امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


5 روش تعیین روز دقیق تخمک گذاری

zamane-yokhmakgozari-5

چه زمانی زنان به راحتی می توانند باردار شوند؟

اگر شما به عنوان یک زن می خواهید زمان دقیق تخمک گذاری خود را تعیین کرده و بتوانید به راحتی حامله شوید، اما هنوز هم در تعیین زمان مناسب آن اشتباه می کنید زیاد نگران نباشید، چون شما تنها نیستید! امروزه، میلیون ها زوج هم مانند شما و همسرتان با سعی و تلاش مداوم همچنان هیچ نشانه ای از زمان دقیق تخمک گذاری خود در دست ندارند و ماه ها سعی و تلاش آن ها نتیجه ای جز سردرگمی، سرخوردگی و افسردگی برای آن ها در پی نداشته است. در این میان چیزی که بیشتر از همه سیستم دستگاه تولید مثلی خانمی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و او دیگر نمی تواند مانند همسالان خود زمان دقیق تخمک گذاری در بدنش را تعیین کنند با سایر خانم ها متفاوت است. در واقع، طبق تحقیقات محققان و اطلاعات موجود به نظر می رسد که تعیین زمان درست تخمک گذاری در بدن هر فردی بستگی به پیچیدگی بدن او دارد که پیچیدگی بدن افراد هم با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارد.

اکثر مردم به پیچیدگی های سیستم تولید مثلی زنان و عملکرد آن بی اعتنا می باشند. در واقع، آن ها اصلا به این موضوع توجه نمی کنند. بنابراین، وقتی که این افراد با مشکلات مربوط به ناباروری مواجه می شوند، بهترین کار برای آن ها این است که با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت کرده و توصیه های او را سطر به سطر و به طور کامل اجرا کنند. کار بعدی که این افراد باید انجام دهند این است که یاد بگیرند که چگونه دوره باروری خود را خودشان تعیین نمایند. با کمک این دو روش خانم ها قادر خواهند بود تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهند. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به خاطر داشته باشید که تمام زنان در هر دوره از چرخه قاعدگی خود تنها دو الی سه روز قادر به باردار شدن هستند.

چرا روند باردار شدن در برخی از زنان دشوار است؟

متاسفانه، این یک واقعیت است که امروزه تغییر در شیوه زندگی زوجین وجود استرس بالا در بدن، ازدواج در سنین بالا و استفاده از رژیم غذایی نامتناسب باعث شده است تا بسیاری از زوج ها تجربه بدی از باردار نشدن خود داشته و از زندگی و داشتن فرزند در اوایل زندگی خود ناامید شوند. برخی دلایل بیولوژیکی در بدن زنان و مردان وجود دارد که ممکن است سبب ناباروری آن ها شده و این افراد را از نعمت پدر و مادر شدن باز دارد.

مهم ترین مشکلات زنانگی که باعث ناباروری در زنان می شود :

• داشتن دوره های نامنظم چرخه قاعدگی
• فقدان دوره های قاعدگی
• سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
• عدم تعادل هورمونی در بدن زنان
• PID (بیماری التهابی لگنی در زنان)
• سن بالاتر از 30 سالگی در زنان
• وجود اختلالات تیروئیدی
• مسدود شدن لوله های فالوپ زنان
• داشتن سابقه سقط جنین در زنان
مهم ترین مشکلاتی که باعث ناباروری مردان می شود :
• پایین بودن کمیت و کیفیت اسپرم ها در مردان
• وجود اختلال در نعوظ (ED) مردان
• وجود سن بالاتر از 30 سالگی در مردان
• وجود استرس و یا تنش روانی طولانی مدت در بدن مردان
• ابتلا به بیماری های مقاربتی (STD ها)
• صدمه دیدن اندام های جنسی در مردان

bardai-t3-min.jpg

چه زمان مناسب ترین دوره برای باروری زنان است؟

به یاد داشته باشید یک زن سالم که هیچ نشانی از بیماری را در بدن خود ندارد، باید در هر گروه سنی قادر به تخمک گذاری باشد و بتواند به راحتی باردار شود. از آن جایی که چرخه قاعدگی طبیعی در زنان حدود 28 روز است، بنابراین تخمک گذاری در بدن این زنان هم در روز چهاردهم از این چرخه رخ می دهد. تخمک بالغ در روز تخمک گذاری از تخمدان خانم ها رها شده و توسط لوله های فالوپ به طرف رحم زن هدایت می شود. اگر این زن طی دو الی چهار روز آینده بارور شد، تخمک بارور شده خود را در دیواره رحم جایگزین کرده و زندگی جدیدی در بدن او شروع خواهد شد! بنابراین، اگر شما به عنوان یک زن سالم در حال تلاش برای باردار شدن هستید، بهترین زمان برای آغاز این کار دو الی چهار روز پس از زمان تخمک گذاری است. همچنین، به عنوان یک خانم یادتان باشد، از آن جایی که اسپرم سالم و زنده می تواند در مجرای واژن و گردن رحم زنان هم تا 3 روز زنده بماند، بنابراین اگر تخمک گذاری در روز سوم پس از مقاربت هم رخ دهد، ممکن است فرد خوش شانس بوده و حامله گردد.

وقت دقیق تخمک گذاری در بدن یک زن چه زمانی است؟

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که تنها راه مطمئن برای تعیین وقت دقیق تخمک گذاری، امتحان نمودن روش های مختلف است. همچنین، این نکته مهم را هم به خاطر بسپارید که هیچ کدام از روش های تعیین روز تخمک گذاری در زنان بدون خطا نخواهد بود. از آن جایی که هر تخمک و اسپرمی در بدن افراد مختلف دارای ویژگی های متفاوتی هستند، بنابراین تحت هیچ شرایطی نمی توان بدون امتحان کردن روش های مختلف، زمان دقیق بارداری را در افراد متفاوت تعیین کرد. درواقع، می توان ادعا کرد که تعیین وقت دقیق تخمک گذاری در بدن خانم ها به تلاش بیش از حد خود فرد بستگی دارد.

روش اول تعیین زمان دقیق تخمک گذاری با اندازه گیری مداوم حرارت بدن:

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید به یاد داشته باشید که بهترین و مطمئن ترین روش برای به دست آوردن دوره باروری خود یادداشت کردن دمای بدن در طول چرخه قاعدگی بدون داشتن استرس است. از آن جایی که در یک دوره قاعدگی درجه حرارت بدن زنان از کمترین مقدار آغاز شده و بعد از پایان یافتن آن به حداکثر خود خواهد رسید، بنابراین با در نظر گرفتن این دماها می توان که زمان دقیق تخمک گذاری یا ovulates در بدن هر زنی را به دست آورد. به همین دلیل برای تعیین زمان دقیق تخمک گذاری در بدن زنان، ثبت کردن درجه حرارت بدن با دماسنج بازال، در هر روز از چرخه قاعدگی الزامی است. طبق آخرین نتایج به دست آمده از تحقیقات دانشمندان علوم باروری، موثرترین روش برای این کار استفاده از درجه حرارت مقعد و یا واژن زنان است که باید در طول دوره قاعدگی اندازه گیری شود. هنگامی که یک زن بر روی یک برگ کاغذ، درجه حرارت حداقل سه دوره از چرخه قاعدگی خود را یادداشت کند، او قادر خواهد بود تا به راحتی روزهای تخمک گذاری در بدن خود را مشخص کند.برای مطالعه دقیقتر این موضوع تعیین روز دقیق تخمک گذاری از درجه حرارت بدن را مطالعه کنید.

روش دوم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، بررسی مداوم مخاط گردن رحم:

در همین ابتدا، به خاطر داشته باشید که ماهیچه گردن رحمی هر زنی شاخص بزرگی برای تعیین زمان تخمک گذاری در بدن او محسوب می شود، چون ممکن است در زمان تخمک گذاری، گردن رحم زن، موکوس بیشتری را به منظور تسهیل عمل لقاح تولید کند. برای بررسی تغییرات ایجاد شده در مخاط گردن رحم، برداشتن بافت ناحیه تناسلی با یک پارچه تمیز، در هر روز و در یک زمان مشخص و مشاهده و ثبت آن ضروری است. برای به دست آوردن نتایج دقیق تر، لازم است به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، یادتان باشد که در روزهای غیر از زمان تخمک گذاری، مقدار مخاط گردن رحمی در زنان کمتر بوده و کمی هم آبکی به نظر می رسد، اما هرچه به زمان تخمک گذاری نزدیک می شوید، مخاط سفیدتر و لغزنده تر خواهد شد. همچنین، آلت تناسلی زنان نیز در این دوره مرطوب تر می شود. در نهایت، می توان ادعا کرد که بررسی نمودن مداوم مخاط گردن رحم، مطمئن ترین نشانه برای تعیین زمان تخمک گذاری و باردار شدن زوجین به شمار می رود.

روش سوم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری،استفاده از تقویم برای ثبت زمان دقیق دوره قاعدگی در هر ماه:

 بعد از این ده دوره، هر زنی می تواند با پیدا کردن میانگین طول دوره قاعدگی خود، زمان دقیق تخمک گذاری در بدنش را مشخص کند. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که روز تخمک گذاری را می توان با کم کردن عدد 18 از کوتاه ترین چرخه قاعدگی خود تعیین نمود. برای این منظور، خانم ها باید اعداد به دست آمده در مورد روز اول کوتاه ترین چرخه قاعدگی خود را بر روی تقویم علامت بزنند. علاوه بر این، هر زنی می تواند برای پیدا کردن آخرین روز باروری نیز عدد 11 را از طولانی ترین دوره قاعدگی خود تفریق کرده و بر روی تقویم یادداشت کند. سپس، با تطبیق دادن پاسخ های به دست آمده از روزهای اول مربوط به طولانی ترین چرخه قاعدگی خود که بر روی تقویم علامت زده شده و روزهای اول مربوط به کوتاه ترین دوره قاعدگی، می تواند زمان تخمک گذاری در بدن خود را به طور دقیق تر حساب کند. معمولا، بیشترین قدرت باروری زنان بین این دو روز از چرخه قاعدگی اتفاق می افتد.

bardai-t1-min.jpg

روش چهارم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری ، استفاده از کیت های تشخیص دهنده زمان تخمک گذاری:

اگر برای شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر تعیین زمان دقیق تخمک گذاری در بدنتان با استفاده از روش های بالا امکان پذیر نیست و یا این که می خواهید نتایج مورد نیاز خود را هر چه سریع تر به دست آورید، می توانید از روش ovulationk که به تازگی معرفی شده است و در اکثر داروخانه ها هم موجود می باشد، استفاده کنید. در این نوع کیت ها از ادرار زنان برای شناسایی سطح هورمون جسم زرد (LH) استفاده می شود. لازم است بدانید که در دوران تخمک گذاری حجم هورمون جسم زرد در بدن خانم ها افزایش می یابد.

روش پنجم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری ، استفاده از ماشین حساب های اینترنتی:

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که با عجله به بازار رفتن و خریدن وسایل تشخیص زمان دقیق تخمک گذاری در بدنتان، همیشه هم کار درستی نیست! چون وب سایت هایی وجود دارند که به راحتی به شما اجازه می دهند تا روز تخمک گذاری خود را با وارد کردن اطلاعات مربوط به بدن خود مانند سن، تاریخ آخرین دوره قاعدگی، طول متوسط چرخه قاعدگی خود پیش بینی کنید. استفاده از این نوع ماشین حساب ها، در تعیین زمان تخمک گذاری برای زنانی که دوره های نامنظم قاعدگی را تجربه می کنند، بسیار مفید می باشد. در نهایت، برای به دست آوردن نتایج دقیق تر در این مقاله استفاده از روش اینترنتی را برای شما پیشنهاد می کنیم. از آن جایی که در این روش احتمال وجود خطا بسیار پایین است، شما هم به عنوان زنی در حال تلاش برای باردار شدن هستید، می توانید کمک بسیار زیادی به پیش بینی روز باروری در بدن شما بکند. همچنین، با استفاده از این روش، هر خانمی می تواند در صرف زمان، هزینه نمودن پول اضافی و تلاش زیاد صرفه جویی کرده و از لحاظ جسمی و روحی نیز کمتر آسیب ببینید. علاوه بر این موارد میزان موفقیت هر خانمی در استفاده از برنامه ریزی اینترنتی برای داشتن نوزاد بسیار بالا خواهد بود.

خواندن آنچه باید درباره تاثیر فاز لوتئال|تخمک گذاری| در بارداری بدانید بیشتر به شما کمک خواهد کرد.

 

نظر (68)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. مريم

سلام سيكل من 23روزه هست زمان تخمك گذارى من كى ميشود ميخواهم پسردارشوم

 1. مامانم    مريم

سلام
برای اینکه دقیق روز رو بفهمی توصیه میکنم از کیت تعیین کننده روز تخمک گذاری استفاده کنی.

 1. الهام

سلام مطالب خیلی عالی
من یه سال اقدام داریم اما موفق نشدم هنوز

 1. مامانم    الهام

سلام
اگر از یک سال اقدام پی در پی و ناموفق گذشته بهتره تحت نظر پزشک باشین تا کمکتون کنه، موفق باشید

 1. مری

سلام من ۱۰تیرشدم الانم ۲۰ تیر سیکل عادت ماهیانم ۳۵تا ۴۰روزدقیق تخمک گذاری کی چون قصد بارداری دارم

 1. مامانم    مری

روز تخمک گذاری معمولا چهاردده روز قبل از پریود بعدیتون هست.

 1. میم.واو

عذر میخوام ینی کیت رو تهیه کنم و هرروز ی کیت بزنم ؟؟؟

 1. میم.واو

سلام.من27 سالمه و 4ساله ازدواج کردم شوهرمم 32سالشه. کیست داشتم ک با روش سنتی خداروشکر رفع شد، تیرویید کم کار هم داشتم ک قرص خوردم. بااین حال بازه ی پریودام نامنظمه. ب عنوان مثال اخرین دوره:31فروردین تا 13اردیبهشت من پریود بودم،و فاصله قاعدگیم...

سلام.من27 سالمه و 4ساله ازدواج کردم شوهرمم 32سالشه. کیست داشتم ک با روش سنتی خداروشکر رفع شد، تیرویید کم کار هم داشتم ک قرص خوردم. بااین حال بازه ی پریودام نامنظمه. ب عنوان مثال اخرین دوره:31فروردین تا 13اردیبهشت من پریود بودم،و فاصله قاعدگیم هم21 روزه. کسی میتونه کمکم کنه و تقریبی بگه زمان تخمک گذاریم کی بوده این دوره؟ 16 اردیبهشت و 18 و 20 نزدیکی داشتیم.

ادامه مطلب
 1. مامانم    میم.واو

سلام
بهترین راه استفاده از کیت تخمک گذاریه که میتونید از داروخانه تهیه کنید.

 1. یاس

سلام من سیکلام۳۲ و۳۵ روزه هست .این ماه ۳۲ بوده و روز ۱۶ پریودم سونو دادم دو تا فولیکول ۱۷ و۱۴ داشتم روز تخمک گذاریم چه روزی میشه.؟

 1. Vida

سلام من دوره پریودیم نامنظمه!!الان چهار ماهه اقدام کردم ولی هنوز اتفاقی نیفتاده!!,ممنون اگه راهنمایی کنین!!

 1. مامانم    Vida

سلام
با استفاده از کیت تخمک گذاری زمان دقیق تخمک گذاری رو مشخص کنید بعد اقدام کنید.

 1. Bbbbbbb

سلام من قرص ضدبارداری میخورم هرماه سر۲۴ یا۲۵ پریود میشم زمان دقیق تخمک گذاری من چ زمانی هست ممنون

 1. مامانم    Bbbbbbb

سلام
معمولا چهارده روز قبل پریود بعدیتون

 1. Baran

سلام
ببخشید تخمک گذاری در یک روز کامل انجام میشه یا فقط در یه زمان مشخصی؟؟

 1. مامانم    Baran

سلام
تخمک ها آزاد میشن و باقی میمونن تا یا بارور شن

 1. مامانم    Baran

سلام
تخمک گذاری در یک روز انجام میشه و میتونه دو تا چهار روز بعد بارور بشه.

 1. Hani

سلام خسته نباشید.من ماه قبل ۲۶ و این ماه ۲۲ پریود شدم ..میشه بگین زمان تخمک گذاری من کی هست؟؟؟

 1. مامانم    Hani

سلام
معولا چهارده روز قبل از پریود زمان تخمک گذاری خانم هاست، برای اینکه دقیقتر بفهمید میتونید از کیت تعیین تمک گذاری هم استفاده کنید.

 1. سلام

سلام خسته نباشید من چهل و یک سالمه پریودم منظمه 19 بهمن پریود شدم برا پسر کی اقدام کنم

 1. مامانم    سلام

سلام
برای پسردار شدن درست روز تخمک گذاری اقدام داشته باشید برای تعیین روز دقیق تخمک گذاری میتونید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 1. فاطمه

سلام من 17سال دارم و هشت ماه است اقدام به بارداری کردم ولی به علت کیس ریز هنوز باردار نیستم قرص هم خوردم ولی اثر نکرد و دیگه ادامه ندادم البته از خوردن قرص بیزارم میدونم سنم کمه ولی عاشق بچه ایم زوجا

 1. مامانم    فاطمه

سلام
برای درمان کیست توصیه ما استفاده از طب سنتی هست که واقعا موثره، این ویدئو رو تماشا کنید.

سلام
برای درمان کیست توصیه ما استفاده از طب سنتی هست که واقعا موثره، این ویدئو رو تماشا کنید.

https://mamanam.com/video/pregnancy/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%AA%D8%AE%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B6%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C

بعد از درمانتون میتونین از مواد غذایی که قدرت باروری رو افزایش میدن قبل از بارداری استفاده کنید و اقدام کنید، انشااالله خدا یه نی نی خوشگل بهتون میده.

ادامه مطلب
 1. طلادختر

سلام.من از کیت استفاده میکنم.اما متوجه نمیشم.علایمی هم ندارم.؟ چکار کنم؟

 1. مامانم    طلادختر

سلام
روی بسته کامل توضیح داده شده، همه علائم تخمک گذاری رو متوجه نمیشن، معمولا 14 روز قبل از پریود روز تخمک گذاری خانوم هاست.

 1. رها

سلام میخواستم ببینم من پریودم نامنظمه چیکار کنم که روز دقیت تخمک گزاریم رو بدونم آیا با سونو میشه پریودام ۳۴ روز یا ۳۹ روز یا ۴۰ روز میشه میشه یه آمپول معرفی کنی برای آزاد سازی تخمک

 1. مامانم    رها

سلام
برای آمپول به پزشک مراجعه کنبد ، برای تعیین روز تخمک گذاری از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید که تو داروخانه ها هست.

 1. sepide

سلام من 18 پریود شدم و سیکل من 30 روزس چه موقع روز تخمک گذاریم هست؟ساعت مشخصی باید لقاح صورت بگیره برای پسر شدن؟

 1. مامانم    sepide

سلام چهارده روز قبل پریود بعدی زمان تخمک گذاری شماست، برای پسردار شدن درست روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، ساعت خاصی نداره.

 1. sepide

سلام من 18 مهر پریود شدن و سیما قاعدگی من 30 روزست چه روزی روز آهنگ گذاری من هست؟

 1. بهناز

سلام.من25سالمه و یک ساله ازدواج کردم.16مهر پریود شدم و سیکل پریودمم 28روزه.زمان نزدیکی کی باشه برای پسردار شدن؟؟؟

 1. مامانم    بهناز

سلام چهارده روز قبل از پریود بعدی یعنی دقیقا روز تخمک گذاری

 1. سپیده

سلام خسته نباشید.8ماه اذدواج کردم جلوگیرهم نداشتم دکترهم رفتم مشکلی ندارم پریودم نامنظم بودکه دارومصرف کردم منظم شدولی هنوزهم باردارنشدم

 1. مامانم    سپیده

سلام
روزهای تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید و کمی صبور باشید تا یک سال احتمال بارداری در شما زیاد است

 1. lilian

سلام من یه سقط جنین ناخواسته داشتم. تو هفته 5خود به خود سقط شد. بعد ازسقط بلافاصله اقدام دوباره کردم. امانشد. دودوره از سقطم میگذره و پریودام بهم ریخته. قبلا که دقیق و منظم و28روزه بود. الان شده 3هفته یکبار.این باعث شده من نتونم وقت تخمک گذاریم و...

سلام من یه سقط جنین ناخواسته داشتم. تو هفته 5خود به خود سقط شد. بعد ازسقط بلافاصله اقدام دوباره کردم. امانشد. دودوره از سقطم میگذره و پریودام بهم ریخته. قبلا که دقیق و منظم و28روزه بود. الان شده 3هفته یکبار.این باعث شده من نتونم وقت تخمک گذاریم و بدونم. سر در گمم. کمکم کنید چطور سریع باردار بشم. من دختر میخوام

ادامه مطلب
 1. مامانم    lilian

سلام
اقدام بلافاصافه بعد سقط اشتباه است و باید سه تا شش ماه صبر کنید تا رحم به حالت قبل بازگردد.

 1. فاطمه

سلام خسته نباشید اگر امروز روز تخمک گذاری من باشد کی باید نزدیکی کنیم

 1. مامانم    فاطمه

از دو سه قبل تخمک گذاری و بعد از تخمک گذاری یک روز در میان نزدیکی داشته باشید ، اگر پسر می خواهید درست روز تخمک گذاری اگر دختر می خواهید روزهای قبل یا بعد تخمک گذاری

 1. ملیحه

سلام ضمن تشکر از سایت خوب وآموزنده تان، من روز 10قاعدگی هستم سونو واژینال انجام دادم تعداد تخمک 10الی 11هست آیا می تونم با این تعداد تخمک پسر دار بشم، آیا می تونید یک آمپول معرفی کنید که تعداد تخمک رو بالا ببره و شانس پسر دار شدنم رو زیاد کنه،...

سلام ضمن تشکر از سایت خوب وآموزنده تان، من روز 10قاعدگی هستم سونو واژینال انجام دادم تعداد تخمک 10الی 11هست آیا می تونم با این تعداد تخمک پسر دار بشم، آیا می تونید یک آمپول معرفی کنید که تعداد تخمک رو بالا ببره و شانس پسر دار شدنم رو زیاد کنه، خواهش می کنم راهنمایی کنید

ادامه مطلب
 1. مامانم    ملیحه

سلام
برای پسردار شدن حداقل سه ماه و حداکثر شش ماه قبل باید زوجین از مواد غذایی که مزاج گرم دارند استفاده کنند و درست در روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشند با وجود این توصیه ها همه احتمالات هستند که فقط شانس دختر یا پسر بودن روافزایش میدن و صد در...

سلام
برای پسردار شدن حداقل سه ماه و حداکثر شش ماه قبل باید زوجین از مواد غذایی که مزاج گرم دارند استفاده کنند و درست در روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشند با وجود این توصیه ها همه احتمالات هستند که فقط شانس دختر یا پسر بودن روافزایش میدن و صد در صد نیستن

ادامه مطلب
 1. هستی

سلام ببخشید من 29تیرپریودشدم بعد28مردادحالا25شهریورمیشه بگید روزتخمکگذاریم چنده وچندروزه است

 1. مامانم    هستی

سلام معمولا چهارده روز قبل از پریود روز تقریبی تخمک گذاری میشه

 1. نی نی

خوب

 1. سارا

سلام خسته نباشید من سندرم پلی کیستیک دارم آخرین پریودم 12 تیره 3 امپول پروژسترون هم زدم باز پریود نشدم 7روز پیش قرص ال دی به مدت 6 روز استفاده کردم 2روزه قطع کردم ولی هنوز پریود نشدم به نظر سما من ﭺیکار کنم ? ایا تو این مدت 2 ماه من تخمک گذاری...

سلام خسته نباشید من سندرم پلی کیستیک دارم آخرین پریودم 12 تیره 3 امپول پروژسترون هم زدم باز پریود نشدم 7روز پیش قرص ال دی به مدت 6 روز استفاده کردم 2روزه قطع کردم ولی هنوز پریود نشدم به نظر سما من ﭺیکار کنم ? ایا تو این مدت 2 ماه من تخمک گذاری داشتم ?

ادامه مطلب
 1. مامانم    سارا

سلام
بدون سونوگرافی نمیشه گفت تخمک گذاری انجام شده یا نه، سعی کنید از روش های طب سنتی خودتون رو درمان کنید، از روش های دکتر خردمند در زمینه طب سنتی استفاده کنید.

 1. fazi

سلام خسته نباشید من ۲۳سالمه و ۳ساله ازدواج کردم بخاطر کیست ریز وتیروئید کم کار تا الان باردار نشدم برای باردار شدن از داروهم استفاده نکردم با این شرایط اصلا تخمک ازاد میشه که من بخوام از کیت تشخیص زمان تخمک گذاری استفاده کنم با تشکر

 1. مامانم    fazi

سلام
شما حدود چهارده روز قبل پریود سونوگرافی انجام بدین تا ببینین تخمک گذاری انجام میشه یا خیر

بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location