مادر و جنین در هفته بیست و ششم بارداری | خطر کنده شدن جفت

هفته بیست و ششم بارداری در این هفته جنین شما در حدود 800 گرم یعنی به اندازه یک کلم پیچ است!

آیا می دانید که شما هم مانند زنان باردار دیگر با سرعت فوق العاده ای به سوی مادر شدن در حرکت هستید؟ به عنوان مادر باردار به یاد داشته باشید که همه تشویش ها، دردها و مشکلات به وجود آمده در دوران بارداری، به زودی با در آغوش گرفتن فرشته کوچکتان، کم رنگ شده و یا به طور کامل از بین خواهند رفت. آیا شما هم مانند سایر مادران باردار به درد زایمان، معضلات به دنیا آوردن نوزاد و داستان های ترسناکی که شما از دوران بارداری و یا زایمان شنیده اید، می اندیشید؟ به شما توصیه می کنیم تا به جای فکر کردن به این گونه موارد بیهوده، به فرزند داخل رحم خود و این که چگونه خواهید توانست او را بیشتر دوست داشته باشید، فکر کنید. به گفته فرانک کلارک: "یک نوزاد با نیاز به دوست داشتن متولد می شود و هرگز از این نیاز خود نمی-گذرد."

علائم هفته بیست و ششم بارداری

انقباضات کاذب زایمانی

شما به عنوان یک مادر حامله متوجه خواهید شد که با ورود به هفته بیست و ششم خود، ظرفیت براکستون هیکز بدنتان یا انقباضات کاذب زایمان هم در اغلب موارد افزایش زیادی داشته است. بنابراین، به یاد داشته باشید که احساس بروز انقباضات در این هفته از دوران بارداری که شبیه گرفتگی های نواحی شکم در دوران قاعدگی است، (که شما آن ها را قبلا تجربه می کردید.) نشانگر آغاز این مشکل در بدن شما خواهد بود.

بروز بیماری پره اکلامپسی

مسئول مراقبت های بهداشتی دوران بارداری در درمانگاه محل سکونت شما ممکن است به اطلاع شما مادر باردار برساند که افزایش اندکی در فشار خون شما با ورود به هفته 26 بارداری مشاهده شده است. همیشه به خاطر داشته باشید که معمولا، بعد از هفته بیست و چهارم دوران بارداری، افزایش فشار خون مادر حامله امری طبیعی است. اما متاسفانه در برخی موارد، می تواند نشانه ای از بروز مشکل پره اکلامپسی در مادر حامله باشد. محققان و پزشکان متخصص، پره اکلامپسی را یک بیماری جدی برای مادران باردار تلقی می کنند که حدود 5 درصد از زنان باردار را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

خوب است به یاد داشته باشید که این بیماری، معمولا بعد از هفته بیستم از دوران بارداری در مادران حامله شروع می شود. علائم پره اکلامپسی در مادران باردار شامل فشار خون بالا، ایجاد اختلال در پروتئین موجود در ادرار آن ها، بروز مشکلاتی در کبد و کلیه مادر، داشتن سردرد مداوم و یا تغییرات بینایی می باشند. هر چند بیماری پره اکلامپسی در اواخر دوران حاملگی مادر (که اغلب 3 الی4 هفته آخر بارداری است) رخ می دهد، اما کنترل دقیق فشار خون و میزان وزن مادر باردار باعث می شود تا امنیت او و جنین داخل رحمش در این دوران حساس تا حد زیادی تامین شود.

اگر بیماری پره اکلامپسی در مادران باردار در مراحل اولیه درمان نشود، می تواند در برخی موارد تهدیدی جدی برای زندگی مادران و فرزندان آن ها باشد. اگر علائم بیماری پره اکلامپسی در مادر باردار شدید باشد، ممکن است دکتر معالج او انجام زایمان زودرس را به مادر و خانواده او توصیه کند، چون در چنین مواقعی جان خود مادر و فرزند داخل رحم او در خطر خواهد بود.

بروز سیاتیک

اگر شما مادر حامله در هفته بیست و ششم خود، یک روز صبح از خواب بیدار شده و درد مشقت باری را در پشت بدن و کمر خود احساس کردید طوری که این درد مانع انجام کارهای عادی و روزمره شما شد، حتی برای یک لحظه هم شک نکنید و مراقبت های بهداشتی مربوط به پیشگیری از سیاتیک در دوران بارداری را در اسرع وقت انجام دهید. از آن جایی که در هفته 26 بارداری وزن زیاد رحم مادر حامله می تواند اعصاب بدن او را درگیر نماید، بنابراین در چنین مواقعی رحم و یا به بیان دقیق تر سر جنین، ممکن است به عصب سیاتیک مادر باردار فشار وارد کرده و باعث بروز درد شدید در ناحیه کمر، باسن و پاهای او شود که این دردهای شدید و ناگهانی با عنوان "سیاتیک دوران بارداری" شناخته شده است. همچنین، در اکثر زنان باردار، سیاتیک یکی از ویژگی های مزاحم هفته هفته بیست و ششم بارداری محسوب می شود.

از آن جایی که وارد شدن فشار به اعصاب سیاتیک مادر باردار، قسمت پایین ستون فقرات، ناحیه لگن و قسمت فوقانی پاهای او را درگیر می کند، از این رو ممکن است باعث بروز درد شدید در هر یک از این مناطق شده و رحم مادر باردار را هم به سمت پایین فشار دهد. به عنوان یک مادر حامله که به هفته 26 بارداری خود وارد شده اید، به یاد داشته باشید که درد سیاتیک در اغلب مواقع، سمت راست و یا چپ بدن فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. 

مهم ترین علائم سیاتیک بارداری

 • بی حسی و یا بروز درد شدید در ناحیه باسن مادر باردار 
 • انتشار درد به کمر، پشت ران ها و ساق پاهای مادر حامله
 • ایجاد مشکل در هنگام خم شدن مادر باردار
 • تشدید درد زمانی که مادر حامله برای مدت زمان طولانی، در یک موقعیت ثابت قرار گرفته باشد
 • احساس سوزش و سوزن سوزن شدن در قسمت پایین پاهای مادر باردار
 • بروز مشکل در تعادل مادر باردار، در حالت ایستاده
 • علاوه بر این موارد، در شرایط شدیدتر، سیاتیک دوران بارداری ممکن است به پاها و انگشتان پای مادر هم گسترش یابد.

راهنمایی هایی برای کنترل سیاتیک در دوران بارداری

 • ماساژ دادن ملایم نقطه درد، کمک زیادی به مادر باردار خواهد کرد.
 • ورزش کردن منظم در بارداری، مانع از بروز درد سیاتیک در مادران باردار می شود.
 • گذاشتن گرما و یا بسته های یخ در ناحیه درد هم می تواند تسکین دهنده خوبی برای مادر باردار بوده و آرامش زیادی را برای بیمار به ارمغان آورد.
 • پرخوری مادر حامله، می تواند ناراحتی سیاتیک او را هم افزایش دهد پس بهتر است مادران باردار غذای خود را در بخش های کوچک تری بخورند و در تمام این دوران حساس هم، یک رژیم غذایی سالم مناسب بارداری دنبال کنند.

سیاتیک در بارداری

در ادامه این مقاله، لیستی از علائم هفته بیست و ششم را ارائه داده ایم، که مهم ترین آن ها عبارتند از:

وضعیت بدن و رحم در هفته 26 بارداری

با ورود به هفته بیست و ششم همانطور که جنین داخل رحم شما رشد می کند و اندام های او در راستای شکمتان امتداد می یابد، ممکن است شما درد بیشتری را در زیر دنده های خود احساس کنید، چون پاهای جنین شما در هفته بیست و ششم بارداری، ممکن است مستقیما به دنده های شما فشار بیاورد. با این که بدن شما قادر به انعطاف پذیری زیاد در دوران بارداری است، اما محدودیت هایی هم در این زمینه وجود دارد. با وجود همه این چالش ها، بدن هر مادر بارداری می تواند با شور و شوق ناشی از رشد جنین در داخل بدن خود با این مشکلات مقابله کند.

رحم مادر حامله در هفته بیست و ششم بارداری معمولا در حدود 5/2 اینچ بالاتر از ناف قرار گرفته و در این صورت است که او می تواند بدون هیچ مشکلی، ارتفاع رحم خود را اندازه گیری کند. شما با ورود به این هفته از دوران بارداری خود، ممکن است از همان اول تفاوت 5/0 اینچی شکم خود را با هفته های قبل احساس کنید. اینک شکم شما آماده نشان دادن خود از زیر لباس هایتان است، به خصوص اگر شما به پوشیدن لباس های تنگ عادت داشته باشید.

وضعیت جنین در هفته بیست و ششم بارداری

آیا می دانستید که فرزندتان، شیوه های مختلف زندگی مانند راه رفتن را در داخل شکم شما یاد می گیرد؟ جالب است بدانید که در حین تحقیقات اخیر دانشمندان مشاهده شده است که بعضی از جنین ها اقداماتی مانند پدال زدن را که شبیه راه رفتن در دنیای خارج رحم مادر است را در داخل شکم او هم تقلید می کنند. همچنین، در هفته بیست و ششم فرزند داخل رحم شما قادر خواهد بود تا تمام ضربات وارده به شکم مادر را به طور کامل درک کرده و یا حتی ممکن است به غرش و صداهای بلند دنیای اطراف مادرش هم عکس العمل نشان دهد. از زمان های گذشته تا به حال، تحقیق در مورد حرکات جنین هفته بیست و ششم بارداری، نشان داده است که در بیشتر مواقع، جنین در تلاش است تا با انجام حرکات مداوم، ورزش های هنری و رزمی را در داخل شکم مادرش یاد بگیرد که میزان این حرکات در هر جنین به نژاد و شرایط بدنی مادر و خود او بستگی دارد. معمولا شدت لگدهایی که جنین در این دوره از بارداری به دیواره رحم و شکم مادرش وارد می کند، به حدی شدید است که در برخی موارد، تا زیر دنده های مادر هم امتداد یافته و به خوبی قابل مشاهده است. به یاد داشته باشید که در این حالت، وقتی اوضاع برای مادر باردار بیش از حد دشوار شد، باید سعی کند تا با دستان خود بر روی شکمش کمی فشار بیاورد و با لمس آرام جنین داخل رحم خود به او آرامش دهد. به عنوان یک مادر باردار لازم است بدانید که با این حرکات آرام حتما خواهید توانست تا از آزار و اذیت خود و فرزندتان، تاحد زیادی جلوگیری کنید.

کدام اندام های جنین در هفته 26 تشکیل می شود؟

به عنوان یک مادر باردار به یاد داشته باشید که اینک با ورود به هفته بیست و ششم بارداری جنین داخل رحم شما می تواند هر نوع فعالیتی را در درون شکم مادرش انجام دهد. حالا همه اعضای بدن او مانند قلب، ریه، دستگاه گوارش، سیستم تولید مثل و حرکات این اندام ها کامل شده و او را برای زنده ماندن در دنیای خشن خارج از رحم مادر آماده کرده است. جنین اینک هر لمس کردن، حرکت و هر ضربه ای که مادرش دریافت کند، را درک خواهد کرد. همچنین به یاد داشته باشید که جنین داخل رحم شما در این دوره از بارداری می خواهد اطمینان حاصل کند که همه چیز برای او و مادرش خوب پیش می رود.

علاوه بر این موارد، به یاد داشته باشید که هفته بیست و ششم، تمام اعصاب پیچیده و کوچک گوش فرزندتان هم به سرعت رشد خواهد کرد، طوری که او اینک بیشتر از قبل و به طور مداوم، در حال پاسخ دادن به تمام صداهای ناهنجار و بلند بیرون از رحم خواهد بود. به همین دلیل، با ورود مادر حامله به هفته بیست و ششم بارداری، مراقبین بهداشتی و پزشکان متخصص به او و همسرش اعلام می کنند که در این دوره از بارداری، هر آنچه که شما در مورد فرزند خود می گویید او در حال گوش دادن به آن ها خواهد بود.

در هفته 26 بارداری، جنین می تواند دست های خود را به سوی زبان و یا سایر اعضای بدنش حرکت داده و آن ها را لمس کند. همچنین، فرزند شما اینک آماده باز کردن چشمانش است، تا با حیرت و تعجب این زندگی را نگاه کند. علاوه بر این موارد قدرت بلع جنین هم با ورود به هفته بیست و ششم بارداری، به سرعت در حال کامل شدن است و به او اجازه می دهد تا نه تنها دستگاه گوارش خود، بلکه سیستم تولید مثلش را هم ورزش دهد، اما همچنان برای فعال کردن ریه هایش و تکمیل دستگاه تنفسی خود تلاش می کند، چون پس از تولد، هوا جایگزین مایع آمنیوتیک رحمی خواهد شد.

اندازه جنین در هفته بیست و ششم

با ورود مادر حامله به هفته 26 بارداری، اندازه قد جنین داخل رحم او نزدیک به 6/35 سانتی متر خواهد بود. همچنین، با آغاز این هفته از دوران بارداری او باید در حدود 760 گرم هم افزایش وزن داشته باشد. در نهایت توصیه می کنیم که برای دانستن اندازه تقریبی فرزند خود در هفته بیست و ششم بارداری، می توانید او را با یک کلم پیچ مقایسه کنید.

هفته بیست و ششم بارداری

سونوگرافی در هفته 26 بارداری

برخی اوقات پزشکان در آزمایش سونوگرافی هفته 26 بارداری متوجه بی نظمی ضربان قلب کودک می شوند. به نظر می رسد گاهی قلب او یکی از تپشها را جا می‌اندازد. جایی برای نگرانی در این باره وجود ندارد. این بی‌نظمی قبل از تولد از بین میرود و کودک در هنگام تولد ضربان قلب منظمی خواهد داشت.

مراقبت های هفته 26 بارداری

اگر شما مادر باردار اولین بار است که تجربه مادر شدن را احساس می کنید، لازم است بدانید که بیشتر مسئولیت شما و فرزند داخل رحمتان بر روی شانه های سایر اعضای خانواده خواهد بود و این گزینه، استراحت کامل برای شما و فرزندتان و همچنین قرار دادن پاها در سطحی بالاتر از بدن را برای شما آسان خواهد کرد. به عنوان یک مادر باردار به یاد داشته باشید که اکثر مادران در بین انجام مسئولیت های خود در قبال فرزند داخل رحمشان، هوس استراحت کرده و یا شاید بخواهید که کاری برای خود انجام دهند.

به خاطر داشته باشید که استراحت کردن به اندازه کافی، غذا خوردن مناسب و خوابیدن به موقع شما را از لحاظ جسمی و ذهنی آماده خواهد کرد تا بهتر بتوانید به خانواده خود توجه کرده و با عشق، مراقبت از فرزند خود را آغاز نمایید. اگر شما مادر باردار، در سه ماهه سوم دوران بارداری خود خوب استراحت نکنید و یا خوب غذا نخورید، هم بدن خودتان ضعیف خواهد شد و هم بعد از به دنیا آمدن نوزاد، شیرکافی برای تغذیه او نخواهید داشت. این حالت هم سبب ناامیدی شما در کمک به خانواده و فرزندتان خواهد شد. برای اینکه مانند اکثر مادران باردار، این دوران حساس از زندگی خود را با سلامتی به پایان برسانید، حتما در انجام کارهایتان از سایر اعضای خانواده خود کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که شما هم می توانید در شرایط و موقعیت های دیگر به آن ها کمک کنید، پس، حتما درخواست کمک از اطرافیان خود را امتحان کنید. به یاد داشته باشید که در هفته بیست و ششم بارداری، اگر به خودتان برای انجام کارهای روزانه فشار بیش از حدی وارد کنید، نه تنها این سختی و دشواری باعث ضعیف شدن جسم شما می شود، بلکه ممکن است به نوزاد متولد نشده شما نیز آسیب برساند.

اجازه ندهید که رسیدگی به افرادی که به طور موقتی به عنوان مهمان به خانه شما می آیند، شما را از رسیدن به خود و فرزندتان غافل کند. پس، همواره به یاد داشته باشید که برآورده ساختن نیازهای شما و فرزند در حال رشدتان که هنوز متولد نشده، در اولویت قرار دارد. در دوران بارداری، مادر به هر قیمتی که شده باید از استرس دور باشد. پس، به عنوان یک مادر باردار سعی کنید تا از عوامل استرس زا دور باشید، حتی اگر انجام برخی کارها بی ادبی شما به نظر برسد.

شما به عنوان یک مادر باردار حق دارید تا کمتر از همیشه در خانه و بیرون کار کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که سفارش دادن غذا زمانی که بیش از حد احساس خستگی می کنید و نمی توانید غذا طبخ کنید و یا تمیز نکردن خانه برای روزهای بعد یا تلاش نکردن برای انجام دادن مشق شب فرزند دیگرتان و همچنین نرفتن به سفر در دوران بارداری گناه نیست. به خاطر داشته باشید که افراد دیگر به خصوص مردان نمی توانند ذهن شما را بخوانند، پس سعی کنید تا به عنوان یک مادر باردار با شریک زندگی خود در مورد نیازهای خود و فرزند داخل رحمتان در هفته بیست و ششم بارداری صحبت کنید و احساسات و درخواست کمک خودتان را در هر زمانی که مورد نیاز است، به اطلاع او برسانید.

اگر شما به عنوان یک مادر باردار مجبور به مراقب از اعضای خانواده و سالمندان هستید، می توانید از آغاز هفته بیست و ششم دوران بارداری تا پایان دوران حاملگی خود، برای کمک کردن کسی را پیدا کنید. در نهایت، به یاد داشته باشید که پوشیدن لباس های حاملگی جدید و کار در اتاق نوزاد برای آماده سازی آن در هر زمان که شما به عنوان مادر باردار احساس تزلزل در خلق و خوی خود را داشتید، می تواند برای کاهش اضطراب کمک کننده باشد.

فعالیت های سرگرم کننده

رعایت کردن برنامه خواب مادر در دوران بارداری و پیگیری وقت دقیق خواب بعدی او، چرخه خواب و بیداری جنین داخل رحم او را هم تنظیم خواهد کرد. اگر شما وقت خواب خود را به طور دقیق تنظیم کردید، مشاهده خواهید کرد که نوزاد شما هم الگوی فعالیت خود را مانند شما در فواصل منظم تنظیم خواهد نمود. شما می توانید با بررسی جوانب مختلف و رعایت کردن بعضی از اصول در دوران بارداری خود، یک الگوی خواب ایده ال برای نوزاد خود در زمان بعد از تولدش داشته باشد. علاوه بر این موارد، لازم است بدانید که استفاه از یک الگوی مناسب توسط مادر در دوران حاملگی، به او کمک خواهد کرد تا جنین داخل رحمش نیز خود را با چرخه خواب این دوره انطباق داده و و این منطبق شدن، بعد از به دنیا آمدن نوزاد هم به او کمک خواهد نمود تا به راحتی با محیط خارج از رحم مادرش خو گرفته و زمان خواب مناسبی داشته باشد. به این ترتیب، این نوزادان در آینده هم کودکانی بسیار صلح آمیز و آرام خواهند بود.

هشدارهای هفته بیست و ششم بارداری

اگر در این هفته شی سنگین بلند نیدکمردرد، گرفتگی عضلات پا و فشار به ناحیه لگنی مشاهد میشود.

در صورت مشاهده خونریزی در هفته 26 بارداری سریعا به دکتر مراجه کنید چون ممکن است علامت کنده شدن بیش از موعد جفت باشد.

تغذیه در هفته بیست و ششم بارداری

گنجاندن چربی در برنامه تغذیه بیست‌وشش هفتگی حاملگی، انرژی لازم را برای بدنتان تامین می‌کند و ویتامین‌های A ،K و E و D را وارد خونتان می‌کند. چربی‌های خوب همان چربی‌های غیراشباع هستند که سطح کلسترول خون را بالا می‌برند و در سبزیجات، آجیل و خشکبار، روغن‌زیتون و سایر گیاهان یافت می‌شوند. چربی‌های بد نیز شامل کلسترول، چربی‌های اشباع و چربی‌های هیدروژنه هستند که به آن‌ها چربی‌های نیمه اشباع نیز می‌گویند و در مواد غذایی مثل گوشت چرب، پوست مرغ، کره، زرده تخم‌مرغ و لبنیات پرچرب وجود دارد. شما می‌توانید با انتخاب مواد لبنی بدون چربی، گوشت بی‌چربی، ماهی و مرغ و محدود کردن مصرف تخم‌مرغ به یک عدد در روز و خودداری از مصرف کره کاهش دهید.

متخصصان تغذیه توصیه می کنند غذاهای متنوع و رنگارنگ مصرف کنید. میوه ها و سبزیهای مختلف سرشار از مواد مغذی هستند و ویتامینها و آنتی اکسیدانهای مورد نیاز بدن را برای مبارزه با سرطان، تقویت دستگاه ایمنی و حفظ سلامت قلب تامین می کنند. به همین دلیلی در طول باردار باید آنها را جزو ثابت برنامه غذایی خودتان قرار دهید.

 تغذیه در بارداری

ورزش در هفته بیست و ششم بارداری

قسمت خارجی ران‌های شما تمام وزن رحم و جنین را حمل می کنند. پس به این فکر باشید که به آن‌ها نیز استراحت دهید. حرکات کششی مناسب برای آرام کردن این نواحی انجام دهید. برای یادگیری این حرکات، به پزشک خود یا متخصصین مربوطه مراجعه کنید. دقت کنید که حرکات را به صورت یکسان برای هر دو طرف بدن انجام دهید..

راهنمای پدران در هفته بیست و ششم بارداری

همسران زنان باردار و پدران آینده هم باید به یاد داشته باشند که شریک زندگی آن ها در هفته بیست و ششم بارداری خود ممکن است در مقابله با تغییرات ایجاد شده در بدن خود دچار سردرگمی و اضطراب شود. بنابراین، به خاطر داشته باشید که عشق وزیدن، توجه و مراقبت بیش از حد شما به عنوان همسر او و پدر فرزندش، می تواند همسر شما را در تطبیق دادن خود با این تغییرات بدنش یه میزان زیادی یاری نماید. آیا فکر کرده اید که شما به عنوان همسر یک مادر باردار، چقدر می توانید او را برای ساخت خانواده یاری کنید؟ آیا فکر کرده اید درک کردن همسر باردارتان چقدر ممکن است در طی این دوران سخت و طاقت فرسا به او کمک کند؟ در نهایت، به یاد داشته باشید که خوب است در این دوره از زندگیتان، در نشان دادن علاقه و ابراز عشق و قدردانی از همسر باردار خود اغراق کنید، چون این کار در پشت سر گذاشتن این دوره کمک زیادی به او خواهد کرد.

توصیه های اسلام در هفته بیست و ششم بارداری

پس از صرف صبحانه انجیر و زیتون میل کنید و سعی کنید در روز یا شب مقداری مغز استخوان بخورید و از خوردن دنبه پرهیز کنید. سعی کنید روزانه 140 صلوات بفرستید از ماه چهارم به بعد قبل از هر نزدیکی درحالی‌که هر دو روبه‌قبله هستید آیه‌الکرسی بخوانید.

اگر می‌خواهید فرزندتان چشمانی زیبا و پرفروغ داشته باشد، رازیانه و بادیان را فراموش نکنید.

چک لیست کارهای مهم هفته 26

 1. بخش زایمان خود را انتخاب و بازدید کنید
 2. در بیمارستان جا رزرو کنید
 3. با کودک خود ارتباط برقرار کنید

سوالات متداول هفته بیست و ششم بارداری

امکان زایمان زودرس در این هفته وجود دارد؟

ممکن است شما به دلایل مختلفی در هفته بیست و ششم دچار زایمان زودرس شوید. البته خونریزی نشانه کنده شدن جفت پیش از موعد است که باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

در این هفته بیست و ششم از بارداری چه بخوریم؟

این هفته از بارداری بیش از سایر هفته ها بدن نیاز به تامین ویتامین های A;E;K دارد و سعی کنید نیاز بدن را تامین کنید.

جنین در هفته 26 بارداری به چه اندازه است؟

جنین در این هفته نزدیک به 800 گرم وزن دارد و تمام اندام‌های داخلی‌اش رشد کرده است.

 

نظر (11)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام..من از ۳ماهگی قرص ویتامین .کلسیم امگا آهن میخورم ... بنظرتون لازم نیست عوض کنم داروهارو؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من در هفته بیست شش بارداری هستم و خیلی دل درد دارم پیش دکتر هم رفتم شیاف داخل واژن داده و از دو ماهکی بارداری می عفونت سبز رنک دارم که برا اونم پماد داخل واژن استفاده کردم که خوب نشدم میشه راهنماییم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

من درهفته ۲ه بارداری هستم سرکلاژ هستم چندروز شکم قبص میشه امروز صبح یکم لکه کم رنگ دیدم باید چکار کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

من هفته ی ۲۶ بارداری ام دو سه روزه زیاد تپش قلب دارم جوری که هر از گاهی احساس میکنم قلبم یه لحظه میوفته و بعد میزنه .تپش قلب خیلی اذیتم میکنه و گاهی وقتها فشار میاد بهم و بدنم می لرزه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بدن به بدن متفاوته و تا حدی میتونه عادی باشه
اگه زیاد تکرار شد
بهتر یه سر برری پیش دکترت

پیشنهاد میکنم از استرس دوری کنی و اهنگ ارامش بخش و ملایم گوش بدی
صوت قران هم میتونه خوب باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید .من در هفته ۲۶ بارداری دوقلویی هستم الان چن مدتی هست احساسی شبه ترکیدن حباب از زیر شکمم به سمت واژن دارم که همراه با درد کم هست و بلا فاصله هم احساس دستسویی پیدا میکنم, خیلی نگرانم کرده ممنون میشم راهنماییم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
به پزشکتون اطلاع بدین تا سونو بشین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم من در هفته ۲۶ بارداری هستم و فقط قرص مولتی ویتامین و کلسیم مصرف میکنم آیا کافیه؟؟یا قرص فروس سولفات و اسید فولیک هم باید مصرف کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله کافیه ، اسیدفولیک تا ماه چهارم مصرف میشه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من در هفته ٢٦بارداريم سر جنينم پايين تر از حد متعارفه ورحمم يه سانت باز شدم ممكنه زايمان زود رس داشته باشم خيلي ناراحتم بنظرتون جكار كنم امكان داره جنينم بياد وخدايي نكرده زنده نمونه.پريسا

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
فقط استراحت کنید و پاهاتون رو بالاتر بذارید ، حتما تحت نظر پزشکتون باشید تا مشکلی پیش نیاد.

 1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/