علل دردناکی رابطه جنسی در زنان

علل دردناکی رابطه جنسی در زنان

1. چه عواملی باعث دردناک شدن رابطه جنسی در زنان می شود؟

2. چگونه می توان رابطه جنسی دردناک در زنان را درمان کرد؟

به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که داشتن درد در حین رابطه جنسی، می تواند مشکلاتی را در روند روابط جنسی بین هر زن و شوهری به وجود آورد. علاوه بر این که این مشکل جنسی، درد فیزیکی را برای خانم ها به همراه خواهد داشت، امکان دارد تاثیرات عاطفی منفی را هم در زندگی زنان داشته باشد. بنابراین، فراموش نکنید که چنین مشکلاتی باید در اسرع وقت درمان گردد. همچنین، به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که انجام آزمون غربالگری از نیازهای مهم برای شناسایی مشکلات جنسی در همه زنان محسوب می شود.

1. عوامل دردناکی رابطه جنسی در زنان :

در بسیاری از موارد، داشتن رابطه جنسی دردناک در زنان می تواند ناشی از کوچک بودن اندازه مهبل آن ها باشد. اما لازم است به عنوان یک خانم بدانید که این مشکل زمانی حل می شود که زن، آرامش خود را به طور کامل حفظ کند، مدت زمان عشق بازی بین زن و شوهر افزایش یابد و یا این که زن و شوهر از یک روان کننده جنسی استفاده کنند.
اگر یکی از شرایط زیر در بدن شما به عنوان یک خانم وجود داشته باشد، احتمال دارد شما هم مانند اکثر خانم ها رابطه جنسی دردناکی را با شریک زندگی خود تجربه کند، که این شرایط عبارتند از:

1. واژینیسموس علت درد حین رابطه جنسی :

می توان ادعا کرد که وجود این مشکل در بین اکثر زنان شایع است. واژینیسموس شامل اسپاسم غیر ارادی ماهیچه های واژن خانم ها به صورت ناگهانی است که به خاطر ترس از صدمه دیدن حین رابطه جنسی ، ایجاد می شود.

2. عفونت های واژنی در زنان عامل درد حین رابطه جنسی:

این بیماری هم در بین بسیاری از زنان شایع است و شامل وجود عفونت های قارچی در نواحی واژن زنان می باشد.

3. وجود مشکلاتی در گردن رحم (دهانه رحم):

در این مورد، آلت تناسلی مرد می تواند به دهانه رحم، بیشتر از حد معمول نفوذ کند. بنابراین، وجود مشکل در گردن رحم (مانند عفونت) خانم ها می تواند درد زیادی را در طول نفوذ عمیق به وجود آورد.

4. مشکلات رحمی در زنان:

این مشکلات ممکن است شامل فیبروئید داخل رحم باشد که درد مقاربت عمیق را بیشتر خواهد کرد.

5. اندومتریوز و درد حین رابطه جنسی:

این مشکل نوعی بیماری است که قسمتی از بافت رحمی بدن فرد مبتلا شده به آن در خارج از رحم رشد می کند.

6. مشکلات تخمدانی در زنان:

این مشکلات ممکن است شامل وجود کیست در تخمدان های یک زن باشد.

7. بیماری التهاب لگن (PID):

در بیماری PID، بافت قسمت عمیق داخلی لگن به شدت ملتهب شده و در نتیجه، فشار مقاربتی هم باعث افزایش درد شدید خواهد شد.

8. بارداری خارج از رحم:

در بارداری خارج از رحم، یک تخمک بارور در خارج از رحم مادر رشد می یابد.

abete-jensi-p3.jpg

9. یائسگی:

با یائسه شدن یک زن، مخاط مهبل او رطوبت طبیعی خود را از دست داده و خشک می شود.

10. داشتن مقاربت زود هنگام بعد از عمل جراحی و یا زایمان طبیعی.

11. بیماری های مقاربتی خاص زنان:

بعضی از زنان ممکن است در دستگاه تناسل خود زگیل تناسلی، زخم تب خال و یا دیگر بیماری های مقاربتی را داشته باشند، که وجود این بیماری ها باعث بروز ناراحتی های زیادی در بدن زنان به ویژه در هنگام رابطه جنسی خواهد شد.

12. صدمه دیدن فرج یا مهبل زنان:

این آسیب ممکن است در حین انجام روند زایمان طبیعی و یا ایجاد برش (اپی زیاتومی زایمان) در منطقه ای از پوست بین واژن و مقعد مادر در طول انجام روند زایمان اتفاق می افتد.

2. چگونه می توان داشتن رابطه جنسی دردناک در زنان را درمان کرد؟

لازم است به عنوان یک خانم به خاطر بسپارید که درمان برخی از مشکلات و بیماری های جنسی دردناک که در زنان به وجود می آید، به درمان های پزشکی نیاز ندارند. به عنوان مثال، برای درمان رابطه جنسی دردناک پس از دوران بارداری، می توان حداقل شش هفته قبل از زایمان از مقاربت جلوگیری کرد. همچنین، به یاد داشته باشید در مواردی که خشکی واژن در شما وجود آید، سعی کنید از مواد روان کننده مانند آب استفاده کنید.
برای درمان گروه دیگری از دردهای جنسی در زنان، به مراقبت های پزشکی نیاز خواهد بود. اگر این دردها به علت خشکی واژن خانم ها از یائسه شدن او باشد و نیز اگر علل اساسی دیگری هم در بروز این مشکل دخیل باشند، باید بعد از انجام معاینات بهداشتی و حرفه ای، از کرم های استروژن و یا دیگر داروهای تجویزی دکتر استفاده شود. به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که هرگز نباید از روش خوددرمانی برای حل چنین مشکلاتی استفاده کنید.
مواردی هم وجود دارد که دردهای جنسی زنان علت روانی خاصی دارند، که در این صورت، خانم نیازی به درمان پزشکی نخواهد داشت. لازم است بدانید که در این موارد، انجام درمان های جنسی توسط پزشک ممکن است فایده ای نداشته باشد. برای حل و فصل کردن مسائل روانی و اخلاقی مانند احساس گناه، درگیری های داخلی در مورد جنسیت خود و یا احساسی که از مورد سوء استفاده قرار گرفتن فرد در گذشته باقی مانده است، شاید کمک گرفتن از یک مشاور خانواده کارساز باشد.
به عنوان یک زن به یاد داشته باشید که اگر علائمی مانند خونریزی، وجود ضایعات تناسلی، قاعدگی های نامنظم، ترشحات غیر طبیعی واژن و یا انقباضات عضلانی واژن، به صورت غیر ارادی در شما وجود دارد، حتما با یک دکتر متخصص تماس بگیرید. همچنین، اگر نگرانی های دیگری هم دارید، با ارجاع به یک مشاور جنسی از او در حل مشکلتان کمک بگیرید.

 

نظر (3)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من در رابطه جنسی خیلی درد میکشم آلت بزرگ است باید چه کار کنیم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید
من 20 سالمه و 1 ساله که عروسی کردم تازگیا به هنگام نزدیکی به شدت دچار درد میشم حتی طوری میشه که بعد از اینکه رابطه تموم شد حالت تهوع میگیرم ضمنا اینم بگم که از کاندوم برای جلوگیری از بارداری استفاده میکنیم به نظرتون چیکار کنم...

سلام و خسته نباشید
من 20 سالمه و 1 ساله که عروسی کردم تازگیا به هنگام نزدیکی به شدت دچار درد میشم حتی طوری میشه که بعد از اینکه رابطه تموم شد حالت تهوع میگیرم ضمنا اینم بگم که از کاندوم برای جلوگیری از بارداری استفاده میکنیم به نظرتون چیکار کنم دیگه اینطوری نشم؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم
بهتره از کاندومی با مارک دیگه استفاده کنین احتمالا نسبت به نوع کاندوم حساس بوده باشین .

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/