) رنج می برد، باید از پزشکان متخصص زنان و زایمان در مورد استفاده از این دستگاه راهنمایی بخواهد.
• هنگامی که خانم جوانی از خونریزی غیرطبیعی در واژن خود رنج می برند و با معاینه دقیق مهبل (واژن) و انجام آزمایشات گوناگون هنوز علت خونریزی او تشخیص داده نشده است، باید IUD مسی را از بدن خود خارج کند.
• هنگامی که زن استفاده کننده از IUD مسی تحت درمان سرطان گردن رحم قرار گرفته باشد، هم باید از به کار بردن دستگاه IUD منصرف شود.
در حال حاضر شما به عنوان یک خانم جوان با مطالعه دقیق این مقاله، همه چیز را در مورد مزایا و معایب استفاده از این روش کنترل بارداری بی خطر دانستید. پس می توانید برای جلوگیری از بروز بارداری های ناخواسته در بدن خود، موثرترین روش را انتخاب نمایید، بدون این که برای روشن قضیه نیازی به مشورت با دیگران داشته باشید!

یکی دیگر از روش های جلوگیری از بارداری ، روش دپو است که با خواندن دپو چگونه باعث جلوگیری از بارداری می شود؟ اطلاعات لازم در این رابطه را کسب خواهید کرد.

 

نظر (139)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام آی یودی گذاشتم روز آخر پریودی نزدیکی داشتم حامله میشم یانه؟
منظورم اینه که آی یودی موقع پریودی هم از بچه‌دارشدن جلوگیری میکنه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

مگه موقع پریودی هم رابطه برقرار میکنین جل الخالق

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من دوساله آی یودی دارم هیچوقت با آی یودی عقب نمینداختم همیشه یکی دوروززودتر پریود میشدم ولی الان ده روزه که عقب انداختم دم عید خیلی کار کردم سه بار بی بی چک گذاشتم منفی بوده احتمال دارخ با باردار باشم وبی بی چک نشون نده ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ای یودی دارم الان یک سال میشه ولی چندما شده از تاریخ ک باید پریود بشم چند روز میگزره ولی الان از پریودیم یک هفته بیشتر گذشته احتمال بارداری داره

This comment was minimized by the moderator on the site

وااای منم یع ماه پریود نشدم دارم میمیرم ازاسترس

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام توروخداجواب منوزودبدین من تست حاملگی کردم اماجوابم منفی هست الان ۱۰روزه ازوقتم گذشته ممکن من حامله شم توروخدازود جواب بدی پریسا هستم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید.من یک سال و نیم ک دستگاه دارم ولی پریود م خیلی نامنظم الان هم که هفت روز عقب انداختم جلو گیری هم دارم امکان حامله کی هست لطفا جواب منو بدین خیلی میترسم.سپاس

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من امروز آیود ی گذشتم مسی چرا نباید تا ی هفته نزدیکی نکنم آخه شوهرم سرکار بلکه اومد گیر داد شوهرمن ۱۰روز ی بار میاد بد دوستان پخش م معلوم نیست

This comment was minimized by the moderator on the site

من پنج سوال که دستگاه دارم ولی چهار روز که اعدام عقب افتاد تست بارداری هم دادم ولی منفی بود آیا من باردارم یان لطفاً راهنمای کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام من سه ماهه ایودی گذاشتم هرسه ماه یه تاریخ مشخص پریود شدم اما الان دو روز گذشته از تاریخ پریودم خیلی میترسم بیبی چک نشون میده اگه حامله باشم

This comment was minimized by the moderator on the site

واااای منم عقب انداختم ازاسترس دارم ممیرم دوتابچه کوچیک دارم اصلاشرایط بچه دیگه ندارم??

This comment was minimized by the moderator on the site

روز بیست چهارم. دستگا گذاشتم بعد یک. هفته. نزدیکی داشتم. دیگم دکتر. نرفتم ایا. حامله. شد

This comment was minimized by the moderator on the site

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام میشه جواب منوسریع بدید... ماه گذشته بطورعجیب هفت روزپریودیم راپشت سرگذاستم دوروزبعدش لکه قهوه ای وبعدخونریزی تاهشت نه روزخونریزی داشتم بااینکه ایودی داشتم.. یعنی ماه گذشته دوبارپریودشدم.... الان سی وپنج روزه ازپاک شدن خونریزیم میگذره...

سلام میشه جواب منوسریع بدید... ماه گذشته بطورعجیب هفت روزپریودیم راپشت سرگذاستم دوروزبعدش لکه قهوه ای وبعدخونریزی تاهشت نه روزخونریزی داشتم بااینکه ایودی داشتم.. یعنی ماه گذشته دوبارپریودشدم.... الان سی وپنج روزه ازپاک شدن خونریزیم میگذره وپریودنشدم... 33سالمه...علت چیه

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفت ماه آیودی گذاشتم آلن 4روزه عقب انداختم حامله شدم

This comment was minimized by the moderator on the site

من هم مثل شما هستم موندم چکارکنم خیلی میترسم بچه هامم کوچک هستن به نظرتون باردارهستیم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۶ سال ludدارم وبعد از پریودی ۷ روزم تمام شد نزدیکی داشتم الان ۲ ،۳ روز لکه های زیاد وخون میاد وکمر درد هم دارم در۶ سال هم پیش دکتر هم نرفتم احتمال بارداری هست یا نه خسته نباشید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یکسال ونیمه آی یو دی گذاشتم همش خونریزی داری سنو داخلی هم دادم آزمایشم دادم هی مشکلی ندارم ولی خونریزی و لکه بینی دارم نمیدونم چیکار کنم لطفا جوابمو بدید

This comment was minimized by the moderator on the site

آیودیدیروز گذاشتمه نخش مشاهده نمیشه امروزم رفتم به بهداشت گفتم نخش معلوم نیست میترسم ازکجابفهمم اگه جابه جاشد ازشماراهنمایی میخوامم چون میترسم بعدا دیربفهمم یه وقت باردارشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من دیروزایودی گذاشتم ولی نخش معلوم نیست بهداشت رفتم گفتم که وقتی نخ مشاهده نشه برابعدمیترسم که اگه جابه جابشه نفهم ونگرانم که یه روزبارداربشم یعنی دیربفهمم استرس دارم توروخداراهنماییم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یک سال و نیم است آیو دی گذاشتم و تا کنون هیچ مشکلی نداشتم واز وقتی هم که گذاشتم فقط بعد دو هفته پیش دکتر رفتم وبعد اون دیگر برای چکاپ نرفتم و الان ده روز پریودم عقب افتاده چکار کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یک هفته ایودی گذشتم ترشحات کش دار دارم این ازچیه نزدیکی هم کردم یکم از اب شوهرم داخل واژنم ریخته شده عیبی نداره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یه ساله آیودی کردم شیر میدادم پرید نمیشدم ولی الان سه ماه بود پرید میشدم ولی هشت روز از آخرین قاعدگی من گذشته احتمال داره حامله بشم خیلی نگرانم

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/