چرا جواب بیبی چک مثبت است اما علائم بارداری ندارم؟

چرا جواب بیبی چک مثبت است اما علائم بارداری ندارم؟

آیا بدن شما خانم جوان، به تست بارداری نتیجه مثبت نشان داده است؟ اما، شما مانند بسیاری از خانم های دیگر، هیچ گونه علائم و نشانه هایی از آغاز دوران بارداری را در بدن خود احساس نمی کنید؟ با توجه به شرایط به وجود آمده، آیا شما در مورد شرایط بدنی و سلامت خود نگران هستید؟ اگر نمی توانید در مورد وضعیت مربوط به بارداری و یا عدم بارداری خودتان، با کسی صحبت کرده و از او راهنمایی بخواهید، می توانید برای از بین بردن استرس و نگرانی خود و آگاهی از وضعیت بدنتان، مقاله زیر را مطالعه کنید. در ادامه این مقاله، نگاه کلی به برخی از مسائلی که زنان با شروع دوران بارداری در بدن خودشان، با آن ها مواجه می شوند، انداخته و شما را با تجربیات سایر خانم ها در مورد آن آشنا خواهیم کرد. اگر چه هیچ نیازی به نگرانی در این مورد نیست! اما به یاد داشته باشید که اگر جواب تست بارداری شما به کمک بیبی چک مثبت است، ولی با تاخیر آغاز علائم بارداری در بدن خود مواجه هستید، این حالت می تواند به عنوان یک زنگ خطر در مورد سلامتی شما باشد. پس، در صورت بروز چنین شرایطی در بدن خود فورا به یک پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

چرا جواب تست بارداری مثبت است ولی علائم بارداری وجود ندارد :

همانطور که می دانید، هر خانم جوانی واکنش متفاوتی به مراحل مختلف آغاز دوران بارداری در بدن خود نشان می دهد. در واقع، می توان ادعا کرد که در این جهان، هیچ دو زن بارداری وجود ندارد که در برابر شرایط مختلف حاملگی، علائم مشابهی را تجربه کنند. برخی از زنان ممکن است علائم اولیه آغاز دوران بارداری را با شروع این دوران در بدن خود تجربه کنند، در حالی که برخی دیگر از خانم ها باردار ممکن است بعد از گذر مدت ها، با این علائم مواجه شوند.

برخی از علائم شایع بارداری :

• بروز ویار صبحگاهی در بدن زنان باردار
• حساسیت به لمس پستان زنان با آغاز دوران بارداری در بدن آن ها
• احساس خستگی شدید در زنان باردار، بدون انجام دادن کاری
• احساس سوزش در معده زنان با آغاز دوران بارداری در بدن آن ها
• به وجود آمدن حالت تهوع در زنان بارداری
• ایجاد نفخ شدید شکمی در بدن مادران باردار

اما اگر شما به عنوان یک زن باردار، هیچ کدام از این علائم را در دوران بارداری خود تجربه نمی کنید، اصلا جای هیچ نگرانی وجود ندارد، زیرا در برخی از موارد، اکثر زنان تا هفته ششم بارداری و یا حتی هفته هفتم از دوران بارداری خود هیچ یک از علائم بالا را در بدن خود احساس نمی کنند. در واقع، پزشکان متخصص زنان و زایمان ادعا می کنند که بروز نشانه های اولیه آغاز دوران بارداری در بدن زنان بستگی به زمانی دارد که فرد تست بارداری خانگی را انجام می دهد، به همین دلیل است که علائم اولیه آغاز دوران بارداری در بدن زنان، در هر فردی متفاوت با دیگران می باشد.
به یاد داشته باشید که تخمک بارور شده در بدن شما بین روزهای 6 تا 12ام پس از تخمک گذاری، در دیواره رحمتان جایگزین خواهد شد. پس، فراموش نکنید تا زمانی که جنین به دیواره رحم شما متصل نگشته است، شما به عنوان زن حامله هیچ یک از علائم بارداری را در بدن خودتان تجربه نخواهید کرد. علاوه بر این موارد، لازم است به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به خاطر داشته باشید از آنجایی در روزهای اولیه دوران بارداری تغییرات هورمونی در بدن شما هنوز به طور کامل شروع نشده است، بنابراین تغییرات جزئی ایجاد شده در الگوهای مختلف بدن شما هم ممکن است قابل تشخیص نباشد. به همین علت است که تعدادی از زنان حامله، در روزهای آغازین این دوران حساس نمی توانند علائم مشترک بارداری را در بدن خودشان تجربه کنند.

alaem-bardari-u1.jpg

تشخیص زودهنگام بارداری به کمک بیبی چک :

در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم جوان به خاطر داشته باشید که استفاده از بیبی چک در روزهای اولیه دوران حاملگی، از ساده ترین روش هایی است که خانم ها می توانند برای بررسی وضعیت بارداری و یا عدم بارداری خود به کار ببرند.
حتی شما به عنوان یک خانم جوان می توانید این بیبی چک را به راحتی در منزل خود استفاده کنید، چون نوارهای تست حاملگی خانگی در اکثر فروشگاه های پزشکی موجود بوده و می توانند به زنان جوان کمک کنند، تا به راحتی بارداری خود را در هر مکانی تشخیص دهند. در واقع، این نوارها به کمک بررسی میزان مقدار هورمون HCG (هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی) در بدن زن حامله کار می کنند. به دلیل این که میزان هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی در طول مراحل اولیه دوران بارداری در بدن مادرن بسیار زیاد می شود، بنابراین خانم ها می توانند به منظور اندازه گیری درصد هورمون HCG در بدن خود، این آزمایش را بر روی ادرارشان انجام داده و جواب درست را دریافت می کنند.
اگر در چنین مواقعی، نوار بیبی چک نتیجه مثبت را به شما نشان داد، شما می توانید تا حدودی در مورد وضعیت بارداری خود مطمئن شوید. اما توصیه می شود که برای اطمینان بیشتر، قرار ملاقاتی را با یک پزشک متخصص زنان و زایمان گذاشته و از راهنمایی های پزشکی او هم در این مورد بهره مند شوید. به خاطر داشته باشید که پزشکان متخصص زنان و زایمان برای تعیین وضعیت دقیق بارداری در بدن خانم ها، از طریق یک سری آزمایشات خون و ادرار اقدام می کنند، که این روش ها نتایج دقیقی را معلوم خواهند نمود.

چه زمانی پزشک ، وضعیت بارداری زنان را تایید می کند؟

به یاد داشته باشید که پزشکان متخصص زنان و زایمان وضعیت بارداری زنان را با انجام معاینات دقیق پزشکی و به کمک انجام آزمایشات بارداری اعلام می کنند. در حالی که ممکن است خانمی هیچ کدام از علائم بارداری را در بدن خود مشاهده نکند، اما انجام آزمایشات خون و ادرار در مورد کوچک ترین تغییر در بدن فرد باردار هم اطلاعات دقیقی را به دکتر معالج او خواهند رساند.

این نکته که آیا شما به عنوان یک خانم جوانی که باردار شده اید، علائم آغاز دوران بارداری را در بدن خود تجربه می کنید و یا نه، همیشه با معاینات دقیق پزشکی و انجام آزمایشات به موقع مشخص می شود. در واقع، پزشک متخصص زنان و زایمان می تواند حتی در مراحل اولیه آغاز دوران بارداری نیز رشد جنین داخل رحمتان را چک کرده و شما را در مورد وجود هر گونه اختلال در دوران بارداری آگاه کند. به همین دلیل، مراجعه منظم و پی درپی به پزشک متخصص زنان و زایمان تا زمان تولد نوزاد به هر پدر و مادر بارداری اطمینان می دهد که فرزندشان مسیر رشد را به درستی طی می کند. فراموش نکنید که در بسیاری از زمان ها، ممکن است زن باردار تا زمان بزرگ شدن شکمش هیچ یک از علائم آغاز دوران بارداری را در بدن خود تجربه نکند، اما اگر لگد زدن و حرکت فرزند خود را در داخل رحمش احساس نمود، می تواند مطمئن شود که جنین سالم بوده و رشد کافی دارد.

مشاهده نشانه هایی از سقط جنین در مراحل اولیه آغاز دوران بارداری :

اگر شما به عنوان یک خانم باردار هر گونه علائم هشدار دهنده ای را در طول مراحل اولیه دوران بارداری خود تجربه کردید، به گونه ای که این علائم به طور ناگهانی شروع شده و سپس متوقف شوند، به خاطر داشته باشید که این علائم می تواند نشانه ای از سقط جنین در بدن شما باشد. پس، در چنین شرایطی فورا به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و حتما دستورالعمل های توصیه شده توسط او را دنبال کنید. فراموش نکنید که اگر درد شدید شکم و یا خونریزی را نیز در طی این دوران حساس تجربه کرده اید، نیاز است تا همه آن ها را بلافاصله به اطلاع دکتر معالج خود برسانید.

در نهایت، شما می توانید با هدایت و راهنمایی های مناسب پزشک متخصص زنان و زایمان، از پیچیدگی های دوران بارداری در بدن خود آگاه شده و خود را از سقط جنین و دیگر شرایط غیر معمول دوران حاملگی دور نگه دارید.

 

نظر (67)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام سه تا بچه دارم وبیبی چکم مثبت شده دارم داقون میشم چکار کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من 27 آبان پریود شدم 3آذر تموم شد ماه بعدش چندروز ازوقت پریودم گذشت تست دادم مثبت شد بازهم رفتم آزمایش دادم گفتن 5 هفته حامله ای الان 12 هفته میشم حاملم ولی بازبی بی چک تست گرفتم منفی شد میشه راهنمایم کنین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشید من تنبلی تخمدان دارم دوازده روزه پریودم عقب افتاده دوبار تست انجام دادم هر دوتاش مثبت بود ولی شکمم زیر شکمم و استخوان لگنم خیلی درد میکردند و پریود شدم من گیج شدم نمیدونم بار دارم یا نه
با وحود تنبلی تخمدان امکان باداری هست ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بچه ها من هر چه تست دادم مثبت شد ولی عادت شدم میشه این دفعه حامله بشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هیجدهم برج شش پریود شدم بد۱۵برج ۷دوباره پریود شدم ولی حالت تعوع سر گیحه داشتم بد پنجم پریودم تست زدم دوخط انداخت ایا من حامله ام توروخدا زود ج بدین

This comment was minimized by the moderator on the site

سوگل من ۱۵ روز پریودم عقب افتاد بعد بی بی چک خریدم یه خط پر رنگ یه خط کم رنگ بعداز دو سه روز لکه قهوه ای داشتم الان هم پریود شدم میشه خواهشا جوابشو بهم بگین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۶ روز از تاریخ پریودم گذشته دیروز تست گرفتم یه خط پر رنگ افتاد یکی کم رنگ ولی زیر شکمم درد میکنه هیچ علائم دیگه ای ندارم فقط گاهی حالت تهوع دارم آیا من باردارم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من الان 1ماهع پریود نمیشم سه باراز بی بی چک استفاده کردم و هر سه بار دوتا خط پر رنگ شد. اما علاعم بارداری ندارم جز درد درد زیرشکم سردرد سرگیجه ایا من باردارم؟لطفا زودی ج بدید استرس دارم ???

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۷ روز از پریودیم گذشته و از بیبی چک استفاده کردم نتیجه منفی بوده امکان داره اشتباه کنه و من باردار باشم??

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱۱روز ازموعدپری گذشته چندروزپیش یه لکه قهوه ای داشتم اول صبح نمیدونم ایاعلامت بارداری هست.؟کی میتونم ازمایش خون بدم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من تست بارداری گرفتم اولش مثبت در امد بعد دوباره با همون ادرار اولیم گرفتم منفی درامد ایا باردارم من

This comment was minimized by the moderator on the site

پریودیم ۲۸دی بوده ،و ۳بهمن تموم شده .حالا ۱۵اسفند هست خبری از پریودیم نیست سه بارم بی بی چک زدم خبر از بارداریم داده ولی هیچ گونه علائمی ندارم لطفا راهنمایی?

This comment was minimized by the moderator on the site

بله احتمالا باردارید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من الان ۷روزه از پری گذشته سه تا بی بی زدم مثبت بود هر سشون...یکی درد سینه دارم ولی بیشتر سنگین شدن توی شکمم هم اوایل دردی مشابه درد پری داشتم باشدت کمتر حالت تهوع هم که گداری دارم...آیا باردارم؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام روز بخیر من 6روز از موعد پریودیم گذشته و جز تکرارادرار ورم سینه وسفت شدنش هیچ علائم دیگه ندارم دوباربی بی چک زدم مثبت شده ایا من باردارم یاخیر لطفا جواب بدین خیلی استرس دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
عزیزم بی بی چک مقدم بر علائم هست
اگه بی بی چک + هست بله شما باردارید
درصورت نیاز میتونید برا اطمینان ازمایش بدید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.ایا مصرف مترونیدازول باعث مثبتی کاذب میشه؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من بک هفته س از وقتم گذشته بی بی چک گرفتم دو تا کمرنگ اومد ولی سونوگرافی هیچی نشون نداد آیا من باردارم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سونوگرافی!
بهتره ازمایش بدید

This comment was minimized by the moderator on the site

یه هفته به پری مونده بی بی چک بزارم نشون میده باردارم یانه؟؟؟اخه چندروزپیش گذاشتم دوخط کمرنگ افتاد؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر قبلا تست کردین و دو خط افتاده دوباره تست کنین ، و اینکه عموما بعد از تاخیر پریود تست جواب میده

This comment was minimized by the moderator on the site

یه هفته به دری مونده بی بی چک بزارم نشون میده؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من باید 27 پریود میشدم ولی نشدم الان نوک سینه درد داره وا بی بی چک استفاده کردم مثبت بود من 27 آذر پریود شدم.الان9روز عقب انداختم چه کارکنم

This comment was minimized by the moderator on the site

خوب زمانی که بی بی چک مثبت بوده یعنی باردارید، یه بار دیگه تست کنین وقتی مطمئن شدین یه پزشک متخصص زنان خوب انتخاب کنین و تا آخر بارداری تحت نظر ایشون باشین.

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/