نان بافت حلقه ای دارچینی

نان بافت حلقه ای دارچینی

مواد لازم برای تهیه نان بافت حلقه ای دارچینی :

آب گرم : یک چهارم پیمانه
شکر : پنج قاشق
پودر مایه خمیر : دو قاشق چای خوری
آرد الک شده : دو پیمانه
نمک : یک چهارم قاشق چای خوری
زرده تخم مرغ : یک عدد
شیر گرم : یک چهارم پیمانه
کره ذوب شده :هفتاد و پنج گرم
پودر دارچین : دو قاشق چای خوری


ابتدا یک چهارم پیمانه آب گرم را همراه با یک قاشق چای خوری شکر و دو قاشق چای خوری مایه خمیر مخلوط کرده و روی آن را پوشانده در جای گرم قرار میدهیم تا عمل بیاید.
بعد از این مرحله دو پیمانه آرد الک شده را با یک چهارم قاشق چای خوری نمک ،یک چهارم پیمانه شیر گرم ، زرده تخم مرغ ، بیست و پنج گرم کره ذوب شده را خوب مخلوط کنید تا خمیر به دست بیاید ، سپس آن را به موادی که آماده کرده بودید، اضافه کنید و به مدت ده دقیقه خمیر را خوب ورز دهید سپس آن را در یک ظرف دربسته در محیطی گرم قرار دهید تا حجم آن دو برابر شود .
سطح سینی را با آرد بپوشانید ، خمیر را به قطر یک سانتی متر به شکل مستطیل در سطح سینی باز کنید، سپس کره 50 گرم کره باقی مانده را ذوب کرده و با استفاده از برس مخصوص آشپزی به تمام سطح خمیر بمالید ، سپس دو قاشق چای خوری پودر دارچین و چهار قاشق شکر را با هم مخلوط کرده و روی خمیر به گونه ای که از کناره ها فاصله داشته باشد ، بپاشید.
بعد از پاشیدن دارچین و شکر بر روی خمیر ، خمیر را رول کنید ، اکنون از طول خمیر برشی بزنید و آن را به دو قسمت جدا کنید و سپس آن را به هم ببافید و سپس به شکل حلقه دربیاورید و سینی شیرینی پزی را با کاغذ بپوشانید سطح آن را با مقدار کمی کره براق کنید ، سپس حلقه های نان را داخل فر بچینید .
ابتدا مواد را در درجه 400 درجه فارنهایت به مدت ده دقیقه و پس از گذشت ده دقیقه ، درجه را به 350 کاهش دهید و بیست دقیقه دیگر صبر کنید ، کا زمان پخت سی دقیقه خواهد بود.

نان دارچینی خوشمزه شما آماده است ، در کنار خانوادتان لذت ببرید.

 شیرینی زنجبیلی پنجره ای  پیشنهاد مامانم به شما کدبانوی عزیز.

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/