علائم ودرمان بیماری واژینیسموس در زنان

علائم ودرمان بیماری واژینیسموس در زنان

 در این مقاله سعی داریم تا به طور کامل علائم و علل بیماری واژینیسموس در زنان را برای شما بازگو کنیم. خوب است به عنوان یک خانم بدانید هنگامی که یک زن به بیماری واژینیسموس مبتلا می شود، عضلات مهبل (واژن) او در زمان ورود هر چیزی مانند یک تامپون و یا آلت تناسلی مرد، احساس فشار کرده و عضلات خود را جمع می کند، که این حالت می تواند برای خانم کمی ناراحت کننده بوده و حتی سبب دردناکی رابطه جنسی در زنان هم شود.

انجام تمرینات ورزشی توسط خانم ها می تواند کمک زیادی به حل این مشکل در آن ها کند. اما باز هم لازم است تا به عنوان یک زن بدانید که اثر کردن حرکات ورزشی بر این بیماری هم، گاهی اوقات هفته ها طول خواهد کشید.

علائم بیماری واژینیسموس در زنان:

  • داشتن رابطه جنسی دردناک، اولین نشانه از ابتلا شدن یک زن بهبیماری واژینیسموساست. در واقع، می توان ادعا کرد که با داشتن رابطه جنسی، درد فرد بیشتر می شود. معمولا، پس از پایان یافتن رابطه جنسی هم این درد از بین خواهد رفت، اما ممکن است در برخی موارد، علائم بیماری همیشه این گونه نباشد. بسیاری از زنان مبتلا به بیماری واژینیسموس، به وجود آمدن درد ناشی از آن را با عنوان احساس پاره شدن و یا "برخورد چیزی به دیواره واژن" بیان کرده اند.
  • در بسیاری از زنان مبتلا به بیماری واژینیسموس هم، هنگام قرار دادن تامپون توسط دکتر معالج، در طول معاینه لگنی داخلی هم احساس می شود.

علل بیماری واژینیسموس در زنان:

  • پزشکان و دانشمندان دقیقا نمی دانند که چرا بیماری واژینیسموس در بدن یک زن اتفاق می افتد. معمولا بروز آن را به داشتن اضطراب و ترس ازرابطه جنسیبا شریک زندگی خود مرتبط می دانند. اما تاکنون ثابت نشده است که بیماری واژینیسموس در زنان با اولین اضطراب ایجاد شده در آن ها به وجود آید.

دو نکته مهم درباره بیماری واژینیسموس:

  1. لازم است بدانید که برخی از زنان مبتلا به بیماری واژینیسموس هم در تمام شرایط و با برخورد هر شیء احساس درد دارند. اما بعضی دیگر از مبتلایان به این بیماری، تنها در شرایط خاص مانند زمان مقاربت جنسی و استفاده از تامپون در طول معاینات پزشکی درد را احساس خواهند کرد.
  2. وجود برخی دیگر از مشکلات پزشکی مانند عفونت های رحمی هم می تواند عمل مقاربت را دردناک تر کند. بنابراین، این مهم است که به عنوان یک خانم، با یک دکتر متخصص به منظور شناخت علت درد خود در هنگام رابطه جنسی مشورت کنید.

روش های درمانی برای بیماری واژینیسموس در زنان:

زنان مبتلا به بیماری واژینیسموس می توانند تمرینات ورزشی خاصی را در حریم خصوصی خانه خود انجام دهند و با تکرار حالت جمع و شل کردن عضلات اطراف مهبل خود، تا حد زیادی علائم این بیماری را از بین ببرند.
تمرینات کیگل که شامل فشرده کردن عضلات به صورت یکنواخت می باشد، هم می تواند در درمان بیماری واژینیسموس در زنان بسیار مفید باشد. تمرین کیگل مانند حالتی است که ما برای جلوگیری از جریان یافتن ادرار خود هنگام پر شدن مثانه، از آن استفاده می کنیم، که شامل مراحل زیر می باشد:

  • مرحله اول: فشار دادن عضلات مهبل است که باید این فشار را برای 2 ثانیه نگه دارید.
  • مرحله دوم: شل کردن عضلات خواهد بود، به خاطر داشته باشید که انجام این حرکات ورزشی باید حداقل بیست بار در روز تکرار شود.

چند روز که از انجام این حرکات ورزشی و تمرینات کیگل گذشت، شما خودتان می توانید در حین انجام این تمرینات یک انگشت خود را در داخل واژنتان قرار دهید. ایده خوبی خواهد بود که در هنگام قرار دادن انگشت خود در داخل مهبل از ژله روان کننده هم استفاده کنید و یا انجام این تمرینات درمانی را در داخل وان حمام انجام دهید. به یاد داشته باشید که در صورت انجام تمرینات ورزشی و حرکات کیگل در داخل وان حمام، از آب موجود در آن که یک روان کننده طبیعی است، بهره خواهید برد.
سعی کنید در هنگام قرار دادن انگشت خود در داخل مهبل، حرکات درمانی را سه بار پشت سر هم تکرار کنید. همچنین، می توانید عضلات مهبل (واژن) خود را هم در هنگام قرار دادن انگشت خود منقبض کرده و درباره آزاد کنید. 
به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که به احتمال زیاد برای کمک به زنانی که به علت ترس یا اضطراب از داشتن رابطه جنسی با همسر خود، به بیماری واژینیسموس دچار شده اند، این راه کارها بهترین درمان خواهد بود.

زنان در طول زندگی خود ترشحات زیادی دارند ، بهتر است انواع آنها را بشناسند تا دچار مشکل نشوند ، آنچه هر خانمی باید درباره تخمک گذاری و مخاط دهانه رحم بداند به شما در این مورد کمک خواهد کرد. 

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , حرکت کیگل رو چطور باید انجام دهیم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , تمرین کیگل مانند حالتی است که ما برای جلوگیری از جریان یافتن ادرار خود هنگام پر شدن مثانه، از آن استفاده می کنیم، که شامل مراحل زیر می باشد:
مرحله اول: فشار دادن عضلات مهبل است که باید این فشار را برای 2 ثانیه نگه دارید.
مرحله دوم:...

سلام عزیزم , تمرین کیگل مانند حالتی است که ما برای جلوگیری از جریان یافتن ادرار خود هنگام پر شدن مثانه، از آن استفاده می کنیم، که شامل مراحل زیر می باشد:
مرحله اول: فشار دادن عضلات مهبل است که باید این فشار را برای 2 ثانیه نگه دارید.
مرحله دوم: شل کردن عضلات خواهد بود، به خاطر داشته باشید که انجام این حرکات ورزشی باید حداقل بیست بار در روز تکرار شود.

ادامه مطلب

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/