هنگام زایمان طبیعی در دهانه رحم چه اتفاقاتی می افتد؟ (بخش دوم)

هنگام زایمان طبیعی در دهانه رحم چه اتفاقاتی می افتد؟ (بخش دوم)

در هنگام زایمان طبیعی در دهانه رحم چه اتفاقاتی می افتد؟ (بخش اول) تغییرات ایجاد شده ر دهانه رحم مادر حین زایمان طبیعی گفته شد ، در ادامه می خوانید ...

عوارضی که ممکن است در گردن رحم مادر باردار، در طول فرايند زایمان طبیعی روی دهد، كدامند؟

باز شدن کامل دهانه رحم در روند زايمان طبيعي، می تواند برخی عوارض و مشکلاتي را در بدن مادر ایجاد كند، که اين مسائل عبارتند از:
• معمولا طول گردن رحم مادر باردار در ابتداي شروع علائم زایمان طبیعی برابر یا بیشتر از 3 سانتی متر اندازه گیری می شود. اگر اندازه دهانه رحم کمتر از 3 سانتی متر باشد، ممکن است رحم مادر دارای یک مشکل بالقوه مانند بی کفایتی و یا زایمان زودرس باشد.

• دهانه رحم مادر باردار طوری طراحی شده است که در کوتاه ترین مدت، بیشترین گسترش را در طول روند انقباضات رحمي قبل از زایمان طبیعی داشته باشد. به یاد داشته باشید که اگر رحم مادر، فاقد قدرت لازم براي انقباضات کوتاه باشد، کارایی لازم را نداشته و می تواند منجر به زایمان زودرس نوزاد شود.
• در صورت نرم بودن بيش از حد دهانه رحم مادر، پزشک متخصص سر کلاژ دهانه رحم او را با بخیه زدن مسدود خواهد کرد. این بخیه ها تا قبل از فرا رسیدن زمان دقیق زایمان طبیعی بسته خواهند ماند. به عنوان يك مادر باردار به خاطر داشته باشید که چون این روش بسیار نادر است، به همین دلیل معمولا این عمل را تنها بر روی 1٪ از زنان باردار انجام می دهند.
• در موارد نادرتري هم ممکن است دهانه رحم یک زن باردار بیش از حد تنگ باشد که به معنی باز شدن سخت دهانه رحم می باشد كه در اين صورت باز کردن آن در هر حال کار مشکلی خواهد بود. این معضل می تواند به علت عفونت، قرار گرفتن در معرض تابش اشعه های لیزری، انجام عمل جراحی و یا ناهنجاری های ژنتیکی در هر مادر بارداري رخ دهد.

5 نکته موثر برای احساس آرامش بیشتر مادر در طول انجام روند زایمان طبیعی:

همان طور که می دانید انجام روند زایمان طبیعی در زمان مشخص شده، بسیار مهم خواهد بود که تاکید بیشتر دکتر معالج هم براي زودتر انجام گرفتن اين كار می توانید آن را دشوارتر نماید. به منظور اطمینان از داشتن یک زايمان طبيعي کاملا استاندارد و هماهنگ استراحت نمودن مادر در دوران بارداری خود و بعد از زایمان هم بسیار حیاتی است.

راهكارهایی که می تواند به آرامش مادر در حال زایمان طبیعی کمک کند:

1. همیشه به صدای بدن خود گوش دهید.
2. به عنوان یک مادر باردار، سعی کنید تا آنجا که امکان دارد برای استراحت خود، به اندازه كافي وقت بگذارید.
3. هیچ وقت سعی نکنید از داروهای تسکین درد مثل اپیدورال، حتی اگر انقباضات دردناکي هم داشته باشيد، استفاده کنید.
4. موقعیتی خود را به گونه اي تغيير دهيد که باعث احساس راحتی و آرامش در شما شود.
5. فراموش نکنید که با تنفس عمیق در حال هل دادن نوزاد به بیرون از رحم، اکسیژن مورد نياز بدن مادر را فراهم مي كند.
زمانی که نوزاد شما متولد شد، می توانید بلافاصله تغذیه او با شیر مادر را شروع کنید، چون این کار سبب تحریک ترشح هورمون و انتشار آن از طریق جفت به بدن خود شما خواهد شد.
متولد شدن یک نوزاد، احساس شگفت انگیزی است که همراه با موفقیت و احساسات گوناگون در مادر خواهد بود. شما به عنوان مادري که تازه زایمان کرده، ممکن است به دليل انجام عمل اپی-زیاتومی در روند زایمان طبیعی، احساساتی مانند درد و ناراحتی و یا به دليل انجام عمل سزارین، احساسات دیگری مثل حالت تهوع یا درد داشته باشید. به یاد داشته باشید که بدن هر مادري به دليل گذراندن دوره بارداری طولانی مدت و انجام روند زایمان، دچار تحول روحی و جسمی بزرگي خواهد شد، كه بروز این تحولات بستگی به شرایط بدنی مادر و مدت زمان انجام فرايند زایمان دارد.

 

نظر (6)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام کم شدن طول سرویکس درهفته های اخربارداری به راحتی زایمان طبیعی کمک میکند؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. ایا زایمان طبیعی میتواند طول سرویکس رو کوتاهتر کند بطوریکه در بارداری های بعدی مشکل دار شود؟ طول سرویکسم ۳۱ میلیمتر و بارداری اولم هست

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , اگر دهانه رحم نرم باشد چه اتفاقی میتونه بیوفته؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , در صورت نرم بودن بيش از حد دهانه رحم مادر، پزشک متخصص سر کلاژ دهانه رحم او را با بخیه زدن مسدود خواهد کرد. این بخیه ها تا قبل از فرا رسیدن زمان دقیق زایمان طبیعی بسته خواهند ماند. به عنوان يك مادر باردار به خاطر داشته باشید که چون...

سلام عزیزم , در صورت نرم بودن بيش از حد دهانه رحم مادر، پزشک متخصص سر کلاژ دهانه رحم او را با بخیه زدن مسدود خواهد کرد. این بخیه ها تا قبل از فرا رسیدن زمان دقیق زایمان طبیعی بسته خواهند ماند. به عنوان يك مادر باردار به خاطر داشته باشید که چون این روش بسیار نادر است، به همین دلیل معمولا این عمل را تنها بر روی 11٪ از زنان باردار انجام می دهند.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید, طول گردنه رحم در شروع زایمان چقدر باید باشد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , معمولا طول گردن رحم مادر باردار در ابتداي شروع علائم زایمان طبیعی برابر یا بیشتر از 3 سانتی متر اندازه گیری می شود. اگر اندازه دهانه رحم کمتر از 3 سانتی متر باشد، ممکن است رحم مادر دارای یک مشکل بالقوه مانند بی کفایتی و یا زایمان...

سلام عزیزم , معمولا طول گردن رحم مادر باردار در ابتداي شروع علائم زایمان طبیعی برابر یا بیشتر از 3 سانتی متر اندازه گیری می شود. اگر اندازه دهانه رحم کمتر از 3 سانتی متر باشد، ممکن است رحم مادر دارای یک مشکل بالقوه مانند بی کفایتی و یا زایمان زودرس باشد.

ادامه مطلب

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/