دقیق ترین علائم بارداری | 37 نشانه اولیه حاملگی

bardari

همیشه بعد از اقدام به بارداری (بخصوص قبل پربود) ، خانم ها عجله دارند بفهمند که باردار شده اند یا نه؟ و در بدن و رفتار خود به دنبال علائم بارداری می گردند ولی شما نباید این نکته را فراموش کنید که همه علائم بارداری یکجا ظهور نمی کنند و حتی ممکن است در بعضی خانم ها هیچ کدام دیده نشوند ولی در بعضی خانم ها همه علائم دیده شوند، درست مثلا دوران پریود که در خانم ها متفاوت است، اما دانستن نشانه های بارداری و دقت کردن به آن میتواند به شما کمک کند، پس با ما همراه باشید و این علائم را بشناسید....

علائم بارداری عبارتند از :

 1. تاخیر در پریود ماهانه
 2. داشتن پریود نامنظم
 3. حالت تهوع و استفراغ
 4. گرفتگی ناگهانی عضلات
 5. کاهش میل جنسی
 6. حساس شدن سینه ها
 7. تغییر در نوک سینه ها
 8. احساس سنگین شدن سینه ها
 9. تکرر ادرار
 10. تجمع رنگ دانه ها در زیر پوست
 11. تیره شدن خطوط مو
 12. بروز آکنه صورت
 13. خارش پوست
 14. احساس کشیدگی پوست
 15. ظهور وریدهای عنکبوتی
 16. قرمزی کف دست
 17. ترشح آغوز یا شیر از سینه ها
 18. هوس ناگهانی
 19. خشکی پوست
 20. خستگی مداوم
 21. احساس بزرگ شدن رحم
 22. به وجود آمدن حالت اهتزاز در معده
 23. لکه بینی
 24. بی بی چک مثبت
 25. خونریزی لثه ها
 26. بالا رفتن دما بدن قبل از حذف پریود
 27. احساس نفخ شکم از علائم اولیه بارداری
 28. احساس تنفر از بعضی غذاها از علائم اولیه بارداری
 29. بروز سرگیجه بارداری
 30. به وجود آمدن نوسانات اخلاقی و روحی
 31. یبوست از علائم زودرس بارداری
 32. مشکل سردرد و کمردرد بدون دلیل
 33. افزایش آب دهان از نشانه های واضح بارداری
 34. احساس طعم فلز در دهان
 35. احساس تشنگی غیرطبیعی از علائم اولیه بارداری
 36. از بین رفتن اشتها

بیاد داشته باشید صورتی که قبلا باردار شده باشید، ممکن است نشانه های بارداری دوم شما متفاوت از بارداری اول شما باشد.

همه این علائم میتوانند در یک مادر باردار دیده شوند در حالی که در یک مادر دیگر دو تا سه علامت دیده شود، اگر علائم کمتر دیدید نباید نگران نشوید چون بدن ها واکنش های متفاوتی نسبت به بارداری نشان می دهند، برای اینکه بفهمید علائم بارداری گفته شده را دقیقا دارید، توضیحات نوشته شده را بخوانید...

1. از دست دادن پریود ، قطعی ترین علائم بارداری

به خاطر بسپارید که از دست دادن دوره قاعدگی یا پریود، یکی از اولین علائم بارداری است که بسیاری از زنان باردار آن را تجربه خواهند نمود. در بسیاری از موارد، تعدادی از افراد حتی ممکن است متوجه نشوند که یک دوره قاعدگی یا پریود خود را از دست داده اند! اما با شروع دوران بارداری در بدن زنان، در حالت طبیعی تقریبا تمام دوره های ماهانه آن ها متوقف خواهد شد. با این حال، امکان دارد دلایل مختلف دیگری منجر به از دست دادن پریود در بانوان شود. یکی از این علل می تواند افزایش وزن ناگهانی و یا از دست دادن وزن زیاد در یک مدت کوتاه باشد که در بین عموم زنان دلیل مهمی تلقی نمی شود، اما ممکن است سبب از دست رفتن پریود در این افراد شود. همچنین، در برخی موارد دیگر، وجود استرس بیش از حد در زنان نیز می تواند منجر به بروز نشانه های مشابه گردد. علاوه بر این موارد، این نکته مهم را نیز فراموش نکنید که اگر شما به طور ناگهانی انجام حرکات ورزشی را شروع کرده باشید، این حالت نیز می تواند دوره های ماهانه شما را از بین ببرد. به وجود آمدن حالت بی اشتهایی، پرخوری و یا اختلالات دیگر هورمونی هم می تواند با این مساله مرتبط باشد. همچنین، مصرف برخی از داروها، به ویژه داروهایی که برای کنترل بارداری و تولد نوزاد استعمال می شود هم می تواند تاخیر قابل توجهی در روند پریود زنان ایجاد کرده و یا آن را به طور کامل از بین ببرد. پس، به یاد داشته باشید که مشکل بدنی اساسی ندارید و داروی خاصی هم مصرف نمی کنید، از دست دادن دوره قاعدگی در بدنتان می تواند یکی از علائم بارداری در زندگی شما محسوب شود.

2. نامنظمی در پریود از علائم بارداری

باید درباره نحوه روی دادن و نظم موجود در دوره های ماهانه خود بیشتر از دیگران آگاه باشید، چون این دوره ها در بدن هر زنی از الگوی خاصی پیروی می کند. اما اگر خانم جوانی باردار شده باشد، ممکن است دوره قاعدگی یا پریود او با دوره های قبلی فرق کند و نظم موجود در این دوره ها نیز از بین برود. این تغییر می تواند در میزان ترشحات، مدت زمان و یا حتی تعداد روزهای دوره ی قاعدگی تاثیر چشمگیری داشته باشد. با این حال، فراموش نکنید که دلایل مختلف دیگری وجود دارد که می تواند تغییراتی را در روند دوره های قاعدگی زنان ایجاد کند. اگر به هر دلیلی، شما هم متوجه بروز بی نظمی و یا غیرمعمول شدن در حالت دوره های قاعدگی خود شدید، بهتر است در اسرع وقت با یک دکتر متخصص زنان و زایمان صحبت کنید ، شاید این نامنظمی از علائم بارداری شما باشد.

3. احساس حالت تهوع و استفراغ از علائم بارداری :

همانطور که می دانید یکی از نشانه های اولیه آغاز دوران بارداری، به وجود آمدن حالت تهوع و استفراغ در زنان است. بروز حالت تهوع، احساسی است که اکثر زنان در روزهای اول آغاز دوران بارداری خود آن را تجربه می کنند و بسیار هم شایع است. با این که این حالت به نام ویار صبحگاهی شناخته شده است، اما برخی از زنان حامله حالت تهوع را در هر زمان از روز و حتی در شب نیز تجربه می کنند. در دوران بارداری تقریبا بروز هر تغییر و انجام هر کاری می تواند حالت تهوع شدیدی را در مادر حامله به وجود آورد. پخت و پز، استفاده از ظروف خاص و یا حتی استشمام برخی عطرها از جمله عواملی است که سبب بروز حالت تهوع در این مادران می شود.

4. از نشانه های بارداری، گرفتگی ناگهانی عضلات

گرفتگی ناگهانی عضلات که توام با احساس درد است، می تواند علامتی دیگر از علائم بارداری در بدن هر خانمی باشد. تصور می شود هنگامی که تخمک بارور شده می خواهد به دیوار رحم متصل گردد، می تواند منجر به بروز گرفتگی ناگهانی عضلات در هفته های اول از آغاز دوران بارداری در زنان شود. جالب است بدانید که بیشتر زنان ممکن است بروز این حالت را با دردهای شروع دوره قاعدگی یا پریود خود اشتباه بگیرند. البته، این نکته مهم را هم به خاطر داشته باشید که این احساس شاید در مواردی هم اتفاق بیافتد که فرد اصلا حامله نیست. گرفتگی عضلات رحم و شکم زنان که در هنگام لانه گزینی تخمک در بدن مادر رخ می دهد، نشانه های مختصری داشته و فقط برای چند روز طول می کشد، چون پس از جایگزین شدن تخمک، نشانه های اولیه در بدن زنان ناپدید می شوند. در واقع، لانه گزینی تخمک لقاح یافته در حدود شش تا ده روز پس از انجام عمل تخمک گذاری در بدن زنان رخ می دهد. البته، این حالت فقط در صورتی امکان پذیر است که چرخه قاعدگی یا پریود ماهانه اين افراد منظم باشد (چرخه قاعدگی یا پریود منظم زنان در هر دوره حدود 28 روز طول می کشد). خونریزی زنان در هنگام لانه گزینی و گرفتگی عضلات رحم و اسپاسم آن ها معمولا در هفته سوم (یعنی حدود روز 20 تا 24) و یک هفته قبل از شروع دوران قاعدگی در بدن اين افراد مشاهده می شود.

5. کاهش میل جنسی از علائم شایع بارداری

هنگامی که زنی حامله می شود، بدن او بر اثر تغییرات هورمونی زیاد، نظم و ترتیب خود را از دست می دهد، که همین عامل به تنهایی می تواند باعث کاهش میل جنسی در او شود. حتی در مواردی هم ممکن است اشتیاق به رابطه جنسی به طور کلی در زنان باردار، حتی تا زمان تولد نوزاد از بین برود. البته، فراموش نکنید که دلایل مختلف دیگری، مانند خستگی زیاد، استرس، مصرف برخی داروها و یا ورزش کردن بیش از حد نیز می تواند میل جنسی را در زنان کاهش دهد.

6. حساس شدن سینه ها از علائم بارداری

به وجود آمدن تغییرات در سینه های زنان در بارداری، یکی از نشانه های اولیه آغاز دوران بارداری در بدن آن ها محسوب می شود، برخی از زنان ممکن است این حساسیت را با ایجاد شدن درد در هنگام لمس کردن سینه های خود تجربه کنند. فراموش نکنید که این درد می تواند تنها در اطراف ناحیه نوک پستان ها و یا کل سینه ها باشد. به دلیل بروز همین دردها، دست زدن به سینه های زن حامله در کل دوران بارداری او می تواند کاملا ناراحت کننده باشد.

7. تغییر در نوک سینه های زن باردار

برخی از زنان ممکن است با ایجاد شدن تغییرات خاصی در نوک سینه های خود متوجه حامله بودنشان شوند، چون با باردار شدن فرد نوک سینه های او تیره تر و یا حتی بزرگتر خواهد شد. خانم های باردار می توانند لکه های کوچک برجسته ای را در اطراف نوک پستان های خود مشاهده کنند. علاوه بر این موارد، با آغاز دوران بارداری منطقه اطراف آرئول سینه های زنان نیز ممکن است دچار لکه های سفیدی مثل جوش شوند که نشان از باردار بودن فرد دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست، چون بروز تمام این علائم در دوران بارداری امری عادی و طبیعی می باشد.

8. احساس سنگینی در سینه ها از علائم بارداری است

به یاد داشته باشید هنگامی که زنی حامله می شود، تغییرات اساسی در اندازه پستان های او به وجود خواهد آمد. این تغییرات به دلیل بافت های داخلی سینه است که با شروع دوران بارداری، خود را برای مرحله شیر دادن و پرستاری از نوزاد آینده آماده می کنند. از این رو، بسیاری از زنان حامله در دوران بارداری خود ممکن است احساس سنگینی را در سینه ها تجربه کنند. پس می توان ادعا کرد که برای انجام یک زایمان خوب و تغذیه مناسب نوزاد آینده، استفاده از سینه بند مخصوص دوران بارداری برای پشتیبانی از سینه های هر زن حامله ای لازم و ضروری است.

9. تکرر ادرار از بارزترین علائم بارداری

زمانی که زنی باردار شود، تعداد دفعات ادرار کردن در او نیز ممکن است افزایش یابد،که به آن تکرر ادرار بارداری گفته می شود. این حالت در اکثر زنان باردار از هفته های اول آغاز دوران بارداری شروع شده و تا پایان این دوران و حتی تا زمان به دنیا آمدن نوزاد ادامه خواهد یافت، چون در کل دوران بارداری به ویژه در چند هفته اول از این دوران، بدن فرد حامله خون و مایعات اضافی را از طریق کلیه ها دفع می کند. همچنین، به یاد داشته باشید که با پیشرفت حاملگی مادر و رشد جنین داخل رحم او به دلیل فشار بیشتری که رحم بر روی مثانه وارد می کند، این احساس بیشتر خواهد شد.

10. تجمع رنگدانه ها در زیر پوست از علائم بارداری

هنگامی که زنی باردار شود، ممکن است لکه های تیره رنگی بر روی پوست او نمایان گردد که حاملگی او را اطلاع همگان می رساند. در اکثر زنان، شیوع این لکه های رنگی، نشانه ای از باردار بودن آن ها است. به این لکه های رنگی ماسک حاملگی و یا ملاسما نیز گفته می شود و پیدایش آن ها در طول بارداری، به دلیل ترشح مقدار زیادی از melanotropin در بدن زنان (که نوعی هورمون زنانه است.) می باشد. به خاطر داشته باشید که معمولا این لکه های رنگی در نواحی بینی، گونه ها، پیشانی و نواحی اطراف چشم زنان حامله مشاهده می شوند و قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید می تواند وضعیت آن ها را بدتر کند. اما زنان حامله نباید زیاد نگران باشند! چون در اغلب موارد، این لکه ها پس از زایمان کردن، خود به خود از بین خواهند رفت.

11. تیره تر شدن خط موها در بدن از علائم بارداری زنان

گاهی اوقات، با ورود مادر حامله به ماه سوم از دوران بارداری خود خط موها در قسمت جلوی بدن او تیره تر می شود. مخصوصا، قسمت اصلی این خط موها از استخوان شرمگاهی شروع شده و به سمت بالای رحم ادامه می یابد. اگر مادر باردار قبلا نیز حاملگی هایی را تجربه کرده باشد، این خط ممکن است در بدن او خیلی تیره تر ظاهر شود.

12. بروز آکنه بر روی پوست صورت زنان باردار

بروز آکنه بر روی پوست صورت زنان یکی دیگر از علائم بارداری است که در اغلب موارد می تواند به صورت جادویی و یک باره پیدا شود و فرد را دچار ناراحتی و عذاب کند. جالب است به عنوان یک خانم جوان بدانید که این آکنه های بارداری در افرادی که پوست درخشان و سفیدی دارند، بیشتر به چشم می خورد. از سوی دیگر، پوست اکثر زنان حامله با بروز آکنه چرب شده و حالت تکه تکه ای به خود می گیرد. پس، فراموش نکنید که نوشیدن مقدار زیادی آب و هیدراته نگه داشتن پوست بدن در جلوگیری از بروز این مشکل بسیار موثر خواهد بود. همچنین، به یاد داشته باشید زنانی که دارای پوست حساسی هستند، نباید از محصولات آرایشی در دوران بارداری خود استفاده کنند. در نهایت، یادتان باشد که اگر مشکل بروز آکنه بر روی پوست صورت شما ادامه یافت و با گذر زمان بدتر شد، بهتر است با یک دکتر متخصص زنان و زایمان در مورد آن صحبت کنید.

13. علائم بارداری و احساس خارش شدید پوست

هنگامی که فردی حامله می شود، احساس خارش خفیفی را بر روی پوست بدن خود تجربه خواهد نمود. این اتفاق به دلیل افزایش جریان خون در پوست او در مراحل اولیه آغاز دوران بارداری رخ می دهد. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، فراموش نکنید که در چنین شرایطی پوشیدن لباس های گشاد و راحتی برای حل این مشکل بسیار موثر می باشد. علاوه بر این موارد، اطمینان داشته باشید که اباس های زیر شما از پارچه نرم دوخته شده باشد، تا تنفس پوست را برای شما راحت کرده و در نتیجه، به از بین رفتن خارش پوست بدنتان کمک نماید. با رعایت این موارد بهداشتی، اگر خارش پوست بدنتان درمان نشد و همچنان ادامه یافت، حتما با یک دکتر متخصص زنان و زایمان در این مورد صحبت کنید، چون کرم های بارداری خاصی وجود دارد که می تواند از بروز خارش شدید جلوگیری کرده و یا آن را کاهش دهد. در نهایت، به یاد داشته باشید در صورتی که خانم بارداری با وجود به کار بردن این کرم ها، باز هم درمان نشد و حتی خارش پوست بدن او شدت گرفت، دوباره باید با دکتر معالج خود صحبت کند، چون ممکن است او مبتلا به نوعی بیماری شده باشد، که با عنوان کلستاز زنان شناخته می شود.

14. بروز نشانه هایی از کشیدگی پوست در بدن زنان باردار

بروز کشش پوست نیز یکی دیگر از شایع ترین تغییراتی می باشد که زنان در دوران بارداری خود متوجه آن خواهند شد. این عارضه، به طور معمول در حدود سه ماهه دوم و یا سوم از دوران حاملگی مشاهده می گردد. خوب است بدانید که اکثر این علائم کششی بر روی قسمت پایین شکم دیده می شود. این در حالی است که در برخی موارد هم ممکن است در قسمت ران ها، بازوها، سینه ها و لگن مادران باردار نیز علائم کششی بارداری مشاهده گردد.

15. پیدا شدن وریدهای عنکبوتی در بدن مادر از علائم بارداری

نمایان شدن وریدهای عنکبوتی در بدن زنان یکی دیگر از علائم بارداری بسیار شایع است، هنگامی که زنی حامله می شود، بدن او مقدار زیادی هورمون استروژن تولید می کند. در نتیجه، فرد باردار متوجه شکست ناگهانی رگ های خود در سراسر بدنش خواهد شد. جالب است بدانید هنگامی که نوزاد شما متولد شود، وریدهای عنکبوتی به آرامی و خود به خود محو خواهند شد. اما یادتان باشد اگر مشکل وریدهای عنکبوتی تا چند هفته و یا حتی چند ماه پس از زایمان ادامه داشت، حتما باید با دکتر معالج خود در این مورد صحبت کنید.

16. قرمزی کف دست های زنان باردار یکی دیگر از علائم بارداری

در برخی موارد، ممکن است قرمز شدن کف دست زنان، باردار بودن آن ها را به همگان اطلاع دهد. در واقع، هنگامی که زنی حامله می شود، ترشح مقدار هورمون های زنانه در بدن او افزایش می یابد و زیاد شدن میزان هورمون استروژن، در برخی موارد سبب قرمز شدن کف دستان زنان باردار خواهد شد .

17. تراوش مایع آغوز از نوک سینه های زنان باردار

اگر شما هم به عنوان یک خانم در حال تلاش برای باردار شدن هستید، باید به یاد داشته باشید که با حامله شدنتان ممکن است مقداری مایع از نوک سینه های شما ترشح کند که نشانه شایعی از آغاز دوران بارداری در بدنتان است. البته فراموش نشود که برخی از زنان، در همان اوایل آغاز دوران بارداری خود یعنی در چند هفته اول، این حالت را در سینه های خود تجربه می کنند. اگر شما مدتی بعد از آگاه شدن از وضعیت بارداری خود متوجه ترشح این مایع از سینه هایتان شدید، به یاد داشته باشید که به احتمال زیاد، این مایع، همان شیر آغوز است. در واقع، می توان ادعا کرد که این مایع، اولین شیری است که بدن هر مادری، پیش از آنکه نوزادش به دنیا بیاید، برای تغذیه او آماده می کند. بروز این حالت در بدن هر خانمی، امری کاملا طبیعی است و لازم نیست که شما هم در مورد وضعیت خود نگران شوید. در نهایت، بهتر است بدانید که اگر در سینه های شما به عنوان یک خانم باردار نشت این مایع بسیار زیاد است، طوری که لباس های شما را نیز کثیف می کند، می توانید از پد شیردهی برای جذب این مایع استفاده کنید.

18. به وجود آمدن هوس ناگهانی از علائم بارداری در زنان است

هنگامی که زنی حامله می شود، ممکن است به طور ناگهانی بخواهد که یک طعم جدید غذایی را تجربه کند و یا غذای خود را در ظرف خاصی بخورد که تا به حال آن ها را دوست نداشته است. مثلا با آغاز دوران بارداری، ممکن است مادر یک روز به طور ناگهانی هوس خوردن یک طعم خاص بستنی در نیمه های شب را بکند. در چنین شرایطی، بهتر است اطرافیان مخصوصا همسر زن باردار به یاد داشته باشند که اصلا تعجب نکرده و نگران نشوند! چون بروز ویار بارداری در بدن هر مادر بارداری امری کاملا طبیعی است. علاوه بر این موارد، لازم است بدانید که زنان حامله می توانند ولع مصرف مواد غذایی را به دلیل نیاز بدن خود، تقریبا در هر زمان از دوران بارداری خود داشته باشند، اما باید اطمینان حاصل کنند که از مصرف غذاهای مضر دور بمانند. در واقع، مادران باردار باید به یاد داشته باشند که مهم نیست این ولع چقدر قوی باشد، بلکه مهم این است که مواد غذایی که آن ها مصرف می کنند، برای بدن مادر و نوزاد نه تنها ضرری نداشته باشد. همچنین، به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، فراموش نکنید که جلوگیری کردن از پرخوری در دوران بارداری، می تواند احساس بیمار بودن را هم از شما دور نگه دارد.

19. علائم بارداری و خشک شدن پوست بدن

شما هم به عنوان یک خانم جوان ممکن است متوجه خشکی پوست خود شوید که حالت خشکی شدید پوست نشان از حامله بودن شما دارد. البته یادتان نرود از آن جایی که با باردار شدن فرد، تغییرات زیادی در میزان ترشح هورمون های بدن او اتفاق می افتد، بنابراین این حالت می تواند سبب بروز مشکلات خشکی پوست بدن مادر شود. علاوه بر این مورد، با باردار شدن فرد، کمبود خواب و احساس خستگی نیز می تواند سبب بروز مشکلات خشکی پوست در بارداری شود. به یاد داشته باشید که داروهای خانگی مختلفی وجود دارد که مصرف آن ها کمک خواهد کرد تا از خشکی پوست بدنتان جلوگیری کنید. همچنین، باید سعی کنید تا مقدار زیادی آب و مایعات را در طول دوران بارداری خود بنوشید، چون مصرف نوشیدنی های سالم در دوران بارداری باعث هیدراته نگه داشتن پوست بدنتان خواهد شد. در نهایت، به خاطر داشته باشید که اگر شرایط بدتر شد، حتما با دکتر معالج خود در مورد استفاده درمان های موضعی امن صحبت کنید.

20. احساس خستگی مداوم در زنان باردار، بدون این که فعالیتی انجام داده باشند

آیا شما که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، به طور مداوم احساس خستگی می کنید؟ زیاد در این مورد نگران نباشید! چون این حالت در اکثر مواقع می تواند از علائم بارداری در بدن هر فردی باشد. البته فراموش نکنید که این احساس خستگی فقط در طول چند هفته اول از دوران بارداری اتفاق افتاده و با پیشرفت حاملگی، در چند هفته آینده کم خواهد شد. اما، جالب است بدانید که دوباره و با پیشرفت حاملگی شما، در ماه های آخر از دوران بارداری احساس خستگی شدید در بدنتان دوباره عود خواهد نمود. در نهایت، یادتان نرود که حالت خستگی در تمام طول دوران بارداری وجود داشته و در طول سه ماهه آخر این دوران حساس به بالاترین میزان خود خواهد رسید. در واقع، می توان ادعا کرد که احساس خستگی مداوم یکی از علائم شایع آغاز دوران بارداری در بدن خانم ها محسوب می شود.

21. بزرگ شدن رحم زنان با آغاز بارداری

زمانی که زنی حامله می شود، در حالت طبیعی اندازه رحم او افزایش می یابد. البته، فراموش نکنید که در مراحل اولیه از دوران بارداری، شما خودتان قادر نخواهید بود که از این تغییر آگاه شوید، اما دکتر متخصص زنان و زایمان در طول معاینات بدنی و یا تست های تصویربرداری می تواند از این تغییر اساسی ایجاد شده در بدن شما آگاه شود. از آن جایی که با پیشرفت حاملگی مادر باردار، رحم او به فضای بیشتری نیاز خواهد داشت، به همین دلیل فشار زیادی به اعضای داخلی بدن او وارد خواهد کرد که اسباب ناراحتی خانم ها باردار در ماه های آینده از دوران بارداری خواهد شد. این نکته مهم را به خاطر بسپارید که عوامل دیگری نیز می تواند سبب افزایش اندازه رحم زنان گردند. در نهایت، به خاطر داشته باشید که اگر شما در حال تلاش برای باردار شدن هستید و نشانه هایی مانند درد و خونریزی سنگین را در هنگام مقاربت با همسر خود تجربه می کنید، حتما در اسرع وقت با دکتر معالج خود در مورد آن مشورت کنید.

22. به وجود آمدن حالت اهتزاز در معده از علائم بارداری

زمانی که جنین در داخل رحم شما حرکت می کند، شما احساس تکان و لرزش بال مانندی را در داخل رحم تجربه خواهید کرد. هم زمان با بروز این حالات، شما احساسی مانند حرکت یک پروانه را هم در داخل معده خود حس خواهید نمود، که با پیشرفت دوران بارداری مادر و رشد جنین داخل رحم او این احساس بیشتر هم خواهد شد. پس، به عنوان یک خانم باردار فراموش نکنید هر هفته ای از دوران بارداری را که شما پشت سر بگذارید، این حالت اهتزاز هم در معده شما قوی تر و بیشتر از هفته قبل خواهد شد. اگر شما برای اولین بار باردار شده اید، این حالات جنبش و تکان را گاهی اوقات در داخل معده خود بین هفته هجدهم بارداری تا هفته بیستم بارداری از دوران بارداری خود احساس خواهید نمود. اما افرادی که تجربه بارداری های دیگری را هم قبلا داشته اند، این حالت را تنها در اوایل هفته چهاردهم از دوران بارداری خود احساس خواهند کرد.

23. علائم بارداری و به وجود آمدن لکه بینی شدید

همانطور که می دانید در چند هفته اول از دوران بارداری هر خانمی، تخمک بارور شده در تلاش خواهد بود تا خود را به دیوار رحم وصل کند که این حالت می تواند لکه بینی و یا خونریزی خفیفی را در بدن زنان باردار ایجاد کند. در واقع، دلیل بروز این حالت لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم مادران باردار خواهد بود. اگر شما زن حامله متوجه چند لکه خون از واژن خود شدید، زیاد نگران نشوید، چون در اوایل دوران بارداری این حالت امری عادی است. اما اگر این لکه بینی همراه با احساس درد و یا ناراحتی شدیدی باشد، باید در اسرع وقت با یک دکتر متخصص زنان و زایمان صحبت کنید. ولی در هر صورت، فراموش نکنید که لکه بینی می تواند یکی از نشانه های اولیه آغاز دوران بارداری در بدن هر زنی باشد.

24. نتیجه مثبت تست بارداری خانگی بیبی چک

هنگامی که شما به عنوان یک خانم در حال تلاش برای باردار شدن هستید و از کیت ها تست حاملگی خانگی برای آگاهی از باردار بودن خود استفاده می کنید، باید بدانید که خطوط موجود بر روی صفحه نمایش این کیت ها نتیجه را به شما نشان خواهند داد. یادتان باشد که دو نوع کیت تست حاملگی خانگی یا بی بی چک وجود دارد. در نوع اول نواری وجود دارد که در هنگام تست باید به ادرار آغشته شود. اگر رنگ این نوار تغییرکرد، به این معنی است که شما حامله هستید. در نوع دوم از کیت های تست حاملگی خانگی فضای کوچکی برای اضافه کردن چند قطره از ادرار وجود دارد. اگر منطقه خاص موجود بر روی این دستگاه تغییر رنگ داد، به معنی حامله بودن شما است. البته برخی دیگر از کیت های تست حاملگی خانگی وجود دارند که نتایج در آن ها از طریق چند خط ظاهر شده بر روی صفحه نمایش، نمایش داده می شود.

25. خونریزی لثه های مادر از علائم بارداری

برخی از زنان هنگامی که حامله می شوند، حالت درد و یا تورم را در لثه های خود تجربه می کنند. این افراد معمولا زمانی که دندان های خود را مسواک می زنند و یا با یک قلمو نرم به آرامی لثه های خود را ماساژ می دهند، خونریزی شدیدی را در دهان خود مشاهده خواهند نمود که هیچ ربطی به نوع خاصی از بیماری ها نداشته و جایی برای نگرانی هم وجود ندارد، چون یکی دیگر از علامت های بسیار شایع آغاز دوران بارداری در بدن هر زنی بروز حالت درد و یا تورم در لثه ها است. به دلیل این که با آغاز دوران بارداری، بدن فرد حامله دچار تغییرات زیاد هورمونی می شود، بروز این حالات هم کاملا طبیعی خواهد بود. البته، به عنوان یک خانم جوان فراموش نکنید که تجمع پلاک ها در روی دندان های انسان نیز می تواند باعث خونریزی در لثه ها گردد. پس، این نکته مهم را به خاطر بسپارید که تغییرات هورمونی می تواند باعث ایجاد پلاک های بیشتر بر روی دندان های مادران باردار شده و وضعیت را بدتر کند. اما با وجود همه این مشکلات این حالت در دوران بارداری به عنوان بیماری لثه شناخته نمی-شود و مراجعه به دکتر دندانپزشک برای صحبت نمودن در مورد این وضعیت لزومی ندارد. البته، به خاطر داشته باشید که اگر این وضعیت با تولد نوزادتان از بین نرفت، باید به یک دکتر دندانپزشک مراجعه کنید. برای این که اطمینان حاصل شود که مشکل شما به طور کامل از بین رفته است، حتما با یک قلموی مناسب لثه های خود را تمیز کرده و سپس به بررسی آن ها بپردازید.

با وجود این که سعی کردیم در این مقاله، تمام علائم بارداری و نشانه های رایج آغاز دوران بارداری در بدن زنان را برای شما بیان کنیم، اما ممکن است نشانه های دیگری هم وجود داشته باشد که از چشم ما دور بماند. ولی اگر شما تجربه قبلی باردار شدن را نداشتید و با توجه به علائم ذکر شده مطمئن نیستید که باردار شده اید، در چنین مواردی برای کسب اطمینان حتما با یک دکتر متخصص زنان و زایمان صحبت کنید.

26. بالا رفتن دمای بدن از علائم بارداری قبل از دست دادن پریود

یکی دیگر ازعلائم اولیه بارداری قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی زنان که خیلی هم دقیق است، بالا رفتن دمای بدن اين افراد مي باشد. شما به عنوان یک زن جوان برای استفاده از این نشانه می توانید دمای پایه بدن خود را (BBT) برای چند ماه پشت سر هم اندازه گرفته و آن ها را با هم مقایسه کنید. فراموش نکنید زنانی که سعی می کنند با استفاده از روش BBT از باردار بودن خود آگاه شوند، باید از زمان دقیق تخمک گذاری در بدنشان آگاه باشند، چون یک تا دو هفته قبل از تخمک گذاری، دمای پایه بدن ممکن است در حدود 97.7 ° F باشد. البته، این دما برای بدن زنان قبل از آغاز روند تخمک گذاری هم بسیار مناسب است. همچنين، یک تا دو روز پس از تخمک گذاری، دمای بدن زنان در حدود 0.4-1 درجه افزایش می یابد. ولی این افزایش دما پس از شروع پریود یا دوره قاعدگی دوباره به حالت عادی خود باز خواهد گشت. اما اگر زنی باردار شود، دمای بدن او همچنان بالا باقی خواهد ماند.

با توجه به اين توصيفات، مي توان ادعا كرد كه افت ناگهانی دمای بدن زنان در عرض یک هفته بعد از تخمک گذاری، به عنوان یک نشانه دقیق از انجام لانه گزینی در بدن او شناخته می شود. در واقع، این حالت به این معنی است که جنین به دیواره رحم مادر متصل شده است. در نهايت، به خاطر داشته باشيد BBT روشی است که می توان از آن در طول چرخه قاعدگی یا پریود نیز استفاده نمود، اما اگر شما هم مشاهده کردید که دمای بدنتان به طور ناگهانی بالا رفته است، بدانيد كه این حالت می تواند نشانه ای از آغاز روند بارداري در بدنتان باشد.

27. احساس نفخ در شکم از علائم بارداری قبل از پریود

در برخی مواقع ممکن است شکم شما از شلوارتان بیرون زده باشد، طوری که احساس کنید اندازه شلوار برایتان تنگ شده و نیاز به گشودن دکمه آن دارید، تا نفس راحتی بکشید. در چنین مواردی ممکن است شما باردار باشید! اما، اندازه جنین داخل رحمتان در اين شرايط، خیلی کوچک (فقط به اندازه يك توپ کوچک سلولی (بلاستوسیست)) می باشد. همچنين، اگر شما هم  احساس سنگینی و یا وجود باد را در معده خود احساس کردید، که بسیار هم ناراحت کننده می باشد، بايد بدانید که یکی از علائم شایع آغاز روند بارداری قبل از حذف پریود یا دوره قاعدگی در بدنتان به وجود آمده است. این حالت به دلیل ترشح زیاد هورمون پروژسترون و هضم ناقص غذا بروز كرده و باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند نفخ و یبوست در بدن زنان باردار خواهد شد.
این نکته مهم را هم به خاطر بسپاریدكه برای رهایی از مشکلات نفخ، شما مي توانيد غذای روزانه خود را در اندازه های بسیار کوچک مصرف كنيد، تا هضم غذا به آسانی صورت گیرد. همچنین، زنانی که از مشکل یبوست و نفخ شکم رنج می برند، باید از مصرف غذاهای سرخ شده و بسیار چرب اجتناب کرده و سعی کنند تا در طي كل دوران بارداری خود غذاهای سالم را انتخاب نمایند.

28. احساس تنفر از بعضی غذاها از علائم اولیه بارداری

احساس بیزاری نسبت به مصرف برخی مواد غذایی خاص، یکی دیگر از علائم شایع آغاز روند بارداری در بدن زنان است. در واقع، يادتان باشد كه در این دوران، ممکن است زنان با در اختیار داشتن برخی مواد غذایی مورد علاقه خود، احساس کنند که بو و طعم آن ماده غذایی باعث بروز حالت تهوع در آن ها می شود. فراموش نکنید كه در حدود 85٪ از زنان باردار بیزاری از مصرف برخی مواد غذایی مورد علاقه خود را در طول سه ماهه اول از اين دوران حساس تجربه می کنند. بسیاری از اين افراد هم اشتهاي طبیعی خود را برای مصرف غذا با ورود به سه ماهه دوم و یا سوم از دوران بارداری دوباره به دست می آورند، اما در برخی موارد هم ممکن است حالت بیزاری نسبت به مصرف برخی مواد غذایی تا تمام شدن دوران بارداری با مادر همراه باشد.
جالب است بدانيد كه تا به حال، هیچ مدرکی به دست نیامده که نشان دهد راه گریزی برای فرار از این احساسات وجود دارد، اما اعتقاد بر این است که بروز این حالات در بدن زنان باردار می تواند به علت بالا بودن میزان ترشح سطح پروژسترون باشد، که تنفر از برخی مواد غذایی و حساسیت به برخی بوها را به دنبال خواهد داشت.

29.احساس سرگیجه از علائم زودرس بارداری

احساس سرگیجه و سبکی سر در زنان نیز یکی دیگر از علایم اولیه آغاز روند بارداری است، که ناشی از افت فشار خون در آن ها می باشد. البته، فراموش نکنید كه این حالت در سه ماهه اول از دوران بارداری هر زني کاملا طبیعی است، چون تجربه کردن احساس سرگیجه در دوران بارداری به علت گشاد شدن رگ های خونی در بدن مادر اتفاق می افتد. با اين حال، گشاد شدن رگ های خونی در بدن مادر باردار مي تواند کاهش فشار خون را در بدن او به دنبال داشته باشد. یادتان باشد كه افت فشار خون زنان، با آغاز سه ماهه دوم از دوران بارداری دوباره به حالت عادی خود برمی گردد. همچنین، به عنوان یک زن جوان، این نکته مهم را هم به خاطر داشته باشید که بروز حالت سرگیجه اگر بدون هیچ نشانه ای از بیماری در بدن زنان زخ داده باشد، می تواند نشانه دیگری از حاملگی اين افراد تلقی شود، اما اگر این حالت با خونریزی از واژن و درد شکم همراه باشد، نشانه ای از آغاز حاملگی خارج رحمی در بدن زنان است، که یک عارضه جدی در دوران بارداری محسوب می شود.

30. بروز نوسانات اخلاقی و روحی از نشانه های حاملگی

بروز نوسانات خلقی نیز به علت ایجاد تغییرات هورمونی در بدن زنان باردار رخ مي دهد. در واقع، این تغییرات سطح هورمون ها انتقال دهنده های عصبی مغز را تحریک کرده و باعث افزایش احساسات در مادران باردار خواهند شد. از علائم شایع نوسانات خلقی در زنان باردار، گریه کردن زیاد آن ها و طغیان خشم ناگهانی است، که آرامش کلی ذهن اين افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. در چنین مواردی، بهتر است زنان باردار تلاش کنند تا استراحت کرده و با افراد خانواده، مخصوصا شریک زندگی خود صحبت بیشتری بکنند، چون این کار کمک خواهد کرد تا افراد نزديك به زن حامله وضعیت او را درک کنند.

31. یبوست بدون تغییر برنامه غذایی از علائم بارداری قبل از دست دادن پریود

تغییرات ایجاد شده در ترشح هورمون های بدن زنان باردار و بالا رفتن ميزان ترشح هورمون پروژسترون در بدن اين افراد می تواند سیستم گوارشی آن ها را تحت تاثیر قرار داده و مشکلاتی را در این ناحیه از بدنشان ایجاد کند. در چنين شرايطي، اجابت مزاج در مادران باردار به سختی صورت گرفته و باعث می شود تا مواد غذایی به آرامی در امتداد دستگاه گوارش حرکت کنند. اگر شما هم به عنوان یک زن جوان احساس می کنید كه مدتی است به طور منظم دچار مشکل یبوست هستید، باید با در نظر گرفتن شرایط بدنی خود، تست بارداری خانگی را در اسرع وقت انجام دهید.

32. مشکل سردرد و کمردردهای بی دلیل از نشانه های حاملگی

پایین بودن قند خون در بدن زنان باردار باعث می شود كه این افراد دچار سردرد شوند، چون در چنین حالتی سلول های مغز سعی می کنند تا با کمبود عرضه قند در خون مقابله شود. پس، اگر شما هم به عنوان یک زن جوان در حال تلاش برای باردار شدن هستيد و به طور مکرر، دچار سردرد می شوید، بايد بدانيد كه این حالت می تواند نشانه ای از بروز تغییرات در هورمون های جنسی زنانه مانند استروژن و پروژسترون باشد، که برای آماده سازی رحم جهت رشد جنین در آینده اتفاق می افتد.
در چنین شرایطی فرد به طور متناوب، دچار درد کمر شدید هم خواهد شد که نشان دهنده شل شدن رباط های بدن زن باردار برای آماده شدن جهت حمل وزن نوزاد است. البته گرفتگی عضلات، نفخ و یبوست در هنگام لانه گزینی جنین هم می تواند باعث بروز درد در نواحی کمر زنان، در روزهاي اوليه از دوران بارداری شود. شما می توانید با دکتر خود در مورد مصرف داروهاي مخصوص این مشکل صحبت کنید.در نهايت، فراموش نکنید كه در این دوران هرگز نباید خوددرمانی کرده و اثرات داروها را امتحان کنید. علاوه بر مصرف داروها، نکته مهم دیگر برای درمان درد کمر توجه به موقعیت خواب زنان باردار در طول شب و تغییر دادن آن است.

33. افزایش آب دهان از نشانه های واضح بارداری

زیاد شدن بزاق دهان يكي از علامت هاي شایع آغاز روند بارداری نیست، اما برخی از زنان در اوایل دوران بارداری خود، از این حالت رنج می برند. در واقع، مي توان ادعا كرد كه تعدادی از زنان متوجه افزایش بیش از حد بزاق دهان خود قبل از باردار شدن مي شوند. در علم پزشکی این وضعیت وران بارداری با عنوان "سیلان بزاق" شناخته می شود. البته محققان عقیده دارند كه افزایش تولید بزاق دهان در زنان باردار با سوزش سر دل و ویار صبحگاهی ارتباط دارد. در واقع، بلع این مايع اضافی، آن ها را به تهوع وادار می کند، تا بتوانند مایع اضافی موجود در معده خود را از طریق دهان دفع نمایند. همچنین، اگر زنی از سوزش معده رنج ببرد، ممکن است اسیدهای اضافی موجود در دهان او باعث تولید بزاق اضافی شود، به طوري كه بدن بتواند به طور طبیعی، با مشکل سوزش سر دل مبارزه کند. يادتان باشد كه خاصیت بزاق دهان زنان باردار قلیایی بوده و به خنثی کردن اسید موجود در بدن اين افراد کمک زیادی می کند.

34. احساس طعم فلز در دهان از علائم بارداری قبل از پریود

برخی از زنان با حامله شدن ممکن است طعم فلز را همراه با تنفر قوی از چند نوع مزه، در دهان خود تجربه کنند. معمولا، برخی از مادران باردار اين طعم فلز را به صورت طولانی مدت و در تمام طول روز احساس می-کنند. اگرچه علت واقعی این حالت در علم پزشکی ناشناخته است، اما تعدادی از کارشناسان عقیده دارند كه این حالت به علت بروز نوساتی در سطح هورمون های بدن مادران باردار رخ می دهد. بیشتر زنان حامله از این مشکل در تمام دوران بارداری خود رنج می برند، اما در بدن برخی از زنان هم ممکن است این حالت به زودی و پس از گذشت سه ماهه اول دوران بارداری از بین برود.

35.تشنگی غیرطبیعی از علائم اولیه بارداری

در مراحل اولیه از دوران بارداری، اکثر زنان احساس تشنگی شدید دارند. این حالت، اغلب به دلیل افزایش حجم خون در بدن مادران اتفاق می افتد. نوشیدن آب و مایعات زیاد هم در اين دوران حساس باعث تکرر ادرار در مادران باردار شده و اختیار برخی زنان را در برابر تکرر ادرار تحت تاثیر قرار می دهد.

36. از بین رفتن اشتها

با توجه به بروز مشکل تهوع و استفراغ در بدن زنان حامله، اشتهای این افراد نسبت به مصرف مواد غذایی و میوه ها به میزان قابل توجهی افت می کند. این افراد ممکن است برای رهایی از چنگال گرسنگی اشتیاق فراوانی به مصرف غذاهایی مانند ترشی از خود نشان دهند. با این حال، میزان اشتهاي زنان حامله در شیب رو به پایین حرکت کرده و ممکن است بی میلی به مصرف غذاها در مراحل بعدی دوران بارداری هم همچنان افزایش یابد. يادتان باشد كه شما به عنوان یک زن جوان در هنگام مواجه شدن با چنین مشکلی می توانید از عطر سنبل استفاده کنید، چون بوی اين ماده به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی حالت تهوع خود را کنترل نمایید. همچنین، مصرف بیسکویتی که با کماج اسطوخودوس تهیه شده است، هم برای کاهش حالت تهوع و افزایش میزان اشتها در روزهاي اوليه از دوران باردار زنان بسیار مفید است. البته، فراموش نکنید كه کاهش استرس هم اشتهای زنان حامله را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

37. بروز تنگی نفس از علائم بارداری قبل از پریود

برخی از زنان ممکن است تنگی نفس را هم در چند هفته اول از دوران بارداری خود تجربه کنند، که این حالت نشان دهنده نیاز بدن این افراد به اکسیژن و خون بیشتری است. در واقع، با اين حركات بدن مادر مي-تواند خون اضافي را با جنین در حال رشد خود به اشتراک بگذارد. البته فراموش نکنید كه این تنگی نفس در برخی زنان تا پایان دوران بارداری ادامه می یابد، چون با پیشرفت دوران حاملگی و بزرگ شدن جنین داخل رحم، نیاز او به اکسیژن و مواد مغذی نیز افزایش می یابد. در نهايت، این نکته مهم را به خاطر بسپارید که انجام ورزش های سبکو تمرین برخی حرکات ورزشی، کشیدن نفس عمیق و آهسته و پوشیدن لباس های گشاد در تنظیم تنفس زنان باردار بسیار مفید می باشد.
معمولا، بدن اکثر زنان می تواند پس از درک حالت حامله بودن، در یک الی دو هفته اول دوران بارداری این علائم را از خود بروز دهد. اما، فراموش نکنید كه در برخی موارد هم این نشانه ها ممکن است با مسائل دیگری كه مربوط به سلامت و یا علائم پیش از قاعدگی است، همراه شود. به همين دلايل، شما باید بتوانید تمایز بین علائم قبل از قاعدگی و دوران بارداری را در بدن خود به خوبی تشخیص دهید. بنابراین، برای قضاوت در مورد علائم غیر طبیعی که ممکن است در موارد قبل و بعد حاملگی در بدن زنان اتفاق می افتد، بايد با همه آن ها آشنایی کامل داشته باشید، چون برخی از اين علائم هرگز در بدن رخ نمی دهد. پس، يادتان باشد كه تنها راه بی نقص برای تعیین بارداری زنان استفاده از تست بارداری خانگی است!

چگونه بارداری را محاسبه کنیم؟

ماشین حساب بارداری روشی برای تخمین تاریخ بارداری یک زن است. محاسبه بارداری از تاریخ آخرین قاعدگی که اولین روز بارداری در نظر گرفته می شود، انجام می شود. ماشین حساب بارداری برای تخمین چند هفته و چند روز بارداری استفاده می شود.

برای محاسبه بارداری می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

تعیین آخرین قاعدگی: محاسبه بارداری از تاریخ آخرین قاعدگی که اولین روز بارداری در نظر گرفته می شود انجام می شود. برای تعیین این تاریخ، آخرین روز قاعدگی خود یا تاریخی که آخرین روز قاعدگی را تخمین زده اید را یادداشت کنید.

محاسبه هفته بارداری: هفته حاملگی نشان می دهد که چند هفته بارداری است. برای محاسبه هفته بارداری، تعداد روزهای پس از آخرین قاعدگی را در 7 ضرب کنید. به عنوان مثال، اگر آخرین تاریخ قاعدگی شما 10 ژانویه و امروز 27 ژانویه باشد، تعداد روزهای سپری شده 17 روز است و بنابراین در هفته دوم بارداری خود هستید (17 / 7 = 2).

محاسبه روز بارداری: روز بارداری روز بارداری را نشان می دهد. برای محاسبه روز بارداری، باقیمانده تعداد روزهای پس از آخرین قاعدگی را تقسیم بر هفته بارداری در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر آخرین دوره قاعدگی شما 10 ژانویه و امروز 27 ژانویه باشد، تعداد روزهای سپری شده 17 و هفته بارداری 2 روز است. در این مورد، روز بارداری شما 3 است (17% 2% = 1).

 

نظر (134)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من چند روز قبل از قاعدگی نزدیکی داشتم و الان هم چند روزه از قاعدگیم میگذره پریود نشدم خیلی زیاد اشتها اومدم. زیاد غذا میخورم زیر شکمم خیلی سفته با این همه پر خوری بازم شکمم صدا میده ایا اینها علائم بارداریه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۵فروردین روز،موعدم بود الان ۴روز،پریود نشدم بی بی چک برداشتم منفی،بود پریودم نامنظم هس علائم سرگیچه کمر درد شدید سینه درد ایا باردارم ،

This comment was minimized by the moderator on the site

دوبار در ماه عادت شدم آیا این میتونه از علائم بارداری باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام میخواستم ی سوال بپرسم ایا خط محو در بیبی چک نشانه بارداری هست

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام منم دلم بچه میخواد ۱ساله نیم عروسی کردیم جلوگیری نداشتم سه چهار بار دکتر رفتم ولی هنوز بچه دار نشدم پریود نامنظم دارم لطفا کمک کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من واقعا به کمک نیاز دارم دیروز حالت تهوع داشتم تا اخرشب بعدش هم گلاب به روتون استفراغ کردم بعدش اینکه خیلی وقته از قرص زد بارداری استفاده نمی کنم واینکه هنوز عادت نشدم میشه که اول ضعف کردن جز علائم بارداری باشد بعد استفراغ من هچ تستی نزدم و...

سلام من واقعا به کمک نیاز دارم دیروز حالت تهوع داشتم تا اخرشب بعدش هم گلاب به روتون استفراغ کردم بعدش اینکه خیلی وقته از قرص زد بارداری استفاده نمی کنم واینکه هنوز عادت نشدم میشه که اول ضعف کردن جز علائم بارداری باشد بعد استفراغ من هچ تستی نزدم و خیلی نگران هستم لطفا جواب سوالم را بدهید ممنون

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانم چند ساله تون هس

This comment was minimized by the moderator on the site

29 ساله هستم

This comment was minimized by the moderator on the site

میشه بهم کمک کنید و جوابم را بدهید ممنون می شوم

This comment was minimized by the moderator on the site

من پریودم عقب افتاده گلوم شدید خشک میشه در حدی ک میسوزه بی حالی دارم ی وقتایی ام سرم گیج میره دلم غش میره بعضی وقتا.

This comment was minimized by the moderator on the site

از دی ماه اقدام سه ماهه دکتر میرم قرص لتروزول و کلومیفن و امپول پی دی پرگ ۲تا پی دی هوموگ ۳تا و هاش سی پی یدونه استفاده کردم و قرص ویتامین ای

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام آیا درد زیر شکم مثل دوران قاعدگی از علائم بارداری میتونه باشه ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من بدازپریودحدوداهرشب مدت یک هفته نزدیکی داشتم وحالاکمردردودردشکم وسرگیجه ویکم دردسینه دارم ولی چهارده روزتاپریودم مونده حالاممکنه باردارباشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من پریودیم نامنظم بود بعد دوماه اقدام کردم تو دوماه منظم شد والان ماه سوم اقدامم از موعودپریودیم گذشت و لکه بینی داشتم و زود به زود تشنه سرگیجه و سردرد هم دارم از همه غذا ها متنفرم و بعد از سه روز که از پریودیم گذشت تست دادم یه خط خیلی...

سلام من پریودیم نامنظم بود بعد دوماه اقدام کردم تو دوماه منظم شد والان ماه سوم اقدامم از موعودپریودیم گذشت و لکه بینی داشتم و زود به زود تشنه سرگیجه و سردرد هم دارم از همه غذا ها متنفرم و بعد از سه روز که از پریودیم گذشت تست دادم یه خط خیلی کمرنگ افتاد نمیدونم بنظر شما باردارم یانه پریودیم دوباره نامنظم شده

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یک هفته ازپریودم میگذره روی پوست صورتم دائم جوش میزنه وتکرر ادرارهم دارم روزه میگیرم دیروزغروبم ازبیبی چک استفاده کردم منفی بودآیاباردارم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من ٢۴سالمه و ١٢روزمونده تا پریودی تقریبا ٣روزی هست درد شدید سینه دارم دو روزهم هست درد زیرشکم دارم تازه هم متوجه شدم عفونت پنیری دارم که از پماد کلوتریمازول استفاده میکنم خیلی کم حالت تهوع دارم و دهنم یهو خشک میشه اقدام زیار داشتم روز...

سلام
من ٢۴سالمه و ١٢روزمونده تا پریودی تقریبا ٣روزی هست درد شدید سینه دارم دو روزهم هست درد زیرشکم دارم تازه هم متوجه شدم عفونت پنیری دارم که از پماد کلوتریمازول استفاده میکنم خیلی کم حالت تهوع دارم و دهنم یهو خشک میشه اقدام زیار داشتم روز تخمکگذاری هم اقدام کردم
ایا میشه گفت اینا نشانه ی بارداریه؟
البته من ٣ماه پیش یه بارداری پوچ داشتم که منجربه سقط شد اونموقعه هم همین علایم رو داشتم
نظرشماچیه؟؟؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله میتونه نشانه باشه
ولی نمیشه دقیق گفت باید تا به تاخیر افتادن پریودتون صبر کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

من ۱۰ روز تاخیر در پریود دارم ایا بار دارم دوروزه هم سردر و خستگی دارم فقط میخوابم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام سحرجان
بهتره از بی بی چک استفاده کنی این علام میتونه دلایل دیگی هم داشته باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یه ساله ازدواج کردم و هیچ جلوگیری هم نداشتم همیشه پریودیمم نامنظم بوده ولی این دودفع منظم شده ماه قبلی ک پری شدم تومدت پری و بعدش تا این دفعه ک پری شدم و خونریزی کمی داشتم رابطه داشتیم و الانم از اخرین پریم تا امروز چهارده روز میشه(از روز...

سلام من یه ساله ازدواج کردم و هیچ جلوگیری هم نداشتم همیشه پریودیمم نامنظم بوده ولی این دودفع منظم شده ماه قبلی ک پری شدم تومدت پری و بعدش تا این دفعه ک پری شدم و خونریزی کمی داشتم رابطه داشتیم و الانم از اخرین پریم تا امروز چهارده روز میشه(از روز شروع پری تا امروز )بعد قاعدگیم (ک پنج روزمیشه)از سیوهفت نشونه بارداریک تو گوگل خوندم من سی تاشو واضح دارم و عضله های رون و کمرمم دچارگرفتگی و دردای ناگهانی بدی میشه دستو پای راستمم متورم شده ایا امکانش هست باردارباشم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانم محترم چه زود میخان بچه دار بشین اخه به ساله عقط ازدواح کردین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
به نشانه های نمیشه گفت حتما باردار هستید یا نه ولی با این حالتی که میفرمائید بله احتمالا باردارید
ولی بهتر از خوندن نشانه ها استفاده از بی بی چک یا آزمایش هست

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام من روزای اول قاعدگی دو روز لکه بینی داشتم بعد قاعدگی اصلیه شروع میشد.هر ماه هم درست سر وقت میشدم ولی درسته این ماه سه روز از قاعدگیم میگذره ولی دردهای مشابه قاعدگی درام وعلایم بالای رو هم کلا دارم کمی اضافی سر پا میمونم کمر (انتهای کمرم...

با سلام من روزای اول قاعدگی دو روز لکه بینی داشتم بعد قاعدگی اصلیه شروع میشد.هر ماه هم درست سر وقت میشدم ولی درسته این ماه سه روز از قاعدگیم میگذره ولی دردهای مشابه قاعدگی درام وعلایم بالای رو هم کلا دارم کمی اضافی سر پا میمونم کمر (انتهای کمرم درد میکنه بالای لگن)وشکمم همچنین تا چند روز بگذره باید برم آزمایش

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
میتونین از بی بی چک استفاده کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشید من الان 5هفته است که با همسرم نزدیکی داشتم الان دوروزه که بی جون شده ام و درد زیر شکم دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بعد از تاخیر پریود از بی بی چک استفاده کینن.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من در 12 قاعدگیم دوتا فولیکول26 20 داشتم باپنج تا امپول سترون وازشب 13تا 21قاعدگی نزدیکی ایاامکان بارداری هس

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
احتمالش هست بعد از تاخیر از بی بی چک استفاده کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ایاین 2026 داشتم با پنج تا امپول پرژسترون و از 13تا21قاعدگیم نزدیکی ایا امکان بارداری هس

This comment was minimized by the moderator on the site

:سلام من حدود ۲۰روز پیش اقدام ب بارداری کردم دوروز مونده ب پری لکه بینی افتادم علائم بارداری هم هس ایاباردارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بعد از تاخیر پریودتون از بی بی چک استفاده کنین

بارگذاری بیشتر ...

 1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/