رحم جایگزین و هر آنچه باید درباره آن بدانید(بخش سوم)

رحم جایگزین و هر آنچه باید درباره آن بدانید(بخش سوم)

در رحم جایگزین و هر آنچه باید درباره آن بدانید(بخش دوم) رحم جایگزین خصوصی را خواندید ، در ادامه می خوانید ...

فرایند کلی جایگزینی رحم:

در اغلب موارد، زوج های بدون فرزند و یا افرادی که به دلایل پزشکی، نمی توانند به صورت طبیعی صاحب فرزند شوند، رحم جایگزین را برای درمان ناباروری خود انتخاب می کنند. خوب است به عنوان زن و شوهری که متقاضی رحم جایگزین هستید، بدانید که در استفاده از روش های مدرن و پیشرفته امروزی، مادر جایگزین هیچ گونه دخالت ژنتیکی در جنین داخل رحم خود نخواهد داشت، چون از تخمک او برای بارداری استفاده نشده است. بنابراین، جنین رشد کرده در رحم جایگزین، تمام صفات ژنتیکی را از اهداکننده تخمک و اسپرم که پدر و مادر واقعی او هستند، به ارث خواهد برد. اما از نظر روانشناسی، برای مادر جایگزین بسیار مهم است تا پدر و مادر واقعی جنینی را که در داخل بدن خود پرورش می دهد، بشناسد تا بتواند با خیال راحت این دوران حساس را بگذراند. حتما به عنوان متقاضیان رحم جایگزین به یاد داشته باشید که اگر مادر جایگزین از بین دوستان و یا فامیل های خود زن و شوهر متقاضی انتخاب شود، وجود رابطه ظریف ممکن است باعث به چالش کشیده شدن مدیریت این دوران و سرنوشت نوزاد متولد شده در آینده گردد.
شما به عنوان زن و شوهر متقاضی باید به خاطر داشته باشید که درباره نامزدهای رحم جایگزین برای رشد فرزند خود، حق تصمیم گیری دارید و می توانید آن ها را از بین افراد بیگانه و یا دوستان و فامیل های خانوادگی خود انتخاب نمایید. اما بدانید که در مرحله اول، قبل از هرگونه اقدامی، فرد مورد نظر شما باید توسط یک پزشک متخصص ناباروری تمام آموزش ها را فراگرفته و سلامتی او هم از طریق انجام فرآیند غربالگری، به صورت کامل تائید شود. برنامه فرایند غربالگری در رحم جایگزین، شامل مصاحبه های آموزشی، تست های روانشناسی و ارزیابی شرایط، چک نمودن پس زمینه رحم جایگزین در این دوران، انجام معاینات پزشکی دقیق و استفاده از یک مشاور حقوقی مستقل برای تهیه پیش نویس قرارداد و مذاکره در مورد موافقتنامه می باشد، که انجام تمام این مراحل به طور قانونی الزامی است.

در نهایت، این نکته مهم را به خاطر بسپارید که وقتی جنین از تخمک و اسپرم پدر و مادر واقعی خودش تشکیل شده و به رحم مادر جایگزین منتقل گردید، روند یک بارداری قابل قبول شروع شده و دوام خواهد یافت. بنابراین، باید در این میان شخص ثالثی هم همیشه در ارتباط با هر دو طرف ماجرا باشد تا بتواند هم گذر این دوران را به خوبی مدیریت کند و هم بر برآورده شدن نیازهای طرفین، به طور اصولی نظارت داشته باشد. همچنین، وجود شخص ثالث در این میان، تضمینی برای عمل کردن طرفین به موارد ذکر شده در قرارداد بوده و احساس حمایت و احترام را در افراد مذکور به وجود آورد.
همانطور که قبلا ذکر شد، سازمان های مشهور و معتبر درمان ناباروری برای ارائه کمک از طریق تمام کارکنان خود، در تمام مراحل عملیاتی، در دوران بارداری و حتی زایمان، آماده خدمت به هم میهنان خود هستند. زمانی که قرارداد رحم جایگزین پذیرش شد و عمل به آن آغازگردید، در این سازمان ها یک پزشک متخصص زنان و زایمان برای رسیدگی به تمام مراحل اجرایی اختصاص داده می شود، تا به زودی مراحل انجام جایگزینی رحم با پشتیبانی یک تیم از کارشناسان که برای حمایت مادر جانشین اختصاص داده شده و تا زمان به اتمام رسیدن دوران بارداری با او همراه خواهد بود، شروع شود. هدف سازمان های معتبر درمان ناباروری از حمایت های خود، این است که از افراد باتجربه برای ارائه کمک به پدر و مادر متقاضی رحم جایگزین و مادر جایگزین استفاده کرده و همچنین، کارشناسان مجربی هم در رسیدن به هدف نهایی، هر دو طرف معامله را یاری نمایند.

استفاده از رحم جایگزین و جنبه های حقوقی آن برای هر دو طرف:

همیشه به یاد داشته باشید که به غیر از مسائل عاطفی و پزشکی که در درمان ناباروری به کمک رحم جایگزین عنوان می شود، جنبه های قانونی دیگری هم وجود دارد، که باید به آنها هم رسیدگی شود. به همین دلیل است که در آغاز این روش درمانی ممکن است حتی به بستن قرارداد با تمام الزامات قانونی، بین طرفین هم نیاز باشد، که در بخشی از این قرارداد، روش های اصولی و قانونی استفاده از رحم جایگزین هم نوشته خواهد شد. بنابراین، به یاد داشته باشید که انتخاب یک مشاور حقوقی باتجربه قبل از این که فرایند استفاده از رحم جایگزین آغاز شود، کار عاقلانه ای است، چون مشاور حقوقی به راحتی می تواند به تمام سوالات قانونی مادر جایگزین و همچنین، پدر و مادر واقعی جنین پاسخ داده و هر گونه شک و تردیدی را که ممکن است بین طرفین وجود داشته باشد، از بین ببرد.
شما می دانید که علاوه بر سوالات زیاد، ممکن است مسائلی هم در مورد نیازهای مادر جایگزین و پدر و مادر بیولوژیکی جنین وجود داشته باشد که فقط یک مشاور حقوقی باتجربه می تواند به برطرف شدن تمام آن ها کمک کند. مشاور حقوقی همچنین، در نوشتن یک قرارداد قانونی مربوط به امور مالی بین مادر جایگزین و زن و شوهر متقاضی رحم، کمک زیادی خواهد کرد. علاوه بر این موارد، در قرارداد نوشته شده بین طرفین، نوع پرداخت همه هزینه های پزشکی و دیگر نیازها هم تعیین می شود. اما، به یاد داشته باشید که برنامه نوشتن قرارداد بین مادر جایگزین و پدر و مادر بیولوژیکی جنین باید زمانی که تمام مسائل و ابهامات هر دو طرف برطرف شد، آغاز گردد.
از آن جایی که زن و شوهران متقاضی رحم جایگزین به دلیل داشتن مشکلات فراوان در مورد باروری، از این روش درمانی برای تولد فرزند خود استفاده می کنند، درگیر مسائل حقوقی پیچیده ای هم هستند، به همین دلیل بهتر است مادر جایگزین هم قبل از اتخاذ هرگونه تصمیمی، از مشاوره های حقوقی باتجربه کمک بگیرد. همیشه به این نکته مهم توجه داشته باشید که در برخی موارد، همه نکات قانونی درج شده در قرارداد مربوط به روش های درمانی رحم جایگزین را نمی توان کامل و قانونی به اجرا در آورد، حتی اگر این قرارداد از سوی طرفین امضا شده و تمام هزینه ها پرداخت شود.
همانطور که قبلا ذکر شد، قوانین حاکم بر استفاده از رحم جایگزین در هر کشور و دینی متفاوت است. به همین دلیل، بسیار مهم است که پدر و مادر بیولوژیکی جنین و همچنین، مادر جایگزین او، در همان ابتدای کار، یک وکیل فهیم و آگاه به قوانین را که به روند کار آشنا است، در کشور محل زندگی خود انتخاب نموده و او را استخدام نمایید. به یاد داشته باشید که این کار، به هر دو طرف معمله اطمینان خواهد داد که قرارداد پیش نویس شده، کاملا عادلانه بوده و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، چون در این صورت، حقوق همه طرف های درگیر محافظت خواهد شد.

rahem-jaygozin8.jpg

جنبه های  که در قرارداد فرایند رحم جایگزین، باید به آن ها توجه شود:

1. شناسایی کامل شخص یا اشخاصی که به صورت قانونی، نوزاد را تا پس از به دنیا آمدن محافظت خواهند کرد.
2. ثبت کامل تمام مشخصات طرفین و اطلاعات کامل در مورد اینکه آیا استفاده از رحم جایگزین به روش لقاح خارج از رحم انجام می گیرد و یا به طریق سنتی انجام خواهد شد.
3. باید تعداد جنین هایی که به رحم مادر جایگزین منتقل خواهد شد، هم در قرارداد نوشته شده و توسط مادر جایگزین و همچنین، پدر و مادر واقعی جنین ها امضا گردد.
4. تعهدات معمول در کشور مورد نظر باید در قرارداد نوشته شده و همچنین، حق و حقوق مادر جایگزین هم در صورتی که نوزادان چندقلو متولد شوند، هم باید به وضوح در قرارداد درج گردد.
5. برنامه روشنی از تعداد دفعاتی که جنین به رحم مادر جایگزین منتقل خواهد شد و همچنین، زمانی که آزمایش ها و تست های مربوط به این کار قرار است بر روی او و پدر و مادر واقعی جنین انجام گیرد، باید به طور کامل در قرارداد ذکر گردد.
6. علاوه بر این موارد، باید باید حق و حقوق مادر چایگزسن در صورتی که نتایج آزمایشات کاشت جنین در رحم او با شکست مواجه شود، هم باید در قرارداد طرفین به روشنی بیان شود.
7. یک بند از قرارداد باید شامل این نکته باشد که اگر جنین کاشته شده در رحم مادر جایگزین، به طور اتفاقی سقط شد و یا بدن مادر آن را نپذیرفت، باز هم مادر جایگزین باید تحت حمایت قانونی قرار گرفته شود.
8. در نهایت، به عنوان یک مادر جایگزین و یا زن و شوهری که متقاضی رحم اجاره ای هستید، لازم است به یاد داشته باشید که فهرست تمام تعهدات مالی، از زمان شروع کار و پرداخت هزینه برای انجام معاینات پزشکی و مسائل مربوط به جبران خسارات هم باید به طور کامل و روشن در قرارداد نوشته شود.

تعهدات قانونی استفاده از رحم جایگزین برای درمان ناباروری:

تعهدات قانونی که یک مادر جایگزین ملزم به قبول آنها است، به قرارداد بسته شده بین او پدر و مادر واقعی جنین بستگی دارد. اما مهم ترین تعهدات معمول عبارتند از:
• به عنوان زن و شوهری که مایل هستید فرزندتان با استفاده از رحم جایگزین به دنیا بیاید، به یاد داشته باشید که مادر جایگزن موظف است از نظر قانونی و اخلاقی در طی دوران بارداری خود، جنین شما را به خوبی حفظ کرده و به رشد و سلامتی او اهمیت دهد. برای این کار او نیاز خواهد داشت تا در همه معایناتی که زنان باردار موظف به انجام آن ها هستند، حضور یابد و اگر مشکلی برای سلامتی خودش و یا جنین داخل رحم او رخ دهد، به دنبال حمایت فوری پزشکی بوده و آن مسئله را حل کند. همچنین، یک مادر جایگزین موظف است تا در طول دوران بارداری خودش، از همه عادات و رفتارهایی که انجام آن ها می تواند زندگی جنین داخل رحم او را در معرض خطر قرار دهد، اجتناب کند.
• او باید از جنین داخل رحم خود مانند فرزند خودش تا هنگام تولد مراقبت کرده و بعد از به دنیا آمدن، نوزاد سالم را تحویل پدر و مادر واقعی او دهد. اما به عنوان زن و شوهری که متقاضی رحم اجاره ای هستید، همیشه به خاطر داشته باشید که امروزه، موارد مستند بسیاری گزارش شده که در آن ها، مادر جایگزین از دادن نوزاد به والدین اصلی او، پس از تولد خودداری کرده است. به همین دلیل، نوشتن یک قرارداد خوب و قانونی، برای جلوگیری از این عمل ضروری است. علاوه بر این، لازم است بدانید که مهم نیست مادر جانشین چقدر در طول دوران بارداری به نوزاد وابسته شده است، چون او باید خودش را آماده کند تا نوزاد را بلافاصله بعد از به دنیا آمدن، به پدر و مادر بیولوژیک تحویل دهد.
• همچنین یک مادر جایگزین نمی تواند بدون رضایت پدر و مادر واقعی جنین، هر وقت که دلش خواست به بارداری خود خاتمه دهد و جنین را سقط نماید، به خصوص اگر در قرارداد نوشته شده بین طرفین، ممنوعیت این کار به وضوح ذکر شده باشد. با این حال، بندی در قانون هر کشور وجود دارد که به مادران جایگزین اجازه می دهد تا زمانی که زندگی آن ها در خطر قرار گرقته باشد، بتواند خواستار خاتمه دادن فوری به دوران حاملگی خود و سقط جنین داخل رحمش باشد.

حمایت های قانونی از مادران جایگزین:

همانند تعهدات قانونی که یک مادر جایگزین در قبال زن و شوهر متقاضی و قانون دارد، حمایت همه جانبه از او نیز باید در قرارداد نوشته شده بین طرفین،ثبت شود. انجام این کار برای این که مادر جایگزین احساس کند که طبق قانون آن کشور، از او در طول دوران بارداری و زایمان، به صورت کامل پشتیبانی خواهد شد، بسیار مهم خواهد بود.

بر اساس قانون، انجام اقدامات غیرمنطقی طرفین در طول دوران بارداری مادر جایگزین، نمی تواند در قرارداد آن ها نوشته شود، مگر اینکه خواسته های هر دو طرف به وضوح مشخص شده و در قوانین قرارداد نوشته شود. به عنوان مثال، اگر پدر و مادر بیولوژیک جنین تصمیم بگیرند که تولد نوزادشان بدون استفاده از هر گونه دارویی و در یک روز مشخص، صورت گیرد، در هیچ حالتی آن ها حق قدرت نمایی و زورگویی به مادر جایگزین را ندارند، مگر اینکه قبلا با او به توافق رسیده و تمام شرایط درخواستی آن ها هم در قراردادشان ثبت شده باشد.
در هیچ شرایطی، طرفین حق ندارند تا با اجبار، پایان یافتن دوران بارداری را اعلام کنند و بخواهند که جنین داخل رحم مادر جایگزین را از بین ببرند، مگر اینکه قبلا در قرارداد این حق به یکی از آن ها اعطا شده باشد. با این حال، در برخی موارد قانون اجازه می دهد تا پدر و مادر واقعی نوزاد، برای به دست آوردن حضانت فوری فرزند خود، او را پس از زایمان از مادر جایگزین جدا کنند.
اگر زندگی مادر جایگزین در طول دوران بارداری به دلیل تهدید های پزشکی به خطر افتد، در چنین مواردی او موظف است از طریق قانونی مدت بارداری را کوتاه کرده و یا کلا جنین داخل رحم خود را سقط نماید.
به طور کلی، حریم خصوصی مادر جایگزین باید در یک حد معینی که خود مادر ترجیح می دهد و در قرارداد هم ثبت شده است، رعایت شود. در برخی موارد، ممکن است داشتن ارتباط منظم بین طرفین در بخشی از قرارداد نوشته شود، اما مادر جایگزین اگر بخواهد می تواند خودش حد معینی را برای داشتن حریم خصوصی تعیین کند. به یاد داشته باشید که هیچ کس نمی تواند در زندگی روزمره یک مادر جانشین، کارها و نحوه زندگی را به او دیکته کند، اما اگراو به تعهدات قانونی خود عمل نکرد، پدر و مادر واقعی جنین حق دارند تا با وکیل خود تماس گرفته و یا خواهان انجام اقدامات فوری در این مورد شوند.
مهم است که زن و شوهر متقاضی بدانند که چه کسی و از چه طبقه ای را به عنوان مادر جایگزین فرزند خود انتخاب می کنند. در این که استفاده از این روش درمانی برای تولد نوزادان، یک فرایند پیچیده خواهد بود، شکی نیست، اما مطمئن باشید طرفی که به عنوان مادر جایگزین انتخاب می شود، هم تا حد زیادی از لحاظ جسمی و هم از لحاظ ذهنی و عاطفی در نوزاد آینده شما تاثیر خواهد گذاشت. همانطور که آگاه هستید، جنبه های حقوقی استفاده از این روش هم بسیار پیچیده است، به همین دلیل در هنگام نوشتن قرارداد، طرفین باید بیشتر مراقب باشند، تا بعدا مشکلی پیش نیاید. همچنین، دانستن این نکته هم برای طرفین بسیار مهم است که از مهارت وکیل استخدامی خودشان مطمئن باشند، چون حفاظت از حقوق آن ها در تمام طول دوران بارداری و به دنیا آمدن نوزاد، به عهده وکیل می باشد. پس به خاطر داشته باشید که نوشتن یک قرارداد عادلانه که تحت پوشش قانون کشور محل زندگی طرفین باشد، حق و حقوق مادر جایگزین و پدر و مادر واقعی جنین را به طور کامل تضمین خواهد نمود.
خوب است بدانید که مادران جایگزین هم در روال به دنیا آوردن فرزند افراد دیگر دچار مشکلاتی می شوند، به همین دلیل یکی از ارکان مهم انجام این کار، توجه نمودن و فکرکردن به نیازهای جسمی و روحی طولانی مدت قبل و بعد از دوران بارداری و حتی هنگام زایمان چنین مادرانی است. با این حال و با وجود همه مشکلات، انتخاب کردن مادر جایگزین، توسط زن و شوهر متقاضی، رویای آن ها را برای داشتن یک خانواده کامل به حقیقت نزدیک خواهد نمود. آنچه که ما باید بدانیم این است که در مورد سود مالی که از این راه عاید مادر جایگزین می شود، حرفی نیست، اما نقش او در ساخت یک خانواده بی بها و ارزشمند هم باید در نظر گرفته شود. بنابراین، به عنوان پدر و مادر متقاضی به یاد داشته باشید که مادر جایگزین است که آرزوی شما برای داشتن فرزند به حقیقت نزدیک تر ساخته و با وجود او، نوزادی که همیشه آرزویش را داشتند، در آغوش خواهید گرفت.
اگر شما به عنوان یک زن و شوهر تصمیم به انتخاب مادر جایگزین برای تولد فرزندتان دارید، کسی را انتخاب کنید که توانایی لازم را برای انجام وظایف قانونی خود داشته باشد و همچنین، بتواند نوزاد سالمی را برای شما به دنیا بیاورد. اما این نکته را هم به خاطر داشته باشید که مادر جایگزین شدن هم اصلا کار آسان و سرگرم کننده ای نیست! چون او سختی های بسیاری را برای حمل و به دنیا آوردن یک نوزاد متحمل می شود و تمام هزینه های که از شما برای جبران خسارت دریافت خواهد کرد، شاید با دشواری های این راه طولانی برابری نکند. با این حال، از نجابت شما است که به خاطر کمک او به شما برای داشتن خانواده کامل و در آغوش گرفتن فرزند خودتان، رضایت مادر جایگزین را جلب کرده و تمام نیازهای او را هم در طول دوران بارداری برآورده نمایید.

خواندن فریز تخمک معجزه ای برای خانم های بلند پرواز قطعا برای شما جذاب خواهد بود.

 

نظر (12)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من حاضرم باهمسرم یک بچه بیارم بدم به کسی که مشکل داره فقط خانواده تحصیلکرده نهصدوپانزده ششصدوپنجاه ویک شست‌وشش بیستوهفت

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام رحم جایگزین میشم متاهل بقیمت توافقی استانهایک ابهروزنجان صفرنهصدنودنهصدبیستوچهارهفتادوچهاربیستوچهار

This comment was minimized by the moderator on the site

رحم جایگزین میشم کرج متاهل دوتافرزنددارم قیمت سی وپنج صفرنهصدونوزده چهارصدوسیزده سی وهفت شصت وهشت

This comment was minimized by the moderator on the site

تورو خدا هرکی میتونه کمک کنه نیاز به رحم اجاره دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

بنده اجاره میدم

This comment was minimized by the moderator on the site

نیازمند رحم اجاره

This comment was minimized by the moderator on the site

من اجاره میدم خیلی،خیلی فوری ،صفر نهصد و سیوشش،هفتصدوپنجاه وپنج هشتادودو چهلونه،بخاطر نیاز مالی شدید وبخاطر ثوابش

This comment was minimized by the moderator on the site

نیازمند رحم اجاره در تهران

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام میتونی بامن تماس بگیری صفرنهصدونوزده چهارصدوسیزده سیوهفت شصت وهشت

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام رحم جایگزین میشم متاهل دوتابچه دارم کرج قیمت سی وپنج ماهیانه هفتصد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , ببخشید در استفاده از رحم جایگزین از تخمک چه کسی استفاده میشود؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام, از تخمک و اسپرم پدر و مادر واقعی جنین استفاده میشود.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/