امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


آیا امکان دارد با وجود IUD باز هم باردار شوم؟

آیا امکان دارد با وجود IUD باز هم باردار شوم؟

آیا همیشه به دنبال یک روش موثر و طولانی مدت برای جلوگیری از بارداری خود هستید؟ ؟ آیا روش های مورد استفاده شما برای جلوگیری از بارداری، بدنتان را تحت تاثیر هورمون های مختلف قرار داده و تست وضعیت حاملگی بدن شما، همیشه جواب منفی به دنبال دارد؟ اگر پاسخ شما به عنوان یک خانم جوان، به همه این سوالات مثبت است، به خاطر داشته باشید که دستگاه IUD مسی می تواند یکی از بهترین روش ها برای حل تمام مشکلات زنانه در بدنتان باشد. برای افزایش آگاهی خود و یادگیری همه واقعیت های مهم در مورد احتمال باردار شدن زنان با وجود دستگاه IUD مسی در بدنشان، حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

دستگاه IUD (درون رحمی) مسی چیست؟

در ابتدا، لازم است بدانید که IUD شامل یک دستگاه پلاستیکی کوچک همراه با سیم مسی در اطراف ساقه آن است. همچنین، به خاطر داشته باشید که هر متخصص زنان و زایمانی می تواند IUD مسی را در داخل رحم شما قرار داده و به کمک آن، از وقوع بارداری ناخواسته در بدن شما جلوگیری کند. در واقع، IUD به خانم های جوان کمک می کند تا از حامله شدن، برای مدت سه تا ده سال در امان باشند، بدون این که عوارض خاصی را تجربه نمایند.

چه کسانی می توانند از IUD مسی استفاده کنند؟

خانم های جوانی که مشتاق هستند تا برای یک مدت طولانی از روش های جلوگیری از بارداری قابل اعتمادی استفاده کنند، می تواند IUD مسی را انتخاب نمایند. علاوه بر این موارد، IUD می تواند بهترین گزینه برای زنانی باشد که ترجیح می دهند همراه با حفظ تعادل هورمونی در بدن خود، از بارداری های ناخواسته هم جلوگیری کنند. همچنین، جالب است بدانید که زنان شیرده هم می توانند بدون بروز هیچ گونه عوارض جانبی و تداخل هورمون ها در شیر خود، به منظور جلوگیری از حاملگی IUD مسی استفاده کنند و با کمک این روش، بتوانند سلامت کودک و تغذیه او با شیر مادر را نیز تضمین نمایند.

IUD مسی چگونه از بارداری جلوگیری می کند؟

به یاد داشته باشید که IUD مسی که به منظور جلوگیری از بارداری خانم های جوان مورد استفاده قرار می گیرد، در 99 ٪ موارد، موثر بوده و جلوی بروز بارداری های ناخواسته را به میزان بسیار بالایی می گیرد. به این ترتیب که یون های مس موجود در IUD مسی که حاوی مایعات سمی است، مانع حرکت اسپرم ها به داخل رحم زنان شده و از حامله شدن فرد استفاده کننده جلوگیری می کند. مس قرار گرفته در ساقه این دستگاه هم یون هایی را که دارای مایعات سمی هستند، به مخاط دهانه رحم فرد استفاده کننده انتقال داده و مایعات رحمی او را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین، زمانی که اسپرم ها در تماس با این مایعات قرار می گیرند، ماهیت سمی مایعات باعث مهار فعالیت های آنها شده و از باردار شدن خانم استفاده کننده از IUD مسی پیشگیری می شود. در این حالت، اگر اسپرمی هم کمی فعال مانده باشد و سبب باروری تخمک گردد، یون های مسی موجود در ساقه دستگاه سبب اشباع محیط رحم شده و از اتصال تخمک بارور به دیواره رحم پیشگیری می کنند. پس، می توان ادعا کرد که IUD مسی مطمئن ترین راه برای کنترل بارداری در زنان محسوب می شود.

مزایای استفاده از IUD مسی برای جلوگیری از بارداری :

در ادامه این مقاله، برخی از مزایای برجسته استفاده از IUD مسی در زنان بیان شده است، که مهم ترین این موارد عبارتند از:
• IUD مسی، یک راه بسیار موثر برای جلوگیری از بارداری زنان است.
• استفاده از IUD مسی می تواند حدود سه تا ده سال از باردار شدن فرد استفاده کننده جلوگیری کند.
• هزینه نصب این دستگاه در داخل رحم زنان توسط هر دکتر متخصص زنان و زایمانی بسیار معقول بوده و به راحتی هم در دسترس عموم قرار دارد.
• از آن جایی که وجود دستگاه IUD در بدن زنان، تعادل هورمونی آن ها را به هم نمی ریزد، بنابراین بهترین راه برای پیشگیری از بارداری محسوب شده و بر روی هورمون های باروری زنان نیز تاثیر منفی نخواهد داشت.
• قدرت باروری فرد استفاده کننده از IUD مسی، بلافاصله بعد از برداشتن آن فورا برگشت پذیر بوده و کنترل بارداری به این روش، هیچ تاثیری در بارداری های بعدی او نخواهد گذاشت. بنابراین، هنگامی که زنان، IUD مسی را از رحم خود بیرون آوردند، سطح باروری آن ها به حد نرمال خود خواهد رسید. علاوه ب این موارد، لازم است به عنوان یک خانم جوان بدانید که برداشتن IUD مسی هم بسیار آسان است.

به خاطر داشته باشید که می توان از IUD مسی در زمان تغذیه نوزاد با شیر مادر هم استفاده کرد، چون .ج.د این دستگاه در بدن مادر شیرده هیچ تاثیری بر روی شیر او نمی گذارد.
علاوه بر این موارد، وجود IUD مسی در بدن زنان جوان، هیچ مشکلی در مورد مقاربت جنسی آن ها ایجاد نمی کند.
همچنین، دستگاه های درون رحمی مسی می توانند ظرف پنج روز بعد از قرار گرفتن در رحم زنان، با وجود داشتن رابطه جنسی محافظت نشده هم به پیشگیری از بارداری در بدن آن ها کمک کنند. بنابراین، هر زن جوانی می تواند از این روش به عنوان یک راه پیشگیری اضطراری از بارداری استفاده کند.

gable-bardari2-1_20160118-110209_1.jpg

نکاتی که باید درباره استفاده از IUD برای جلوگیری از بارداری بدانید :

هنگام استفاده از دستگاه IUD مسی، فرد استفاده کننده باید موارد زیر را در نظر داشته باشد:
خانم باید در هر ماه و پس از پایان یافتن دوره ماهیانه خود، از وجود IUD مسی در داخل رحم خود اطمینان حاصل کنند. در واقع، آن ها باید بررسی کنند که آیا IUD هنوز هم در جای مناسب خود قرار دارد و یا نه.
اگر شما به عنوان یک زن استفاده کننده از IUD مسی از بروز هر گونه نشانه ی غیرمعمول، مانند درد در قسمت پایین شکم و یا درد در هنگام مقاربت جنسی با همسر خود رنج می برید و یا ترشحات مهبلی (واژن) شما غیرعادی شده است، بلافاصله باید به یک دکتر متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.
علاوه بر این موارد، اگر دوره ماهانه شما به عنوان یک خانم جوان با وجود IUD مسی در بدنتان، یک هفته عقب افتاده و یا الگوی خونریزی ماهانه شما غیرمعمول شده باشد، بلافاصله به یک دکتر متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید و برای اطمینان بیشتر، تست حاملگی انجام دهید.
یادتان باشد که نگهداری دستگاه IUD مسی که تاریخ انقضای آن به اتمام رسیده است، توصیه نمی شود، چون استفاده دوباره از آن می تواند باعث بروز عوارض جدی در بدن فرد شده و همچنین، حاملگی های ناخواسته را در بدن او به دنبال داشته باشد.

چه زمانی استفاده از IUD برای خانمها مناسب نیست؟

هنگامی که شما به عنوان یک زن جوان، از IUD مسی به منظور جلوگیری از بارداری خود استفاده می کنید، باید از روش های درست استفاده از آن آگاهی کامل داشته و زمان دقیق استفاده از دستگاه را بدانید. در ادامه این مقاله، چند مورد از شرایطی که فرد استفاده کننده از IUD مسی، باید دستگاه را از بدن خود خارج کند، بیان شده است. مهم ترین این موارد عبارتند از:
• هنگامی که فرد می خواهد باردار شود، باید IUD مسی را از بدن خود خارج کند.
• اگر فرد استفاده کننده از IUD مسی از عفونت لگنی و یا بیماری های التهابی لگن (PID) رنج می برد، باید از پزشکان متخصص زنان و زایمان در مورد استفاده از این دستگاه راهنمایی بخواهد.
• هنگامی که خانم جوانی از خونریزی غیرطبیعی در واژن خود رنج می برند و با معاینه دقیق مهبل (واژن) و انجام آزمایشات گوناگون هنوز علت خونریزی او تشخیص داده نشده است، باید IUD مسی را از بدن خود خارج کند.
• هنگامی که زن استفاده کننده از IUD مسی تحت درمان سرطان گردن رحم قرار گرفته باشد، هم باید از به کار بردن دستگاه IUD منصرف شود.
در حال حاضر شما به عنوان یک خانم جوان با مطالعه دقیق این مقاله، همه چیز را در مورد مزایا و معایب استفاده از این روش کنترل بارداری بی خطر دانستید. پس می توانید برای جلوگیری از بروز بارداری های ناخواسته در بدن خود، موثرترین روش را انتخاب نمایید، بدون این که برای روشن قضیه نیازی به مشورت با دیگران داشته باشید!

یکی دیگر از روش های جلوگیری از بارداری ، روش دپو است که با خواندن دپو چگونه باعث جلوگیری از بارداری می شود؟ اطلاعات لازم در این رابطه را کسب خواهید کرد.

 

نظر (117)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یک هفته ایودی گذشتم ترشحات کش دار دارم این ازچیه نزدیکی هم کردم یکم از اب شوهرم داخل واژنم ریخته شده عیبی نداره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یه ساله آیودی کردم شیر میدادم پرید نمیشدم ولی الان سه ماه بود پرید میشدم ولی هشت روز از آخرین قاعدگی من گذشته احتمال داره حامله بشم خیلی نگرانم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام دقیق ۶ساله که آیودی گذاشتم دقیق سر تاریخ شش سال پریود نشدم و الان حدود۴۰روزه که باید دو مرحله پریود میشدم مدام لکه بینی به رنگ قهوه ای دارم ممکنه بار دار باشم تورو خدا جوابمو زود بدید دارم دق میکنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من بعد چهلم دخترم که به دنیا آمدم IUD گزاشتم دخترم علان پنچ ماهه که گزاشتم ولی پریود نمیشم بی بی چک هم زدم منفی هست پس چرا پریود نمیشم تورو خدا راهنمایی کنید بچه هم شیر میدم .....

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من دستگاه ۳ ماهه دستگاه گذاشتم دکتر گفته روز ۱۲ تا ۱۸ پریودی باید جلوگیری داشته باشید من باید میرفتم معاینه شم ۳ ماه بعد هنوز نرفتم حالا ی هفته مونده ب پریودم جلوگیری نداشتم نزدیکی ام داشتم امروز روز ۲۳ پریودمه ایا امکان داره...

سلام خسته نباشید من دستگاه ۳ ماهه دستگاه گذاشتم دکتر گفته روز ۱۲ تا ۱۸ پریودی باید جلوگیری داشته باشید من باید میرفتم معاینه شم ۳ ماه بعد هنوز نرفتم حالا ی هفته مونده ب پریودم جلوگیری نداشتم نزدیکی ام داشتم امروز روز ۲۳ پریودمه ایا امکان داره باردار شم خیلی می ترسم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من دوماهه آیودی گذاشتم چندروز پیش نزدیکی داشتیم صبحش زیردلم دردمیکردو حالت تهوع داشتم الان چندروزه ک حالت تهوع دارم آیا ممکن حامله باشم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
عموما این حالت ها کاذب هستن
ولی بهتره از بی بی چک استفاده کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام چهارماه زایمان کردم رفتم ایودی گذاشتم تا یه هفته هم نزدیکی نداشتم بعد یه بارهم نزدیکی داشتم جلو گیری نکردم الانم خیلی استرس دارم نکنه باردارباشم الانم چندروز لکه بینی دارم خیلی کم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
عزیزم از بی بی چک استفاده کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

خواهش میکنم راهنمایی کنید????

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱ سال ونیم هست ای یودی گذاشتم ۳ روز هست عقب انداختم دکتر معاینه کرده و گفته جای ای یودی خوب هستش و سونو هم دادم گفتن جای ای یودی خوبه ولی بعد از پاکی آخرین پریود م ۳ بار لکه بینی داشتم آخر هم دکتر نتونست تشخیص بده لکه بینی از چی هست میشه؟...

سلام من ۱ سال ونیم هست ای یودی گذاشتم ۳ روز هست عقب انداختم دکتر معاینه کرده و گفته جای ای یودی خوب هستش و سونو هم دادم گفتن جای ای یودی خوبه ولی بعد از پاکی آخرین پریود م ۳ بار لکه بینی داشتم آخر هم دکتر نتونست تشخیص بده لکه بینی از چی هست میشه؟ راهنمایی کنید آزمایش تیروئید هم دادم تیروئید ام خدا رو شکر نداشتم خیلی نگرانم که نکنه حامله هستم
اگر ای یودی جاش باشه بارم‌احتمال بارداری هست؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۳ ساله دستگاه آیودی گذاشتم س روز از قاعدگیم گذشته خیلی میترسم باردارش بی بی چک هم زدم اول منفی اومد بعد ۵ ۶ ساعت ی خط صورتی خیلی کم رنگ دیدم چیکارکنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

.سلام من 8 ماهه ک ایودی گداشتم دوتا بچه دارم کوچیگن ده روزه عقب انداختم یعنی ممکنه باردار باشم تراخدا کمکم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
از بی چک استفاده کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

نظر خود را در اینجا بنویسید...سلام من یه بچه دارم که کلاس اول میره من چهل روزبعدازتولددخترم آی یودی کارگذاشتم وتاالان هیچ مشکلی نداشتم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
لطفا سوالتون رو کامل بنویسین تا راهنماییتون کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یه هفته هست دستگاه گزاشتم کی میتونم نزدیکی کنم؟؟؟؟لعد از سه روز گزاشتن دستگاه سونو هم دادم ...فقط درد کمر وگاهی اوقات زیر دلم درد میکنه ..این ترشحات کشدار از چه میتونه باشه ممنون میشم جواب بدین

This comment was minimized by the moderator on the site

نزدیکی داشتن مشکلی ایجاد نمی کند فقط ماه اول گذاشتن آی یو دی باید یک روش کمکی داشته باشید (مثل کاندوم) و بعد از یک دوره پریود و چک کردن محل آیودی باسونوگرافی دیگر نیازی به روش دیگری نیست. گاهی بااولین خونریزی آیودی جابجا میشود و یا خودبخود خارج...

نزدیکی داشتن مشکلی ایجاد نمی کند فقط ماه اول گذاشتن آی یو دی باید یک روش کمکی داشته باشید (مثل کاندوم) و بعد از یک دوره پریود و چک کردن محل آیودی باسونوگرافی دیگر نیازی به روش دیگری نیست. گاهی بااولین خونریزی آیودی جابجا میشود و یا خودبخود خارج میشود. کار سنگین نکنید زیاد پله نروید.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من دوساله iudگذاشتم ولی میترسم بازهم باردار بشم میشه با داشتن iudاز قرص جلوگیری هم استفاده کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
برای اطمینان بله/.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۳ هفته دستگه گذاشتم دیروز پریود شدم بشدت کمر دردم و خونریزی شدید دارم طبیعی است؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر خونریزیتون شدیده به پزشکتون مراجعه کنین.

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location