باردار شدن یک زن چه مدتی طول میکشد؟ (بخش اول)

باردار شدن یک زن چه مدتی طول میکشد؟ (بخش اول)

لازم است به عنوان یک خانم به خاطر داشته باشید که عوامل بسیار زیادی وجود دارد که بر روی شانس باردار شدن در هر زنی تاثیر می گذارد. اما مهم ترین عاملی را که می توان در این مورد موثر در نظر گرفت، شرایط بدنی فرد است. تحقیقات اخیر پزشکان نشان داده است که اگر رابطه جنسی بین زن و شوهر محافظت نشده و به طور منظم انجام نگیرد، شانس باردار شدن آن ها کاهش می یابد. همچنین، نتایج این تحقیقات نشان می دهد که در حدود 85 نفر از 100 زوج، ظرف یک سال بعد از عروسی خود، باردار می شوند. این در حالی است که در حدود 92 نفر از 100 زوج هم در طی دو سال آینده بعد از عروسی خود باردار خواهند شد.
زمانی که شما به عنوان یک زن تصمیم گرفتید تا باردار شوید، مطمئن باشید که در این مورد بیش از حد وسواس ندارید، چون در غیر این صورت ممکن است هنگام مواجه شدن با شروع دوره قاعدگی خودتان، روحیه شما تضعیف گردد. پس، حتما به عنوان خانمی که قصد باردار شدن در آینده ای نزدیک را دارید، به یاد داشته باشید که روند باردار شدن در بین تمام زنان از زمانی که تلاش خود را برای باردار شدن شروع کرده اند، صد در صد اتفاق نمی افتاد و این تاخیر هم امری کاملا طبیعی است.
در ادامه این مقاله، در مورد عوامل موثر در بارداری زنان و این که چه مدت طول می کشد تا یک زن حامله شود، همچنین از راهکارهایی که یک زن می تواند برای باردار شدن از آن ها کمک بگیرد، بحث و گفتگو خواهیم کرد.

عوامل موثر بر افزایش شانس بارداری زنان:

در ابتدا به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که هیچ کاری در دنیای واقعی، مانند آنچه که ما در رویای خود تصور می کنیم، روی نخواهد داد. در واقع، می توان ادعا کرد که در دنیای واقعی عوامل بسیار زیادی وجود دارد که شانس زنان را برای باردار شدن تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه این مقاله، نگاه کلی به برخی از علل شایع که تعیین کننده طول مدت حامله شدن زنان خواهد بود، می اندازیم. مهم ترین این عوامل عبارتند از:

1. سن خانمی که قصد باردار شدن دارد:

به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که سن یک زن، از عوامل آشکار و موثر در باردار شدن او به شمار می رود. همچنین، به خاطر داشته باشید که باروری یک زن از سن بلوغ او شروع شده و از سن سی و پنج سالگی به بعد، کم کم کاهش می یابد.

bardar-o3-1.jpg

2. میزان صمیمیت زن و شوهری که قصد بچه دار شدن دارند:

به عنوان یک خانم حتما می دانید که شما نمی توانید بدون داشتن رابطه جنسی خوب و صمیمی با همسر خود، باردار شوید. در واقع، می توان ادعا کرد به همان اندازه که شرایط بدنی فرد در شانس باردار شدن او مهم است، به همان اندازه هم چگونگی داشتن رابطه جنسی بین او و شوهرش برای بادار شدن مهم می باشد. علاوه بر این، آشنایی با نشانه های زمان تخمک گذاری و دانستن زمان دقیق آن در زنان، به زوج های جوان نشان خواهد داد که بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی چه زمانی است.
همچنین، به عنوان یک زوج جوان، باید به یاد داشته باشید که داشتن رابطه جنسی زیاد ممکن است در ظاهر خوب به نظر برسد، اما در واقع باعث کاهش کیفیت اسپرم ها در بدن مردان خواهد شد.

3. رعایت بهداشت فردی در زوج هایی که قصد بچه دار شدن دارند:

سلامت زن و شوهر از عوامل مهم دیگری است که تعیین کننده طول مدت باردار شدن در آن ها به شمار می رود. در این قسمت از مقاله، نگاهی به عوامل بهداشتی موثر در باردار شدن زنان خواهیم انداخت که مهم ترین آن ها عبارتند از:
• داشتن سابقه سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، مسائل مربوط به بهداشت باروری و عمل جراحی بر روی اندام های تناسلی زنان ممکن است باردار شدن آن ها را تحت تاثیر خود قرار داده و شرایط را برای او را دشوار کند.
• وجود بیماری دیابت و آسم در هر زن و شوهری، می تواند بر روی شانس باردار شدن در آن ها تاثیر بگذارد.
• اگر شما به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، در زمان تلاش برای حامله شدن خود، کمبود وزن و یا اضافه وزن داشته باشید، ممکن است میزان ترشح هورمون ها در بدن شما تحت تاثیر قرار گرفته و عمل تخمک گذاری سرکوب شود.
• پس به عنوان زوجی که قصد به دنیا آوردن فرزند جدیدی را دارید، این نکته مهم را همیشه به خاطر داشته باشید که قبل از باردار شدن، در مورد سلامت خود با دکتر معالجتان مشورت کنید، تا پیمودن راه طولانی دوران بارداری در آینده هم برای شما آسان گردد. حتما در جلسات ملاقات با پزشک معالج خود، در مورد تمام سوابق خانوادگی، داشتن ناباروری و مسائل باروری تمام افراد خانواده اطلاعات دقیقی به او بدهید. با چنین اطلاعاتی، پزشک معالج شما می تواند مشکلات بدنتان را به راحتی تشخیص داده و در صورت لزوم، با ارائه درمان های موثر، تمام موانع باردار شدن را از سر راه شما بردارد.

میتوانید ادامه عوامل موثر در مدت باردار شدن زنان را در باردار شدن یک زن چه مدتی طول میکشد؟ (بخش دوم) بخوانید.

 

نظر (4)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من مدت دو سال بیشتر میشه ازدواج کردم هنوز اولاد دار نشدم، و لیکن چند ماه بعد از زمان ازدواج تقریبا هفت ماه عادت ماهانه نداشتم و خون ندیدم. بعد از مدتی خود به خود شروع به عادت ماهانه کرده که در ایام طهر و پاکی با ایام قبل تفاوت داشت که در ظرف دو...

من مدت دو سال بیشتر میشه ازدواج کردم هنوز اولاد دار نشدم، و لیکن چند ماه بعد از زمان ازدواج تقریبا هفت ماه عادت ماهانه نداشتم و خون ندیدم. بعد از مدتی خود به خود شروع به عادت ماهانه کرده که در ایام طهر و پاکی با ایام قبل تفاوت داشت که در ظرف دو ماه بیشتر با عادت طبیعی منطبق شد.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , آیا داشتن رابطه جنسی زیاد روی اسپرم ها تاثیر داره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام, بله داشتن رابطه جنسی زیاد ممکن است در ظاهر خوب به نظر برسد، اما در واقع باعث کاهش کیفیت اسپرم ها در بدن مردان خواهد شد.

This comment was minimized by the moderator on the site

من 28 سالمه دو ساله ازدواج کردم هنوز بچه دار نشدم توروخدا برام دعا کنین

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/